Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Buna seara,

Poate ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri,

Doresc sa achizitionez in primavara asta o Honda f4i preferabil modelul sport :X

Acest model vine cu amortizor de ghidon? daca nu cam cat ar costa unul?

Credeti ca este o motocicleta prea mare sau prea grea pt o fata? Am citit un pic pe aici si am vazut ca sunt si cateva fete care detin un astfel de model,poate ma ajuta ele :)

 

Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna seara,

Poate ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri,

Doresc sa achizitionez in primavara asta o Honda f4i preferabil modelul sport :X

Acest model vine cu amortizor de ghidon? daca nu cam cat ar costa unul?

Credeti ca este o motocicleta prea mare sau prea grea pt o fata? Am citit un pic pe aici si am vazut ca sunt si cateva fete care detin un astfel de model,poate ma ajuta ele :)

 

Multumesc frumos.

 

F4i nu vine cu amortizor de ghidon dar ma indoiesc sincer ca vei avea nevoie de unu' . Poate are timp Ravenitza sa-ti arate "amantul" ei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

Poate ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri,

Doresc sa achizitionez in primavara asta o Honda f4i preferabil modelul sport :X

Acest model vine cu amortizor de ghidon? daca nu cam cat ar costa unul?

Credeti ca este o motocicleta prea mare sau prea grea pt o fata? Am citit un pic pe aici si am vazut ca sunt si cateva fete care detin un astfel de model,poate ma ajuta ele :D

 

Multumesc frumos.

Eu sunt proaspata posesoare de CBR F4i Sport. Este o motocicleta greuta, dar eu nu prea mai simt diferenta dupa 3 motoare si cativa anisori de experienta. Insa trecerea de la 125 la 600 sincer mie mi se pare cam mare pentru o fata. Eu personal am luat-o treptat (cai putere). Nu iti pot spune daca este sau nu potrivita pentru tine pentru ca nu imi permit, nu te cunosc. Dar sfatul meu e sa te sui pe un CBR, sa o simti ca greutate, si daca ai ocazia sa dai o tura cu ea ar fi perfect. Astfel ai simti ce inseamna greutatea si puterea F4i -ului.

Strict parerea mea, pentru o incepatoare nu o recomand. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre amortizorul de ghidon ... in 2 ani de mers pe un F Sport nu am simtit nevoia niciodata, nu am avut nici un voblaj cu ea. In schimb , da este un motor puternic si greut (180 kg). Depinde si cat esti de inalta ... cel mai bine ar fi sa faci ceea ce zicea Ravenitza, adica sa te urci pe unu si eventual sa dai o tura mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre amortizorul de ghidon ... in 2 ani de mers pe un F Sport nu am simtit nevoia niciodata, nu am avut nici un voblaj cu ea. In schimb , da este un motor puternic si greut (180 kg). Depinde si cat esti de inalta ... cel mai bine ar fi sa faci ceea ce zicea Ravenitza, adica sa te urci pe unu si eventual sa dai o tura mica.

 

xcite nu e omul potrivit sa-ti zica despre amortizor. El nu prea foloseste roata fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Acest model vine cu amortizor de ghidon? daca nu cam cat ar costa unul?...

Cum au mai spus altii, nu are amortizor de ghidon stock si nici nu are nevoie. Asta ti-o spunem din experienta. F4(i) e un motor pe care il faci greu sa vobleze - eu am reusit o singura data intr-un an si atunci a fost cat sa ma atentioneze.

Pe de alta parte, nu poti spune ca faci ceva rau daca ii pui, insa avand un pret maricel si fiind aproape inutil, se merita sa bagi banii in alte lucruri mai folositoare decat amortizorul de ghidon: echipament pt tine, cauciucuri, consumabile ...

 

Credeti ca este o motocicleta prea mare sau prea grea pt o fata? Am citit un pic pe aici si am vazut ca sunt si cateva fete care detin un astfel de model,poate ma ajuta ele :D

Multumesc frumos.

 

Care e definitia pt fata?

De exemplu Pushu ar putea sa iti zica ca e mare, grea si inalta, pe cand Alexutza ar putea spune contrariul ...

Concluzia ti-au spus-o ceilalti.

Mesaj completat

xcite nu e omul potrivit sa-ti zica despre amortizor. El nu prea foloseste roata fata.

Mamaaaaaaaaa ce ti-a tras-o :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa imi iau Aprilia am mers pe Gsxr 600 2003 o vreme buna,insa trebuia sa am si eu motocicleta mea,iar apropiatii m-au sfatuit sa nu imi iau inca de 600,sa incep pe 125 ca asa e bine si etc. Dupa un sezon de mers pe Aprilia am constatat ca nu este ceea ce imi doresc si ca vreau tot 600, iar mie imi place foarte mult Cbr f4i sport si am auzit ca este si mai usoara si mai mica un pic decat gsxr-ul si nici nu este asa brutala. De la 16 ani am A1, iar anul asta in toamna fac trei ani de cand am A-ul. De asemenea am auzit ca la f4i distanta de la sa la asfalt este mai joasa decat gsxr-ul, ceea ce m-a bucurat, eu nefiind foarte inalta, am 1,70.

Din pacate nu cunosc pe nimeni cu f4i sa ma pot urca pe ea si eventual sa fac o tura, asa ca probabil ma voi urca atunci cand ma voi hotari sa o cumpar :)

 

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si sper sa ma alatur voua in primavara aceasta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brusc am impresia ca-mi bag mobra inapoi la iernat :-))

 

 

Nu e nimic, mai e putin din iarna, astept pana la primavara :))

 

Anyway just kidding :)

 

Multumesc inca o data tuturor pentru informatii si daca mai am nelamuriri voi reveni cu intrebari :D

Mesaj completat

Mai care ati folosit polish pt carene? Ce marca, pareri?

 

 

Incearca polish 3M..nu stiu exact ce model este pentru ca nu scrie, vine intr-o mini galetusa de 250 ml dar e foarte eficient daca este aplicat cum trebuie.

Nu stiu daca se gaseste in magazine, eu il am de la un baiat care lucreaza la un service auto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca polish 3M..nu stiu exact ce model este pentru ca nu scrie, vine intr-o mini galetusa de 250 ml dar e foarte eficient daca este aplicat cum trebuie.

Nu stiu daca se gaseste in magazine, eu il am de la un baiat care lucreaza la un service auto

Hm, am sa ma interesez. Merci!

 

LE:

Sa-l ia naiba...sunt 2 tuburi/modele... :)

1- Egalarea luciului cu ajutorul pastei extrafine

2- Aplicare ceara luciu si protectie

 

Unul care le face pe toate nu exista? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...