Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

eu as pleca de pe la 8-9 dimineata vineri din bucuresti.

 

Hmmm! Asa tarziu? Poate ne prinzi pe drum pe mine si pe Jerlo! Dar, daca vine si Fuchsia, nu cred ca ne mai prinzi. Doar daca o vrea CristiBoroi sa mergem mai incet si sa te asteptam...S-ar putea ca si idsorin sa vrea s-o lasam mai domol, pana ne ajungi...La fel ca si ottoMan si Stefancst care spun ca trebuie sa te asteptam si pe tine. Kikiroz, insa, vrea sa ajungem la timp. Nu stiu ce sa mai zic! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator CristiBoroi

Cristiboroi si Allvlad tocmai ce s-au intors dintr-un tur de 4 zile prin Transilvania, timp in care au prins cam toate manifestarile meteorologice mai putin ninsoare.

Cu ocazia asta ii multumim colegului Fotok pentru sprijin (stie 'mnealui).

Eu nu cred ca vin la intrunire anul asta, din motive de finante si de ...frig. Si apropos de frig, la mare nu organizati fratilor intruniri? Mai da-l in ma-sa de munte ca mi s-a luat. Deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm! Asa tarziu? Poate ne prinzi pe drum pe mine si pe Jerlo! Dar, daca vine si Fuchsia, nu cred ca ne mai prinzi. Doar daca o vrea CristiBoroi sa mergem mai incet si sa te asteptam...S-ar putea ca si idsorin sa vrea s-o lasam mai domol, pana ne ajungi...La fel ca si ottoMan si Stefancst care spun ca trebuie sa te asteptam si pe tine. Kikiroz, insa, vrea sa ajungem la timp. Nu stiu ce sa mai zic! :D

 

 

Salut. Tu pe la ce ora te gandeai sa pleci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm! Asa tarziu? Poate ne prinzi pe drum pe mine si pe Jerlo! Dar, daca vine si Fuchsia, nu cred ca ne mai prinzi. Doar daca o vrea CristiBoroi sa mergem mai incet si sa te asteptam...S-ar putea ca si idsorin sa vrea s-o lasam mai domol, pana ne ajungi...La fel ca si ottoMan si Stefancst care spun ca trebuie sa te asteptam si pe tine. Kikiroz, insa, vrea sa ajungem la timp. Nu stiu ce sa mai zic! :D

 

prietene, nu ma baga si pe mine in afacerea voastra, eu nu vreau nimic, nu particip la astfel de intruniri...

dar doresc tuturor celor care se baga "asfalt uscat"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apropos de frig, la mare nu organizati fratilor intruniri? Mai da-l in ma-sa de munte ca mi s-a luat. Deocamdata.

 

Ba da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- de pe partea de vest a tari vine careva??(la intrunire).

 

 

 

- parca mai era si Fuckamsee sau??La Worthersee am fost, la o intrunire VW ,spectaculos si peisajul si adunarea .

Editat de 97TDM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai avem si:

....

Dupa cum vezi, si in zonele propuse de mine se poate da la peste linistit.

 

Sincer, daca nu dadeai un raspuns de o asemnea factura ma dezamageai beer.gif

Voi aveti acolo si Herastrau See, Cismigiu See, precum si fluviul Dambovita

La ce va mai trebuie mare? laugh.gif

 

- de pe partea de vest a tari vine careva??(la intrunire).

 

Nu au ramas prea multi tedemisti activi din vest unsure.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Nu am mai urmarit de mult forulul tdm`istilor, dar sper ca sunteti multumiti de crick`uri centrale si crashbar`uri.

 

Momentam mai am pe stoc doua perechi de crashbar pt modelul 4Tx. Exact cum le are si Leaveyou. In caz ca doreste cineva.. PM.

 

Asfalt uscat!

post-43888-0-08401900-1305200163_thumb.jpg

Editat de dr_dejavu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

Salutare!

 

Nu am mai urmarit de mult forulul tdm`istilor, dar sper ca sunteti multumiti de crick`uri centrale si crashbar`uri.

 

Momentam mai am pe stoc doua perechi de crashbar pt modelul 4Tx. Exact cum le are si Leaveyou. In caz ca doreste cineva.. PM.

 

Asfalt uscat!

Foarte bun cricul central! Felicitari! Daca ai mai putea face unul tot la pretul la care l-am luat eu, ai mai face fericit inca un TDM-ist. Garantat 100%. Sper cat de curand sa pot cumpara si crashbarurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor bucuresteni, ati revenit la sentimente mai normale si vreti sa mergeti la intrunire, au ba?

 

 

Salut. Eu tot zic sa stabilim exact cum sa facem...daca tot plecam mai multi din buc, sa plecam impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu tot zic sa stabilim exact cum sa facem...daca tot plecam mai multi din buc, sa plecam impreuna.

 

Jerlo, mergem impreuna. Il luam si pe Cavaleru cu noi. Nevasta-mea o sa vina cu masina ca mai sunt diferite chestii de carat.

Intrebarea care rezida, e : cine mai vine alaturi de noi?

TDM-istii din Bucuresti chiar nu-s sociabili?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga eu la un tandem, ca n-am mai mers de multa vreme :P

 

hai te asteptam, plecam de vineri, cazare la cort :) 3-5 iunie

 

Jerlo, mergem impreuna. Il luam si pe Cavaleru cu noi. Nevasta-mea o sa vina cu masina ca mai sunt diferite chestii de carat.

Intrebarea care rezida, e : cine mai vine alaturi de noi?

TDM-istii din Bucuresti chiar nu-s sociabili?

 

mergem mergem nu e problem ;)

 

Multumita unui coleg forumist iata cum era vremea acum 2 saptamani pe zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord cu d-nul Boroi. Cricul central, spre deosebire de crash-bar, nu este deloc reusit. Motocicleta are un echilibru precar atunci cand este pe cric, ca sa nu mai vorbesc de efortul urias pe care trebuie sa-l depui pentru a o pune pe cric.

In alta ordine de idei, Cavalere iti multumesc pentru idee: am polizat cricul asa cum mi-ai aratat si acum sta bine pe cric, chiar daca efortul pentru ridicarea pe cric a ramas acelasi.

Ca o concluzie, nu regret ca l-am cumparat tinand cont de faptul ca acum pot schimba usor lantul si pot umbla lejer la roata spate.

Ramane valabil,inca, faptul ca voi veni la intrunire, dinspre Brasov, probabil cu Andrei Ganea si cu Blade.

Hai bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord cu d-nul Boroi. Cricul central, spre deosebire de crash-bar, nu este deloc reusit. Motocicleta are un echilibru precar atunci cand este pe cric, ca sa nu mai vorbesc de efortul urias pe care trebuie sa-l depui pentru a o pune pe cric.

In alta ordine de idei, Cavalere iti multumesc pentru idee: am polizat cricul asa cum mi-ai aratat si acum sta bine pe cric, chiar daca efortul pentru ridicarea pe cric a ramas acelasi.

Ca o concluzie, nu regret ca l-am cumparat tinand cont de faptul ca acum pot schimba usor lantul si pot umbla lejer la roata spate.

Ramane valabil,inca, faptul ca voi veni la intrunire, dinspre Brasov, probabil cu Andrei Ganea si cu Blade.

Hai bafta!

 

la mine merge din ce in ce mai usor, acum o trag de suportul de bagaje si sare mai usor de poponeata in sus :)

 

cred ca problema de tehnica si obisnuinta totusi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord cu d-nul Boroi. Cricul central, spre deosebire de crash-bar, nu este deloc reusit. Motocicleta are un echilibru precar atunci cand este pe cric, ca sa nu mai vorbesc de efortul urias pe care trebuie sa-l depui pentru a o pune pe cric.

 

Faci ceva gresit probabil daca o ridici greu. Mie mi s-a parut lucrat frumos cricul. Daca vrei da un semn maine cand ai timp si ne vedem prin Berceni, poate il convingem sa functioneze mai usor :) . Din cate tin minte sintem vecini de cartier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca vad oameni multumiti. Iar.. In legatura cu Baroge.. Cred ca nu s`a prins de tehnica.. Dupa mine, nici Fazerul ce am, cu crick`ul lui original din fabrica, nu se ridica mai usor decat tdm`ul. Este o motocicleta grea.. Tdm`ul e si mai grea cu vreo 10 kg,, daca nu ma insel.. In cazul cel mai rau.. O sa va arate Leaveyou, el a fost personal dupa crick la mine, si i`am aratat cum trebuie ridicata.. :)

 

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

barboge esti culmea. Hai sa ne vedem maine in oras sa facem niste ridicari cu vacile, stilul smuls. :laugh: Pe bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca vad oameni multumiti. Iar.. In legatura cu Baroge.. Cred ca nu s`a prins de tehnica.. Dupa mine, nici Fazerul ce am, cu crick`ul lui original din fabrica, nu se ridica mai usor decat tdm`ul. Este o motocicleta grea.. Tdm`ul e si mai grea cu vreo 10 kg,, daca nu ma insel.. In cazul cel mai rau.. O sa va arate Leaveyou, el a fost personal dupa crick la mine, si i`am aratat cum trebuie ridicata.. :)

 

Bafta multa!

 

Recunosc cu mana pe inima ca Zoly e indemantic la ridicatul TDM-ului pe cricul central. Io nu-s, insa, deloc profesourul pe care-l crede el. Nu va pot arata nimic. Inca n-am deprins tehnica. O sa studiez si va voi tine la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

Bai frate, dupa ce o pozitionez la verticala si fixez pintenul cu piciorul drept, bag mana sub partea din spate a cadrului si cand am tras o data se ridica de se mai duce si taras vreo cativa cm. inapoi. Am ridicat-o saptamana trecuta si cu vreo 30kg de bagaj pe ea, si nu sunt vreun Arnold. Ideea e ca trebuie apucata de undeva mai de jos daca esti mai scund, iar la prima incercare sa faci miscarea cu ura. Pe urma devine banal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...