Sari la conținut

Renasterea Regelui ! .. Hayabusa .. 2008


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 514
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:wave:

Baiatul asta traieste cu matematica facuta cu "date" luate de pe bikez.com.

Toata ziua deriva, si face integrale circulare in jurul..

OK, gata, acuma chiar ne'am lamurit. Nu e dom'ne vaca, nu e.

E un adevarat gsx-r de curse. Chiar daca in linie dreapta.

 

:lol: .. hai pe pista la Arad .. sa vedem daca numai pe linie dreapta te fac .. :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: :lol: :baldy: :what:

 

Pistolare imi iau eu carnet fac si cursuri de specialitate ceva si intr-un an 2 te invit pe circuit sa vezi cum "zboara" pe langa tine un talent inascut :10: :agree:

 

Incredibil esti...fac 3 sedinte pe saptamana la scoala..pana atunci (cand o sa-mi iau motor) imi dai voie sa ma "dau" un pic pe forum cu "oamenii mari"?

 

:lol: :lol:

:kick: :blbl:

EXACT asta era si mesajul meu. Intr-un an - doi.

 

Pana atunci incearca si tu sa te dezvirginezi, sa scapi de cosuri, sa te muti de la mamica de acasa, si sa pricepi ca e complet de rahat sa adresezi emoticoane de genul :kick: si :cheers: din spatele unui nick.

 

P.S. ... si sa te abtii de la a mazgali fiecare topic ce-ti iese in cale cu "competenta" ta, pentru ca produci o reala disatisfactie unor useri care incearca si ei linistiti sa urmareasca o discutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Highlande-re am inteles ca tu ai fi asta din poza cu fostul tau motor.

 

Si cica asta ar fi Busa aia a ta smechera, facuta pe comanda, ca iei curbele prea tare si ii faci prea usor pe toti...

 

Nu te potolesti cu provocarile la Arad, chiar crezi ca vine vreunul cu vreun scuter , poate poate il faci si tu pe circuitul pe karting ?

P.S.: N-ai tupeu sa te intreci cu un kart de 10 cai , ca tu doar ai vreo 175, ce zici il faci sau nu ??? Eu zic ca nu il faci , si iti da si cateva ture daca se supara.... :wave:

 

:lol:

post-197-1184089356_thumb.jpg

post-197-1184089365_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave:

:lol: .. mai motanule .. cu "nu am" si "no information" dai lectii ? :lol: .. ia de aici (spre cunostinta ta!) : .. in 1999 cand a aparut Hayabusa exista pe piata Kawasaki ZX-9R Ninja care avea 213 Kg si 143 de cai iar Yamaha R1 avea 205 Kg si 150 de cai .. acuma Hayabusa mea are 217 Kg si 175 de cai .. care e "tractor" sau "vaca supraponderala" ?? .. matematica fratilor .. asa ca plz, no coment !

 

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_yzf-r1_1999.php

http://www.bikez.com/motorcycles/kawasaki_..._ninja_1999.php

http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_gs...yabusa_2005.php

la faza cu matematica ai vrut tu sa zici ceva si apoape ai resuit....

daca la matematica pretinzi ca te stii la engleza nici daca ai incerca sa minti un nou nascut nu ai avea succes...

hayabusa are 217 kilograme dry care in engleza inseamna goala sau cam asa ar veni traducerea in cazul de fata..

cat despre NINJA pt care eu ma bag acum ea are 213 kilograme.

bun pana aici dar ce nu ai observat tu sau ai omis sa precizezi e faptul ca acolo scrie micut incl oil gas etc....care inseamna inclusiv benzina ulei lichide de frana etc...

si ca sa calculam un pic obiectiv ar veni cam asa...

19 litri benzina-20 kilograme aprox...

1-2 ulei care e iar 2 kile...

+ lichid hidraulic ....

deci ar veni 213 dry weight -22 kile care inseamna exact 191 de kile care paleste pe langa 217 kilograme ale "vacii supraponderale hayabusa"

si asa off the record hayabusa ajunge in "battle mode" aproape la 260 de kilograme...

si ca sa te mai temperez un pic iata ceva frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la faza cu matematica ai vrut tu sa zici ceva si apoape ai resuit....

daca la matematica pretinzi ca te stii la engleza nici daca ai incerca sa minti un nou nascut nu ai avea succes...

hayabusa are 217 kilograme dry care in engleza inseamna goala sau cam asa ar veni traducerea in cazul de fata..

cat despre NINJA pt care eu ma bag acum ea are 213 kilograme.

bun pana aici dar ce nu ai observat tu sau ai omis sa precizezi e faptul ca acolo scrie micut incl oil gas etc....care inseamna inclusiv benzina ulei lichide de frana etc...

si ca sa calculam un pic obiectiv ar veni cam asa...

19 litri benzina-20 kilograme aprox...

1-2 ulei care e iar 2 kile...

+ lichid hidraulic ....

deci ar veni 213 dry weight -22 kile care inseamna exact 191 de kile care paleste pe langa 217 kilograme ale "vacii supraponderale hayabusa"

si asa off the record hayabusa ajunge in "battle mode" aproape la 260 de kilograme...

si ca sa te mai temperez un pic iata ceva frumos

 

Da' nici tu nu te prea ai cu chimia. :wave: 19 L de benzol nu sunt 20 de kile ci mai iuite sub 19 kile. 1 L de benzol nu cred ca are 800 gr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai rabdare acuma apare si el imediat...

acuma l-am vazut ca s-o dat jos de pe gicser...si se indreapta nervos si foarte hotarat spre tastatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comparatiile dintre cele 2 modele , imi aminteste de vesnica lupta dintre BMW si Mercedes ...

Eu aseman busa cu Mercedes...

 

PS: Sorry de offtopic, dar ganditi-va ca nu ajungeti la niciun rezultat cum nici altii nu au ajuns..

Editat de Dj RzN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit urmatorul zxr 750

http://www.ecossespirit.com/Models.htm

imi aduce aminte de vremurile de glorie ale LEGENDEI ZXR 750

:lol:

a si inca ceva...hayabusa e hayabusa (sper ca intelegeti ceva ca io nu prea din propozitia asta da am invatat-o de la aia cu honde....vb aia honda e honda) fiindca din 30 de recorduri de viteza 25 ii apartine...

de asta e o legenda....poate fi modificata pana la cer...

iti multumesc doamne ca exista si bestii din astea.....

ma refeream la zxr 750 :wave:)

not :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie comparatiile imi aminteste, da..

Bai, ia mai citeste tu putina gramatica :cheers: si nu mai asemana nimic cu nimic, ca nu ai experienta nici din reviste!

Eh mai greseste omu' ...

Si stii tu vorba aia "Numai prostu' moare de grija altuia" :wave: :lol: :lol: :lol:

PS: Nu fac nicio aluzie, era doar o vorba... :-"

Editat de Dj RzN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rider Safety

American Suzuki is a founding member of the Motorcycle Safety Foundation. At Suzuki we want every ride to be safe and enjoyable. So always wear a helmet, eye protection, and protective clothing. Never ride under the influence of alcohol or other drugs. Study your owner's manual and always inspect your Suzuki before riding. Take a riding skills course. For the course nearest you call the Motorcycle Safety Foundation at 1-800-446-9227. The Hayabusa GSX1300R is engineered for experienced riders. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rider Safety

American Suzuki is a founding member of the Motorcycle Safety Foundation. At Suzuki we want every ride to be safe and enjoyable. So always wear a helmet, eye protection, and protective clothing. Never ride under the influence of alcohol or other drugs. Study your owner's manual and always inspect your Suzuki before riding. Take a riding skills course. For the course nearest you call the Motorcycle Safety Foundation at 1-800-446-9227. The Hayabusa GSX1300R is engineered for experienced riders. :lol:

 

 

Mai oameni buni voi chiar nu ati inteles ca nu merita ??? Va agitati aiurea , il mai deranjati si pe Silviu aiurea . :lol: Pai v-ati intrebat vreo secunda : MERITA ?

Nemuritorul reprezinta in imaginatia mea antireclama la Busa . Se duce pulita imaginea legendara . Omul nu intelege nimic . Pt el busa e mama si tata, e regina circuitelor de viteza , cataratorul forestier suprem ..

 

Nemuritorule nu inteleg de ce suferi de complexul asta provincial . Sincer nu inteleg . Ai avut vreo experienta neplacuta cu vreun bucurestean care te-a facut varza cu scuterul pe Valea Muresului sau vreun fante deasta de capitala ti-a perpelit fomeia ? Acum vb foarte serios . Ce te face sa nu suporti "miticii" a ? :wave:

 

 

Multa sanatate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXACT asta era si mesajul meu. Intr-un an - doi.

 

Pana atunci incearca si tu sa te dezvirginezi, sa scapi de cosuri, sa te muti de la mamica de acasa, si sa pricepi ca e complet de rahat sa adresezi emoticoane de genul :lol: si :lol: din spatele unui nick.

 

P.S. ... si sa te abtii de la a mazgali fiecare topic ce-ti iese in cale cu "competenta" ta, pentru ca produci o reala disatisfactie unor useri care incearca si ei linistiti sa urmareasca o discutie.

 

 

Ce sa zic eu acuma...de la mamica de acasa m-am mutat de vreo 4 ani...facultate munca etc...cam cu asta ma acup acum..

 

Si nici virgin nu mai sunt de multi ani incoace. Nush de ce crezi ca daca nu am motor n-am dreptul sa vorbesc . Mai exista si alte lucruri in care probabil iti sunt NET superior...

 

Daca ai fi citit topicul meu cu mai multa atentie nu am dat sfaturi si era formulat mai mult ca o intrebare...mie mi se pare ca hayabusa nu fost conceputa pt circuit si gata..cum am specificat si inainte PAREREA MEA...Mi se pare un pic prea masiva pentru circuit. Asta nu inseamna ca nu mananca asfaltul. :wave: PAREREA MEA!

 

Daca forumul asta e facut ca sa postezi tu si mai stiu eu cine..puneti-va parola la creare de conturi..ca sa nu mai intre toti neinitiatii in motociclism sa-si dea cu parerea. :cheers:

 

 

Ca sa inchei eu unu ..PAREREA MEA cand aud de hayabusa imi imaginez ceva de genul asta :baldy:

 

Hayabusa.jpg NU ceva de genul asta : pre_mugello_depuniet.jpg

 

Dar poate sunt doar STUPID :lol:

 

 

 

 

 

 

:agree: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Highlande-re am inteles ca tu ai fi asta din poza cu fostul tau motor.

 

Si cica asta ar fi Busa aia a ta smechera, facuta pe comanda, ca iei curbele prea tare si ii faci prea usor pe toti...

 

Nu te potolesti cu provocarile la Arad, chiar crezi ca vine vreunul cu vreun scuter , poate poate il faci si tu pe circuitul pe karting ?

P.S.: N-ai tupeu sa te intreci cu un kart de 10 cai , ca tu doar ai vreo 175, ce zici il faci sau nu ??? Eu zic ca nu il faci , si iti da si cateva ture daca se supara.... :lol:

 

:lol:

 

:cheers:

 

:wave: .. iara tu balaure .. nu sti sa vii cu argumente ? :agree: .. doar cu ironii ? :blbl: .. vrei poze cu balauri pe aici ? :ok: .. iar daca crezi ca ma fac "altii" tu de ce nu ai sange in p... sa ma faci ? :lol: .. aaa .. doar papgal ai ? :D .. daca vrei o poza cu mine , cere si-ti dau .. no pb .. :baldy:

 

la faza cu matematica ai vrut tu sa zici ceva si apoape ai resuit....

daca la matematica pretinzi ca te stii la engleza nici daca ai incerca sa minti un nou nascut nu ai avea succes...

hayabusa are 217 kilograme dry care in engleza inseamna goala sau cam asa ar veni traducerea in cazul de fata..

cat despre NINJA pt care eu ma bag acum ea are 213 kilograme.

bun pana aici dar ce nu ai observat tu sau ai omis sa precizezi e faptul ca acolo scrie micut incl oil gas etc....care inseamna inclusiv benzina ulei lichide de frana etc...

si ca sa calculam un pic obiectiv ar veni cam asa...

19 litri benzina-20 kilograme aprox...

1-2 ulei care e iar 2 kile...

+ lichid hidraulic ....

deci ar veni 213 dry weight -22 kile care inseamna exact 191 de kile care paleste pe langa 217 kilograme ale "vacii supraponderale hayabusa"

si asa off the record hayabusa ajunge in "battle mode" aproape la 260 de kilograme...

si ca sa te mai temperez un pic iata ceva frumos

 

;) .. motanule .. si daca ai avea dreptate .. (desi ma indoiesc ca busa creste de la 217 kg dry la 260 kg cu extra) :10: .. tot ar fi un raport de 1.48 kg / 1 cal exact ca si la ZX-9R Ninja :ok: .. deci tocmai ai facut si Ninja "vaca supraponderala" :ok: .. eh .. ce sa faci .. la toti ni greu .. :what: :kick:

 

Mai oameni buni voi chiar nu ati inteles ca nu merita ??? Va agitati aiurea , il mai deranjati si pe Silviu aiurea . ;) Pai v-ati intrebat vreo secunda : MERITA ?

Nemuritorul reprezinta in imaginatia mea antireclama la Busa . Se duce pulita imaginea legendara . Omul nu intelege nimic . Pt el busa e mama si tata, e regina circuitelor de viteza , cataratorul forestier suprem ..

 

Nemuritorule nu inteleg de ce suferi de complexul asta provincial . Sincer nu inteleg . Ai avut vreo experienta neplacuta cu vreun bucurestean care te-a facut varza cu scuterul pe Valea Muresului sau vreun fante deasta de capitala ti-a perpelit fomeia ? Acum vb foarte serios . Ce te face sa nu suporti "miticii" a ? :lol:

Multa sanatate .

 

:lol: .. iara tu .. credeam ca ai inteles ceva si stai in banca ta .. se pare ca esti greu de cap :kick: .. eu n-am treaba cu "miticii" .. asa cum n-am treaba cu tziganii, evreii, negrii sau chinezii .. nu originea il face pe om .. am treaba cu prost crescutii care incep sa insulte in momentul cand li se vede prostia .. daca esti tare, si te mai tii si motociclist, lasa insultele si scrie si tu ceva interesant , obiectiv si real .. daca nu poti, stai in banca ta si nu mai scrie .. nui nimeni curios de insultele tale .. aici e un forum de motociclisti .. cauta si tu un forum de birjari .. :D

post-14559-1184143287_thumb.jpg

post-14559-1184143339_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai spun ceva...priviti si partea buna a lucrurilor :10: Toti care au citit topicul asta stiu o groaza despre Hayabusa... :agree: power/weight ratio, consum , greutate TOT!! :wave:

 

 

 

Noi sa fim sanatosi....nu se cearta nimeni aici...se vorbeste in contradictoriu....care e un lucru bun...diferente de opinii ! :lol:

 

 

:lol:

 

 

 

 

 

 

:lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...