Sari la conținut

Mare pericol! MC Trust Germania si/sau Belgia


dara
 Share

Postări Recomandate

korect, perfect de acord cu voi

da ce avetzi cu mine fratilor, nu am facut decat sa imi expun opinia

in fond si la urma urmei eu nici macar nu am fost acolo

:cheers:

 

sacal, aici nu discutam despre persoane si idei de viata, nu ca ai intelege oricum despre ce vorbesc

smokey, ce comunitate sa ma pedepseasca ? nici macar procesul de la Nuremberg nu a fost in stare, ma mir daca altzii vor fi

Editat de Smeagol
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 402
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

korect, perfect de acord cu voi

da ce avetzi cu mine fratilor, nu am facut decat sa imi expun opinia

in fond si la urma urmei eu nici macar nu am fost acolo

:cheers:

 

sacal, aici nu discutam despre persoane si idei de viata, nu ca ai intelege oricum despre ce vorbesc

smokey, ce comunitate sa ma pedepseasca ? nici macar procesul de la Nuremberg nu a fost in stare, ma mir daca altzii vor fi

Imi pare rau pentru tine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul sunt interesat ce sanctiuni vor primi vinovatii din partea "organizatiei" insa si d.p.d.v. legal. Ca pana una-alta, avem niste legi care trebuiesc respectate. De asemenea, ce se va face pe viitor pt a se preveni la intalnirile organizate astfel de intamplari regretabile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, am postat la inceput, acum am citit cele 30 de pagini si in virtutea faptului ca am voie postez:

1 - MC Trust Timisoara e vinovat de neglijenta

2 - Presedintele care era la kef si nu a chemat instant SALVAREA si POLITIA a gresit, si mai mult a tinut "partea" betivilor. Asta nu e atitudine de SEF.

3 - In cazul in care ziaristul nu-si face treaba si  nu ma va informa pe DEPLIN in motolife ii trec un mare ZERO in fata (si lui si motolife-ului care promite ca face lumina). (Cu ocazia asta sa stiti ca va fi a doua oara cand cumpar motolife).

4 - In cazul in care ziaristul nu depune plangere si nu actioneaza in judecata clubul pentru recuperarea daunelor, isi merita pe deplin soarta si e un maimutzoi. Mai ales pentru tratamentul pe care l-a primit.

 

Pot intelege violenta, atunci cand sunt oameni beti in zona. Ce nu pot intelege este CUM isi mai permite vre-un membru Trust (unde pui ca-i fix presedintele) sa mai deschida gura. Daca as fi fost in locul ziaristului va spuneam eu unde sa va bagati scuzele.

 

Acum lasand mania la o parte si acordand a doua sansa, ma adresez presedintelui MC Trust cu o intrebare (cred eu binevenita):

Sa zicem ca la vara organizati o intalnire, si ca eu as dori sa vizitez Timisoara. Demonstrati-mi si mie ca nu voi veni acasa cu motoreta facuta praf de niste nazisti, ca nu voi avea aparatul foto facut muci, sau ca nu mi-o fur eu sau pasagera. Apreciez argumentele savuroase.

 

 

Stimabili domni, increderea se pierde o singura data.

 

Sorinake

spune-mi cum sa-tzi dovedesc si o voi face.

in primul rand itzi dau cuvantul meu de onoare ca asa ceva nu se va mai intampla

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei, nu mai bagati porcarii de offtopicuri jegoase !! Si-asa threadu e al naibii de lung !!!

 

On topic, cred ca cel mai constructiv post l-a avut marauder. Sunt total de-acord cu el;

Ce-a fost a fost - regretabil s.a.m.d.; insa masurile ce trebuie luate sunt pentru a ne asigura ca asa ceva nu o sa se mai intample.

Daca actioneaza corect, in timp MCTrust isi va recupera imaginea de club respectabil - ca sa zic asa ... si banuiesc ca i se va da credit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil..parerea mea este ca este de neconceput ceea ce s'a intamplat la Timisoara. Domnilor, chiar se poate se le permitem asa ceva, doar pentru ca sunt straini???

Sincer ma doare sufletul cand am citit topicul acesta. Si parerea mea ca MC Trust se face vinovat de neglijenta si de faptul ca nu au luat atitudine la ceea ce s'a intamplat, fie toti de acolo beti sau nu.

 

Rusinica :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e rusine ca sila in acelasi timp ca sunt motociclist !!! Nu pot sa zic decat ca sunt niste animale - betivi - pleava societatii de la ei si vin la noi sa se dea mari !!!

 

 

RUSINEEEEEEE !!! :

Editat de Feroce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata ura...cata frunza, cata iarba...

De la un incident minor se ajunge la injuraturi si amenintari de la persoane care singure recunosc ca habar nu au de incident si le e sila de motociclisti de la M.C. Trust---le ofer eu cate o lamaie sa le treaca greata! Mie mi-e sila de persoanele care injura si ameninta pe acest forum---asa ca ma duc sa mananc un gref!

Hold your horses... nu neaparat putere...domnilor???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune-mi cum sa-tzi dovedesc si o voi face.

in primul rand itzi dau cuvantul meu de onoare ca asa ceva nu se va mai intampla

TFFT

Didi

well, in momentul in care baiatul ala isi lua pumni in cap sau ce-a patit cineva trebuia sa se gandeasca si la cum va veti recastiga increderea. Eu unul am invatat ca increderea se pierde o singura data. NICIODATA si ORICE veti face nimeni nu va mai avea acea incredere initiala in voi, orice mica umbra de violenta va trimite cu gandul la acest topic si la intamplarile ce l-au generat.

Pe de alta parte sunt sigur ca daca ati reusit sa strangeti atata lume in club, si daca sunteti in stare sa va organizati aveti ceva in comun (sper in afara de violenta :cheers: ). Eu as incepe prin sanctionarea vinovatilor (nu ma intereseaza daca fac sau nu parte din nu stiu ce club si daca ii dati afara sau nu, ci sa raspunda in fata LEGII)*.

Dupa aia rezolvati si cu Cosmin, scrieti in Motolife si voi si el, eventual ceva gen "dreptul la replica". Banuiesc cumva, ca si el "are ceva" de nu v-a dat in gat la politie INSTANT.

Si pana la intalnirea de la Timisoara faceti intr-un fel in cat sa aratati ca sunteti persoane care TIN la cei din jur si care pot face lucruri frumoase. Eu va recomand sa faceti cheta, sa luati jucarii si dulciuri si sa le duceti la un camin de copii. Dobrescu va poate ajuta cu sfaturi in mod cert. Si puneti poze cu "batausii" si in ipostaza de "tatic de duminica" ca-n avatarul lui baiazid.

Poate asa ceva incredere sa mai castigati.

Oricum eu am mari indoieli ca ma voi prezenta la vreo intalnire la care vin si acesti membri MC trust (timisoara, romania, etc, nu ma intereseaza).

 

Sorinake

 

* A raspunde in fata LEGII inseamna sa fiti solidari cu actiunea lui Cosmin, adica sa il ajutati sa-si recupereze banii pe aparatele stricate, si daunele morale, asta in detrimentul celor care au dat in el, chiar daca sunt membri in clubul vostru.

Si nu intereseaza pe nimeni sa-i excludeti din club, ci sa-i dati pe brazda

 

PS2:

Am retinut faptul ca ti-ai dat cuvantul de onoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca raspuns la intrebarea ta Didi (de ce nu sunteti agreati in Tm de ceilalti motociclisti cu care alta data erati prieteni)Emanati tone de aroganta de parca ati face parte din trupele NATO nu dintr-un club de motociclisti.Va place sa credeti ca ati bagat frica in toti motociclistii si nu numai dar de fapt va asemanati cu o haita de taximetristi care-si fac singuri legea indiferent daca dreptatea e de partea voastra sau nu. Cum ramine cu intrunirea de la anu? mai vine cineva la TM? dar voi...mai aveti curajul sa va afisati pe la alte intruniri? dupa cum se zvoneste, nu mai sinteti doriti. problema e cu noi ceilalti motociclisti. voi sinteti rezolvati:va luati ,,dobermanii" cu voi pe la intruniri, mai bateti vreo doi, trei, si va intoarceti la TM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa aia rezolvati si cu Cosmin, scrieti in Motolife si voi si el, eventual ceva gen "dreptul la replica". Banuiesc cumva, ca si el "are ceva" de nu v-a dat in gat la politie INSTANT.

 

Acum hai sa fim seriosi!

 

Nu am nici un "ceva". Nu stiu cat te intereseaza pe tine miscarea moto din Romania, dar daca ma duceam la Politie "INSTANT", toata povestea putea sa apara in presa de scandal. A fost singurul motiv pentru care m-am abtinut. UNICUL. Poate tie ti se pare putin lucru, dar mie mi s-a parut important. Fiecare cu prioritatile lui. Toata povestea va fi rezolvata legal, fara sa fie nevoie sa facem un scandal din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca raspuns la intrebarea ta Didi (de ce nu sunteti agreati in Tm de ceilalti motociclisti cu care alta data erati prieteni)Emanati tone de aroganta de parca ati face parte din trupele NATO nu dintr-un club de motociclisti.Va place sa credeti ca ati bagat frica in toti motociclistii si nu numai dar de fapt va asemanati cu o haita de taximetristi care-si fac singuri legea indiferent daca dreptatea e de partea voastra sau nu.

buna clona................lipsa ta de caracter, lasitatea se vede dupa faptul ca te ascunzi.......de ce te ascunzi??? ce ai de spus in cazul acesta este neimportant.............fi demn clona, arata-te.......ai mandria de ati spune parerea din pozitia te reala, cu nick-ul tau real...........................numai bine, dubla personalitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord ca acest topic sa fie inchis.

 

Chiar daca nu am fost acolo, vreau sa fiu tinut la curent cu ce masuri vor lua partile in pedepsirea vinovatilor si in acoperirea pierderilor suferite de Cosmin, partea vatamata.

 

Consider ca injuraturile si amenintarile de pe acest topic sunt o dovada mult prea clara de lipsa de maturitate a unora dintre noi - nu pot decat sa le urez sa le vina mintea la cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca raspuns la intrebarea ta Didi (de ce nu sunteti agreati in Tm de ceilalti motociclisti cu care alta data erati prieteni)Emanati tone de aroganta de parca ati face parte din trupele NATO nu dintr-un club de motociclisti.Va place sa credeti ca ati bagat frica in toti motociclistii si nu numai dar de fapt va asemanati cu o haita de taximetristi care-si fac singuri legea indiferent daca dreptatea e de partea voastra sau nu. Cum ramine cu intrunirea de la anu? mai vine cineva la TM? dar voi...mai aveti curajul sa va afisati pe la alte intruniri? dupa cum se zvoneste, nu mai sinteti doriti. problema e cu noi ceilalti motociclisti. voi sinteti rezolvati:va luati ,,dobermanii" cu voi pe la intruniri, mai bateti vreo doi, trei, si va intoarceti la TM.

vom merge la intalniri fi sigur si nu ca sa batem pe cineva, departe de noi gandul ci sa terminam cu toata ura asta.

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna clona................lipsa ta de caracter, lasitatea se vede dupa faptul ca te ascunzi.......de ce te ascunzi??? ce ai de spus in cazul acesta este neimportant.............fi demn clona,  arata-te.......ai mandria de ati spune parerea din pozitia te reala, cu nick-ul tau real...........................numai bine, dubla personalitate!

halo, uitate atent si nu confunda pe cine stie cine cu cine. Am mai scris ma numesc Andrei Didi si sunt din timisoara si am si poza deci fi mai atent te rog si nu mai jignii , nu e o amenintzare cu un SFAT

TFFT

DIdi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna clona................lipsa ta de caracter, lasitatea se vede dupa faptul ca te ascunzi.......de ce te ascunzi??? ce ai de spus in cazul acesta este neimportant.............fi demn clona,  arata-te.......ai mandria de ati spune parerea din pozitia te reala, cu nick-ul tau real...........................numai bine, dubla personalitate!

apropo de cacter si curaj unde e poza si numele tau adevarat?

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
halo, uitate atent si nu confunda pe cine stie cine cu cine. Am mai scris ma numesc Andrei Didi si sunt din timisoara si am si poza  deci fi mai atent te rog si nu mai jignii , nu e o amenintzare cu un SFAT

TFFT

DIdi

e o neintelegere, ghost s-a referit la userul yama, deoarece are un singur post, deci sunt 2 cazuri

- sau si-a facut cont doar pentru a raspunde aici

- are deja cont, dar din lashitate si-a mai facut unul sa nu fie recunoscut => clona

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de cacter si curaj unde e poza si numele tau adevarat?

Didi

Tu chiar crezi ca (,) caracterul si curajul stau intr-un nume si o poza aruncate pe un forum de discutii ?

 

Ma repet, inca nu am auzit nimik concret legat de masurile LEGALE si apoi de masurile luate de voi. Tratati problema asta intai si abia apoi incepeti cu restul de bla-bla-uri de genul "sa-ti vad poza si numele" Chestia cu numele si poza e facultativa. Chestia cu masurile luate e obligatorie, in caz ca inca nu ti-ai dat seama. Obligatorie moral intai si-ntai.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: o chestie urata ce reiese din acest topic. foarte multi oameni generalizeaza si acuza timisorenii si cluburile si motociclistii de aici nestiind cauzele si evenimente in general (a se vedea 10 pagini de acuzatii si provocari pana la primul post a lui cosmin). :cheers:

 

suntm multi care urla ca suntem pupincuristi ... ca la noi nemtii pot face vor ei si asa mai departe. nu este adevarat. nu traiti aici, nu aveti cum sa luati contact cu realitatile sociale care sunt in Timisoara un oras care nu mi-e rusine sa o spun este mai dezvoltat si mai civilizat decat orice oras din tara asta.

 

deasemenea sunt foarte multi care acuza violenta. nu agreez violenta si sunt total impotriva acesteia. sunt deasemenea pentru rezolvarea problemei atat pe cale legala (Politie etc) cat si pe cale disciplinara in cadrul clubului MC Trust. dar pun si eu o intrebare pentru cei super ahtiati sau super membrii ai acestui forum care au sute de posturi la activ si au sarit sa condamne tot ce misca. oare pe alte topicuri nu gasim subiecte de genul ca sa ne inarmam (arme albe) sau sa ii batem pe tigani sau alte subiecte de acest gen care in fond si la urma urmei promoveaza violenta domnilor. si in care dumneavoastra aveti un rol principal in acele topicuri.

 

s-au spus vorbe grele s-au lansat acuzatii fara sens si fara nici o valoare. si domnilor asa cum prietenii sunt prietenii la bine asa ar trebui sa fie si la rau. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de cacter si curaj unde e poza si numele tau adevarat?

Didi

multumesc de sfat............ dar te inseli..........mai citeste odata cui i-am dat reply.......................deci????? iar numele si poza sunt la 'hai sa ne cunoastem' si la 'agenda de drum'............

 

ps. daca citesti atent, am criticat o clona care va acuza.......cu toate ca mi-am exprimat pozitia foarte clar in cazul 'timisoara'........totusi, este vorba de caracter!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.........dupa mine cea mai mare pierdere e tot a Timisoarei ,dupa ce ne-am muncit si chinuit atitia ani sa reusim sa avem si noi o intilnire (...noi bikeri), la timisoara care a venit de abia in 2002,acum din 2 venimente (intilnirea si ultima petrecere) sa distrus totul ,cine o sa mai vina la tm ? ...........

...............................................................................pacat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...