Sari la conținut

Comemorare In Fata Guvernului


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 388
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din motive de lipsa motor, eu sunt cu masina, deci e posibil sa va urmez la o oarecare distanta. O sa incerc sa scot la imprimanta un logo in format mai mare, sa-l lipesc pe masina. Daca nu e ok, stau deoparte. Am poze de facut :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apel umanitar, va rog, mai dati-mi poze sau orice imagine ar putea avea un efect asupra oamenilor din jur, azi voi mai printa cateva chestii.

Dati-mi pm si va dau adresa de mail.

 

Kalimera, da-mi pe mail ce vrei sa printezi mare si iti scot eu pe A3, mai mare nu am cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quote :

Ar fi bine sa conturam pe aici si o idee doua de "interviu" daca ne pun aia de la televiziuni microfonul in fatza.

 

 

 

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SFAT !!!!!!

 

NU lipiti cu scoci hartii pe parbrize !!!! mai ales alea catronate....puneti o carpa dedesubt sau lipiti pe sub parbriz...o sa vi-l faceti varza....vb din prorie experientza :lol: :lol:

Editat de Serginio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o idee. incerc sa vorbesc cu producatorii de apa de la noi sa vad care poate sa ne ajute sa aduca un microbuz cu apa, la bidoane de 5 litri. Astfel nu mai trebuie sa caram apa cu noi, o cumparam direct de la masina de distributie de apa! Daca reusesc o sa fie un microbuz la universitate in jurul orei 20:00.

idea apartine lui cristi hrubaru. am vb cu el mai devreme la tel. mi se pare excelenta.

 

REGULI!

 

NU SUNT ACCEPTATI MOTOCICLISTI CARE SE ATASAZA DE COLOANA DE MOTOCICLETE DACA NU POT PLECA DE LA ARC NE POT ASTEPTA ACOLO!

 

RESPECTATI SEMNELE MOTOCICLISTILOR CARE VOR AVEA BANDEROLA ALBA PE MANA! LA NEVOIE VOR FI SINGURII CARE AU VOIE SA IASA DIN GRUP DOAR DACA ESTE STRIC NECESAR, PENTRU INLATURAREA UNUI MOTOCICLIST CARE INCEARCA SA SE ALATURE GRUPULUI DEJA PUS IN MISCARE! (acesta nestiind regulile s-ar putea sa strice imaginea evenimentului), DACA UN PARTICIPANT LA COMEMORARE NU RESPECTA REGULILE SAU ORICE ALT EVENIMENT DE NATURA INDISCIPLINARA!

 

NU TURATI MOTOARELE!

NU CLAXONATI!

 

ESTE UN MARS AL TACERII!!!!!!!!!!

 

NU SUNT ACCEPTATI MOTOCICLISTI FARA NUMERE, SCUTERE FARA NUMERE, NUMERE EXPIRATE, CU NUMERE MURDARE, MOTOCICLISTI FARA CASCA!

 

SE VA PLECA IN FORMATIE DE CATE DOI, LA FIECARE 10 MOTOCICLISTI VA EXISTA UN MOTOCICLIST CU BANDEROLA ALBA! ACELA ESTE LIDERUL ACELUI GRUP!

 

RESPECTATI SEMNELE POLITIEI!

DACA NU PUTETI SA VA SUPUNETI ACESTOR REGULI SIMPLE RAMANETI LA ARC!

 

NU SE FAC COMPROMISURI!

 

PRESA VA URMARI ORICE GRESALA, ORICE ABATERE!

 

DUPA UNIVERSITATE NE INTOARCEM LA ARC IN ACEASI FORMATIE! PRIMA BANDA! VITEZA 40-50KM/H, ACELEASI REGULI, FARA TURAT MOTOR, CLAXOANE

 

SE VA STA LA SEMAFOR LA INTOARCERE, CHIAR DACA SE RUPE GRUPUL! NU FORTATI SEMAFORUL! ACTIVITATEA POLITIEI SE INCHEIE LA UNIVERSITATE!

PRESA IN SCHIMB, CEL MAI PROBABIL, VA CONTINUA SA VINA DUPA NOI PANA LA ARC! MERGETI LEGAL FARA FIGURATII!

SA NU NE INECAM CA TIGANUL LA MAL!

SE VA RESPECTA ACELASI SISTEM DE PLECARE! LA FIECARE 10 MOTOARE UN LIDER!

NU UITATI DE CE E MAI IMPORTANT!!!

 

BUNUL-SIMT! TOLERANTA! RABDARE! RESPECT!

 

DE MAINE SE DA STARTUL CAMPANIEI ANTI-ACCIDENTE! ACTIUNEA VOASTRA DE MAINE POATE SALVA VIETI! EXEMPLUL CARE IL PUTETI DA PRINTR-O PURTARE DISCIPLINATA VA CONTA PENTRU TINERII (rebelii, zmeii, pustii) CARE VOR VEDEA EFORTUL VOSTRU!

 

DA-TI MAINE UN EXEMPLU CUM CA: "ASA DA"!

DACA EU AM PUTUT SA STAU SA SCRIU ACESTE RANDURI, VOI INCERCATI SA LE CITITI!

o sa aduc completari daca mai e cazul!

 

Corect.

 

Menmbrii DM se vor ocupa de pastrarea ordinii in cadrul manifestatiei. Intrucat nu cred ca vom fi destui vom delega catziva motociclisti cu experienta sa ne ajute.

 

Cred ca s-a comunicat destul regulile, sper sa nu avem vre-o surpriza neplacuta in timpul manifestatiei. Intrucat DM este initiatorul si organizator impreuna cu "unforg1ven" al evenimentului nu vom tolera nici o incalcare a regulilor. Este imaginea DM in joc si stiti ca ne pasa.

 

Ma rog, cred ca cu toti ati prins ideea.

 

 

Sper ca la acest eveniment sa vad cati mai multi motociclisti cu experienta care au organizat si 2005-ul. Avem nevoie de ei pentru o organizare impecabila. Oricine este liber sa se implice dar in momentul in care avem nume cunoscute, din comunitatea moto din Bucuresti si SP Ploiesti, in fata respectul majoritatii participantilor este asigurat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca unii au citit deja chestia asta dar am vazut si unii care cam bijbiie ora, data, locul, treseul, parcarea,.....

 

din ce am inteles eu aseara: suntem autorizati si sprijiniti si pentru comemorarea din piata victoriei si pentru drumul si stationarea la universitate (in fata la TNB, in parcare). vor exista asazisii lideri. plecarea se va face din locul unde ne stringem miercurea cu incolonarea pe linga arc spre intrarea pe strada/bd KISELEFF. gruparea se va face: 10 motociclete/un "lider"/10 motociclete/.... . liderii vor purta banderole albe pentru a fi recunoscuti. in primele grupuri se doreste sa se afle cit mai multe persoane (spre 100%) cu "tricoul comemorarii" purtat pe deasupra astfel incit sa se vada pe filmari/poze care probabil se vor focusa in primul rind pe inceputul de colana. se va merge la cu viteza convenabila si constanta pe banda 1, fara depasiri (va mai povesteam ca benzile celelalte sunt necesare pentru a fi circulate de masini care filmeaza/ pozeaza si oameni de ordine). parcare a se va face DOAR in parcarea Dali (nu ne imprastiem) cit mai compact, primii in punctul cel mai departat al parcarii asfel incit sa permita si celorlalti ce vin dupa el sa parcheze fara a fi obligat sa "depaseasca" motociclete deja parcate. plecarea de acolo se va face de o maniera asemanatoare. luminarile este de preferat sa fie ori tip "pastila" cu suport metalic (stiti cu totii cum arata) ori cele tip "candela"(rosii, cu capac,....si p'astea le stiti). ideea este sa nu lasam in parcare gunoi. e de preferat sa nici nu se fumeze si sa se arunce mucul de tigara pe jos. la fel si cu alte gunoaie ce se vor produce pe parcursul sederii noastre acolo. BANUIESC ca traseul spre Piata Universitatii va fi cel 'clasic' adica prin Piata Romana. in piata universitatii se va face rondul si ne vom indrepta spre piata rosetti. (EU NU AM INTELES DACA FACEM RONDUL SI LA ROSETTI SAU COTIM DIRECT SPRE PARCAREA TNB asa ca trebuie adaugate lamuriri)

 

nu sunt primite in grup ATV-uri, motociclete care au probelme (tobe galagioase, numere strimbate, ilizibile, ascunse sub coada, cu forma si scris "customizat", expirate, lipsa) si scuterele fara placute de inmatriculare. Se conteaza pe "autocenzura" dar, cu siguranta, se va aplica si interzicerea de participare. banuiesc ca nu este nevoie sa repetam ca nu se vor tura motoarele, nu se va claxona, nu se vor face acrobatii,e obligatoriu sa purtati casca (nu uitati sa o legati)..... aaaa si mai ales ca cine incalca regulile "SH-O FURA". cind se sparge gasca, e de preferat sa nu "refulati". macar azi renuntati la obiceiurile proaste cum ar fi cele interzise la comemorare si altele gen trecut pe culoarea rosie a semaforului, mers pe trotuar, speriat pietonii pe trecerea de pietoni,.......ma bazez pe capacitatea voastra de a distinge lucrurile bune de cele rele si inchei lista aici urmind sa v-o completati fiecare.

 

intradevar ar fi bine sa gasim citeva persoane care sa se ocupe de dat interviuri

 

se vor mai repeta regulile si se vor da informatii/ se va raspunde la nelamuriri si la arc asa ca e bine sa veniti devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. ce s-au vandut tricourile acelea??? Pt. ce se face campania asta??? Pt. toti idiotii cu figuri in cap???? Pt. cei ce...le cresc bilutele ca poarta tricouri cu campania antiaccidente??? Am plecat aseara de la arc....in spatele unui grup de vreo 15 motoare! Toate supersport! Toti aveau tricouri! Si...niciunul nu a respectat nici cea mai elementara regula de circulatie! de la Arc pana la Victoriei....nu le-a stat masina in fata! Depasiri la limita....dat pe o roata...forjat motoarele! Erau foarte mandri de faptul ca..."participau activ" la aceasta actiune! Nu mai fiti naivi...degeaba incercati sa schimbati mentalitatea soferilor atat timp cat se inmultesc "pseudomotociclistii"! Nu merita sa va pierdeti timpul pt. niste idioti! Nu respect in tocmai regulile de circulatie, merg si cu viteza, mai merg si fara echipament, doar cu casca, tocmai...de aceea nu o sa particip la acesta comemorare! Ma doare cand vad cate un baiat accidentat(in cel mai fericit caz) sau mort(in cel mai negru caz), nu as vrea sa stau cu mainile in san sa comentez de pe margine DAR...nu merita! Atata timp cat stiu ce "pot" si motociclistii....simt ca nu este drept...inca sa particip la o astfel de actiune!

Oricum...va doresc succes si sper sa iasa exact cum v-ati dorit! :lol:

 

Iar pt. cei care nu mai sunt printre noi...sunt sigur ca "dincolo" sunt tot pe 2 roti! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. ce s-au vandut tricourile acelea??? Pt. ce se face campania asta??? Pt. toti idiotii cu figuri in cap???? Pt. cei ce...le cresc bilutele ca poarta tricouri cu campania antiaccidente??? Am plecat aseara de la arc....in spatele unui grup de vreo 15 motoare! Toate supersport! Toti aveau tricouri! Si...niciunul nu a respectat nici cea mai elementara regula de circulatie! de la Arc pana la Victoriei....nu le-a stat masina in fata! Depasiri la limita....dat pe o roata...forjat motoarele! Erau foarte mandri de faptul ca..."participau activ" la aceasta actiune! Nu mai fiti naivi...degeaba incercati sa schimbati mentalitatea soferilor atat timp cat se inmultesc "pseudomotociclistii"! Nu merita sa va pierdeti timpul pt. niste idioti! Nu respect in tocmai regulile de circulatie, merg si cu viteza, mai merg si fara echipament, doar cu casca, tocmai...de aceea nu o sa particip la acesta comemorare! Ma doare cand vad cate un baiat accidentat(in cel mai fericit caz) sau mort(in cel mai negru caz), nu as vrea sa stau cu mainile in san sa comentez de pe margine DAR...nu merita! Atata timp cat stiu ce "pot" si motociclistii....simt ca nu este drept...inca sa particip la o astfel de actiune!

Oricum...va doresc succes si sper sa iasa exact cum v-ati dorit! :lol:

 

Iar pt. cei care nu mai sunt printre noi...sunt sigur ca "dincolo" sunt tot pe 2 roti! :lol:

 

In mare parte ai dreptate. Dar in final daca reusim sa schimbam mentalitatea a macar 2-3soferi si toti atati motociclisti chiar si pentru cateva luni si ca rezultat salvam o viata sau macar cateva ore de spitalizare ... a meritat efortul. Asta-i parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. ce s-au vandut tricourile acelea??? Pt. ce se face campania asta??? Pt. toti idiotii cu figuri in cap???? Pt. cei ce...le cresc bilutele ca poarta tricouri cu campania antiaccidente??? Am plecat aseara de la arc....in spatele unui grup de vreo 15 motoare! Toate supersport! Toti aveau tricouri! Si...niciunul nu a respectat nici cea mai elementara regula de circulatie! de la Arc pana la Victoriei....nu le-a stat masina in fata! Depasiri la limita....dat pe o roata...forjat motoarele! Erau foarte mandri de faptul ca..."participau activ" la aceasta actiune! Nu mai fiti naivi...degeaba incercati sa schimbati mentalitatea soferilor atat timp cat se inmultesc "pseudomotociclistii"! Nu merita sa va pierdeti timpul pt. niste idioti! Nu respect in tocmai regulile de circulatie, merg si cu viteza, mai merg si fara echipament, doar cu casca, tocmai...de aceea nu o sa particip la acesta comemorare! Ma doare cand vad cate un baiat accidentat(in cel mai fericit caz) sau mort(in cel mai negru caz), nu as vrea sa stau cu mainile in san sa comentez de pe margine DAR...nu merita! Atata timp cat stiu ce "pot" si motociclistii....simt ca nu este drept...inca sa particip la o astfel de actiune!

Oricum...va doresc succes si sper sa iasa exact cum v-ati dorit! :lol:

 

Iar pt. cei care nu mai sunt printre noi...sunt sigur ca "dincolo" sunt tot pe 2 roti! :lol:

 

Tru dat!

 

Ieri am plecat de la arc sa ma duc in Touche, pe langa mine vreo 10 motoristi cu sportive ( am si eu sportiva ), m-au incomodat, mi-au intrat pe banda, 2 au trecut pe langa mine cam pe la 120-130 km/h, toti cu tricouri...au incetinit la un moment dat, erau toti vraiste pe cele 4 benzi. Am trecut de ei, iarasi aceeasi poveste, vorbeam cu Mystyk si nu ne venea sa credem ca si asa cand se doreste sa se faca ceva pentru binele nostru tot sunt alti cocosi care mai de care mai vanos si cu OO mari...fata de anul trecut, vad la arc numa fetze necunoscute si sportive...eu o sa vin, vin pentru cei care ii cunosc : DM, Samuraiders si multi altii care stiu ca merg in limitele legii majoritatea timpului. Vin pentru Motororult ( Dumnezeu sa-l odihneasca ) si pentru cei care au decedat intr-un mod stupid din cauza soferilor de masini...de restul? MI SE RUPE!!! DE FAPT NICI NU AR TREBUI!!!

 

Hai ca ne vedem azi la arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca unii au citit deja chestia asta dar am vazut si unii care cam bijbiie ora, data, locul, treseul, parcarea,.....

 

din ce am inteles eu aseara: suntem autorizati si sprijiniti si pentru comemorarea din piata victoriei si pentru drumul si stationarea la universitate (in fata la TNB, in parcare). vor exista asazisii lideri. plecarea se va face din locul unde ne stringem miercurea cu incolonarea pe linga arc spre intrarea pe strada/bd KISELEFF. gruparea se va face: 10 motociclete/un "lider"/10 motociclete/.... . liderii vor purta banderole albe pentru a fi recunoscuti. in primele grupuri se doreste sa se afle cit mai multe persoane (spre 100%) cu "tricoul comemorarii" purtat pe deasupra astfel incit sa se vada pe filmari/poze care probabil se vor focusa in primul rind pe inceputul de colana. se va merge la cu viteza convenabila si constanta pe banda 1, fara depasiri (va mai povesteam ca benzile celelalte sunt necesare pentru a fi circulate de masini care filmeaza/ pozeaza si oameni de ordine). parcare a se va face DOAR in parcarea Dali (nu ne imprastiem) cit mai compact, primii in punctul cel mai departat al parcarii asfel incit sa permita si celorlalti ce vin dupa el sa parcheze fara a fi obligat sa "depaseasca" motociclete deja parcate. plecarea de acolo se va face de o maniera asemanatoare. luminarile este de preferat sa fie ori tip "pastila" cu suport metalic (stiti cu totii cum arata) ori cele tip "candela"(rosii, cu capac,....si p'astea le stiti). ideea este sa nu lasam in parcare gunoi. e de preferat sa nici nu se fumeze si sa se arunce mucul de tigara pe jos. la fel si cu alte gunoaie ce se vor produce pe parcursul sederii noastre acolo. BANUIESC ca traseul spre Piata Universitatii va fi cel 'clasic' adica prin Piata Romana. in piata universitatii se va face rondul si ne vom indrepta spre piata rosetti. (EU NU AM INTELES DACA FACEM RONDUL SI LA ROSETTI SAU COTIM DIRECT SPRE PARCAREA TNB asa ca trebuie adaugate lamuriri)

 

nu sunt primite in grup ATV-uri, motociclete care au probelme (tobe galagioase, numere strimbate, ilizibile, ascunse sub coada, cu forma si scris "customizat", expirate, lipsa) si scuterele fara placute de inmatriculare. Se conteaza pe "autocenzura" dar, cu siguranta, se va aplica si interzicerea de participare. banuiesc ca nu este nevoie sa repetam ca nu se vor tura motoarele, nu se va claxona, nu se vor face acrobatii,e obligatoriu sa purtati casca (nu uitati sa o legati)..... aaaa si mai ales ca cine incalca regulile "SH-O FURA". cind se sparge gasca, e de preferat sa nu "refulati". macar azi renuntati la obiceiurile proaste cum ar fi cele interzise la comemorare si altele gen trecut pe culoarea rosie a semaforului, mers pe trotuar, speriat pietonii pe trecerea de pietoni,.......ma bazez pe capacitatea voastra de a distinge lucrurile bune de cele rele si inchei lista aici urmind sa v-o completati fiecare.

 

intradevar ar fi bine sa gasim citeva persoane care sa se ocupe de dat interviuri

 

se vor mai repeta regulile si se vor da informatii/ se va raspunde la nelamuriri si la arc asa ca e bine sa veniti devreme.

 

INTREBARE ...intr-un final se va marsalui cu prosoape prinse la oglinzi ?

 

Nici eu nu am inteles prea bine de la Dan cand dadea ultimele lamuriri aseara la Arc si nu am stiut ce sa le raspund prietenilor mei acum cand m-au sunat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GLUMESC

 

:lol: Stefan se oftica ca el are numere provizorii indoite si lipite cu banda adeziva si nu va fi primit la comemorare

 

inca mai glumesc

comemorarea e defapt o actiune de identificare a alora care scapa de politie si radar pentru ca-si ascund numarul, il au indoit, murdar,... si acuma vor fi pozati ca sa le puna politia numarul in PhotoShop pe poza de la radar. cum nu o sa vina toti acuma, se vrea ca in fiecare luna sa se faca astfel de "comemorari-identificari"

 

GATA

 

din pacate de d-aia de care povesteste Stephon nu o sa scapam niciodata, da' nici de BMW-uri care fac "donut-uri" asa ca TREBUIE sa gindim pozitiv si sa incepem de undeva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar in final daca reusim sa schimbam mentalitatea a macar 2-3soferi si toti atati motociclisti chiar si pentru cateva luni si ca rezultat salvam o viata sau macar cateva ore de spitalizare ... a meritat efortul.

 

Placebo...macar sa se intample asa! Oricum...va doresc multa bafta si...sa mearga totul conform planurilor! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GLUMESC

 

:lol: Stefan se oftica ca el are numere provizorii indoite si lipite cu banda adeziva si nu va fi primit la comemorare

 

inca mai glumesc

comemorarea e defapt o actiune de identificare a alora care scapa de politie si radar pentru ca-si ascund numarul, il au indoit, murdar,... si acuma vor fi pozati ca sa le puna politia numarul in PhotoShop pe poza de la radar. cum nu o sa vina toti acuma, se vrea ca in fiecare luna sa se faca astfel de "comemorari-identificari"

 

GATA

 

din pacate de d-aia de care povesteste Stephon nu o sa scapam niciodata, da' nici de BMW-uri care fac "donut-uri" asa ca TREBUIE sa gindim pozitiv si sa incepem de undeva

 

NU!!! O facem pentru noi cei care au bunul simt...si apoi si "cascadorii rasului" ( asa ii numesc ca ei intotdeauna vor sa atraga atentia ) care la un moment dat, daca se va face ceva vor scapa si ei de anumite probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INTREBARE ...intr-un final se va marsalui cu prosoape prinse la oglinzi ?

 

RASPUNS: DA!!

 

astfel dam un sens marsului tacerii! sa stie lumea ca e vorba de o comemorare!

 

"BANUIESC ca traseul spre Piata Universitatii va fi cel 'clasic' adica prin Piata Romana. in piata universitatii se va face rondul si ne vom indrepta spre piata rosetti. (EU NU AM INTELES DACA FACEM RONDUL SI LA ROSETTI SAU COTIM DIRECT SPRE PARCAREA TNB asa ca trebuie adaugate lamuriri) "

 

se face rondul la universitate spre rosetti si apoi pe linia continua se va face stanga sa urcam spre TNB pe piatra cubica pe la casa de bilete! va fi un agent de circulatie care va opri traficul!

 

inca nu am reusit sa vb cu cei de la o companie de apa, nu dau inca nume, dar sper sa aduc un microbuz cu apa sa nu ne mai caram noi cu apa, vom cumpara de la fatza locului astfel apa. sper ca e ok asa.

 

propunere - by Enduristul

 

"propunere este sa ne organizam pe tipuri de motoare.In fata cele de strada apoi enduro/cross ,apoi chopere si in final scutere. Ar parea ca suntem bine organizati si ar fi si ceva avantaje. Gradul de poluare sonora ar fi mai mic la varf si ar creste progresiv spre coada.De asemenea sefii fiecarui grup sa fie dintre cei cu aceeasi categorie de motor ca cei pe care-i pastoreste."

 

mi se pare ok ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INTREBARE ...intr-un final se va marsalui cu prosoape prinse la oglinzi ?

 

RASPUNS: DA!!

 

astfel dam un sens marsului tacerii! sa stie lumea ca e vorba de o comemorare!

 

 

ok . poate o sa ziceti ca sunt tampit si nu am inteles nimic din astea XX pagini de pe acest topic.

DAR CE COMEMORAM ?

....

....

....

 

m-au intrebat colegi / prieteni "voi ce comemorati , pe cei morti in fata licelui Decebal sau pe cine?" Eu pana acum am raspuns : "Pai nu ai vazut cati au murit de la 1ianuarie si pana acum.cred ca avem pe cine sa comemoram".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o comemorare motociclistilor ce si-au pierdut viata in accidentele rutiere fara sa aiba nicio vina(vezi motorult) si un semnal in fata celorlalti participanti la trafic ca existam si ca trebuie aiba un pic mai multa grija la efectuarea manevrelor .

Eu pentru asta merg azi - nu o sa dau niciun interviu dar asta e motivul meu pentru care vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tru dat!

 

Ieri am plecat de la arc sa ma duc in Touche, pe langa mine vreo 10 motoristi cu sportive ( am si eu sportiva ), m-au incomodat, mi-au intrat pe banda, 2 au trecut pe langa mine cam pe la 120-130 km/h, toti cu tricouri...au incetinit la un moment dat, erau toti vraiste pe cele 4 benzi. Am trecut de ei, iarasi aceeasi poveste, vorbeam cu Mystyk si nu ne venea sa credem ca si asa cand se doreste sa se faca ceva pentru binele nostru tot sunt alti cocosi care mai de care mai vanos si cu OO mari...fata de anul trecut, vad la arc numa fetze necunoscute si sportive...eu o sa vin, vin pentru cei care ii cunosc : DM, Samuraiders si multi altii care stiu ca merg in limitele legii majoritatea timpului. Vin pentru Motororult ( Dumnezeu sa-l odihneasca ) si pentru cei care au decedat intr-un mod stupid din cauza soferilor de masini...de restul? MI SE RUPE!!! DE FAPT NICI NU AR TREBUI!!!

 

Hai ca ne vedem azi la arc.

 

Salutare oameni buni! Am citit toate cele xx de pagini si mi se pare o idee foarte buna. Deoarece sunt prea departe de capitala (unde se pertece actiunea)nu pot sa va fiu alaturi. Initial nu intentionam sa postez vreun comentariu dar m-a intrigat (deranjat) o remarca de-a lui Survolaj. Care e problema daca vezi fete necunoscute? Eu zic ca e bine. Chiar trebuie ca pe cei noi sa nu-i bagati in seama daca voi sunteti "tatici" cu experienta in ale motoarelor? Sa stiti ca nu toti "cocosii cu OO" sunt inconstienti si ingamfati. Spun asta pentru ca si eu sunt incepator in ale motoarelor si am observat aceeasi reactie din partea motoristilor vechi de pe aici. Dar noi sa fim sanatosi (ca boala vine) si sa avem grija de noi si de ceilalti. Se poate rula pe motor si de unul singur. Uneori e chiar mai fain.

Survolaj. Te rog sa nu o iei ca pe un repros ce am zis eu aici. Pur si simplu ma deranjeaza modul acesta de a privi lucrurile (noi cu ai nostrii si restul treaba lor)

 

Succes la viitoarele actiuni de acest gen !!! :lol:

 

Asfalt uscat!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...