Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

o poza, o dimensiune sa vedem daca se potrive la caseul meu, un pret? :P

Asa cum mentionam si in postul anterior, nu se potriveste la topcase-ul tau, pt ca e pentru Monokey, iar tu ai Monolock

 

P5150161.JPG

 

P5150162.JPG

 

P5150168.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai dreptate :P

multumesc de lamurire. am gasit ceva cleme care se pun sub talpa caseului. sper sa le rezolv saptamana viitoare ( fac poze fac poze :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti pe cineva care face crashbar-uri pt 900, dar ceva care sa protejeze si carenele. Zilele trecute era sa scap mobra pe jos, pe loc fiind si mi-am intins cativa muschi numai sa nu o las jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista. N-ai pe ce sa le montezi. Si oricum, carenele la TDM900 nu sunt nici foarte expuse (la mine nu s-au spart nici dupa trante foarte grave), nici foarte scumpe (200 E bucata). Tobele, in schimb, se zgarie si se indoaie foarte usor si te costa 1200 E bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti pe cineva care face crashbar-uri pt 900, dar ceva care sa protejeze si carenele. Zilele trecute era sa scap mobra pe jos, pe loc fiind si mi-am intins cativa muschi numai sa nu o las jos.

 

 

uite ce ti-ar trebui tie. Rados de pe forum face asa ceva dar ii trebuie motoreta sa io lasi. bafta

post-21191-1274023832_thumb.jpg

post-21191-1274023856_thumb.jpg

post-21191-1274023924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ce ti-ar trebui tie. Rados de pe forum face asa ceva dar ii trebuie motoreta sa io lasi. bafta

ceauu...ce dumiezo de chit de coborire ptr TDM :peace: fami o explicatiee hahahahah merci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea care nu prea stie sau nu are rabdare sa scrie corect cred ca vrea sa spuna ca habar nu are ce e aia kit de coborare.

 

Domnu, un kit de coborare e compus din mai multe piese care odata montate fac motocicleta sa fie mai joasa cu cativa cm. E util asa ceva cand esti scund si nu ajungi bine jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea care nu prea stie sau nu are rabdare sa scrie corect cred ca vrea sa spuna ca habar nu are ce e aia kit de coborare.

 

Domnu, un kit de coborare e compus din mai multe piese care odata montate fac motocicleta sa fie mai joasa cu cativa cm. E util asa ceva cand esti scund si nu ajungi bine jos.

 

 

Da?ok.ai dreptate.merci de explicatie.la mine nu e cazu (1.84).nu am mai folosit forumuri pana acum nu prea imi plac sunt greoaie si complicate...dar cresc io mare....numa cine sta degeaba nu greseste.sau nu e asa baieti? :moron:

Mesaj completat

Nenea care nu prea stie sau nu are rabdare sa scrie corect cred ca vrea sa spuna ca habar nu are ce e aia kit de coborare.

 

Domnu, un kit de coborare e compus din mai multe piese care odata montate fac motocicleta sa fie mai joasa cu cativa cm. E util asa ceva cand esti scund si nu ajungi bine jos.

 

 

 

Cred ca era mult mai simplu si mai elegant sa imi explici nu sa imi faci observatii,la cum scriu si la ce si cum stiu.Asa mi se pare fair play.Cu siguranta sunt sigur ca ai inteles ceea ce am vrut sa zic(intreb).Apreciez foarte mult incliinatile tale didactice.Dupa care "Domnu" a intuit c-am ce vrea sa fie acest("aia") KIT de coborire.(poate 'ala Kit de coborire').Respectele mele.Daca e sa ne luam asa uni de alti....ma gandeam ca nu ii scriu Presedintelui :peace: ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ce ti-ar trebui tie. Rados de pe forum face asa ceva dar ii trebuie motoreta sa io lasi. bafta

 

mersi mult. cred ca o sa increc. cu inaltimea nu am probleme (1.90) dar cand am vrut sa parchez motoreta, s-a ridicat cricul si era foarte aproape sa o scap pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am fost la o bauta la ziua unui prieten si am lasat mobra la el in fata curtii. eu pecad acasa cu altcineva cu masina urmand ca a doua zi sa o recuperez. din pacate asfaltul care era acolo turnat era foarte subtire si direct pe pamant. Evident vaca s-a culcat pe o parte si a suferit urmatoarele pagube: suport semnal si proiector stramb, proiectoru respectiv nu mai merge, semnalu stanga spate nu functioneaza, handguard deplasat si noroi pe ici pe colo....

 

am reusit sa indrep suportii de la semnal si proiector dar am ramas doar cu un poriector functional si doar semnalu din fata merge. o sa incerc maine sa-l fac.

 

zilele astea sper sa fac o talpa mai mare si mai groasa pt cric sa nu mai am surprize de genu ca ma dispera. si acasa in curte tot asa trebuie sa o pun pe un lemn ca sa nu o gasesc pe jos.

 

din cauza asta nu am apucat sa fac schimbul de placute pe spate.

 

 

Stiti multi dintre voi, care ma cunoasteti ca am probleme cu scaputul mobrei pe jos. ei bine vineri, oricat a vrut ea sa cada am reusit sa o ridic, adica ajunse undeva la 45-60 de grade si am reusit sa o tin si sa o aduc inapoi pe linie. desi eram pe ea calare tot sprijinul era in picioru drept si in mana dreapta iar cu mana stanga am apucat de manerul din spate si am tras de ea pana am reusit sa o indrept. O manevra pe care nu vreau sa o mai repet...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am culcat-o si eu saptamina trecuta :peace: ... s-a strimbat suportul de semnalizator si maneta de frina .... le-am indreptat pe amindoua ...

la coborire de o bordura (mica), a coborit roata de fata si.... mi-a murit motorul ...

 

iarasi, ranit doar in amorul propriu si inca un semn pe toba ...

usor, usor ajung la tipii de la Vick :moron: !

 

Mesaj completat

baaaa, mai ploua mult, ca m-am saturat sa ma ud la oo pina casa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am fost la o bauta la ziua unui prieten si am lasat mobra la el in fata curtii. eu pecad acasa cu altcineva cu masina urmand ca a doua zi sa o recuperez. din pacate asfaltul care era acolo turnat era foarte subtire si direct pe pamant. Evident vaca s-a culcat pe o parte si a suferit urmatoarele pagube: suport semnal si proiector stramb, proiectoru respectiv nu mai merge, semnalu stanga spate nu functioneaza, handguard deplasat si noroi pe ici pe colo....

 

am reusit sa indrep suportii de la semnal si proiector dar am ramas doar cu un poriector functional si doar semnalu din fata merge. o sa incerc maine sa-l fac.

 

zilele astea sper sa fac o talpa mai mare si mai groasa pt cric sa nu mai am surprize de genu ca ma dispera. si acasa in curte tot asa trebuie sa o pun pe un lemn ca sa nu o gasesc pe jos.

 

din cauza asta nu am apucat sa fac schimbul de placute pe spate.

 

 

Stiti multi dintre voi, care ma cunoasteti ca am probleme cu scaputul mobrei pe jos. ei bine vineri, oricat a vrut ea sa cada am reusit sa o ridic, adica ajunse undeva la 45-60 de grade si am reusit sa o tin si sa o aduc inapoi pe linie. desi eram pe ea calare tot sprijinul era in picioru drept si in mana dreapta iar cu mana stanga am apucat de manerul din spate si am tras de ea pana am reusit sa o indrept. O manevra pe care nu vreau sa o mai repet...

Cavalere, trebuia sa faci tu talpa aia de la bun inceput, cum am facut si eu dealtfel. Si sigur nu mai aveai surprize neplacute, sa intre cricul in pamant, asfalt, etc. Pune o talpa de duraluminiu, ca a mea, sa nu fie grea pentru varful cricului, cand este ridicat (in mers), pentru a nu oscila.

Spor la treaba, si pune o poza cu talpa montata, pentru a se inspira si ceilalti care vor sa-si monteze ceva de genu.

 

PS: naspa ca s-a defectat un proiector, probabil ti s-a rupt filamentul becului H3. Daca e asa, schimbi doar becul si s-a rezolvat :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere, trebuia sa faci tu talpa aia de la bun inceput, cum am facut si eu dealtfel. Si sigur nu mai aveai surprize neplacute, sa intre cricul in pamant, asfalt, etc. Pune o talpa de duraluminiu, ca a mea, sa nu fie grea pentru varful cricului, cand este ridicat (in mers), pentru a nu oscila.

Spor la treaba, si pune o poza cu talpa montata, pentru a se inspira si ceilalti care vor sa-si monteze ceva de genu.

 

PS: naspa ca s-a defectat un proiector, probabil ti s-a rupt filamentul becului H3. Daca e asa, schimbi doar becul si s-a rezolvat :peace:

 

 

da stiu ca trebuia facuta de mult. am deja planul facut. mai trebuie sa ajung la tovarasul meu cu service-ul ca sa ii duc si mobra la schimbat de semeringuri si tot atunci ii faci si talpa aia.

 

o sa pun poze apoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca intervin in discutia voastra, eu am in continuare de vanzare suport complet pentru topcase Givi Monokey

Adaptat pentru TDM 850 3VD, nu stiu daca se potriveste si la 4TX

 

P5150161.JPG

 

P5150162.JPG

 

P5150168.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere, de cand mi-am luat TDM-ul m-a interesat kit-ul de coborare, dar nu prea au fost bani. Poate reusesc totusi sa te scap de el in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere, de cand mi-am luat TDM-ul m-a interesat kit-ul de coborare, dar nu prea au fost bani. Poate reusesc totusi sa te scap de el in curand.

 

 

ma bucur nespus :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat de mult se poate cobora TDM-ul 850? sau mai bine zis: cam care e inaltimea "minima" sa iti fie OK?

 

 

pai depinde foarte mult de rider. eu de exemplu incerc sa ma invat sa stau numai cu un picior jos. daca stau cu ambele trebuie sa intind laba piciorului si nu ajung decat cu varful.

 

pe langa asta mi-am luat niceste cizeme mai rigide care nu imi permit sa pun decat un picior jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce inaltime ai cavalere?:peace:

am avut o Gilera RC 600 inainte de TDM si abia ajungeam jos cu varful unui picior, si era coborata la maxim ( am 1.73 ) acu la TDM ca ajung cu ambele picioare jos ( nu cu toata talpa dar ajung OK ) e boierie curata :moron:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce inaltime ai cavalere?:moron:

am avut o Gilera RC 600 inainte de TDM si abia ajungeam jos cu varful unui picior, si era coborata la maxim ( am 1.73 ) acu la TDM ca ajung cu ambele picioare jos ( nu cu toata talpa dar ajung OK ) e boierie curata :))

 

am 1.70, dar am picioare scurte si groase. cam ca Jhonny Bravo :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

stie cineva de unde pot sa cumpar si eu un kit de buloane pt.sasiu /tdm din 96

multumesc

Mesaj completat

Ma scuzati ca intervin in discutia voastra, eu am in continuare de vanzare suport complet pentru topcase Givi Monokey

Adaptat pentru TDM 850 3VD, nu stiu daca se potriveste si la 4TX

 

P5150161.JPG

 

P5150162.JPG

 

P5150168.JPG

salut

la ce bani ar fi suportul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...