Sari la conținut

Toată activitatea

Acest curent se actualizează automat

  1. Azi
  2. Eiii.. Assen-ul nu ii place pentru ca are amintiri neplacute... i-a dat-o un anume mos si i-a afectat stima de sine...
  3. S-a vazut clar cand a plecat dupa Pecco.Bagabont. Cand stie ca e rapid manageriaza perfect nu se excita aiurea nu greseste,nu prea au cum sa il bata. Cand stie ca e slow si nu spera la mult - la fel,merge in target "survival mode" cum zice el si asta e,nu incearca sa faca prostii. Problema e cand e rapid dar se intampla ceva care nu se mai potriveste cu planul initial si care ii "fura" sansa la a puncta sau a castiga,ceva neprevazut - atunci ii sare capul de pe umeri Sunt f curios la Assen 1.ce vor face cele 2 Aprilia 2.ce inseamna survival mode la MM - in ce loc se traduce....pt ca si la Balaton a zis ca e slow la inceput de weekend si cand colo..."i didn't expect"
  4. Te a rezolvat in aceeasi zi sau ai lasat masina acolo ?? Ca nici Golanul meu nu mai baga rece !! Cum ti s-au parut ca preturi ?
  5. Cum spuneam, vesti proaste pentru concurenta. Daca nu il mai doare umarul, revine la ce stie el mai bine. Ieri a pilotat fara gresala... a fost in control total. A stat in spatele lui Pecco pana in turul 16, iar cand a trecut in fata, a pus aproape 7 zecimi intre el si coleg, numai intr-un tur. Deci a mers cu frana trasa.. a stat intentionat in spatele italianului, probabil ca sa mentina temperatura si presiunea in pneuri. Asa ca il cred cand spune ca nu l-a mai durut umarul. Sper ca pilotii aflati sub cointract, sa dea macar niste informatii generale despre feelingul cu noile mobre. Clar, nu vor da timpi si nici informatii despre pneuri. Intr-adevar, chestia asta cu contractele pana pe 31 decembrie este o mare prostie.
  6. Asta cam asa e... Da,pai a zis Pecco in conferinta ca si-a imbunatatit mult virajele de stanga (de cand a venit MM,uitandu-se pe telemetria lui) Exact. MM nu e slab pe virajele de dreapta,e doar mult mai bun decat e normal pe cele de stanga - asta ziceau si pilotii in cooldown room - gen "he's unbelivable in the left turns" - nu poti lua xspe campionate si sa nu fii pilot complet. Nu vor iesi timpi prin presa - Poze poate - timpi sub nici o forma. Michelin au spus foarte clar ca,avand in vedere ca au contract de exclusivitate pana la 31.12.2026 cu Dorna,(iarasi 31 dec nu pot sa inteleg logica acestor contracte avand in vedere ca sezonul se termina tot timpul maxim in noiembrie),nu vor sa existe nici o comparatie intre ei si Pirelli,chiar si facuta cu moto diferite. Ar fi foarte interesant de vazut,dar nu cred ca vor avea tupeul sa dea nici pe surse timpi de teama sa nu ii dea aia in judecata. in alta ordine de idei,JM zice ca nu a avut deloc feeling fata aici la Brno si ca (dooh) overall e multumit totusi cu felul cum a decurs weekendul de curse. Cred si eu ca e multumit Martin explained that he lacked front end confidence at Brno, and that he feels he and Aprilia have “lost the direction” only three weeks on from finishing 1-2 at Mugello. “I’m happy with the overall weekend, let’s say, because every practice I was improving a bit, but I feel we are really far away from Ducati at the moment, or from the victory.I don’t have any confidence in the front. I always feel like crashing. We lost the direction, I don’t know why. We have to understand well. “I hope that Assen will be a better place for us, much more flow and this will help the Aprilia and my style. We need to improve, absolutely.” The Aprilia Racing rider added that he is still missing a base setup and that he would like to have a test. That is not possible, so he will sacrifice some Fridays in the upcoming races to try to find improvements. “For me, I don’t have still a base setup.There are races where I race, like Le Mans, with one setup, but this is not working in other tracks. This is a pity because I still don’t find it. I would love to have a test, honestly, but we don’t have it. So, some Fridays during the season I will try to take as a test, try new things and try to get back that front feeling because as soon as I get back the front feeling I will be fighting for the top.”
  7. Aaa, deci nu ca nu avem imagini/video, dar nici timpii macar nu se vor afisa🫢
  8. In afara de munca, orice taie greatza :))
  9. aia de la tnt au zis ca teoretic la assen aprilia castiga, fara indoiala. totul e cu usile inchise. dar glumeau aia de la tnt ca se mereu se gaseste cineva sa cante ref timpi macar. si sincer cu padurea aia langa...oricine se poate strecura si cu obiectiv serios sa f*ta si niste poze cu toata secretomania
  10. Buna dimineata! Ciolanul taie greata?
  11. Testele de azi se transmit pe undeva? Cred ca a făcut-o intenționat, nu avea chef de cursa si a zis, hai s-o dau de pietriș si apoi să-mi vad eu de marjelele mele si de abdomenul meu
  12. Grosime bara 12mm. Se monteaza imediat sub parbriz. Pret: 100RON Livrare personala in Bucuresti (Sector 3). Tel: 0750430538
  13. Ieri
  14. Nu mai stiu nimic despre baiatul asta. Mai concureaza? Asa zice el ca e slab pe dreapta. Minte! Nu il crede.. se alinta. Virajul 12, despre care vorbeau in masina, dupa cursa de sprint, este viraj de dreapta, iar cand Bagnaia a spus ca virajul ala ii creeaza probleme, el a raspuns ca nu are nici o problema cu el. De fapt, cred ca oamenii confunda faptul ca lui MM ii plac mai mult virajele pe stanga, cu faptul ca ar fi slab pe cele de dreapta. Acum, de cand cu accidentarea, sa fie mai afectat pe virajele de dreapta...
  15. mi-a placut mult ca Peco l-a depasit pe MM pe curba de stanga (unde teoretic mm e f bun) si mm l-a depasit pe Peco pe curba de dreapta unde teoretic mm e slab.
  16. Pana la Diggia are de recuperat 17 puncte, perfect realizabil pentru el, chiar daca concureaza la Assen, unde zice ca va suferi. L-am mai vazut suferind asa si a castigat cursa sau a prins podiumul. Numai sa nu faca prostii. Multe din prevederile regulamentare actuale se datoreaza contributiilor lui MM, pe circuit. Putem spune ca a modelat hotarator, acest sport... Drept este, ca lui nu prea i s-au aplicat respectivele prevederi. Insa declaratiile lui Bezz trebuie vazute intr-un context mai larg. Bezz este pupilul lui... Rossi. Cine este cel mai mare dusman in viata al lui Rossi??? Bimbominchia! Adica MM. Deci, cum sa nu loveasca Bezz in Mimisor, ca sa ii faca pe plac mentorului? Uite, asta este o veste proasta. Pentru cei doi cucuieti de la Aprilia si pentru restul plutonului.
  17. poate v-a scapat si voua, Q a cazut pe la inceput, nici nu l-au dat la tv
  18. Exact. Din câte știu eu Ducati a venit cu noua aero spate,acel eleron? mult mai pronunțat și mărit și pe laterale și care cred ca a dat rezultate pozitive. Hehe,ai dreptate aici. Pt el gp25 a fost rupere insa ăștialalti toți Bagnaia Diggia au strâmbat masiv din nas adică pt ei nu a fost deloc o moto cu care sa se bată la campionat. Însă eu sper ca are ceva - omul a zis ca ok - la Assen e în survival mode dar ca după pauza de vara spera sa între "în attack mode". Vom vedea cum decurg treburile ce fac cei de la Aprilia pana în septembrie. Repet însă - părerea mea personală e ca Aprilia e peste Ducati în acest moment și ca Ducati nu va mai continua sa dezvolte proiectul DECÂT DACĂ intradevar MM va fi pe 2-3 în vacanta de vara suflandu-le în ceafa celor 2 frumoși. I just don't see it.Sper însă să se întâmple pt ca asta va însemna că avem spectacol. Nu îl suport pe Morbidelli și ma bucur ca nu mai are ghidon pt 2027. Trecând peste faptul ca a lovit pe efectiv toți din paddock la un moment dat,trecând peste prostia făcută cu Zarco când a fost sucked in de draftul ăluia și l-a lovit din spate cauzând acel incident monstru în Austria pt care pana la urma tot Zarco a fost vinovat trecând peste toate prostiile făcute de el - are același discurs politically corect dar răutăcios și subversiv în fapt cu privire la fiecare incident în care a fost implicat pilot etc niciodată nu e el de vină desigur etc. Martin e altceva - ala e pur și simplu limitat psihic și pe deasupra e și foarte impetuos - o combinație de multe ori devastatoare vezi Valencia 2023.Declaratii prostești are și Martin gârlă nu mai departe de ultimul podcast încercând să arunce o lumina proasta asupra lui Bagnaia și dall'Igna pt 2023 2024 - dacă îl lucra dall'Igna nu lua el campionatul putea sa fie mama lu tata lu fastest rider ever. Limitat precum ziceam.Dar sincer - el ce crede în acel moment scoate pe gura...după aia își da și seama ce prostii spune,revine se căiește își cere iertare șamd...nu prea te poți supara pt ca vorba aia de unde nu e nici Dumnezeu nu cere Hai ca a fost cam exagerat. Nu sunt de acord nici cu colegul damager - nu vad o teorie a conspirației Liberty ca să facă spectacol- nu cred ca sunt implicați chiar la nivel de asemenea decizii minore,dar nici nu mi se pare kusher efectiv sa ii dai race ban la un pilot pt ca îl atinge pe un tantalau care încercând să ridice motoreta mai mai sa ii spargă motorul. Am mai zis - da bai nene un LLP, hai 2xLLP ca lui JM dar race ban? L-a și violat pe grasu ala și n-am văzut noi sau? Race ban e ceva extrem. Iarăși aici...tind sa fiu de acord cu Bezzechi cu privire la MM - sunt de părere ca regulamentul e aplicat arbitrar și în funcție de pilot - eu nu cred ca MM făcând același lucru ar fi primit aceeiasi pedeapsa. Știu - MM e meltean dar pe circuit cu ceilalți - nu ar pălmui niciodată un comisar indiferent ce prostie ar face ala - dar presupunând prin absurd ca ar fi făcut-o,eu nu cred ca MM lua race ban.Nu cred. Sa vezi cum sunau când erau cu motoarele 4L de 599 de pe cbr inainte de era Triumf. Dar și acum suna superb,no argue. La Brno oricum suna toate bine dacă mergi pe un circuit plat gen Balaton o sa vezi ca nu e deloc acelasi sunet. * Puncte de la conferința de presă- Marquez a fost întrebat cum s-a simțit după cursa - a zis ca obosit total pt ca nu mai are masa musculara necesară dar ca și vesti bune - nu îl mai doare umarul nici nu ii mai amorțește. Si ca dupa pauza de vară "speră" (nu e sigur ca poate dar isi dorește,speră) sa intre in attack mode pt titlu. So good news. ...iar atat Bezzechi cât și Acosta într-un interviu separat au spus fix același lucru despre penalizarea aplicata lui Bezzechi : "It's probably the heaviest penalty ever seen in MotoGP".
  19. N-o fo' foarte cald azi? Eu anul trecut am murit de cald la Brno.. am stat la pielea goala cu steagul cu 93 in cap. A fost crancen de cald . 35 de grade si sâmbătă si duminică. Noroc cu umbrelele, crema de plaja si pălăria de drumeție. P.S. După ce am auzit pe viu cum sună motocicletele de Moto 2, parcă e păcat de dispariția L4 din MotoGP. Cele V4 parca sună ca cele de Moto 3, dar mult mai tare. In schimb L3 si L4...
  20. la asta or fi facut referire aprilia cand au zis la alte situatii similare nu a fost sanctiune asa severa, tot despre bez era vorba
  21. Da, s-a intamplat la Valencia, in 2022, in timpul unor antrenamente. Atunci a primit 1000 ( o mie) de euro amenda.
  22. N-o fo' foarte cald azi? Eu anul trecut am murit de cald la Brno.. am stat la pielea goala cu steagul cu 93 in cap. Mulțumim pentru poze!! MM campeon 2027!
  23. Dacă a existat un astfel de episod, mie mi se pare prea mică pedeapsa primită acum. Asta îi accentuează caracterul mizerabil. Ce faci pe pistă rămâne acolo. Eu îi apreciez pe Franky Morbidelli și Martinator. Unul e ghiolban pe circuit, altul e slab de minte, dar sunt băieți cu suflet frumos. Bezzecchi... își dă arama pe față, a mai scris cineva mai devreme.
  24. Sa fii convins ca spune adevarul. Dar este adevarul lui... Ce inseamna pentru el, motocicleta cu care se poate bate la campionat? Pentru el orice motocicleta care are doua roti, ghidon, porneste de pe loc, accelereaza, franeaza si ia cat de cat virajele, este o motoreta cu care se poate lupta pentru campionat. Din pacate, nu sunt prea multe de spus... Mult mai interesante vor fi testele de maine, cand va testa prima data prototipul de 850, cu pneuri Pirelli.
  1. Încarcă mai multă activitate
MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...