Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

game over!!

 

 

gata scoala moto. mi-am dat la depus dosaru. acum astept sa imi zica ce si cum.

cica tre sa ma duc sa imi fac programare. nu mi-o face scoala? tre sa ma duc eu personal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

game over!!

 

 

gata scoala moto. mi-am dat la depus dosaru. acum astept sa imi zica ce si cum.

cica tre sa ma duc sa imi fac programare. nu mi-o face scoala? tre sa ma duc eu personal?

 

Si eu a trebuit sa ma programez singur, da e treaba de juma de ora. Inscrierile se fac in Drumul Taberei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah...pe drum de camp, si ceva santuri l-am dus eu pe al meu. chiar ieri...se comporta bine. adica daca nu abuzezi de el merge bine pe drumuri forestiere, insa este ideal sa ai macar pe spate o guma combinata. inainte aveam de strada pe spate, si era cam nasol pe drumuri cu pietris...

ii lipseste o suspensie cu o cursa mai lunga, si o guma pe 21 pe fata....ptr off-road. dar adaca le-ar avea pe astea nu ar mai excela pe asfalt...e perfecta asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah...pe drum de camp, si ceva santuri l-am dus eu pe al meu. chiar ieri...se comporta bine. adica daca nu abuzezi de el merge bine pe drumuri forestiere, insa este ideal sa ai macar pe spate o guma combinata. inainte aveam de strada pe spate, si era cam nasol pe drumuri cu pietris...

ii lipseste o suspensie cu o cursa mai lunga, si o guma pe 21 pe fata....ptr off-road. dar adaca le-ar avea pe astea nu ar mai excela pe asfalt...e perfecta asa...

 

 

un coleg de-al nostru a fost pe forestier si prin noroi cu el :crack: sa dus pana la Lacul Bolboci. daca e vointa se poate merge cu el oricunde. cursa a suspensiilor pe hartie are destula: 14 cm.

 

oricum e destul de grea motoreta iti da de furca prin noroaie sau sleauri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am reusit si eu sa schimb becurile R2 cu H4 (philips blue vision) .a meritat efortul , cred ca sunt de doua ori mai puternice :crack:

nu stiti cum se regleaza farurile ? faza scurta imi bate bine dar faza lunga parca bate prea departe (prea sus)

Editat de basea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un coleg de-al nostru a fost pe forestier si prin noroi cu el :crack: sa dus pana la Lacul Bolboci. daca e vointa se poate merge cu el oricunde. cursa a suspensiilor pe hartie are destula: 14 cm.

 

oricum e destul de grea motoreta iti da de furca prin noroaie sau sleauri.

 

Ma gandeam sa ma duc in we undeva la munte si as incerca cu TDM-ul, ca nu-i prea confortabil drumu pe XR pana acolo. Si daca tot ajung acolo, ma gandeam sa incerc si un pic de off. Nimic extrem.

Editat de Ratonyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa ma duc in we undeva la munte si as incerca cu TDM-ul, ca nu-i prea confortabil drumu pe XR pana acolo. Si daca tot ajung acolo, ma gandeam sa incerc si un pic de off. Nimic extrem.

 

 

nu stiu cat esti de inalt dr in noroi cu vaca asta iti va fi greu. in rest daca e forestier normal nu o sa ai probleme are destula cursa a suspensiilor :crack:

 

poti face transalpina de exemplu fluierand cu TDM-ul :crack:

 

am reusit si eu sa schimb becurile R2 cu H4 (philips blue vision) .a meritat efortul , cred ca sunt de doua ori mai puternice :crack:

nu stiti cum se regleaza farurile ? faza scurta imi bate bine dar faza lunga parca bate prea departe (prea sus)

 

ai facut ceva poze la montaj? au ai folosit indicatiile de aici dp forum??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

 

Iata ca a sosit si momentul in care trebuie sa cumpar o pereche noua de "incaltari" la trotineta mea.Prin urmare,sunt curios sa stiu tovarasii mei ce pneuri folosesc la TDM-urile lor.Mentionez ca folosesc utilajul 95% pe asfalt asa ca m-am orientat deja catre o pereche de Michelin Pilot Road 2,cica ar fi cele mai bune pneuri de touring conform celor mai multe review-uri.

 

Asfalt uscat/umed,etc,nu conteaza,TDM-ul in haleste oricum:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

 

Iata ca a sosit si momentul in care trebuie sa cumpar o pereche noua de "incaltari" la trotineta mea.Prin urmare,sunt curios sa stiu tovarasii mei ce pneuri folosesc la TDM-urile lor.Mentionez ca folosesc utilajul 95% pe asfalt asa ca m-am orientat deja catre o pereche de Michelin Pilot Road 2,cica ar fi cele mai bune pneuri de touring conform celor mai multe review-uri.

 

Asfalt uscat/umed,etc,nu conteaza,TDM-ul in haleste oricum:)

 

 

in Univers moto sunt testate 6 perechi de anvelope sport-touring.

 

maine iti pot pune un scan cu testul daca te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Univers moto sunt testate 6 perechi de anvelope sport-touring.

 

maine iti pot pune un scan cu testul daca te intereseaza.

 

Multumesc,am citit articolul dar mi se pare cam subiectiv in sensul ca nu participa decat modele de pneuri "trecute de prima tinerete".De exemplu, Pirelli Diablo Strada si Metzeler Roadtec Z6 sunt pneuri bune,dar Michelin Pilot Road 2 le surclaseaza clar(vezi link-ul de mai jos):

http://www.kneedraggers.com/details/Michel...re--623107.html

 

 

Cred ca Internetul este un mediu de informare mult mai complet si mai obiectiv cand este vorba de a testa anumite produse inainte de cumparare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mama cat de misto e preparat TDm-ul ala :crack:

 

compresor, priza de bricheta

 

ff frumos

 

Multumesc,am citit articolul dar mi se pare cam subiectiv in sensul ca nu participa decat modele de pneuri "trecute de prima tinerete".De exemplu, Pirelli Diablo Strada si Metzeler Roadtec Z6 sunt pneuri bune,dar Michelin Pilot Road 2 le surclaseaza clar(vezi link-ul de mai jos):

http://www.kneedraggers.com/details/Michel...re--623107.html

 

 

Cred ca Internetul este un mediu de informare mult mai complet si mai obiectiv cand este vorba de a testa anumite produse inainte de cumparare.

 

asta cu netul ca e plin de info este adevarat. acum conteaza sa gasesti mai multe teste pe acelasi site, ca sa se pastreze obiectivismul, zic eu.

 

ai gasit astea in romania pt TDM? la ce bani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama cat de misto e preparat TDm-ul ala :crack:

 

compresor, priza de bricheta

 

ff frumos

 

 

 

asta cu netul ca e plin de info este adevarat. acum conteaza sa gasesti mai multe teste pe acelasi site, ca sa se pastreze obiectivismul, zic eu.

 

ai gasit astea in romania pt TDM? la ce bani?

 

Nu,nu in Romania ci pe un site nemtesc:

http://mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/Ac...elope_moto.html

 

Cativa camarazi din Brasov si-au luat de aici cauciucuri si au fost foarte multumiti.Se plateste prin Paypal.Ma costa cam 10 milioane perechea cu tot cu transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,nu in Romania ci pe un site nemtesc:

http://mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/Ac...elope_moto.html

 

Cativa camarazi din Brasov si-au luat de aici cauciucuri si au fost foarte multumiti.Se plateste prin Paypal.Ma costa cam 10 milioane perechea cu tot cu transport.

 

pai e bine vin cam 250 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT TUTUROR TDM-STILOR! CAT DE CURAN O SA DEVIN SI EU UNUL DE AL VOSTRU...SPER ...PENTRU CA DE CURAND IN VAGA MEA EXPERIENTA CU MOTOARELE...MI-AM DAT SEAMA CA TDM-UL PARE CA MI SE POTRIVESTE.... LA O CONSTITUTIE DE 1.90 SI CEVA...SI 100 SI CEVA DE KILOGRAME...(DE LA UN CB 500....E CEVA) SI ANCA CEVA MAI MULT...SI ASTA AM CONSTAT-O NUMAI DUPA CE M-AM URCAT PE UN TDM...AM ANALIZAT TOATA DISCUTIA VOASTRA SI AVETI PERFECTA DREPTATE...E CHIAR O MOTOCICLETA PENTRU TOATE GUSTURILE..SOSEA..OFF..SI BINENTELES TRAFICUL BUCURESTEAN...CARE SE PARE CA DACA NU ESTI CU"TANCU'" NU REUSESTI SA FACI FATA.....ASTA IN CAZUL IN CARE NU VREI SA FACI "SPATE :) ,DAR ASTEA DEOPARTE....AM VAZUT CA PARERILE SUNT IMPARTITE ,DAR POZITIVE MAREA MAJORITATE..IDEEA E CA INCA NU POT SA-MI DAU SEAMA DE PRETUL CAT MAI REAL AL UNUI TDM DE EXEMPLU DIN 93'...AM VERIFICAT SI PRIN TARA SI PRIN AFARA SI SUNT OSCILATIILE DESTUL DE MARI...DACA E CINEVA MAI IN TEMA....MA POATE INDRUMA...

 

 

MULTUMESC,

CU CONSIDERATIE..................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

`93 ingrijit 1500-1900 (poate mai capetzi si ceva bonusuri pacolo la el).

 

tdm`isti am dreptate ?

 

 

si uite asa incet incet ne ingrosam ...

io zic ca in cativa ani batem transalpistii :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cativa camarazi din Brasov si-au luat de aici cauciucuri si au fost foarte multumiti.Se plateste prin Paypal.Ma costa cam 10 milioane perechea cu tot cu transport.

cu pilot road m-am descurat bine pe orice asfalt uscat sau ud , chiar ma gandeam sa merg pe transalpina dupa ce am mers la Sirnea , Pestera si alte dumuri cu acces limitat, totusi urmatoarele gume vor fii ceva combinat cred ca Bridgestone. michelinele pe potop fac toti banii

post-21248-1214375345_thumb.jpg

post-21248-1214376334_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

`93 ingrijit 1500-1900 (poate mai capetzi si ceva bonusuri pacolo la el).

 

tdm`isti am dreptate ?

 

 

si uite asa incet incet ne ingrosam ...

io zic ca in cativa ani batem transalpistii :) :)

 

 

cam pe acolo eu l-am luat cu 1900 din arad cu 3 cutii si parbriz de touring plus piese :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io l-am luat cu 1000 euro. :)

ce-i drept din italia. cu drum cu tot...tot la 1500 am ajuns. numai ca aici nu gaseai cu 1500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...