Sari la conținut

Accident Destul De Grav La Galati 06.04.2007


Tyby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

un smecher prost cu BMW,viteza ,banda 1,lipsa de experienta, au fost suficiente pt ca o viata sa se sfarseasca .ce sa mai scriu? cui mai foloseste? Dumnezeu sa-l odihneasca.la cateva zile mai pleaca un prieten.pana cand?cati mai trebuie sa ne paraseasca? unii chiar considera ca tot ce se scrie pe-aici este o gluma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia facuse 18 ani acum doua luni. Familia este terminata. Lume multa pe la spital in morga.

Daca se organizeaza ceva, faceti public ca sa participe cati mai multi.

Nu pot sa-mi scot din minte ochii cu pupilele dilatate.

 

:cheers: :D :bounce: :peace: RIP inca o data! :moto: :D :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :cheers: :D :bounce:

 

Ce sa mai zic.. ca si eu era sa o sfeclesc de multe ori din cauza idiotilor ? ce sa mai zic, ca ieri era unul cu passatul, dau semnal stanga, cand : IL SIMT LANGA MINE boul aparuse pe banda fara sa dea semnal, dupa care ma tin dupa el si la stop ii fac o mica morala.. Domnule, nu prea comerciabil sa faci actiuni dintr-astea fara semnal, ca acum eu eram pe jos, cu probleme mari, dumneavostra aveati masina zgariata si atat !

 

La care ii vine replica : paid aca nu te asiguri ! Pai m-am asigurat (cuvant jignitor), dar nu ai dat semnal, erai in spatele meu !

 

Au venit schimb de replici dure, in care a zis ca ar da peste toti motociclistii, si i-am transmis sa suga $@#! la toti motociclistii !

 

Sorry de offtopic , daca vedeti passat cu B 76 D A D , feriti-va ! Un dobitoc ca ala poate face inca o victima !

 

Condoleante familiei, si aveti grija de voi ca nimeni altcineva nu are !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei si Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

 

kunak@, eu l-am intrebat pe soferul bmw-ului daca a baut si a spus ca a baut o bere cu ceva timp in urma, evitand sa spuna exact cu cat timp, apoi l-am intrebat pe prietenul soferului daca nu cumva bause mai mult de o bere si mi-a spus ca au fost impreuna si au baut cate o bere dupa care a plecat cu masina.

Soferul mi-a spus ca i-a vazut pe ceilalti motociclisti care erau mai in urma pe aceiasi banda cu el (banda doi) si ca in fata lui era o alta masina pe care nu mai stia de ce a vrut sa o evite prin dreapta trecand astfel pe banda unu exact cand Filip se afla in dreptul lui, in depasire, pe banda unu si pe care efectiv nu l-a vazut. Urmarea a fost ca l-a acrosat, dezechilibrandu-l si impingandul in bordura si din pacate in cadere s-a izbit de crengile unui boschet (crengi foarte groase, ca niste copacei) care se afla pe marginea trotuarului. Fatal, nu i-a fost impactul cu masina ci cazatura in sine, izbitura de bordura si boschetul ala.

Se pare ca locul ala e blestemat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este cel mai tragic ca in acea zona aceea pe faleza superioara din Galati s-au intamplat 3 accidente intr-un cerc de maxim 100m:

 

1. fotbalistul care a intrat intr-un Megane care intorcea peste linia continua;

2. tragicul accident pe durata desfasurarii festivalului MotoRock cand o fetita dintre spectatori a fost atinsa de o componenta a motocicletei care s-a izbit de un copac;

3. accidentul de ieri cand un idiot cu un BMW i-a inchis unghiul colegului nostru si sfarsitul il cunoasteti deja.

 

Din cate am aflat de la alti motociclisti din Galati conducatorul BMW-ului a mai speriat cativa motociclisti cu manevre de intimidare atunci cand mergeau in paralel sau din sens invers.

 

Ce parere aveti despre asta? Ce ar trebui sa intreprindem? Concret nu utopic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Soferul mi-a spus ca i-a vazut pe ceilalti motociclisti care erau mai in urma pe aceiasi banda cu el (banda doi) si ca in fata lui era o alta masina pe care nu mai stia de ce a vrut sa o evite prin dreapta trecand astfel pe banda unu exact cand Filip se afla in dreptul lui, in depasire, pe banda unu si pe care efectiv nu l-a vazut.

 

Oameni buni, nu mai depasiti prin dreapta! e periculos, multi nu se asigura!

 

Daca soferul a facut asta intentionat, ca sa-l sperie, atunci merita inchisoare pe viata..

Urmariti ancheta si procesul, sa se faca dreptate!

 

Pacat, mare pacat de viata distrusa.. :D :cheers:

 

Din cate am aflat de la alti motociclisti din Galati conducatorul BMW-ului a mai speriat cativa motociclisti cu manevre de intimidare atunci cand mergeau in paralel sau din sens invers.

 

Motociclistii astia ar trebui chemati sa depuna marturie la proces!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca soferul a facut asta intentionat, ca sa-l sperie, atunci merita inchisoare pe viata..

Urmariti ancheta si procesul, sa se faca dreptate!

 

Pacat, mare pacat de viata distrusa.. :bounce: :cheers:

Motociclistii astia ar trebui chemati sa depuna marturie la proces!

 

 

Din pacate multi idioti cred ca e o gluma buna sa sperie motociclistii cu cate o manevra de intimidare....

Am patit-o si eu in Buc pe Splai intr-o neapte cand un BMW seria 7 a trecut intentionat cu peste 100km/h pe langa mine [eu aveam 80km/h], la o distanta foarte foarte mica, desi eram doar eu cu el pe strada, strada care are 3 benzi....

 

In concluzie, implicati-va in proces si depuneti marturie daca stiti ca individul a mai facut chestii din astea "la misto" si altor motociclisti. Poate vom reusi sa dam un exemplu si astfel de evenimente sa fie reduse, pentru ca nu vor disparea, atata timp cat toti manelistii isi iau BMW si se cred "jmecheri" daca fac glumitze pe strada....

 

 

Dumnezeu sa-l ierte :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...