Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox
 Share

Postări Recomandate

Nu e problema!Daca e vorba de sei atunci iti ofer 2 de Simson Sport la pretul de 100 lei.De celelalte,de Touren ,nu stiu daca mai am(de MZ125 am cu siguranta).Eu nu las niciodata un pasionat de Simson sa astepte.Numai bine.

fami un pret pe scaunele de simson si de mz. multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

fami un pret pe scaunele de simson si de mz. multam

 

 

Salve.Maine le fac niste si discutam concret.Numai bine.

Mesaj completat

Salve.Maine le fac niste si discutam concret.Numai bine.

 

maine fac niste poze.

Mesaj completat

Salve!Astea is seile de Simson.Piesele de MZ le tin in alt loc si nu prea pot ajunge acolo din cauza drumului inaccesibil.Cu prima ocazie voi fotografia 2 sei de MZ si ti le voi arata.Pana atunci vezi daca astea de sport iti sunt pe plac.Pretul ti l-am zis.

post-27549-1292954278_thumb.jpg

post-27549-1292954295_thumb.jpg

post-27549-1292954314_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

IJ Festival nu a avut capace peste unitatea carburatie ci IJ 56. Ia legatura cu userul nime'n drum. El avea la vanzare capace de care-ti trebuie.

Mesaj completat

Cumpar pompa pentru moto ca cea din poza

post-47416-1293995487_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IJ Festival nu a avut capace peste unitatea carburatie ci IJ 56. Ia legatura cu userul nime'n drum. El avea la vanzare capace de care-ti trebuie.

Mesaj completat

Cumpar pompa pentru moto ca cea din poza

salut am eu o pompa de ij56 cred maine revin cu poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IJ Festival nu a avut capace peste unitatea carburatie ci IJ 56. Ia legatura cu userul nime'n drum. El avea la vanzare capace de care-ti trebuie.

Mesaj completat

Cumpar pompa pentru moto ca cea din poza

 

 

Salve!Zi ceam ca am ceva asemanator prin garajel,numai ca am ajuns noaptea.E complicata treaba,sa stii,pompa pusa de tine nu e nici de Simson,nici de MZ125.Nici asta pusa de mine nu stiu de la ce bicicleta e!Daca e nevoie fac maine poze mai clare.Numai bine!

post-27549-1294071857_thumb.jpg

post-27549-1294071869_thumb.jpg

post-27549-1294071888_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompa din poza postata de mine este de IJ 56, nicidecum de MZ sau Simson. Cea din pozele tale este , parca , de la masinile alea rusesti in 3 pistoane (ZAZ parca le zice).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompa din poza postata de mine este de IJ 56, nicidecum de MZ sau Simson. Cea din pozele tale este , parca , de la masinile alea rusesti in 3 pistoane (ZAZ parca le zice).

 

Chiar am un prieten care are un GAZ din 1959,original(daca de marca asta o fi vorba).E stramosul celebrului romanesc ARO 461.Intamplarea face ca,chiar azi,am dat peste un superb 461,de armata.Are chiar si suportii pentru canistre si AG-eu.Deocamdata omul nu il vinde,dar mi-a zis sa mai trec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar am un prieten care are un GAZ din 1959,original(daca de marca asta o fi vorba).E stramosul celebrului romanesc ARO 461.Intamplarea face ca,chiar azi,am dat peste un superb 461,de armata.Are chiar si suportii pentru canistre si AG-eu.Deocamdata omul nu il vinde,dar mi-a zis sa mai trec.

La masina asta ma refeream [auto asemanatoare Zastrava iugoslava sau Fiat(parca)]

post-47416-1294101627_thumb.jpg

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE MA POATE AJUTA CU UN CILINDRU DE NIPRU EVENTUAL SI O CHIULOASA ..IN ORICE STARE NU MA INTERESEAZA DACA SUNT BUNE MECANIC POATE SA FIE VARZA ESTETIC SA FIE BUNE SA NU FIE SARITE ARIPIOARE DE RACIRE ASTA MA INTERESEAZA AM NEVOIE PT UN MIC EXPERIMENT .. VA ROG MULT .. MS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca el_nynios e secretos va zic eu ce face :D vrea sa introduca tevi de cupru intre aripioarele de racire la nipru apoi umple aripioarele in care a introdus initial tevile cu cositor, prin tevile de cupru urmeaza sa treaca apa care circula printr-un radior asezat in fata motorului ,un vas cu apa si o pompa de recirculare.deci daca aveti inima buna si suflet darnic ajutati omu cu un banut....a nu cu un cilindru :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE MA POATE AJUTA CU UN CILINDRU DE NIPRU EVENTUAL SI O CHIULOASA ..IN ORICE STARE NU MA INTERESEAZA DACA SUNT BUNE MECANIC POATE SA FIE VARZA ESTETIC SA FIE BUNE SA NU FIE SARITE ARIPIOARE DE RACIRE ASTA MA INTERESEAZA AM NEVOIE PT UN MIC EXPERIMENT .. VA ROG MULT .. MS

 

baiatu te serveste :D am ceva cilindri si chiuloase care nu le folosesc,acuma nu stiu cit de bune sint aripioarele pe cilindru...dar am citit mai jos si daca e adevarat ce vrei sa faci e total gresit...mai stiu citeva nipre care au racire dar total diferit nu ce vrei sa faci tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca astupi aripioarele de racire cu cositor cilindrul nu va mai disipa corect caldura si va cala imediat ce se incinge, poti eventual sa i faci racire de ulei.

cum vrei tu sa o faci mai rau o strici decat sa o imbunatatesti, de exemplu ce faci vara pe canicula in trafic, o sa ai nipru pe aburi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sonic, daca motocicleta din imagine este a ta, reparata,vopsita, ingrijita de tine, baiete ai din partea mea toata stima si respectul. Nu am avut bafta de asa ceva. Am avut doi prieteni cu CZ 175 Sport. Bune si dracoase. Ii dadeau "fum in nas" lui 250 Sport de nu se vedea. Aveti grija amindoi unul de altul. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...