Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

De la cineva din arad care a adus-o din italia de la un mosulet de vreo 58 de ani, care mai avea inca una radiata de rezerva :lol:

 

m-am uitat aseara printre ce piese mai am pe acolo, mai am o pompa de apa cred sau ceva de genu si un cred ca este CDI-ul pentru ca are conectate de el fisele de bujii :lol:

 

 

cred ca sunt un norocos.

 

PS cum sa il aduc din arad?

ti-o aduc eu!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am o problema cu alimentarea cu curent, din cand in cand se intrerupe alimentarea electrica de tot , din senin acum merge totul , acum se opreste , mai ales dupa ce am lasat-o din mana , degeaba pun contactul (care este in stare foarte buna) ca nu se mai alimenteaza nimic . daca o las o vreme o ia din nou, banuiesc un contact imperfect, dar sunt novice in motoare si de-asta apelez la voi. ma poate ajuta cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum las TDM-ul mai jos de fund din amortizor?

 

sau trebuie sa ii montez un kit? am vazut ca in suportul de la amortizor mai are o gaura care banuiesc ca e pentru a lasa mai jos o treapta amortizorul din prindere.

 

aveti idee de asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul se numeste Cosmin Suciu si e din Chisineu-Cris. la 40 km de arad.

 

omu nu prea se pricepe la motoare. el aduce ce gaseste mai ieftin.

 

 

cand am fost acolo am fost 4 oameni din care 3 vroiam sa luam moto. Eu sunt singfurul care si-a luat-o. celelalte mobre erau cam obosite dupa parerea celor cu care am fost si dup0a multe telefoane adate pe la prieteni mecanici :(

 

Eu sunt foare multumit de mobra. abia astept sa o aduc acasa.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai parte de ea. este identica cu a mea. cat despre xenon...merge montat pe ambele faruri. am avut de proba pe a mea. este...laser. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum las TDM-ul mai jos de fund din amortizor?

 

sau trebuie sa ii montez un kit? am vazut ca in suportul de la amortizor mai are o gaura care banuiesc ca e pentru a lasa mai jos o treapta amortizorul din prindere.

 

aveti idee de asta?

 

Deci,

 

sub sa,in capul superior al amortizorului se gaseste un reglaj rotativ cu doua pozitii (stanga-dreapta) pentru taria arcului SOFT-HARD.Pentru taria amortizorului este o piulitza crenelata imediat deasupra bucsei inferioare de prindere pe cadru.Rotesti de ea st-dr si are vreo 20 de pozitii (clickuri) care permit reglarea capacitatii de amortizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul se numeste Cosmin Suciu si e din Chisineu-Cris. la 40 km de arad.

 

omu nu prea se pricepe la motoare. el aduce ce gaseste mai ieftin.

 

 

cand am fost acolo am fost 4 oameni din care 3 vroiam sa luam moto. Eu sunt singfurul care si-a luat-o. celelalte mobre erau cam obosite dupa parerea celor cu care am fost si dup0a multe telefoane adate pe la prieteni mecanici :(

 

Eu sunt foare multumit de mobra. abia astept sa o aduc acasa.

vezi ca ti-am trimis un mesaj.....multumesc anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am raspuns

 

Deci,

 

sub sa,in capul superior al amortizorului se gaseste un reglaj rotativ cu doua pozitii (stanga-dreapta) pentru taria arcului SOFT-HARD.Pentru taria amortizorului este o piulitza crenelata imediat deasupra bucsei inferioare de prindere pe cadru.Rotesti de ea st-dr si are vreo 20 de pozitii (clickuri) care permit reglarea capacitatii de amortizare.

 

aia hard-soft am comutat-o acolo cand am vazut motoreta.

 

asta cu piulita m-am uitat si in manual si n-am inteles nimik

 

poate vrea cineva sa ma ajute dupa ce aduc moto in buc :)

 

dau o bere :moto:

 

da, asa am eu

 

 

de unde si cati bani? respectivu face si montaj?

 

imi trebuiesc crashbaruri. am gasit pe cineva din constanta care face dar tre sa ii las motoreta :(

 

cel mai bine cred ca e sa caut un crash bar pe louis

 

sa ai parte de ea. este identica cu a mea. cat despre xenon...merge montat pe ambele faruri. am avut de proba pe a mea. este...laser. :moto:

 

 

madcox cat ma costa un astefl de kit? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xenon: 2 instalatii (becuri), H4-3 bixenon (ambele faze pe acelasi bec care este miscat de un electromagnet), aproape 300 ron in total. Luat de pe ebay de la chinezi. Le-am montat eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am mai trimis unu'[un mesaj]......tdm este mai inalt decit transalp?

 

 

mi se pare ca da.

 

nu m-am urcat pe TA dar asa mi s-a parut :(

 

oricum TA e mia usor

 

xenon: 2 instalatii (becuri), H4-3 bixenon (ambele faze pe acelasi bec care este miscat de un electromagnet), aproape 300 ron in total. Luat de pe ebay de la chinezi. Le-am montat eu.

 

 

prin cine le-ai comandat? sau cum ai facut?

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau poti sa cumperi de la mine. vezi in semnatura. :(

 

 

madman da si mie un pret pe PM pentru un kit d-asta dar sa fie cum a zis bcristian cu faza lunga si scurta pe ambele faruri.

 

 

faci si montaj?

 

sau nu esti din buc?

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am mai trimis unu'[un mesaj]......tdm este mai inalt decit transalp?

TDM-ul este:mai greu,mai inalt si mai lung decat Transalpul.M-am dat pe Transalp(ce-i drept mai vechiutz) si pare un tractoras pe langa TDM(vibreaza V2-ul si ai ghidonul mai aproape,cumva...).E totusi mai manevrabil in viraje,cel putzin asta am constatat eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o problema cu alimentarea cu curent, din cand in cand se intrerupe alimentarea electrica de tot , din senin acum merge totul , acum se opreste , mai ales dupa ce am lasat-o din mana , degeaba pun contactul (care este in stare foarte buna) ca nu se mai alimenteaza nimic . daca o las o vreme o ia din nou, banuiesc un contact imperfect, dar sunt novice in motoare si de-asta apelez la voi. ma poate ajuta cineva ?

 

 

 

vezi ca ai sub sa o cutie de sigurant, si cumva diagonal opus tre sa ai o siguranta de 30 A. ia si tu un spray de contacte si da pe acolo, pote va merge

Editat de Night Ridder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...