Sari la conținut

Drz 400 S


zigzag
 Share

Postări Recomandate

14/47? Asta e raport de sosea. Eu am 14/45 la Tenere. La enduro se poarta 13/52.

 

Foarte adevarat! Eu am 13/52 pe DRZ si e absolut ok, asta daca nu vrei mai mult de 75-80 km/ora, unde din cauza cutiei relativ scurte intra in ture deranjante chiar in treapta a 5-a.

Mai am un DRZ-SM cu 15/44, si deja e alta mobra. Si asta doar din simpla diferenta a rapoartelor.

post-27324-0-60455000-1347782064_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 435
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mi se pare un pic cam neprietenos 13/52 pt mine care abia am inceput sa merg cu drz-ul... sa ma mai invat cu el si abia pe urma poate daca nu imi este suficient 14/47 o sa il schimb... dar nu roade din bascula 13/52???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

mie personal mi se pare prea mic 14/47... ma gandeam la un 13/50 sau 51. Daca ma descurc cu ele e ok... daca nu ma indrept catre ceva mai mic. Care dintre cei cu drz-uri ar iesi la o plimbare forestiera pe week end??? dar la cum se rasp aici (1 data la 2 luni) m-as mira sa raspudna cineva acum... :) eu totusi intreb ca poate se gaseste careva care sa vina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea mea cea mai mare legat de 13/52 era daca nu cumva roade din bascula!!! Pt ca mi se pare cam multicel spate. Nu zic ca nu e bine dar vreau sa ma asigur. La 13/50 , 51, 52 imi este de ajuns lant de 120?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahha...deci un 13/50 sau 51 ar fi ok fara a roade din bascula sa inteleg... dar mi-ar ajunge un lant de 120 de zale? ca as cam vrea sa le iau acum incet incet sa le am pt la primavara...sau de ce nu sa le schimb imediat ce le am pe toate :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Intocmai. Depinde de la model la model dar, in general, cam toate mobrele au o patina pe bascula, la partea care se fixeaza de cadru. Pinionul de atac fiind mai mic, lantul coboara putin si freaca mai tare acea patina. Patina care se va toci mai repede, dupa care urmeaza materialul basculei. Pinionul de la roata fiind mai mare ajuta la ridicarea lantului dar in masura foarte mica. Combinatia cea mai pacatoasa pentru patina/bascula e cu ambele pinioane de dimensiuni minime..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sarbatori Fericite tuturor posesorior de DRZ si nu numai, as avea o nelamurire deoarece recent am cumparat un rezervor plastic de modelul E, sunt curios cum voi reusi sa-l montez pe S, daca a amai facut cineva asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sec uite aici ceva depsre ce vrei tu sa faci...

http://www.thumpertalk.com/topic/978955-drz-400e-tank-on-a-drz-400s/page__hl__+tank%20+swap?do=findComment&comment=10240293

 

Dar daca l-ai luat crezand ca e mai usor decat cel stoc de la S , crede-ma ca nu e cu mult mai usor. in schimb busonul de la benzina este :)

 

P.S. - Fa-ti cont acolo ca o sa ai parte de mult mai mult ajutor decat ai pe aici... eu numai pe acolo stau si intreb.

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

E de apreciat cum sare ala cu motorul, totusi suspensiile trebuie intarite sa reziste la aterizare. Oricum dupa ce te obisnuiesti cu masa motorului poti face multe chestii si cu DRZ.

Am o intrebare, mi-am luat un rezervor de plastic de E vreau sa-l pun pe S, am vazut cum se monteaza dar nu potriveste culoarea, este galben si vreau sa-l fac negru dar nu prin vopsire cu emaur care s-ar decoji destul de repede. M-am gandit daca cumva nu s-ar putea vopsi cu vopseaza de haine Galus sau vopsea de oua de pasti :unsure: . Astept sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Man, fara misto, ai incercat sa vinzi mobra in toate felurile si pe toate site-urile posibile. N-a mers, iar acum ai "devenit" cel mai infocat fan .

 

Las-o jos ca macane.

 

Nu ma apuc sa arunc acum cu noroi in Drz, dar in acelasi timp nici nu ma apuc sa pun poze cu un Sportster Xr cu care un american face Backflip.

 

imi cer scuze celorlalti pentru offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca te-ai fi uitat motocicleta nu se mai da pt ca mi-am dat seama de potentialul ei si pt ca vroiam la un mom dat sa imi iau un crfx 450 la o oferta... Hard enduro nu o sa fac niciodata iar pt ce poate si pt cat de simpla e mentenanta nu o mai dau... asa ca DA acum chiar sunt un fan infocat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...