Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Io m-am dat azi singur o tura dus-intors pe Cheia.

N-am mai sunat pe nimeni ca am iesit tarziu de la munca.

 

 

 

filmezi cu GoPro Hero ? si daca nu este un secret imi poti spune de unde ai achizitionat-o ?

multumesc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filmezi cu GoPro Hero ? si daca nu este un secret imi poti spune de unde ai achizitionat-o ?

multumesc :cheers:

Da, filmez cu GoPRO. Am luat-o de la F64 [www.f64.ro]

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL...tu ai problema la depasiri. Iti place sa treci pe langa oameni milimetric...am studiat filmuletele si nu numai mie mi-ai facut-o...desi in primul filmulet ai mai trecut pe langa cineva inainte sa treci de mine in mare fel. Eu sunt undeva de la 5:03 - uite-te cu atentie si mai invata sa ai grija de ala din fata dupa cum spuneai tu : Spatele pazeste fata - desi la tine e cam invers. ( Tocmai ce am dat semnal si voiam sa ma asigur - poc ai aparut tu )

 

Sper chiar de data asta sa fie ultima oara - daca nu te poti abtine sa nu-i dai si sa mergi in grup normal - am o mare rugaminte - du-te in fata si da-i cat vrei. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama, sper, ca nu o sa ma apuc nici de stunt nici de offroad cu RR-ul. :moron:

@Survolaj: concluziile tale ma incanta :disappointed: . Mergem pe drumuri separate si bem impreuna la destinatie. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama, sper, ca nu o sa ma apuc nici de stunt nici de offroad cu RR-ul. :moron:

@Survolaj: concluziile tale ma incanta :disappointed: . Mergem pe drumuri separate si bem impreuna la destinatie. :cheers:

erau doar niste exemple...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama, sper, ca nu o sa ma apuc nici de stunt nici de offroad cu RR-ul. :moron:

@Survolaj: concluziile tale ma incanta :disappointed: . Mergem pe drumuri separate si bem impreuna la destinatie. :cheers:

 

 

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL...tu ai problema la depasiri. Iti place sa treci pe langa oameni milimetric...am studiat filmuletele si nu numai mie mi-ai facut-o...desi in primul filmulet ai mai trecut pe langa cineva inainte sa treci de mine in mare fel. Eu sunt undeva de la 5:03 - uite-te cu atentie si mai invata sa ai grija de ala din fata dupa cum spuneai tu : Spatele pazeste fata - desi la tine e cam invers. ( Tocmai ce am dat semnal si voiam sa ma asigur - poc ai aparut tu )

 

Sper chiar de data asta sa fie ultima oara - daca nu te poti abtine sa nu-i dai si sa mergi in grup normal - am o mare rugaminte - du-te in fata si da-i cat vrei. :cheers:

 

Pariu ca pina n-o patzeste nu se dezobisnuieste de asemenea manevre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack:

Trece si claudiu mai rebel, insa macar la drum lung cu prietenii, foloseste oglinzile alea pe care le pliezi mereu! Nu sunt puse degeaba! Chiar am vrut sa-ti spun ieri, pt ca uneori mi-e teama sa te depasesc in ideea ca poate tragi directia peste mine... Nu-mi spune ca te asiguri, ca degeaba intorci tu capul in secunda in care eu deja sunt in lateralul tau ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Elena, n-a trecut "rebel"... a trecut si pe langa mine FOARTE aproape... dupa ce a depasit pe 2 prin dreapta.... (vezi primul filmulet...)

Pe mine ma doare fix in basca de ce face el, atat timp cat pastreaza distanta necesara pentru a fi in siguranta (eu si pasagerul/pasagera)... poate sa treaca si cu 500km/h... dar nu la 20cm de mine...

 

 

 

@Gabarab: Sa iti pui monopostul. Urmatoarele intalniri eu nu mai vin daca vii cu Ioana.

Sincer mi-e putin frica dupa ultimul "La revedere"

Si Claudiu... we need to talk, apropos de ultimul La revedere.... si prefer sa vorbim fata in fata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt undeva de la 5:03 - uite-te cu atentie si mai invata sa ai grija de ala din fata dupa cum spuneai tu : Spatele pazeste fata - desi la tine e cam invers. ( Tocmai ce am dat semnal si voiam sa ma asigur - poc ai aparut tu )

 

Imi cer scuze, pentru ca nu fac parte dintre cei in cauza, insa am observat si eu acest lucru. In ideea ca as participa vreodata la un astfel de drum, cred ca pentru o mai mare siguranta ar trebui prelungit timpul dintre semnalizare si efectuarea manevrei. Pe de alta parte ar fi bine ca depasirile sa se faca numai pe partea stanga. Gasiti niste reguli clare, caci nu conteaza cine este vinovat, ci sa nu se intample. Ar fi foarte urat sa pleci la plimbare si voie buna, iar pe drum sa se intample vreun eveniment neplacut... Pe de alta parte nici mersul in grup sa nu se transforme intr-o grija excesiva si stres, ci sa ramana relaxant si sigur.

 

Cu scuzele de rigoare, mi-am spus parerea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Elena, n-a trecut "rebel"... a trecut si pe langa mine FOARTE aproape... dupa ce a depasit pe 2 prin dreapta.... (vezi primul filmulet...)

Pe mine ma doare fix in basca de ce face el, atat timp cat pastreaza distanta necesara pentru a fi in siguranta (eu si pasagerul/pasagera)... poate sa treaca si cu 500km/h... dar nu la 20cm de mine...

Nu ma bag sa comentez stilul nimanui de mers, rugamintea mea era doar pt survolaj. Ce fac restul nu ma intereseaza, atata timp cat nu ma afecteaza in mod direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, puneti problema gresit. Discutii de genul asta le aveti fata in fata cu omul, nu pe forum unde se baga toata lumea. Si avand in vedere ca va stiti de mai multa vreme voi, puteti pune problema mai "prieteneste". Mie sigur nu mi-ar placea sa fiu la primire atunci cand vin astfel de critici, in plus, strict impresia mea este ca la 5:06 Claudiu a ridicat mana dupa ce a trecut de Survolaj, in semn de "scuza-ma".

 

@Survolaj: Si ca veni vorba de mers in grup, daca tu esti cu capsa pusa esti liber sa ma ignori pe mine... Este problema mea ca ma imbrac mai incet sau mai am un telefon de dat si nu cred ca este cazul sa imi cer si scuze pentru asta, in plus daca plecam in grup eu inteleg ca plecam toti odata, deci unde graba? Na, hai sa ne varsam frustrarile acum.

 

De altfel a fost o zi foarte reusita, eu m-am simtit bine si mai facem... cu cine mai vrea desigur :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Discutiile vad ca au degenerat intr-un mod care imi produce o anumita greata.

Vad ca unii se baga fara treaba in vorba, altii vorbesc pe la spate desi spun ca sunt prieteni, iar altii nu se uita in gradina proprie. Ca idee - ce se vede pe filmulete e deformat din cauza formatului de imagine, dar asta nu are importanta.

Nu incerc sa-i arat pe altii vinovati. Imi asum eu toata vina pentru ca v-am pus ieri in pericol. Si drept urmare am sa lipsesc perioada urmatoare din plimbarile in grup. Sa zicem pana imi trece perioada de "tanar si nelinistit".

 

Ne vedem data viitoare.

 

 

@Gabarab: discutam cum vrei, cand vrei. Si daca gluma mea a fost deplasata sa stii ca imi cer scuze. Sincer! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu impresia sau se simte nevoie de prezenta mea ca sa va iau un pic la ciomageala ? Ce e cu discutiile astea intre voi pe forum ? Ati luat-o razna de tot ?!?!

P.S.: ms de filmuletul cu Bilutza Clau :D

P.S.2 : tre sa cauti un alt loc pt camera , nu e tocmai ideal unghiul de unde flimezi acum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stie cineva .

 

motor : cbr f4i

 

probleme la incarcare , la relanti nu incarca iar la 5000rpm cu becuri abia ajunge la 14V .

 

am incercat cu mai multe relee .

 

rezistenta intre fire la alternator e 0.3 ohm .

 

ps: bateria e OK

 

ceva idei ?

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trece si claudiu mai rebel, insa macar la drum lung cu prietenii, foloseste oglinzile alea pe care le pliezi mereu! Nu sunt puse degeaba! Chiar am vrut sa-ti spun ieri, pt ca uneori mi-e teama sa te depasesc in ideea ca poate tragi directia peste mine... Nu-mi spune ca te asiguri, ca degeaba intorci tu capul in secunda in care eu deja sunt in lateralul tau ;)

 

@Elena - Merg cu tine de nu stiu cand si intotdeauna am avut oglinzile asa - de ce nu mi-ai spus pana acum? Sorry dar tu chiar te bagi ca musca in lapte aici. N-ai nici o treaba tu cu oglinzile mele - atata timp cat eu nu te-am incomodat cu nimic pana acum si nu mi-ai reprosat acest lucru. Ai trecut de nu stiu cate ori pe langa mine, DAR ai stiut sa treci...si nu-mi spune ca tu te uiti in oglinzile alea 5 secunde din 5 cinci. Vrei sa-ti arat ca pot si eu sa fac acelasi lucru care-l face Claudiu si tu cu oglinzile tale tot nu o sa ma vezi? Este o fractiune de secunda in care nu cred ca esti tu cu ochii in ele.

 

Si apropos - de ce sa ma asigur cand am ditamai banga si vreau sa ma bag pe alta banda - respectiv 1 cand cel din spate nu ar trebui sa faca aceste manevre?

 

@Costin - Imi cer scuze pentru ca m-am luat de tine - eram nervos din cauza asta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu am mai trecut de ceva vreme pe la intalnirile cu voi sper sa vin joi impreuna cu un prietren care tocmai a devenit CBR-ist. :rolleyes:

 

Cine imi spune si mie de unde sa imi iau un bec de faza scurta pt moto meu F4i din 2001? Imi trebuie H4 nu?

Editat de sulta_00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Discutiile vad ca au degenerat intr-un mod care imi produce o anumita greata.

Vad ca unii se baga fara treaba in vorba, altii vorbesc pe la spate desi spun ca sunt prieteni, iar altii nu se uita in gradina proprie. Ca idee - ce se vede pe filmulete e deformat din cauza formatului de imagine, dar asta nu are importanta.

Nu incerc sa-i arat pe altii vinovati. Imi asum eu toata vina pentru ca v-am pus ieri in pericol. Si drept urmare am sa lipsesc perioada urmatoare din plimbarile in grup. Sa zicem pana imi trece perioada de "tanar si nelinistit".

 

Ne vedem data viitoare.

 

 

@Gabarab: discutam cum vrei, cand vrei. Si daca gluma mea a fost deplasata sa stii ca imi cer scuze. Sincer! :(

 

Prietenii nu fac asemenea manevre si cu asta ti-am zis tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Elena - Merg cu tine de nu stiu cand si intotdeauna am avut oglinzile asa - de ce nu mi-ai spus pana acum? Sorry dar tu chiar te bagi ca musca in lapte aici. N-ai nici o treaba tu cu oglinzile mele - atata timp cat eu nu te-am incomodat cu nimic pana acum si nu mi-ai reprosat acest lucru. Ai trecut de nu stiu cate ori pe langa mine, DAR ai stiut sa treci...si nu-mi spune ca tu te uiti in oglinzile alea 5 secunde din 5 cinci. Vrei sa-ti arat ca pot si eu sa fac acelasi lucru care-l face Claudiu si tu cu oglinzile tale tot nu o sa ma vezi? Este o fractiune de secunda in care nu cred ca esti tu cu ochii in ele.

 

Si apropos - de ce sa ma asigur cand am ditamai banga si vreau sa ma bag pe alta banda - respectiv 1 cand cel din spate nu ar trebui sa faca aceste manevre?

 

@Costin - Imi cer scuze pentru ca m-am luat de tine - eram nervos din cauza asta. :cheers:

First: asa cum am spus si mai sus, ce ti-am scris a fost o rugaminte nu repros sau altceva. Daca iti amintesti la un semafor, dupa o iesire la victoriei chiar ti-am spus eu si inca cineva acelasi lucru legat de oglinzi, in ideea ca nu ne vezi daca facem vreo manevra in spatele tau... ;)

Dar whatever...move on... cam asta e motivul pt care am tot evitat iesirile din oras joia, dupa intalnire... Asta e unul din motivele pt care prefer sa ma plimb singura sau cu 1-2 persoane. Unde sunt multe persoane, sunt multe obiceiuri, capricii si orgolii...

 

Si ca sa revenim la subiectul topicului: mi s-a pus pata pe capac de monopost, asa ca daca mai auziti pe cineva ca vinde let me know, pls. Pe ebay este prea scump, pt un rahat de plastic mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu am mai trecut de ceva vreme pe la intalnirile cu voi sper sa vin joi impreuna cu un prietren care tocmai a devenit CBR-ist. :rolleyes:

 

Cine imi spune si mie de unde sa imi iau un bec de faza scurta pt moto meu F4i din 2001? Imi trebuie H4 nu?

 

Eu stiu ca-s H7 pe F4i...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...