Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:laugh: Si eu am bagat cam 0,5 l ,dupa ce am mers circa 5000 km, in tura de asta vara.

E enorm 0,6-0,8 litri la o mie de km.

Al meu e tot 3VD, iar nivelul uleiului il verific cam la 2-3 mii de km parcursi.

Uleiul folosit de mine e Motul 5100 Ester (10W-40 semisintetic)

 

Numai bine tuturor, si un sezon moto plin de km fara incidente.

 

PS: Bun venit, in club, celor sositi :wacko:

 

 

conteaza mult km ce se afla in mobra ...si cum v-am mai spus...mobrele de la noi au in jur de 200.000 km (da, douasutemii km) ....nu va uitati la bord si povesti din acestea...nimeni nu le vinde la 30.000 km :)

 

ps: anu trecut am mers 8000 km cu un schimb de ulei si acum am scos din motor fix 4 litri de ulei. Masurat. Comteaza tipul de ulei , km din motor, si multi multi alti factori ;)

 

 

Apropo : cine a pus xenon si ce modificari a facut?

 

Eu am luat un xenon de aici: http://www.tuningautoaccesorii.ro/produse/...GINE_H4_250_RON

 

chestia e ca nu se potriveste becu in locasul de pe mobra. :) ce drak de modificari trebuie sa fac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia e ca nu se potriveste becu in locasul de pe mobra. :wacko: ce drak de modificari trebuie sa fac?

Sigur ai luat exact tipul de bec pe care il are motocicleta ta? Daca da, ce nu se potriveste? Vezi ca unele socluri (H4 si variatiuni) au uneori un fel de invelis metalic ce vine f aproape de bec. Becurile Xenon inlocuitoare de obicei au propriul lor invelis, deci cel stock trebuie scos si el.

 

DIn cate stiu, becurile astea au 2 componente: becul xenon in sine si un adaptor/soclu. Soclul se desface de bec si se monteaza in locul becului H4 halogen, abia ulterior fixandu-se in respectivul soclu becul xenon. Ultima operatiune, de fixare in soclu, este al naibii de enervanta (ai efectiv senzatia ca nu intra). Si daca o faci prost, strici becu'.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soclu acela nu se potriveste la mine. Am TDM din 95. becurile lui normale sunt cele care arata ca doua pere.

 

faza e ca becul ce e standard e cu soclu rotund, xenonul H4 e cu 3 picioruse. deci tre sa ai fac o adaptare sa stea acolo cumva la locul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai fratilor, fiti intelegatori!!!!! Acum am sosit acasa de la Decathlon: mi-am luat cort. Special pentru intalnire. Zilele astea ma duc sa-mi cumpar si sac de dormit si saltea. Cavalere, zi si tu ceva. Ajuta-ma! Nu lasati un biet "orfan" in voia sortii! :wacko: Al naibii sa fiu daca nu o sa va dau telefon la toti. Deocamdata nu vad nicio iesire din asta. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU se mai poate decala data intrunirii, exact asta a fost discutia de la mine de acasa. si anu trecut s-a votat intre 2 date si tot s-au strans 20 de mobre. Asta e acum. vezi tu cum faci si poate ajungi, e aproape de bucuresti sunt 250km aproximativ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barboge, serios, hai sa incercam sa fim si noi mai aproape de modelele din vest. Si io as fi vrut sa fie intrunirea candva mai tarziu in iunie, dar daca majoritatea a votat asa, atunci asa ramane.

Serios, fa si tu ceva eforturi sa te eliberezi in week-end-ul ala. Cu totii avem probleme, dar suntem destul de destepti ca sa le rezolvam, nu?

Nu se poate sa nu gasesti pe cineva sa te inlocuiasca daca nu se poate fara tine...Cred...Sau, mai bine zis, sper.

Hai, ca toti te vrem alaturi de noi la intrunire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la Obor.

De ce nu?!

 

te-am vazut azi, Liviu, mosilor intersectie cu Ferdinand. eu veneam dinspre ferdinand tu te duceai de la mosilor spre unirea :wacko:

 

frumoasa combinatia ta de culori :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere, noi nu bem o bere? Astia din Bucuresti, adica. Ce ziceti, fratilor? De fapt, poate veni oricine are chef.

 

cand? eu acum ma duc la cinev. dar maine ne putem strange la mine. mia am niste PET-uri cu bere de la vizita lui Alin si Andrei.

 

Ce ziceti va prezentati maine la mine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am vazut azi, Liviu, mosilor intersectie cu Ferdinand. eu veneam dinspre ferdinand tu te duceai de la mosilor spre unirea :wacko:

 

frumoasa combinatia ta de culori :laugh:

 

Serios?!

Cred ca ma-ntorceam de la Buzau. Ma duceam sa fac plinul la benzinaria aia mica de pe Mantuleasa.

Nu te-am vazut ca ma sicanam cu un ametit cu un VW Jetta, scuze...

Deci maine se bea bere la Cavaleru?

De la ce ora?

Sper sa fie dupa 17-18!

Sa vezi, Cavalere (desi cred c-ai vazut deja), in ce fel mi-a iesit motorul! Am vopsit carenele, am schimbat stickerele de pe ele si am refacut top-case-ul! Si am refacut si saua!!!

Uita-te aici

https://picasaweb.google.com/11763578861034...COXuuef3uZjSaA#

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi e ziua mamei mele. Hai, macar de data asta, sa amanam pentru saptamana viitoare. Cum naiba nimeresc numai pe langa? :laugh:

 

Ce nimereala!!!

Azi e si ziua mamei mele!

"La multi ani!" mamei tale!

Io nu stau la party-ul ei pana tarziu. D-aia am si zis sa ne vedem la Cavaleru dupa ora 18! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca-s dus cu pluta! Saptamana viitoare e Pastele si eu faceam propuneri de intalnire. Sau mai stii? Poate ne vedem si pe 25.04.

Teoretic, nici eu nu vreau sa stau mult, dar ma duc abia pe la ora 15 la ai mei. Poate ma scot si vin, dar nu promit. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare..in sfarsit am rezolvat problema resetari ceasurilor din bord la tdm...era simplu..acum ma gandesc sa renunt la catalizator poate a mai facut cineva aceasta modificare si daca ar fi probleme? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios?!

Cred ca ma-ntorceam de la Buzau. Ma duceam sa fac plinul la benzinaria aia mica de pe Mantuleasa.

Nu te-am vazut ca ma sicanam cu un ametit cu un VW Jetta, scuze...

Deci maine se bea bere la Cavaleru?

De la ce ora?

Sper sa fie dupa 17-18!

Sa vezi, Cavalere (desi cred c-ai vazut deja), in ce fel mi-a iesit motorul! Am vopsit carenele, am schimbat stickerele de pe ele si am refacut top-case-ul! Si am refacut si saua!!!

Uita-te aici

https://picasaweb.google.com/11763578861034...COXuuef3uZjSaA#

 

salut, caut si eu un vopsitor bun pt moto, ai putea sa ma indrumi catre cel care ti-a vopsit tie motorul? multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...