Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ne vedem la 19:00!!!!!!!!!!!! :) Pushu...unde esti???????? :D ...sa nu fiu eu singura fata!!! :)

...sau poate vine si Alexutza...ca si ea are 600 f..nu???

 

 

Din pacate te las si azi sa reprezinti cu succes tagma CBR-F-istelor..:D(

 

Imi pare bine c-ai reusit sa-ti faci mobra.

Da un tel. daca iesi / iesiti pe undeva. Sunt free incepand de maine...tot week-endul :D)

 

Have fun!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai sa ne vedem in weekend ca atunci pot si eu cu alt prieten cu 600f4:D ..ah si inca ceva, am un zgomot la motor, prob intinzatorul de la cureaua de distributie, imi recomanda si mie cineva un mecanic in afara de cartus :) ...multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scz de intarzierea de peste 10 pagini,dar nu am mai intrat pe forum de ceva timp ca am avut trb cu inceputul facultatii...ziceam ca vreau sa dau batranica mea F1 pe masina si cineva a intrebat de ce vreau asta...apoi altcineva a zis ca poate nu imi place. Imi place, nu pot spune ca nu imi place...fiecare gen de motocicleta are farmecul ei, insa mie imi plac enduroaicele cel mai mult (am avut cateva modele mai vechi de XLR si XLS). Cu cbr-ul asta am prins o ocazie si asa a ajuns la mine, desi nu imi doream foarte mult acest lucru. Am facut cu el in jur de 250-300 de km si a inceput sa imi placa mai mult decat imi placea in ziua in care a intrat in posesia mea. Problema mea e ca vine iarna si din considerente financiare nu pot achizitiona si o masina pe langa cbrel, de intretinerea amandurora nici nu se pune problema :) deci motivul vanzarii nu e acela ca nu imi place...ci nevoia unei conserve cu care sa ma transport din cj in bucovina (acasa) si invers...Numai Bine!

Editat de dantu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare cerberilor! Hmm, 2 intalniri consecutive ratate, 2 saptamani agitate in draci, dar macar productive. Sper sa va revad la intalnire joi si sa fie vreme frumoasa. Ce mai e nou? Ce s-a mai intamplat? Pe unde a mai fost gasca?

 

@Aileea, bine ai revenit printre "calareti".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ne vedem in weekend ca atunci pot si eu cu alt prieten cu 600f4:D ..ah si inca ceva, am un zgomot la motor, prob intinzatorul de la cureaua de distributie, imi recomanda si mie cineva un mecanic in afara de cartus :) ...multumesc

 

E zgomot clasic la modelele astea. Da' cartus ce are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-are nimic, dar nu rasp la tel lol. O fi zgomot clasic dar ma enerveaza, si cand am luat-o acum o luna, nu facea.

 

Am un zgomot ciudat cand dau drumul brusc la ambreaj (nu mereu) se aude ceva la cutie, ca si cum as baga in viteza intai (un trosc din ala), are cineva idee de la ce ar putea fi ?

MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-are nimic, dar nu rasp la tel lol. O fi zgomot clasic dar ma enerveaza, si cand am luat-o acum o luna, nu facea.

 

Am un zgomot ciudat cand dau drumul brusc la ambreaj (nu mereu) se aude ceva la cutie, ca si cum as baga in viteza intai (un trosc din ala), are cineva idee de la ce ar putea fi ?

MULTUMESC

 

Salut,

 

daca e intinzatorul de lant, eu tocmai l-am facut ieri la un baiat, mie imi place cum lucreaza. Iar daca nu e intinzatorul, se pricepe din cate mi-am dat eu seama si sunt sanse mari sa isi dea seama ce are.

da-mi un semn si va pun in legatura

Editat de b0gd4n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand decuplez nu se aude niciodata. Si se "vede" ca nu e un sunet tocmai normal mai ales pt ca nu face mereu. Eu ca sa ii arat cumva cum face bag in viteza si ii dau drumul brusc asa la abreaj dar nu cat sa plece de pe loc, ci doar pana cand cupleaza si da sa plece

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s a discutat de vreo 2 zgomote, te referi la cel din cutie sau la cel de la distributie?

 

Man...ori esti cel mai ghinionist om de pe forum,ori stai prea mult cu urechea pe motor :rock: :blbl: Acum mai in gluma mai in serios vezi sa n-aiba si un tacanit la ghidon :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde e zgomotul.Banuiesc ca de la distributie ca ,cutia e decuplata doar.Cand strang ambreajul e muta.Si zgomotul apare cand se incalzeste motorul.

Iridiumul de la Denso....Motul 10W40 semisintetic,cam astea ar fi urmatoarele mutari.Le-am achizitionat deja si astept sa fie vreme ok sa le schimb Poate oi scapa si de zgomotul ala de care pomeneamAm motorul doar de 3 zile si pot sa spun ca -mi place de mor

 

dsc00280dh7.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde e zgomotul.Banuiesc ca de la distributie ca ,cutia e decuplata doar.Cand strang ambreajul e muta.Si zgomotul apare cand se incalzeste motorul.

Iridiumul de la Denso....Motul 10W40 semisintetic,cam astea ar fi urmatoarele mutari.Le-am achizitionat deja si astept sa fie vreme ok sa le schimb Poate oi scapa si de zgomotul ala de care pomeneamAm motorul doar de 3 zile si pot sa spun ca -mi place de mor

 

dsc00280dh7.jpg

 

Frumos motor...un rimmstripe portocaliu nu i-ar strica :rock: Si eventual un alt suport de numar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde imi iau si eu rimstripes? :P

 

as putea sa le aduc din sua, dar nu am gasit pe nici un site :blbl:

 

De ce sa te duci pana in SUA cand gasesti la noi :rock: Vezi ca sunt o gramada de indivizi care vand asa ceva. Eu mi le-am luat de la 'My moto" Cotroceni...50 ron :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...