Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Am citit aici opiniile "pertinente" ale catorva golanasi frustrati cum ca Politia Romana ar fi vinovata de accidentul brutal intamplat. Faptul ca ati fost sanctionati si incearcati sa invrajbiti ,nu are AICI de-a face cu Politia. Eu sunt POLITIST , ar trebui sa ma simt vinovat de moartea tragica a celor doi? Toata Politia e de vina pentru cateva uscaturi care nu-si fac datoria?Mai ganditi-va si nu mai induceti ura gratuit ! Nu-i de vina Politia de LEGILE BLANDE si de CORUPTIA DIN JUSTITIE! Politia aresteaza cu concursul Procuraturii dar nu ii condamna la inchisoare 25 de ani, cat ar trebui, pt. ca nu Politia ii JUDECA.Este si vina Codului de Procedura Penala care trateaza o astfel da crima dubla ca fiind savarsita din culpa, ca dealtfel toate accidantele rutiere, tratand aceste fapte cu pedepse mai mici Cat despre dreptatea pe care ar trebui sa ne-o facem singuri, ne intoarcem cu cateva sute de ani in urma!

Amice, cred ca esti prea tanar in politie, altfel nu ai mai avea vehementa asta care nu are pic de suport real.Sterge-te intai la gura, lasa munca la cadre, mobilizare sau pe unde mai tai frunza la caini si dupa aia vino sa injuri oamenii mari!

Aaaa, sau esti purtator de cuvant?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 898
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Infiorator,prieteni!Am fost socat de ce am vazut si imi este imposibil sa imi sterg imaginea celor doi din minte!Accidentul s-a petrecut chiar in fata adresei de unde urma sa iau clientul,am ajuns acolo la circa 2 sau 3 min dupa nenorocire,m-am uitat de aproape rugandu-ma sa nu fie cineva cunoscut si va spun ca e cu neputinta sa fi existat vreodata un accident moto mai ingrozitor ca acesta,in Romania.Au avut un ghinion inimaginabil!Dumnezeu sa-i ierte

 

Jenica,explica-le si tu colegilor cum sta treaba cu ecuatia asta la motociclisti! :)

 

Scuze pentru offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of doamne! de cand am vazut imaginile la stiri nu mai am liniste! nu-i cunosc pe tineri si nu pot decat sa ma infior!

dumnezeu sa-i odihnesca!

si eu sunt revoltat de respectarea legilor in romania! consider ca ar trebuii ca legea sa fie aplicata la sange mai ales la cazuri de alcolemie si trecut pe rosu!

pur si simplu e imposibil sa se petreaca atatea accidente !

nu am cuvinte,nu pot decat sa fiu trist sa ma gandesc ca poate noi o sa avem mai mult noroc pt ca de la o zi la alta devine o problema de noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit topicul ăsta cap-coadă (de vreo 3 ore nu m-am miÂşcat de la calculator): mă ustură mintea. îi înțeleg pe toți: Âşi pe cei care instigă la violență Âşi pe paÂşnici Âşi pe revoltați Âşi pe îndurerați... Âşi eu simt de toate... mă înghesuiau Âşi pe mine lacrimile la unele post-uri... simțeam Âşi eu nevoia să-mi rup pumnii în moaca vreunui indolent Âşi aÂşa mai departe... cred că trebuie să mergem cu ochii în 512, 1024... poate sensibilizezi majoritatea participanților la trafic cu un miting, pichetare sau Âştiu eu ce fel de acțiune asemănătoare, dar tot va rămâne românul ăla care nu dă doi bani pe "capră" Âşi e suficient să-l întâlneÂşti pe ăla... Âşi ajungi să te plângă prietenii... experiența pe care sărmanul băiat o avea pe scuter, mă face să cred că a fost cât se poate de atent, dar nu a avut de ales... s-a aflat la momentul nepotrivit în locul nepotrivit... mi se rupe sufletul în mine... puteam fi oricare dintre noi.

 

să facem ceva... până una alta să facem fiecare ce putem în dreptul nostru, care poate organiza mitingul să-l organizeze, care poate să lipească stick-ere să o facă, care merge ca nebunu' să caÂşte ochii, care poate să dea sfaturi începătorilor etc.

 

condoleanțe familiilor Âşi prietenilor lor. să-i odihnească Dumnezeu în pace Âşi împreună.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legea este prea blanda..

in Italia iti confisca vehicolul daca intorci pe linia dubla contiuna... +inchisoare... ...acum inteleg si de ce.(asa am auzit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit aici opiniile "pertinente" ale catorva golanasi frustrati cum ca Politia Romana ar fi vinovata de accidentul brutal intamplat. Faptul ca ati fost sanctionati si incearcati sa invrajbiti ,nu are AICI de-a face cu Politia. Eu sunt POLITIST , ar trebui sa ma simt vinovat de moartea tragica a celor doi? Toata Politia e de vina pentru cateva uscaturi care nu-si fac datoria?Mai ganditi-va si nu mai induceti ura gratuit ! Nu-i de vina Politia de LEGILE BLANDE si de CORUPTIA DIN JUSTITIE! Politia aresteaza cu concursul Procuraturii dar nu ii condamna la inchisoare 25 de ani, cat ar trebui, pt. ca nu Politia ii JUDECA.Este si vina Codului de Procedura Penala care trateaza o astfel da crima dubla ca fiind savarsita din culpa, ca dealtfel toate accidantele rutiere, tratand aceste fapte cu pedepse mai mici Cat despre dreptatea pe care ar trebui sa ne-o facem singuri, ne intoarcem cu cateva sute de ani in urma!

 

 

 

Ai mare dreptate. Dar tot voi, politistii tineri si in majoritate cinstiti trebuie sa starpiti lapadaturile din randurile voastre. Voi, noua generatie de politisti trebuie sa curatati Politia de militieni. Altfel, o sa fiti in continuare urati si injurati de toti. Oamenii vad uniforma, nu omul din ea.

 

Condoleante familiilor celor 2 copii. Voi fi prezent la inmormantare.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :) :lol:

 

Nenorocire mai mare in motociclism nu am vazut...

Posibil daca ar fi fost singur pe moto ar fi reusit sa evite sau nu ajungea sub roti... posibil... Acum orice comentariu este de prisos.

 

Ce frumoasa era viata la varsta lor...

 

 

CAMIONAGIUL "traumatizat" TREBUIE SA PLATEASCA!

JOI SUNT LA MITING, grindina, tornada... sunt acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU sunt unul din golanasii care au spus ca POLITIA E DE VINA

EU am 4 joburi din care ITI PLATESC si tie salariul

EU am lucrat 7 ani pt "TARA" si am plecat din sistem scrbit de prostia si indolenta sefilor

EU vad in 150 de km pe zi de mers in oras cu moto cum ardeti gazul in masini in loc sa dirijati circulatia

EU am facut azi 600 de km si ardeati gazul pe BUCURESTI - CONSTANTA si cand am cerut sa eliberati drumul erati prea ocupati domnilor POLITISTI cu electrizatul tiparului

EU va vad cand va salutati pe la colturi de strada cu borfasii

 

CORECT - NU TOTI .......DAR MAREA MAJORITATE

ASFALT USCAT

adevarat ai spus aici,in plus ca o completare,nu ai vazut ce basini au ei,ca doar is gabori? un rahat de asta de tablagiu are mai multe basini decat are un general.jigoodiile dracului! de unde mancati mai handicapatilor?de la contribuabilii de cave va bateti voi pwla.

 

<small>--- Mesaj completat în 15 Sep 2007 13:20 -------------</small><br/>

Amice, cred ca esti prea tanar in politie, altfel nu ai mai avea vehementa asta care nu are pic de suport real.Sterge-te intai la gura, lasa munca la cadre, mobilizare sau pe unde mai tai frunza la caini si dupa aia vino sa injuri oamenii mari!

Aaaa, sau esti purtator de cuvant?

capete de creta mirositoare a kikat

 

--- Mesaj completat în 15 Sep 2007 13:22 -------------

Amice, cred ca esti prea tanar in politie, altfel nu ai mai avea vehementa asta care nu are pic de suport real.Sterge-te intai la gura, lasa munca la cadre, mobilizare sau pe unde mai tai frunza la caini si dupa aia vino sa injuri oamenii mari!

Aaaa, sau esti purtator de cuvant?

puratorii de kiakat domnule!

Editat de carlo270
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Traian si Elisabeta. avand 18 ani.

groaznic.abea deschideau si ei ochii ca sa vada ce inseamna viata.cand un kkat ce are cu 2 clase mai mult decat trenul, a trecut cu basculanta peste ei.mda si tot noi suntem de vina,roakeri,nu? satanisti ,jegosi,cum ni se spune prin popor la motoristi...ma intreb la d-astia cu basculantele cum le-o spune?

 

--- Mesaj completat în 15 Sep 2007 15:05 -------------

groaznic.abea deschideau si ei ochii ca sa vada ce inseamna viata.cand un kkat ce are cu 2 clase mai mult decat trenul, a trecut cu basculanta peste ei.mda si tot noi suntem de vina,roakeri,nu? satanisti ,jegosi,cum ni se spune prin popor la motoristi...ma intreb la d-astia cu basculantele cum le-o spune?

dureros.eu u stiu daca pot veni maine la biserica pt ca merg cu piciorul la un control,o rana urata,o arsura de la esapament.in fine propun inchiderea topicului,si dupa ingroparea celor doi in liniste,sa se vada ce va fi facut cu soferul cel dobitoc.

Editat de carlo270
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

la soferii de basculante li se spune : "COURVARI"... ca iau fetitze in cabina sa le faca una-alta... :lol: in timp ce sunt "atenti rau" la trafic...

 

chiar asa.. dupa inmormantare ar trebui inchis topicul... POATE E MAI BINE ASA... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...