Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai, am fost echipat ( ma rog eu am doar casca, geaca si manusi ). Nu stiu, sa vad cum ma simt maine dupa un dus fierbinte. De obicei asta imi scoate frigul din oase.

La temperaturile astea iti trebuie echipament corespunzator, nu doar "echipament" si multa grija cu aderenta. Mi-as permite un sfat, renunta la poza aia, chiar daca este la "misto".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)) esti tu mai friguros mai Bianco :)) afara este cald sunt grade cu + doar esti un luptator cu frigul cum poti ceda atat de usor?

 

de abia asteptai sa ma arzi! nu sunt ma friguros, intelege!

 

La temperaturile astea iti trebuie echipament corespunzator, nu doar "echipament" si multa grija cu aderenta. Mi-as permite un sfat, renunta la poza aia, chiar daca este la "misto".

 

Poza nu e pusa la misto.

Echipament corespunzator nu imi iau, am sa vanez vremea calda. Azi am dat tura respectiva pentru ca vroiam sa vad daca am rezolvat problemele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu mai ies nicaieri, m-am ales cu o raceala dupa minunata zi de astazi

Mai tii minte cand spuneam ca nu ies cu mobra decat daca sunt minim 15 grade ? :crack: cred ca acum intelegi de ce..oricum, insanatosire grabnica..

Eu scap de raceala facand sport, dar e o varianta si Ospen 1500, cand nu merge cu sport :peace:

Si in plus, e naspa frate sa stai infofolit pe vremea asta, eu nu ma simt deloc confortabil..mai ales ca ma tin si toate protectiile de la geaca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sensibil esti ... te mai crezi motociclist ?

 

Nu ma, sunt doar satanist si violator de babe. Nu-i de ajuns ?

 

Mai tii minte cand spuneam ca nu ies cu mobra decat daca sunt minim 15 grade ? :crack: cred ca acum intelegi de ce..oricum, insanatosire grabnica..

Eu scap de raceala facand sport, dar e o varianta si Ospen 1500, cand nu merge cu sport :peace:

Si in plus, e naspa frate sa stai infofolit pe vremea asta, eu nu ma simt deloc confortabil..mai ales ca ma tin si toate protectiile de la geaca..

 

Ma, banditule, kostine si ceilalti: nu am zis degeaba ca am toleranta mare la frig, am mers cu diversionul si pe 0 grade, nu stiu care-i faza pe gixerica de resimt asa rau frigul. Sau oi fi imbatranit, dracului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaabstraact....pe diversion mergeai ca pe bicicleta ( viteza melcului turbat ) pe cand cu Black Beauty alergi mai iute( pt ca poate :D ) si de aici se trage si raceala si frigul pe care il resimti in oscioare. Dar totusi incepi sa te ramolesti luptatorule cu FRIGUL :crack: sau o fi lipsa de :alcy: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia ? pe vremea asta se bea, nu se merge cu motocicleta :nono:

Intradevar, stiu ca esti foarte entuziasmat ca ti-ai luat alta mobra, cine nu ar fi..dar mai ai rabdare putin :P

 

E, nu se pune problema asa..neaparat :)) am mesterit la ea si am vrut sa vad rodul muncii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... eu acum am venit... acasa obligat fortat a trebuit sa plec cu ea... dar vreau sa zic ca am avut pe mine un pulover geaca tip mesh+mesada si o vesta si nu mi-a fost frig... doar mainile imi ingheata ca am niste manusi de rahat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu la ce zice Hyena986...daca te imbraci decent nu ai nici o problema cu frigul. Eu merg in fiecare zi cu motorul la servici si chiar mi se pare vreme buna asta,numai sa nu ploua...foarte tare. Iar apropo de manusi, te ajuta foarte mult daca pe sub manusile de motor iti iei niste manusi medicale simple de plastic de unica folosinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa stabilim in caz ca e cineva prin cartier :) Eu sunt in cartier acum, ne putem vedea la petrom pe sibiu pe la 13 13:30, dam o tura prin oras sau pe langa, eu pot sa ma plimb pana pe la 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...