Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am o furca de planeta 5 cu aer ulei modelul cu frana pe disc roata cu spite. nu am roata daca esti interesat contacteazama. gasesti detalii la profil.sunt dispus sa cooperez.sunt interesat si de un schimb cu furca de nipru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o furca de planeta 5 cu aer ulei modelul cu frana pe disc roata cu spite. nu am roata daca esti interesat contacteazama. gasesti detalii la profil.sunt dispus sa cooperez.sunt interesat si de un schimb cu furca de nipru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o furca de planeta 5 cu aer ulei modelul cu frana pe disc roata cu spite. nu am roata daca esti interesat contacteazama. gasesti detalii la profil.sunt dispus sa cooperez.sunt interesat si de un schimb cu furca de nipru.

Mesaj completat

rog un admin sa ma inteleaga si sa stearga ce-i in plus! cred ca i-mi face feste compu sau netu,...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dau fata de planeta 5,dar nu mai am ghidonul cu comenziile aferente si roata,[cea din imagine e de ij 56] vreau la schimb o cupla de planeta 5 sau jupiter cu tot cu saboti de frana,ce zici te bagi? ;)

Mesaj completat

inca o pozaca nu se vede prea ok.

 

ps.furca nu e tzapana cu atat mai putin stramba sau lovita

 

Ms mult am gasit! multam pt oferte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de divertisment va prezint 2 foto cu motocicleta mea. prima este la achizitie si a doua facuta dupa aproape un an , multa transpiratie si o multime de bani, refacuta piesa cu piesa.

P.S. caut cele doua capace de carburator care lipsesc de la motor.

post-37180-1295425517_thumb.jpg

post-37180-1295425524_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de divertisment va prezint 2 foto cu motocicleta mea. prima este la achizitie si a doua facuta dupa aproape un an , multa transpiratie si o multime de bani, refacuta piesa cu piesa.

P.S. caut cele doua capace de carburator care lipsesc de la motor.

cred ca invers, a doua la achizitie, ca spui ca ai cam investit in ea, si cea din prima poza arata mai bine ca cea din a doua...ar fi un consens sa bagi bani si sa arate mai jenant....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...t&id=668342 post-37180-1295425517_thumb.jpg asta e prima poza..adica cum apare pe topic e a doua

/index.php?...t&id=668343 post-37180-1295425524_thumb.jpg si asta e a doua poza adica asa cum e motorul acum.....se pare ca s-au uploadat 6 poze pe forum intre prima si a doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cum se face de IJ-ul meu nu are serie pe cadru?

E drept ca nici in talon, dar pe vremea aia nu avea rubrica pentru asta.

 

daca e un model de ij56 stai linistit ca sint multe fara serie pe cadru,dar nui problema ca se bate la r.a.r. in monetul in care vrei sa scoti nr.noi :)

jucaria de mai jos tot nu a avut serie pe cadru :D dar au avut grija domni de la r.a.r. sa bata o serie care abia a incaput pe jug :lol: eu o bateam mai frumos dar nu ma lasau nici cum..am insistat dar degeaba..cica asa e modelul.. daca cautau pansoane mai mari nu gaseau sigur :)

post-20619-1295728056_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e un model de ij56 stai linistit

Multumesc!

Vin cu alte intrebari pentru cei mai bine documentati, referitoare la aspectul original al motocicletei:

- jantele si spitele erau zincate, nichelate sau vopsite(negru sau culoarea motocicletei)?

- erau prevazute cu far mare sau far mic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

Vin cu alte intrebari pentru cei mai bine documentati, referitoare la aspectul original al motocicletei:

- jantele si spitele erau zincate, nichelate sau vopsite(negru sau culoarea motocicletei)?

- erau prevazute cu far mare sau far mic?

 

-au avut si roti cromate si rosti vopsite total.

-faruri au fost si mici si mari,cele cu aripa sus cum am postat eu foto au avut farul mai mic,cele care au avut aripa mai joasa si 2 scaune au avut farul mai mare.

-in general culorile au fost negru,maro de la mama lor.

-acuam depinde de anul de fabricatie si unde au ajuns moto respectieve..care erau pt. parade.. sau alte nebuni au fost mai stralucitoare..

-care se bagau in magazine erau un model standart,la export cu mici inbunatatiri etc..

- nu a fost un model standart la ij56, orcum au fost cam cele mai reusite moto la vremea lor si inca sint si acuma :lol:

-daca ai avut ocazia sa te uiti atent la ele au fost cu mici diferente:infundaturile pe cutiile laterale,suportul de frina spate,pozitia tablitei de identificare etc..

 

tot respectul pt.ij56 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...