Sari la conținut

Accident Obor 4 dec 2012


Silvan
 Share

Postări Recomandate

Aseara la orele 21, 3 grade afara, moto R6 albastru primul model (2001?) venea dinspre colentina iar la semaforul de la G-market a pierdut fata si a intrat taras sub un taxiu oprit la semafor. Motociclistul (33 ani) acuza dureri la umarul drept si avea ceva julituri la picioare si sold. Avea geaca, manusi si casca ca si echipament. A refuzat transportarea la spital desi cei de la smurd au insistat. Moto avea plasticaraia praf in special in fata si pisa antigel.

 

Alcoolemia motociclistului 0.68 in aer.

 

Sanatate si minte pe viitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aseara la orele 21, 3 grade afara, moto R6 albastru primul model (2001?) venea dinspre colentina iar la semaforul de la G-market a pierdut fata si a intrat taras sub un taxiu oprit la semafor. Motociclistul (33 ani) acuza dureri la umarul drept si avea ceva julituri la picioare si sold. Avea geaca, manusi si casca ca si echipament. A refuzat transportarea la spital desi cei de la smurd au insistat. Moto avea plasticaraia praf in special in fata si pisa antigel.

 

Alcoolemia motociclistului 0.68 in aer.

 

Sanatate si minte pe viitor!

 

"Alcoolemia motociclistului 0.68 in aer." - probabil de incalzire, la 3 grade..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i drept pe frigul asta nici nu poti urca nebaut pe motor :). Insanatosire grabnica si mai multa intelepciune pe data viitoare!

 

Ba se poate si neba(t)ut pe motor. Si eu aseara am mers pe motor (cu parere de rau am dus-o la iernat) si nu am murit de frig... ;)

 

In alta ordine de idei, "Insanatosire grabnica" si asta include si chestia cu venitul mintii la cap :P

Editat de Cyclops
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba se poate si neba(t)ut pe motor. Si eu aseara am mers pe motor (cu parere de rau am dus-o la iernat) si nu am murit de frig... ;)

 

 

nu e vorba de frig, ca toti suntem niste bikeri satanisti imunizati climatologic! e vorba de asfaltul rece, cauciucuri bocna si aderenta sau mai bine zis, lipsa ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit mesaj me mess de la accidentat, cum ca a farmat motoru. este cineva de aici. am sa ma abtin de la alte detalii pentru a nu degenera situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vodca merge la motoarele sovietice,cu ier6 nu se potriveste.

Deci daca ies cu ij-ul cu atas, sa bag o juma' de Stalinskaia sau un Smirnof.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci daca ies cu ij-ul cu atas, sa bag o juma' de Stalinskaia sau un Smirnof.

Ieri mi-am luat o sticla de Stalinskaia... pacat ca nu mai am asigurare la motor.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit mesaj me mess de la accidentat, cum ca a farmat motoru. este cineva de aici. am sa ma abtin de la alte detalii pentru a nu degenera situatia.

hai spune cine e, ca ne-ai facut curiosi...desi am o vaga banuiala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai spune cine e, ca ne-ai facut curiosi...desi am o vaga banuiala...

 

sunt sigur ca sunt altii mai informati decat mine. nu vreau sa induc in eroare. daca nu e el....... asa mai bine tac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In motociclism se zice cam asa:

 

"There are old bikers and drunk bikers, but never old drunk bikers!" ... adica aia care mai si beau pe motor nu prea ajung sa fie "old bikers"! :D

 

bai omule

fii serios

eu curbele le iau mult mai bine dupa 2 beri, paraca si moto se inclina mai mult....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...