Sari la conținut

Drz 400 S


zigzag
 Share

Postări Recomandate

Pe cei interesati, ii pot ajuta cu un manual de DRZ (S & E & SM).

 

 

Te rog daca mai ai un manual trimite-mi-l si mie. Multumesc anticipat. Tocmai mi-am luat un DRZ (am deja un naked) de care sunt f.f.f. incantat. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 435
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
cine stie o sursa buna si sigura de piese si consumabile pentru DRZ?

motor team, dealer suzuki, pe bd timisoara in buc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motor team, dealer suzuki, pe bd timisoara in buc...

cough cough... faza cea mai tare cu ei a fost cand am mers cu un amic sa se uite la VStrom de 650 anul trecut... se intampla prin august daca nu ma insel si i s-a zis ca daca se hotaraste sa-l ia, s-o faca repede ca ei intra in concediu peste o saptamana pana la sfarsitul lui septembrie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am de aproape de 2 ani Drz 400 S, si sunt supermultumit, mai ales de intretinere. Treaba ca nu tare bun off road nu este adevarat, eu si sar cu el, ma duc fara mila pe oriunde, consuma putin (max 6,5%). Probleme am avut doar cu ce am stricat eu si anume: spart radiator dreapta si esapament rupt de 2 ori ca era ceva mai mult de supermoto, acum am achizionat unul original. Mi-ar place sa am si kickstarter deoarece am ramas deja fara baterie. Intetionez sa modific si eu putin transmisia la 14 cu 47, sa-i pun un rezervor din plastic si sa-l inmatriculez deoarece in Ungaria a fost inmatriculat. Prefer sa-l tin pe asta decat sa-mi i-au unul mai puternic gen KTM pe care sa-l tot repar si sa tot bag bani, vorbesc din experienta deoarece mai si repar la ele dar am detinut deja cateva(rmz 450, crf 450, cr 125/250, huski te 350, dt 125, exc 300).

post-15045-1284038437_thumb.jpg

post-15045-1284038945_thumb.jpg

post-15045-1284039108_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eu sunt. Cand am facut poza respectiva mi-am spart radiatorul si a trebuit s-o las acolo doua zile la 70 km de casa singura in padure, pana m-am dus s-o recuperez. Am luat cu mine o cutie de poxipol i-am carpit radiatorul pana am ajuns acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
eu vand un drz bun si ieftin, e pacat de el ca sta degeaba, nu-l vrea nimeni?

 

 

Ti-am trimis un PM dar nu ai raspuns

Mesaj completat

Salutare

 

Caut DRZ 400 S (E) inmatriculat

Rog ofertele PM

 

Numai bine

 

 

Caut jante complete pentru DRZ 400

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Eu mi-am desfacut DRZ-ul dupa doi ani de folosinta. Sunt foarte multumit de cum se prezinta motorul, i-am schimbat doar semeringurile la supape in ciuda faptului ca are deja 30000 km. Probleme am cu suspensia spate unde am gasit praf toti rulmentii articulatiilor. Voi mai vopsi cadrul unde este zgariat si sper ca anul asta sa-l si inmatriculez. Dupa parerea este o motocicleta foarte fiabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

ca omu' fara bani pt mai multe motocilete deodata iaca mi-o iau pe a ii-a noua si pe a vi-a pe mana.am cautat si nu exista alta mai pe placul meu. on topic vorbesc.

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drz-ul din trupa noastra..

 

acuma nu ca sa va supar sau sa fac pe desteptu' dar:

motorul iesea si singur de acolo.

 

putina tehnica, putin balans, putina greutate pe roata din spate etc.

 

voi inca probabil nu ati descoperit dar daca turezi si sapi cu roata suficient de adanc in noroi pana la urma dai de asfalt...

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma nu ca sa va supar sau sa fac pe desteptu' dar:

motorul iesea si singur de acolo.

 

putina tehnica, putin balans, putina greutate pe roata din spate etc.

 

voi inca probabil nu ati descoperit dar daca turezi si sapi cu roata suficient de adanc in noroi pana la urma dai de asfalt...

 

:)

nu te-ai prins man!! e D.R.Z..s-a kinuit mult si cineva trebuia sa dea si berea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te-ai prins man!! e D.R.Z..s-a kinuit mult si cineva trebuia sa dea si berea..

 

pai n-am zis nimic cu rautate, dar m-am obisnuit ca pe aici sa se considere ca exista ktm si alte motociclete, printre care si drz.

 

ps. eu am doua drz400e si stiu ce poate motoru' ala...

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
drz-ul din trupa noastra..

 

Dan era asa de obosit ca nu mai putea nici sta pe motor in mers.

Asa ca ce a zis?

"- O dau de garduri, zic ca m-am impotmolit, ma asez pe sa si ma trag baietii astia!"

:)) :baldy:)

 

Lasind gluma deoparte, mi se pare mie sau avea niste gume de numa-numa?

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza gumele, nu conteaza tehnica. motocicleta nu e buna. alte marci cu priza la public treceau pe pilot automat si iesau singure....chiar si roti de sm daca aveau si noriou era de 2 ori mai adanc tot ieseau.

serios in situatia prezentata ce altceva in afara de calitatea pneurilor mai conteaza?

ai nevoie de suspensii ultra? ai nevoie de o ciclistica aparte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...