Sari la conținut

Comemorare In Fata Guvernului


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 388
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Felicitari!!! F bine organizat si comportament exceptional din partea participantilor! Bravo oameni buni, vedeti ca se poate??? A meritat drumul pe ploaie la intoarcere - Noi am ajuns in Pitesti uzi (inclusiv acolo unde nu bate soarele niciodata - bine, unii ca au fost si persoane care au fos prevazatoare si si-au luat pelerinele cu ei)

 

Libertatea

 

LE: Acum au dat stirea si pe Antena 3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca ploaia a speriat o parte din motociclisti, oricum am fost destuli ca sa cream o opinie. A fost super si sper sa se fi inteles mesajul pe care am incercat sa-l transmitem. Chiar daca ploaia ne-a udat peste tot, a meritat. Sa ne intalnim sanatosi in continuare si sa mai facem meeting-uri de genul asta.

 

Putin cate putin, poate reusim sa modificam conceptia conducatorilor

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru organizatia ireprosabila! Din pacate nu am reusit sa vad la stiri reportajele iar link-ul pus de un rider aici nu mai este activ.:lol:

 

Din pacate nu am putut veni din motiv de expirarea itp-ului insa am stat ca pe jar trecand pe la arc si vazandu-va gata de plecare. Radu era in picioare pe bmw...

Data viitoare vin si eu!

 

Inca odata felicitari!!! :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizarea a fost buna intr-adevar. Felicitari organizatorilor.

Numai ca ritmul de mers a fost ... incredibil. Nici macar nu puteam sa merg cu motorul la turatia minima. Si mai aveam si pasager care ma dezechilibra (nevoit, evident).

Ploaia nu a fost o problema pentru mine, nu a trecut apa prin costum.

Dar cind sa plec, ca de obicei, o Dacia veche taia toate benzile sensului giratoriu. Eu eram deja inclinat in curba si claxonam disperat, in timp ce citiva motociclisti se faceau ca nu s-a intimplat nimic si ma depaseau pe dreapta. Felicitari doamnelor si/sau domnilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

impresionant ! nu am stiut ca organizatorii au pus bani de la ei ,comunicarea a fost cam dificila din motive obiective . rog mesaj de la unul din organizatori daca este posibil pt ca as dori sa contribui si sigur mai sunt si altii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, foarte bine dar totusi...

 

Nu s-au strans banii pentru apa...(am asistat la numarat)

 

 

Au fost persoane care intrebau alte persoane unde sa contribuie. Intre timp s-au plictisit si au plecat. Deci aproximativ 100 ron (nu imi amintesc suma exacta) au fost pusi din buzunarul lui (unforg1ven), pe langa faptul ca deja contribuise cu o suma mult mai mare decat media...

 

Deci cei care nu au reusit sa dea banii... De apa este nevoie in continuare cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost frumos,indiferent cum a fost vremea s-a meritat,poate in acelasi timp a accentuat ploaia si mai mult mesajul nostru!M-a fascinat si cooperarea politistilor,mi s-au parut foarte amabili!Felicitari organizatorilor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa dea rezultate campania asta si cele care vor urma. Imi pare foarte rau ca nu am putut ajunge, dar din cauza lipsei de experienta mi-a fost frica sa ies pe ploaie. N-am vrut sa fac vre-o boacana tocmai la asa o ocazie.

In ceea ce priveste banii pentru apa, in caz ca se mai strang si miercuri la intalnirea de la Arc, poate ar fi util sa fie un fel de loc organizat unde sa se adune. O persoana care sa fie usor de recunoscut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Dac Motors si unforg1ven pentru organizare.

Sper din toata inima ca mesajul lansat sa nu fi fost in van iar pe baietii cu RS Replica care tot turau motorul si care faceau intreceri in fata mea am sa le scot dintii la prima intalnire

Editat de werewolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acuma "palmele" de pe margine:

 

unii nu stiu ca trebuie sa-si aprinda farul cind pleaca la drum-NASOL

o "caraba" dupa ceafa special pentru "botosenean"-ul (numarul e de botosani, motocicleta a fost a vecinului meu Virgil) care nu a priceput ca s-a dorit sa nu se vina cu motocilete cu probleme. lasam la o parte ca nu avea plasticele din fata, lasam ca in loc de far avea un beculet DAR cum sa circuli noaptea asa omule?

cind s-a plecat, parca era startul de la Erzbergrodeo (ca tot a fost de curind editia 2007). s-a dus naibii ideea de grupulete de 10 insotite de un "lider" (cei cu banderola alba).

nu s-au stins toti banii pentru apa desi am fost destui

 

stringeri de mina pentru cei care s-au autocenzurat si nu au venit. multumiri ATV-istilor care au inteles apelul nostru si nu au venit pe 4 roti

ce a fost de bine deja s-a zis

 

ca o paranteza: ghiciti ce se intimpla cu o masinutza de talia unui Matiz care intra intr-o balta mare de vreo 10cm adincime cu o viteza de aprox 40km/h :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Dac Motors si unforg1ven pentru organizare.

Sper din toata inima ca mesajul lansat sa nu fi fost in van iar pe baietii cu RS Replica care tot turau motorul si care faceau intreceri in fata mea am sa le scot dintii la prima intalnire

Asa merita ...se mergea 2 motoare pe banda si se gaseau astia care faceau jaloane printre noi si pe vremea aia...pot sa fiu si eu ajutorul zanei maselutza?

Editat de upi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor, in special lui @unforg1ven = one man show :lol:

 

Sunt insa un pic intrigat ca nu gasesc lansarea oficiala a campaniei Politiei Romane. Au spus ca se demareaza acum si... cam liniste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii nu stiu ca trebuie sa-si aprinda farul cind pleaca la drum-NASOL

 

Aici ma simt cu musca pe caciula, desi stiu ca nu am fost singurul, dar la mine e circumstanta atenuanta: la Nipra, alternatorul incarca doar in turatii mari. La o inmormantare era sa raman in pana din cauza ca aveam farul aprins, ptr ca in loc sa ia curent din alternator, lua din baterie, tocmai datorita faptului ca motorul mergea in turatii scazute. Norocul meu a fost atunci ca am vrut sa claxonez si am realizat ca nu scoate nici un sunet, deoarece abia mai avea curent, asa ca am fost nevoit sa sting repede farul si sa merg cu ea turata, cu ambreiajul patinand, ca sa incarc la loc bateria. Asa ca de atunci, cand sunt la o parada sau astfel de eveniment, merg doar cu farul stins. Cand se termina si se sparge gasca, il aprind, din reflex.

Iar cu startul, cam asa a fost, ca a trebuit sa urlu la cativa sa tina doar banda intai...

 

Oricum, per total a iesit bine. Data viitoare sper ca cei care au incalcat regulile sa nu mai repete greselile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru initiativa si reusita. Noi, cei din Constanta, am vrea sa facem ceva similar asa ca rugam organizatorii sa ne impartaseasca putin din culisele organizatorice ale manifestatiei, inclusiv procedura de obtinere a autorizatiilor. Asteptam raspuns din partea voastra.

Multumim

Editat de milica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MII DE MULTUMIRI PARTICIPANTILOR CARE S-AU COMPORTAT EXCEPTIONAL!!! AM ARATAT CA SE POATE!

 

la intoarcere eram cu tricoul pe mine, chiar daca ploua am avut portiuni unde as fi putut sa-i dau gaz, dar mi-am dat seama ca la semafor omul din spatele meu care va citi mesajul ma va injura vazand ca mergeam ca nebunul dar ii cer lui sa se asigure in oglinzi ca poate salveaza o viata! tricoul "m-a tinut calm" pana acasa!

ROG PE CEI CARE LE POARTA IN TRAFIC, MERGETI LEGAL! SA VADA OAMENII O SCHIMBARE! OK, ISI CERE MOTOCICLISTUL DREPTUL, DAR UITE CA MERGE SI LINISTIT! ASTA NU E D'ALA TERIBILIST!

INCET INCET VOM SCHIMBA METALITATEA SI PREJUDECATILE UNORA NEFONDATE!

 

Da... e IMPORTANT ! Purtati tricoul...stapaniti-va si circulati calm si legal ! Nu vrem sa denigram imaginea comunitatii de MOTOCICLISTI si nici munca celor ce se agita pentru tine ,pentru noi...de a-ti salva VIATA !

Si chiar daca nu-l porti fi un pic mai calm si domol in trafic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...