Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

mah...eu am reusit de vreo 4 ori sa demontez/montez bujiile fara sa dau nimic jos. am folosit cheile din dotarea motoretei. primele 2 ori a fost mai greu, dupa aia, le schimbam in 5 minute...

 

 

cand ai drum prin buc? imi imprumuti si mie cheia ta magica? :)

 

a mea nu a venit cu trusa de scule.

 

PS poti achizitiona de udneva trusa de scule de la TDM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uite ca revin si eu cu postari pe aici.

Am tdm, Galben `97 40.000 km.

Arata frumos de tot, da nu e fara belele, fluiera/huruie a 3-a tare, sapt. asta/viitoare la inceput am numere, o duc la spalatorie, mecanic, revin cu poze si detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca revin si eu cu postari pe aici.

Am tdm, Galben `97 40.000 km.

Arata frumos de tot, da nu e fara belele, fluiera/huruie a 3-a tare, sapt. asta/viitoare la inceput am numere, o duc la spalatorie, mecanic, revin cu poze si detalii.

 

 

sa-l stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca revin si eu cu postari pe aici.

Am tdm, Galben `97 40.000 km.

Arata frumos de tot, da nu e fara belele, fluiera/huruie a 3-a tare, sapt. asta/viitoare la inceput am numere, o duc la spalatorie, mecanic, revin cu poze si detalii.

...si am uitat dupa ce am vorbit cu tine la telefon, schimba uleiul urgent!!..si filtru!!...bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de telefon, am sa incerc intocmai cum ai zis.

e proaspat schimbat si uleiu si filtru .

20w-50 e in el mineral. (sper sa nu mint) am cutia de castrol goala acas (sau o ramas la vanzator da pot sa il intreb).

 

in orice caz, la proba ori am sarit peste viteza a 3-a , sau si mai probabil NO FACUT ASA. :P

a inceput vineri dimineata cand am fost cu ea la RAR. si m-am dus 1.2.4 pana acolo si inapoi ...

cand vin numerele merg cu ea la doctor, si probabil urmeaza schimbat tot ce e spurcat, si in functie de devizu estimativ ma pun la masa rotunda cu vanzatoru`pentru solutii.

 

daca tot am intrat cu stangu` in grupu tdm`istilor, macar sa fie drumu` lung >:D<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca revin si eu cu postari pe aici.

Am tdm, Galben `97 40.000 km.

Arata frumos de tot, da nu e fara belele, fluiera/huruie a 3-a tare, sapt. asta/viitoare la inceput am numere, o duc la spalatorie, mecanic, revin cu poze si detalii.

 

hai sa-ti traiasca, aia galbena mi se pare cea mai misto la culoare.

Treapta a 3-a e buba de model, vezi ca am si eu un post mai inainte pe aceeasi tema. Sub 3000 suiera, dar nu cred ca e vreun bai. Probabil o sa-ti haleasca si ulei si o sa-ti troncane schimbatorul, asa e ele :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

`tuti postu` tau cum de mio scapat ... mie sub vreo 4500 imi suiera, da nu mi se pare ok , adica ca si chestie cu care poti trai bine mersi :lol:, tre luate masuri.

 

in rest ... cloncanitu cutiei e efect pozitiv la mine... si ulei nu prea papa la cum arata si se simte motoru ... acu mai ramane de vazut proba contrarie la kilometri ... oricum ... e eftin mineralu` macar :P si noo si la mobre :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gindit ca la tine o sa suiere la ture mai multe, nu de alta, da taoistii astia cintaresc singuri cit mine cu pasager si cu bagaje :lol:

Si la mine suiera mai urat cind e greutatea mai mare. Banuiesc ca o sa ai de lucru si cu suspensiile sa le mai intaresti nitel ca sa nu dai cu evacuarea de asfalt la fiecare groapa.

Aia cu uleiul n-ai ce sa simti, ca nu iese in esapament, se duce direct in Nirvana :D Da' totusi ar fi bine sa tii ochiul frecvent pe fereastra de ulei "just in case" pina te lamuresti cit haleste.

:P

Editat de fuchsia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propuneri de nume pentru a mea ?

 

cuvantu final tot pasagera` principala l`o avea ... da nah , sa ma pot si io orienta.

 

 

yellow shark :P

 

yellow shark :D

 

sau goldie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ai drum prin buc? imi imprumuti si mie cheia ta magica? :P

 

a mea nu a venit cu trusa de scule.

 

PS poti achizitiona de udneva trusa de scule de la TDM?

aici: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...:PIC&ih=019

 

ca idee, sa nu te bagi, ca licitez eu pe ea ptr tine, sau daca nu, ptr altcineva...

 

@ishmael-sa o pastrezi sanatos...sa ai parte de ea. astept parerea ta despre comportamentul ei... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pusca trusa de 3vd cu aia de 4tx ? :P

 

ca daca da, o vreau eu , sa zici un pret total pana la mine la poarta (asa dupa nasu` tau)

 

mersi de urare, acushica intra dosaru si ies cu ea pe shosea :D

Editat de ishmael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...:PIC&ih=019

 

ca idee, sa nu te bagi, ca licitez eu pe ea ptr tine, sau daca nu, ptr altcineva...

 

@ishmael-sa o pastrezi sanatos...sa ai parte de ea. astept parerea ta despre comportamentul ei... :P

 

 

7.5 euro e pretul la care o achizitionezi? ca vad acolo un pret fix

daca ala e atunci gata o iau. si cu tot cu transport si aia e.

 

ms

 

 

PS stia ca am tradus ce scria acolo.

 

deci maxim 20Euroi dau pe ea :D

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este pret fix. acum, in momentul asta am preluat licitatia. am pus maxim 15 euro. dar in 4 ore poate sa ma depaseasca un disperat. trusa este f utila daca este completa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este pret fix. acum, in momentul asta am preluat licitatia. am pus maxim 15 euro. dar in 4 ore poate sa ma depaseasca un disperat. trusa este f utila daca este completa...

 

 

eu mai mult de 20E nu sunt dispus sa dau pe ea ca mai sare si cu taxele de expediere :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...