Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:crack: ...anunt ca am vandut si eu vitelul. Sper ca cine l-a luat sa aiba grija de el. Fotok il stie putin de la nunta si cu siguranta va ramane undeva in inima mea.

 

sa ne spui cum gasesti 900-le fata de veche dragoste ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor posesorilor de TDM.De curand sunt posesorul unui superb tdm 850 cumparat de la Florin(Yamahaia).Tin foarte mult la ea mai ales ca au trecut cativa ani fara motor si cred ca am gasit genul de motocicleta care mi se potriveste.Cred ca este polivalenta si potrivita pentru drumurile din Romania.Sper sa treaca iarna mai repede si sa va salut cu farul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korben, spune-mi, te rog, de unde ai luat cauciucurile si cat te-au costat.

Mi le-a adus cineva de la Budapesta, nu stiu de la ce magazin sau reprezentanta, la 200 euro

Nu cunosc care a fost pretul in magazin

Mesaj completat

E semn bun ca se vand motocicletele...

Se vand pe naiba...

Eu am lasat Transalpul la 1500 si tot degeaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai fii nostalgic si potrivnic schimbarilor , sunt alte motoare cu preturi mai mari. ia-ti o motocicleta scumpa dc pui accent pe valoarea pecuniara , dc nu savureaza-ti hobby-ul la pretul care face. ideea e ca motorul valoreaza cat ii pui tu pretul , al meu valoreaza exact cat alta motocicleta care indeplineste caracteristicile tdm-ului. :crack: topic closed .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i vorba de nostalgie, omul vede ca si-a cumparat mobra pe care a dat, sa zicem 1800 de euro si acum vrea s-o vinda, sa zicem dupa un an si n-o poate da nici cu 1500, eventual dupa ce a bagat ceva banuti in ea ...

pai astea-s masinile ! se vind in pierdere ...

in plus, mai e si talentul de vinzator, sau cum spunea cineva, apa, aerul, si fraierul (fara suparare) ...

totusi, la noi nu-i o piata pentru motoare, abia sa vind masinile ... mobra e un moft, pentru multi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor posesorilor de TDM.De curand sunt posesorul unui superb tdm 850 cumparat de la Florin(Yamahaia).Tin foarte mult la ea mai ales ca au trecut cativa ani fara motor si cred ca am gasit genul de motocicleta care mi se potriveste.Cred ca este polivalenta si potrivita pentru drumurile din Romania.Sper sa treaca iarna mai repede si sa va salut cu farul.

 

 

 

sa ai grija de ea!

 

 

motoarele in ziua de azi au valoare sentimentala pentru cei care refuza sa inteleaga ca piata e destul de saturata si puterea de cumparare f scazuta si nu scad din pret.

 

recunosc ca am pierdut la motorul asta dar la mine saracul statea ca un animal inchis intr-un parc zoo. poate asa cineva il plimba mai mult. incerc sa gasesc un motor care sa-l utilizez la potentialul sau...fie motor de vitez (acolo unde sunt locuri amenajate) fie unul touring TDM poate dar pe injectie cand va fi sa imi iau "campii".

 

 

Va salut pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grija am de ea.chiar azi am curatat bujiile si vad ca fisele au aceeasi lungime.conteaza stanga sau dreapta? vad un L pe una din fise.e pt. cilindrul din stanga?

ce parere aveti?

 

Salutare, sa ai noroc de noua acizite si sa o stapanesti sanatos . Da conteaza stanga sau dreapta, pe aia din dreapta scrie R ,iar pe aia din stanga L . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- da se vand mototcicletele, dar sa fie la valoare de exemplu:2500 euro la 1500 euro,asa mai bine nu merci sau mai pe scurt se vand castanele ....parerea mea.

 

Salut 97TDM ,sunt de acord cu tine, eu nu as vinde un TDM cu 1500 euro numai daca ar fi VARZA . Ce mobra ai putea sa iei azi cu banii aia care sa aiba calitatile unui TDM, va spun eu, niciuna ( va rog sa ma contraziceti ), nu vreau sa supar pe nimeni cu alte modele de mobre. Da il vinzi cu banii aia mai pui ceva si iti iei altceva, dar ce? cu care sa faci ce faci cu un TDM. Asta in cazul in care ai un TDM in care ai bagat ceva bani, OK,e criza o sa spuneti, vand cu cat pot, aia da in cazul in care vrei neaparat altceva sau nu ai pus deloc suflet in ce vrei sa vinzi sau nu ai destui bani sa-ti cumperi ce iti doresti (dar nici atunci).

P.S. asta e o parere personala in fond fiecare face ce vrea cu banii si lucrurile ( mobrele ) lui.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i vorba de nostalgie, omul vede ca si-a cumparat mobra pe care a dat, sa zicem 1800 de euro si acum vrea s-o vinda, sa zicem dupa un an si n-o poate da nici cu 1500, eventual dupa ce a bagat ceva banuti in ea ...

pai astea-s masinile ! se vind in pierdere ...

in plus, mai e si talentul de vinzator, sau cum spunea cineva, apa, aerul, si fraierul (fara suparare) ...

totusi, la noi nu-i o piata pentru motoare, abia sa vind masinile ... mobra e un moft, pentru multi !

ok, tot nu e inteleasa treaba . mi-am luat acum 2 ani notebook , am dat 30 mil , acum nu face nici 10 mil sh . vreti sa dati la acelasi pret sau poate foarte putin sub (mai grav altii cer mai mult ) pe un lucru , nu ai cum ,decat prin unele exceptii . masinile , motoarele , e trist... dar au devenit un bun de larg consum ca si telefoanele mobile sau orice electronice , se devalorizeaza repede ptr ca apare ceva nou . asta dc e trist sau nu , nu stiu , dc e schimbare sau nu , posibil , dar imi place ... ca mi-am luat un tdm la bani buni si moto buna , cu asta imbatranesc dc nu se strica . asta a fost si ''frustrarea'' mea . v-am salutat keepin' the touch .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-eu ma refeream in special la castane,adica daca valoarea lui este de 2000 de euro pe piata efectiv il vinzi repede daca il dai la pret de castana sa zicem 1300-1500 atunci clar se vinde indiferent de criza sau nu.si legat de TDM sunt convins ca cine nu a avut degeaba incerci sa ii vinzi sau sa ii explici ce e cu aceasta motocicleta....parerea mea ideala,deosebita. dar am o intrebare:oare plateste cineva extra accesorile de pe ea care pot costa o gramada de bani? :) respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea, de curind am luat si eu A ul si apoi un TDM roscat pe care invat sa il stapanesc in zilele care au mai ramas uscate si fara prea mult vant din anul asta.

 

Am si o rugaminte, are cineva manual Haynes ??, site ul cu tanga moteurs e in constructie si pe google nu am reusit sa dau de manual haynes pt tdm 4tx (din '99 e a mea). Multumesc.

Editat de Lucian CT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea, de curind am luat si eu A ul si apoi un TDM roscat pe care invat sa il stapanesc in zilele care au mai ramas uscate si fara prea mult vant din anul asta.

 

Am si o rugaminte, are cineva manual Haynes ??, site ul cu tanga moteurs e in constructie si pe google nu am reusit sa dau de manual haynes pt tdm 4tx (din '99 e a mea). Multumesc.

 

manual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma, cu tot respectul, sunt mobre de 15, 16 si mai multi ani, cum pe vremuri fetelor li se zicea" numai bune de maritat" ... cit membrul calului sa ceri pe una ?

ai bagat bani in ea ? considera-i pierduti si gata ... daca ti-a placut scula cit ai mers cu ea si e destul !

 

am un amic care si-avindut TDM-ul cu 1800 de euro acum un an ... eu unul nu i-as fi dat atita pe ea ...

rezultatul, am luat una cam ca a lui, insa un pic mai scumpa :) ...

sunt timpit ? pai fiind subiectiv, n-as raspunde la intrebarea asta ...

mi-a placut cit m-am dat cu ea ? da ! a meritat ? as zice da ...

cum naiba cuantifici placerea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor

-am si o eu o problema cu un tdm din 95

-in mers in treptele 3,4 si 5 intre 3 si 4 mii de ture se tureaza mai greu si atunci cind se tureaza o face dar cu niste zmucituri

-aveti idee de la ce ar putea fi, eu unul as zice ca din carburatie e ceva

-o recomandare de mecanic?

va multumesc pt. sprijin

:)

ps:bezina bag de la mol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor

-am si o eu o problema cu un tdm din 95

-in mers in treptele 3,4 si 5 intre 3 si 4 mii de ture se tureaza mai greu si atunci cind se tureaza o face dar cu niste zmucituri

-aveti idee de la ce ar putea fi, eu unul as zice ca din carburatie e ceva

-o recomandare de mecanic?

va multumesc pt. sprijin

:)

ps:bezina bag de la mol

 

 

 

curata si sincronizeaza carburatoarele si o sa fie ok ..... ceva de genu am patit si eu dar intr 2 si 3 mii de turatii ...acum e ok.bafta.

Editat de 97TDM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...