Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

neatza la dementzi

 

hai ca numa ce am pus hartzoagele la banca si in 2 sapt incep sa scurm si io dup un TDM, sa devin donator de organe full-flavour.

 

amu, vin si io cu intrebarea: dat fiind faptu ca vreau modelu pre '96 (tovarashii cu cojones jtiu d c) si ca is dispus sa bag intre 2000 si 3000 epuroi in el, ce ar fi mai dejtept:

 

1) sa caut p-aciu prin spatziu mioritic

 

2) sa vb cu niscai omini sa mi-l aduca din germania de ex

 

 

sa traim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vb cu unu care stie ce face, si nu e tigan care aduce motoare (nu ca intre aia contesc ca ar fi cunoscatori) si adu-ti din italia. oricum majoritatea celor care aduc "stocuri" moto de acolo le aduc.

 

gasesti si pe paiuri mioritice, nu e chestie dezavantajata, da parca e mai multe din care sa alegi p`afar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Victorie!

 

 

Mi-am incaltzat "Hepatita" cu o pereche de Pilot Road 2 de la Michelin si zici ca e alt motor...atentie insa la pneurile noi ca patineaza pe marcajele cu vopsea de pe sosea,cel putin vreo 300 km pana se uzeaza stratul exterior...era sa ma vars azi de vreo doua ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tristete va anunt ca unul din TDM-isti (@Mircescu)a suferit ieri un accident si va fi pe tusa cateva luni.

Soferul auto implicat in accident a plecat de pe loc si a vrut sa intoarca fara sa se asigure.Mircea a intratin plin neavand nici o alta alternativa.

Din pacate are ambele maini rupte ( dreapta fractura deschisa, stanga luxata) iar din TDM sper sa se mai poata recupera motorul.Furca rupta in 2 locuri, roata sparta, carene praf, bord si cadru bord praf, rezervor praf plus multe altele pe care nu le-am vazut probabil.

Nu am vrut sa postez la accidente ca mi se pare putin ...macabru.E cel mai bun prieten al meu, impreuna am fost pana la Resita dupa TDM-ul asta de care era foarte mandru si programasem un big trip vara asta.Din pacate, situatia e alta acum.

 

MIrcescu va saluta pe toti!

 

@ MADCOX: daca reusesti ceva cu xenoanele da-mi de stire te rog!

post-6237-1214676673_thumb.jpg

post-6237-1214676721_thumb.jpg

post-6237-1214676758_thumb.jpg

post-6237-1214676796_thumb.jpg

post-6237-1214676818_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tristete va anunt ca unul din TDM-isti (@Mircescu)a suferit ieri un accident si va fi pe tusa cateva luni.

Soferul auto implicat in accident a plecat de pe loc si a vrut sa intoarca fara sa se asigure.Mircea a intratin plin neavand nici o alta alternativa.

Din pacate are ambele maini rupte ( dreapta fractura deschisa, stanga luxata) iar din TDM sper sa se mai poata recupera motorul.Furca rupta in 2 locuri, roata sparta, carene praf, bord si cadru bord praf, rezervor praf plus multe altele pe care nu le-am vazut probabil.

Nu am vrut sa postez la accidente ca mi se pare putin ...macabru.E cel mai bun prieten al meu, impreuna am fost pana la Resita dupa TDM-ul asta de care era foarte mandru si programasem un big trip vara asta.Din pacate, situatia e alta acum.

 

MIrcescu va saluta pe toti!

 

@ MADCOX: daca reusesti ceva cu xenoanele da-mi de stire te rog!

 

Insanatosire grabnica lui Mircescu si slava Domnului ca a scapat "doar" cu atat,ca la cum arata fierul...cred ca a avut noroc.

Iar soferului...ahhh...soferului...ii umplu frigiderul pentru urmatoarele sapte generatii!!!!Neam de retardat imputit care intoarce fara sa se asigure...Inca odata:Multa M@#e!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tristete va anunt ca unul din TDM-isti (@Mircescu)a suferit ieri un accident si va fi pe tusa cateva luni.

Soferul auto implicat in accident a plecat de pe loc si a vrut sa intoarca fara sa se asigure.Mircea a intratin plin neavand nici o alta alternativa.

Din pacate are ambele maini rupte ( dreapta fractura deschisa, stanga luxata) iar din TDM sper sa se mai poata recupera motorul.Furca rupta in 2 locuri, roata sparta, carene praf, bord si cadru bord praf, rezervor praf plus multe altele pe care nu le-am vazut probabil.

Nu am vrut sa postez la accidente ca mi se pare putin ...macabru.E cel mai bun prieten al meu, impreuna am fost pana la Resita dupa TDM-ul asta de care era foarte mandru si programasem un big trip vara asta.Din pacate, situatia e alta acum.

 

MIrcescu va saluta pe toti!

 

@ MADCOX: daca reusesti ceva cu xenoanele da-mi de stire te rog!

 

 

Insanatosire grabnica !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca faza cu intorsu de pe loc / in loc e clasica. numa ce vorbeam zilele trecute de un accident similar pe la tunari.

 

ca unul ce abia si-a scos un shurub din umar, ii urez omului multa bafta, cat mai putine calmante si tona de rabdare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cand ma gandesc ca acum 2 saptamani ma intalnisem cu @mircescu, si in weekend trebuia sa aiba xenoanele pe motoreta...

sanatate maxima, si fierul ala eu zic ca se repara. nu merita sa fie dezmembrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate omului. Ma tot intreb uneori ce dracu' au in cap retarzii astia care intorc stanga fara sa se asigure - ca te-ai astepta ca macar atunci cand isi expun exact portiera soferului sa beleasca ochii. Sper ca data viitoare sa faca manevra in fata unui camion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate omului. Ma tot intreb uneori ce dracu' au in cap retarzii astia care intorc stanga fara sa se asigure - ca te-ai astepta ca macar atunci cand isi expun exact portiera soferului sa beleasca ochii. Sper ca data viitoare sa faca manevra in fata unui camion.

 

Multumesc pentru gandurile bune.O sa-i transmit fiecare cuvintel.

Scuze daca s-a lungit mai mult decat trebuia paranteza cu accidentul pe un topic dedicat unui model de motocicleta.

O sa revina @Mircescu cu detalii cand va putea sa-si foloseasca macar o mana.

Pana atunci, haideti sa-i dam inainte cu TDM-urile ca io va urmaresc.

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era sa trag si eu azi un cal in genitale (despre iapa e vorba).

 

l-am culcat ca nam proptit bine cricu ca ma dureau oole si m-am oprit sa le aranjez

 

pagube 0 , era sa fiu io calcat de masina , da so oprit gaboru care o conducea la 30 cm de mine. MAZEL TOV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P multzam fain.

si o mai fost unu ... albastru, frumos 99- (cu lindicator de benzol). se inmultesc in arad 4tx`urile vertiginos :jump: .

 

 

pe ala l-am vazut doar intr-o poza.

 

abia astept sa iau plasticu si sa ma dau si eu cu vacu :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau si eu sa-mi iau un TDM,850 de dupa '99 si as vrea sa stiu cateva chestii,va rog:

-cat consuma o dihanie d'asta?Pegasu meu imi papa vreo 7-9,10,si am auzit ca TDM-urile sunt destul de economice,cam care ar fi un consum?

-Piese de schimb se gasesc?Daca da,la ce preturi si pe unde?

-A pus careva cauciucuri on-off pe ele?Ma refer la Metzeler Tourance sau Michelin Anakee,Pirelli Scorpion,etc.Imi plac mult gumele de genul asta si TDM-ul mai merge si pe drumuri mai proaste,oare pot sa-i pun caucioace d-astea?? Stiu ca are roata fata de 18 dar se pot gasi alternative banuiesc..

 

Multumesc frumos,asfalt uscat :crack: :bigstar:

 

S-auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6-7 consum mai mult nare ce , da nici cu mult mai putin nu.

cauciucuri s-a discutat nu de mult pe topic.

piese de schimb se gasesc ... da nah dupa honda cele mai scumpe e yamaha :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a iesit un 5,5 % dar mers cu 110...

la un mers de 120-130kph si cu varfuri de 210 :bigstar: , mi-a iesit un 6%.

in oras si mers in afara destul de sportiv, ajunge la un 7%.

 

consumabile se gasesc, piese nu prea este nevoie...

sunt bune gumele combinate, dar le prefer pe cele de asfalt. ies prea putin pe drum neasfaltat. combinate sunt bune cand pleci la o tura in jurul tarii, unde nu stii ce drumuri te asteapta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...