Sari la conținut

Accident Mortal


nickradu2005
 Share

Postări Recomandate

Stau in Popesti-Leordeni de unde este motociclistul vitezan.

In fiecare seara trecea in viteza pe la 1 noaptea de ma trezea din somn. O data l-am cronometrat si imi dadea cu 200+ rau de tot. Vorbeam cu UltraDM ca o sa incerc sa ii fac un film si ca oricum nu ii dau mai mult de 3 saptamani pana da coltul.

M-am inselat cu o saptamana jumate.

Asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 416
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doar pozele alea 4 sunt ? .... erau mai multe...

Postatile, sau anuntatima si pe mine cum pot intra in posesia lor.... Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. !! :scratch: :)

au murit doi nevinovati...

Nu cunosc imprejurarile dar cel cu scuterul, chiar daca a iesit aiurea, sansele sa-l fi vazut pe ala cu racheta erau mici.

A ramas (sper sa fi scapat) pilotul motorului... cu doi oameni ucisi pe constinta...

 

Oare ce trebuie facut sa pirceapa toti "grabitii si inversunatii" ca motocicleta nu e o jucarie? Ca sportul asta poate costa vietzi.. ?

 

Probabil ca va avea 3 oameni ucisi pe constiinta, daca stirea data pe post de catre ProTv, este reala.

La stirile din aceasta seara, unul dintre colegii tipului care conducea Kawa, a declarat ca in urma cu aprox. 1 luna si jum, individul a mai ucis o persoana, intr-un alt accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate....sunteti f penali aia cu ... 18 ani si motor de 600+ .... daca esti nebun si cu scuterul te faci praf ...

nu tre sa ai 100 de cai sub tine ...astea sunt comunisme clasice ...da frate si-a luat motor puternic sigur o sa se faca praf...daca tu ai inceput pe mobra nu e nici o problema.... la fel de bine poate altul sa mearga cu 600 si sa aiba grija cu ea si sa aiba acelasi rezultat ca tine .... asta fiind sa fie in viata :scratch: daca intri in intersectie fara sa te uiti sau sa cedezi prioritate poti fi si pe bicicleta frate si tot sa mori ... asta e ... R.I.P. si condoleante familiilor

Editat de Rip00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat cum s-a intamplat, a fost vina lor, au platit pretul, din pacate mult prea scump. Sa speram ca macar cel ramas in viata va supravietui, macar el sa se bucure de viata care abia a inceput, si sa stie sa aprecieze daca are sa-si revine din asta!! Stau si ma gandesc, baietii astia au aceaesi varsta ca mine si ca multi alti tineri care intram pe forum. RIDE IN PARADISE!!(PENTRU CEI 2) CHIAR DACA NU-I CUNOSC IMPARTASEAU ACEEASI PASIUNE PE CARE O AVEM TOTI, UN MICROB COMUN, TUTUROR CEI Q MOTOARE SI ASTA CONTEAZA!! CHIAR SI SENIORI AU FOST CANDVA PUSTI, TERIBILISTI, stiti vorba aia ca sa fi batran intelept trebuie mai intai sa fi tanar si prost. Ce daca aveau parintii lor bani de jeep, ce conteaza nationalitatea, etnia, si altele, erau oameni, mai grav tineri, abia acum incepe viata sa fie interesanta..

Condoleante pentru prieteni si pentru Familiile celor 2!!

Sanatate maxima celui care e inca in viata!! Speranta in Dumnezeu Maxima!!

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multi care il stiau pe Alex (riderul, survivorul, Supermanul, etc) preziceau acest sfarsit, asa ca sa nu ne mai pierdem vremea cu el, indiferent daca scapa sau nu. Stiu ca e cinic, dar m-am saturat de putzoi pe 2 roti.

 

Dumnezeu sa-i ierte pe ceilalti doi.

 

Reportajul de la ProTV a iesit din shit-urile clasice poate pentru ca Amalia Enache e scuterista. Acum cateva luni, cand in revistele lucioase a aprut un "story" despre scuterul Amaliei, am zis ca si l-a luat ca sa mai aiba ce sa scrie revistele despre ea (s-au mai vazut cazuri). Iata insa ca, in cazul de fata, gestul pare sa fi dat si alte roade decat marketingul de vedeta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ieri, la Grupul Scolar Dacia cativa colegi aprinsesera cateva lumanari la locul accidentului. Unul dintre prietenii lui Alexandru povestea ca acesta a mai fost la un pas de accident si in urma cu circa trei zile, cand a gonit cu motocicleta pe strazile din Popesti-Leordeni." Citat din editia de maine a EVZ. Deci a avut un warning acum 3 zile.

Mai are inca 2 prieteni unul cu o vitezana (noaptea nu reusesc sa imi dau seama ce e) si unul cu un burgman cred. Baieti de bani gata ai caror parinti le fac toate poftele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu rautacios si sa urez R.I.P. inainte de a o mierli acelor dobitoci care confunda din ce in ce mai des Bd Regina Maria cu o pista de curse???

 

Fratilor motociclisti, ne-am emancipat si noi, exista circuit, va puteti incerca motoarele acolo, invata tehnici de acelerare, viraj, frana, lasati drumurile publice pt promenada!!!

 

Cu aceasta ocazie vreau sa fac cunoscut fratilor mototciclisti ca din 22 de primaveri implinite, ultimele 3 le petrec pe motocicleta fara incidente si sper sa fie cat mai multe.

 

Incercati sa ii respectati pe cei din jur si pe voi implicit!

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a intrigat atat de tare ce a-ti putut scrie aici, incat m-ati facut sa-mi fac cont!!!

Baiatul ala cu ideea stralucita ,,sa mergem in numar mare sa-l conducem pe ultimul drum'', baietas ce crezi ca o sa zica parintii copilului, tinand cont ca o ,,motocicleta'' l-a omorat ???!!!

 

Cat despre speculatii.........., la barfa ne pricepem cu totii, adevarul e ca a fost un pusti inconstient inconjurat de 50 de ,,gaini'' colege si a ,,facut frumos'' in public!!!

 

Pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa facem un "bilant":

 

un scuterist mort

un pasager mort

doua masinarii distruse

trei familii distruse

colegii celor trei indurerati

profesorii luati la anchetat de ce i-au dat voie sa paraseasca institutia

 

SI TOATE ASTEA PENTRU O BUCATA DE PI... :) PI.. :scratch: PI.. :) Placere :)

 

dupa toate astea:

0 proaste agatzate

0 worshipari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...............Daca scapa,nimeni nu va putea mai bine ca el sa convinga tot liceul Dacia despre consecintele tragice ale inconstientei si vitezei!..........................

 

 

Daca e un copil de ban`gata poate o sa spuna ca uite ce tare e el.... ca a omorat doi oameni si a scapat...ca are mama si tata bani destui......... Eu sper sa nu, ca si altii ca el ( T E R I B I L I S T I) care citesc acum acest forum sa invete ceva, dar e greu..... acestia au un creier mult prea mic si nu mai intra in el nimic bun.

PARINTI SUNT VINOVATII PRINCIPALI AI ACESTOR ACCIDENTE ca le dau nas la odraslele lor ingamfate si proaste ca si ei si le cumpara bolizi sa fie cool intre pustoaice, sa nu ramana "baietul" virgin, ca asa-i moda. :scratch:

 

 

"Probabil ca va avea 3 oameni ucisi pe constiinta, daca stirea data pe post de catre ProTv, este reala.

La stirile din aceasta seara, unul dintre colegii tipului care conducea Kawa, a declarat ca in urma cu aprox. 1 luna si jum, individul a mai ucis o persoana, intr-un alt accident."

Bea2000, daca ai dreptate(mai bine zis daca este adevarat)... s-ar putea sa am si eu dreptate..... :)

Editat de nightRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma dc toata lumea spune ca ai 18 ani si ai un motor d 600 cm.....(si ink traiesti ) ..... dc nimeni nu spune d saracu scuterista care are sub 49 cm si care a murit ....... poate ca era vinovat sau poate ca nu era.... da dc nimeni nu vb d pasager care era cel mai mic si fara experientza d vizata,

Parerea mea ca pasageru nu a avut nici o vina...... daca pilotu motorului stia ca nu are voie sa ia p cineva fara casca dc a facut-o ???? DC IN ROMANIA VINOVATU E ALA CARE A MURIT ???? DC ??? DC???DC??

CANDITZIVA BINE INAINTE SA VA LUATZI UN MOTOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiilor... Suferinta ramane acum pe umerii lor :scratch:

 

Partial OFF TOPIC

 

Aprecieri PRO TV pentru obiectivitate si pentru prezentarea de la sfarsit , cea cu purtarea echipamentului .

Multumim Amalia Enache , stiu ca a fost ideea ta sa transmiti acest mesaj , erai oricum foarte implicata , iti tremura vocea.

Amalia este prezenta aici pe forum in calitate de scuterista : /index.php?showuser=4944

 

Oamenii din media pot ajuta foarte mult in ce priveste cauza celor pe 2 roti, mai ales cand este o cauza comuna. Keep up the good work !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multi care il stiau pe Alex (riderul, survivorul, Supermanul, etc) preziceau acest sfarsit, asa ca sa nu ne mai pierdem vremea cu el, indiferent daca scapa sau nu. Stiu ca e cinic, dar m-am saturat de putzoi pe 2 roti.

 

Dumnezeu sa-i ierte pe ceilalti doi.

 

Reportajul de la ProTV a iesit din shit-urile clasice poate pentru ca Amalia Enache e scuterista. Acum cateva luni, cand in revistele lucioase a aprut un "story" despre scuterul Amaliei, am zis ca si l-a luat ca sa mai aiba ce sa scrie revistele despre ea (s-au mai vazut cazuri). Iata insa ca, in cazul de fata, gestul pare sa fi dat si alte roade decat marketingul de vedeta.

vai steaua ta,,ptuza "mica.

salutari de la Bekli.

 

Sa fiu rautacios si sa urez R.I.P. inainte de a o mierli acelor dobitoci care confunda din ce in ce mai des Bd Regina Maria cu o pista de curse???

 

Fratilor motociclisti, ne-am emancipat si noi, exista circuit, va puteti incerca motoarele acolo, invata tehnici de acelerare, viraj, frana, lasati drumurile publice pt promenada!!!

 

Cu aceasta ocazie vreau sa fac cunoscut fratilor mototciclisti ca din 22 de primaveri implinite, ultimele 3 le petrec pe motocicleta fara incidente si sper sa fie cat mai multe.

 

Incercati sa ii respectati pe cei din jur si pe voi implicit!

 

R.I.P.

cred ca stai in garaj pe motocicleata ,de 3 primaveri.La mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CEL MAI NASOL E CA BOLO ARE SI O SURIOARA D 7-8 ANI CARE SPER CA NU INTELEGE CE SA INTMPLAT.

SI NU E NEVOIE SA VENITZI CU MOTOARELE DACA VRETZI SA CONDUCETZI P CINEVE P ULTIMU DRUM.... FRUMOS AR FI SA INCERCATZI SA VENITZI CU R.A.T.B.-UL SA ARATATZI K SE POATE SI FARA MOTOARE SI SPECTACOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai steaua ta,,ptuza "mica.

salutari de la Bekli.

cred ca stai in garaj pe motocicleata ,de 3 primaveri.La mai multe.

ba puya..lasa-ne frate in pace , numa tampenii vorbesti.Inteleg ca ii cunosteai ... dar n-ai dreptate si termina,nu te mai luat de toti ... unii poate nu te stiu , da` vezi ca plm ..noi stim ce poti ... Habar n-ai cum e peste 100 si iti place si cu carena pe asfalt ... nu incerca sa arati cat de tare esti ca pe moto esti doar un "sofer de duminca" ... demonstreaza-mi contrariu si iesi cu noi !!

 

Pana atunci,taci si lasa injuriile la adresa tuturor...nu e frumos deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai steaua ta,,ptuza "mica.

salutari de la Bekli.

cred ca stai in garaj pe motocicleata ,de 3 primaveri.La mai multe.

 

 

@ euinsumi Esti un dobitoc man. Tu ce crezi ca toata lumea merge macar odata cu 200 prin oras si ii da in goarn. Ai numai niste rply-uri idioate care nu isi gasesc rostul.

 

 

 

Sa se odihneasca in pace ce i doi . Vina morala ii apartine in totalitate "ghidonistului" de la kawa, nu exista dubii. El a circulat dupa principiul ca "legea e pentru fraieri" si " eu sunt shmecher, am bani si cu asta rezolv totul". Acum nu mai are ce rezolva pentru ca 2 vieti au fost pierdute si e probabil ca toti bani din lume nu o sa-l mai faca nici pe el bine.

 

 

Sa auzim mai debine de acum incolo ca de nenorociri m-am cam saturat in ultima vreme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate...dumnezeu sa i ierte dar...astia s pustani fara minte!...180 p la liceu..sa vada femeile k pot ei!! ce jmekrie...eu sunt uimit de prostia asta!!

PROSTIA OMOARA...oare ce castiga unii dak s uita femeile dupa ei? nimi..nimi makr nu le dau ce vor ei..sau ce spera

rip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ euinsumi Esti un dobitoc man. Tu ce crezi ca toata lumea merge macar odata cu 200 prin oras si ii da in goarn. Ai numai niste rply-uri idioate care nu isi gasesc rostul.

Sa se odihneasca in pace ce i doi . Vina morala ii apartine in totalitate "ghidonistului" de la kawa, nu exista dubii. El a circulat dupa principiul ca "legea e pentru fraieri" si " eu sunt shmecher, am bani si cu asta rezolv totul". Acum nu mai are ce rezolva pentru ca 2 vieti au fost pierdute si e probabil ca toti bani din lume nu o sa-l mai faca nici pe el bine.

Sa auzim mai debine de acum incolo ca de nenorociri m-am cam saturat in ultima vreme

ai dreptate....

@ euinsumi zici ca tu ai gaurit macoroana!!!.. sti de toate si nimic.... :moron: :scratch:

te rog jetttttttttt.... aici e vorba de niste oameni nevinovati pana la urma!!!.. nu mai incap si replay-urile tale!!!

:)

inca o data R.I.P. :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai steaua ta,,ptuza "mica.

salutari de la Bekli.

cred ca stai in garaj pe motocicleata ,de 3 primaveri.La mai multe.

Mai tuinsuti, n-ai tu luni de permis cat am eu ani, asa ca mai domol cu vitejiile. Iar daca din reclama la JJBKL asta ai inteles, e clar, tu esti din turma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...