Toată activitatea
- Ora trecută
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Da man,testul a fost confidential - cate lucruri nu au fost confidentiale si s-au spart mult inainte sa fie revealed. Acosta la Ducati e confidential,Q la Honda e confidential,Bagnaia la Aprilia e confidential samd samd,confidentiale dar le stie toata lumea. Stiu ca agreeement sa nu se publice nimic OFICIAL pana la 01.01.2027,dar sigur s-a spart cineva.S-a spart pe bani 4sure. Nu zic ca sunt sigur ca e adevarat,insa e prea cu timpi si detalii si tot si cazatura lui MM asa ca ma gandesc ca e o probabilitate destul de mare sa fie corect. Hehe...si nici nu o sa existe.Oficial cel putin. Normal ca daca apare ceva,va fi pe surse,alegi sa il crezi sau nu... Nu ai observat oare CA TOTI CEI CARE PLEACA LA ANUL DE LA ECHIPELE LA CARE SUNT ACUM NU AU PARTICIPAT LA TESTUL DE 850??Adica : Ducati - Bagnaia JM - Aprilia Honda - nu stiu daca a fost Marini,Mir desi din cate stiu eu pleaca,a fost pastrat pt ca Taka.... Yamaha - Toprak ca el ramane,si RF Singurul pilot care a fost invitat desi e clar ca pleaca este Acosta (langa Pedrosa) pt ca Beirer a zis cu subiect si predicat ca omul e prea smecher ca sa nu il foloseasca si ca nu au altul...pe buna dreptate. Eu zic ca esti rautacios si as usual ai ceva impotriva lui Q,dar nu are rost,ca deja ai n reply'uri de hate la adresa lui Q - te cunoastem toti ..iar asta e o problema in sine - efectiv nu au oameni capabili. Deh,la felul cum e condus KTM (de la nivel de uzina pana la nivel de management financiar si desigur si echipa de gp),faptul ca nu au oameni capabili nu ma mira. Datele lui Acosta nu sunt inutile - omul "impinge" moto la un nivel mult peste ce pot ceilalti,dar asta inseamna ca se vede capabilitatea la care poate fi dusa motoreta.Ca nu au ei piloti ca sa faca ceva similar,asta e alta problema.Sa isi cumpere....daca mai au bani -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui apriliacluj în Cavaleruul Competitii Internationale
corect, fair enough! cam da -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui apriliacluj în Cavaleruul Competitii Internationale
ar trebui pus sambata, cum era pana in 2015.... plm ce vremuri, golden era haida-diiiiii! -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Cavaleru în Cavaleruul Competitii Internationale
The Grand Prix Commission has announced a series of regulation changes that will take effect immediately and over the coming seasons. Starting with this weekend’s Dutch TT at Assen, holeshot devices will be banned from MotoGP competition. The devices, designed to lower motorcycles during race starts, were already set to be removed under future regulations, but the ban has now been brought forward. Further changes will arrive from the German Grand Prix, with increased spacing on the starting grid across all classes. Riders will now line up four metres apart instead of three, while the distance between rows will increase from nine metres to twelve metres in an effort to improve safety during race starts. Looking further ahead, new regulations for 2028 will officially limit manufacturers to a maximum of six bikes on the grid. This means factories will be permitted to supply no more than two satellite teams in addition to their own operation, provided at least five manufacturers are competing in the championship. The changes mark another significant step in MotoGP’s ongoing efforts to enhance safety and shape the future of the sport. - Azi
-
Neatzaaa Da da, mare greatzaa!
-
Buna dimineata! Cam greu cu greata azi, fiind marti.
- Ieri
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
ori ca yama ori ca ktm care au testat cu pedro = acelasi lucru. nimeni nu merge ca pedro = datele sunt inutile la fel Q daca testa - nimeni nu merge ca el = date inutile. o fi si un element de razbunare la mijloc dar plm, le era complet nefolositor sa testeze Q. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Da colegu' este corect ce spune Rossi.. dar el se referea la faptul ca acolo va incerca depasirea, nu ca acolo va incerca sa il dea pe jos. Ori MM a intrat cu picioarele inainte, cum se spune in fotbal. Clar a vrut sa faulteze.. asta nu avea de unde sa stie Rossi. Cum spuneam, pe altul l-ar fi dat pe jos, dar nu si pe cainele batran. Intre timp, oamenii de la Yamaha, satui de datele frantuzului cu dintii rari, nu l-au folosit. Si asta arata cat pret pun pe datele si feedback-ul lui Quartararo. Daca nici in situatia lor nu l-au pus sa testeze, este clar ca omul le este inutil. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui B.B. în Cavaleruul Competitii Internationale
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
a ciripit vreo cartita? nu m-as stresa. mai stiu eu unul f bun la teste da praf in sprint si curse totusi partea cand zice ca a cazut mm - aia as crede-o. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui B.B. în Cavaleruul Competitii Internationale
Bai tu pricepi ca tot testul a fost confidential? E fake.. Si a fost pt ca au testat Pirelli si au avut agreement cu Michelin sa nu publice nimic până nu se termină sezonul. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Daca sunt reali timpii,pt primele contacte,sunt chiar decenti. Cred ca cel mai mult conteaza guma. Dar sunt similari cu timpii de cursa ,ok - nu de quali dar cine stie in ce ritm au mers,sigur nu au mers la rupere sa riste vreo cazatura sa strice prototipurile samd. Buni timpi. Stai,pai? Aprilia prima cu Ducati close second? Japonezii in spate cu Yamaha mult in urma?Pai unde e revirimentul trambitat?Vai ce supriza..."i didn't expect" era si greu de prezis ca fix asta se va intampla - the pecking order va fi fix la fel -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui B.B. în Cavaleruul Competitii Internationale
Testele nu au fost publice absolut deloc.. nici un ziarist nici un nimeni.. De unde au astia atatea detalii inclusiv timpii?? -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
ar trebui scos din calendar.. prea ingust, periculos -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
pff iese bez campion si anu asta si la anul. asa se stie un pilot genial. vezi Q pana de curand pe L4 vezi MM pe honda. asa imi pare si mie -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui B.B. în Cavaleruul Competitii Internationale
Pai baiatul ala a spus in interviu ca a tras de gaz fara sa vrea cand a încercat sa o ridice. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Imi pare rau sa iti demontez mitul,dar vezi ca e un interviu cu Rossi in care exact asta spune - "stiam ca daca va incerca undeva o va face pe acea sicana" si spune cu subiect si predicat ca asta avea de gand sa faca. Repet - nu critic manevra lui Rossi nici nu il scuz pe Marquez - chiar mi-a placut ce a facut Rossi acolo,insa a fost o batalie futile a la Dovi - pe cel mai prost circuit pt el, Marquez a iesit pe 2.Daca asta inseamna ca Rossi a castigat...atunci si Dovi a castigat in bataliile lui cu Marquez. Dar in fine,long time ago si oricum nu a dus la nimic. Bierer a fost cel mai tare cand a fost intrebat de ce il lasa pe Acosta sa participe la testul cu 850 desi pleaca la anul de la ktm "it's the best the fastest pilot we have by far and we wanna have his data" Ce sa mai zici... -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Diiiii -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
un topic a postat Cavaleru în Competitii Internationale
Vineri 26 Iunie 2026 10:00-10:35 Moto3™ Free Practice Nr. 1 10:50-11:30 Moto2™ Free Practice Nr. 1 11:45-12:30 MotoGP™ Free Practice Nr. 1 13:40-14:00 Baggers™ Free Practice Nr. 1 14:15-14:50 Moto3™ Practice 15:05-15:45 Moto2™ Practice 16:00-17:00 MotoGP™ Practice 18:10-18:30 Baggers™ Free Practice Nr. 2 Sambata 27 Iunie 2026 09:40-10:10 Moto3™ Free Practice Nr. 2 10:25-10:55 Moto2™ Free Practice Nr. 2 11:10-11:40 MotoGP™ Free Practice Nr. 2 11:50-12:05 MotoGP™ Qualifying Nr. 1 12:15-12:30 MotoGP™ Qualifying Nr. 2 13:05-13:25 Baggers™ Qualifying Practice 13:45-14:00 Moto3™ Qualifying Nr. 1 14:10-14:25 Moto3™ Qualifying Nr. 2 14:40-14:55 Moto2™ Qualifying Nr. 1 15:05-15:20 Moto2™ Qualifying Nr. 2 16:00 MotoGP™13 Laps Tissot Sprint 17:10 Baggers™9 Laps Race Nr. 1 Duminica 28 Iunie 2026 10:40-10:50 MotoGP™ Warm Up 12:00 Moto3™ 20 Laps Race 13:15 Moto2™ 22 Laps Race 15:00 MotoGP™ 26 Laps Grand Prix 16:30 Baggers™ 9 Laps Race Nr. 2 Sanatate! -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Cavaleru în Cavaleruul Competitii Internationale
pe filmare pare ca in momentul in care o ridica comisarul ii trage de gaz si se sperie si o tranteste iar... -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
L-a batut. Si l-a batut intr-o maniera antologica. Iti place sau nu, este una dintre manevrele a la Rossi care vor ramane in istoria competitiei. Depasirea aia prin gravel l-a afectat mult pe Mimisor... parca dupa cursa aia a declarat ca "de acum stiu ce am de facut". Stiu ca nu iti place, pentru ca a fost realizata de Rossi, dar manevra a fost geniala, arata inca odata in plus ce repede putea gandi situatiile si cum putea gasi solutii inedite "in timp real". Hai sa fim seriosi, stia ca MM este ghiolban, dar nu avea de unde sa stie !00% ca va intra la rupere acolo. Si a intrat, clar cu gandul sa il scoata de pe trasa. Foarte probabil, oricare alt pilot in situatia aia ar fi trantit-o in pietris, dar Rossi nu a fost orice pilot. Nu numai ca nu a trantit-o, dar a castigat cursa, ruland off road. Stiu, doare, dar asta e realitatea. La fel este si cu victoriile lui Dovi. Iti place sau nu, i-a tras-o de cateva ori in ultimul viraj. Asa cum i-a tras-o si Rins la Silverstone, la iesirea din ultimul viraj. Duelurile unu la unu nu sunt punctul tare al lui MM. In majoritatea situatiilor nu este suficient de lucid astfel incat sa gaseasca cea mai buna solutie. Nu este Rossi, colegu'! -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui georgem în Cavaleruul Competitii Internationale
Timpi destul de apropiați de timpii de ieri din cursă. Nu e rău deloc. Poate până începe sezonul următor, vor avea performanțe mai bune decât actualele motociclete cu pneuri Michelin. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Ovidiu M în Cavaleruul Competitii Internationale
O informație interesantă de la Chat: "Pedro Acosta are 132 de puncte, deci are cu 30 de puncte mai mult decât Binder, Bastianini și Viñales la un loc." -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Da, au decalat. Si din germanica se reașaza grila. Era vorba sa puna doar 2 piloti pe o linie ca la auto dar bănuiesc ca aia se mai discuta. Ar fi o aberatie -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
Deci începând cu assen o sa ia start cu fața sus? Despre ce minciuna e vorba? *am crezut ca e poza, nu articol Da, de la assen se pleacă cu fața sus. O sa fie ceva bâlbe la start pana se obișnuiește lumea.
