Sari la conținut

Se cauta trupe pentru motoRRock!


silverpistons
 Share

Postări Recomandate

sau: do# ,s.c.a.m.e , sedativ, nexus, e.m.i.l., nociv, seven, firma, coma , o varietate de formatii romanesti cu interpreti foarte talentati, formatii tinere care pot intradevar incanta urechile ascultatorilor , miilor de fani, la fel de bine cum o fac clasicii rockului romanesc, iiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmm etc etc etc ma doare capu

Petalla dude, chiar ti se par trupele enumerate de tine atat de valoroase si tinere sperante pentru muzica romaneasca? Gica Petrescu se baga in carciuma, nu la festival moto, iar pentru un festival rock cred ca ar merge bine un Phoenix (greuuuu de adus, cred), sau Celelalte Cuvinte......

 

Total de acord ca nu toti motociclistii sunt rockeri, si nici rockerii motociclisti. Dar la o intalnire de motociclisti, consider, totusi, ca ar merge o muzica de motoare! Asta, din pacate, nu prea avem in Romania :blink:. Nu black, nu death, nu prea mult gothik, si fara influente PUNK !!! Ceva gen AC/DC, Manowar, ZZ Top, Judas Priest, Gravedigger........ Heavy Metal ! ... daca cunoasteti formatii care sa cante in genul asta, chiar daca nu au reusit sa se lanseze calumea la noi, poate ar fi o ocazie buna pentru ei aceasta intalnire. Cine stie formatii de Heavy Metal in Romania, rugat sa ne contacteze, plsss ! Tipii chiar ar merita sa cante la MotoRRock sau orice alt festival MOTO!

 

Iris si Cargo nu canta rau..... dar muzica de motoare nu prea au. In plus, au fost prezenti ori unii, ori altii, ori impreuna cam pe la toate intalnirile din tara, an de an, de cativa ani incoace...... lumea s-a cam saturat tot de aia si iar aia.

 

Din cate am auzit, la Ploiesti s-ar face ceva eforturi din partea clubului Silver Pistons Free Spirit pentru aducerea............ unei trupe...... un pic uitate de rockerashii de pe strazile noastre, dar cunoscute de cei vechi.... cum se numea, Doamne... ? parca ceva gen..... PHOENIX !!! Nu vreau sa lansez iluzii desarte, dar n-ar fi bestial sa reuseasca ?

 

Succes baietilor de la Silver Pistons Free Spirit! Au reusit sa faca o intalnire in conditii chiar foarte bune din unele puncte de vedere anul trecut, atmosfera a fost diferita fatza de restul intalnirilor din tzara, in conditii meteo nefavorabile si cu foarte putina lume care a venit. Anul acesta intalnirea e sigura, mult mai bine mediatizata, si speram si cu vreme buna......... si experienta organizatorilor speram sa duca la cea mai mare distractie de anul acesta la Ploiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fionix bate pe toti!

Aoleo, aşa violenţi sunt ? păi nu mai vin ... :blink:

 

 

 

Lăsând gluma la o parte... într-adevăr, Phoenix ar fi minunat ! ptiu, mă duc să scot discurile la ascultat...

 

 

A, şi desigur, împreună cu Zebreeeeee :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie formatii de Heavy Metal in Romania, rugat sa ne contacteze, plsss ! Tipii chiar ar merita sa cante la MotoRRock sau orice alt festival MOTO!

 

Ce ziceti de Trooper? Daca te intereseaza...PM Please

 

Cat as vrea sa il vad din nou pe Coiot pe scena si sa ma stric de ras :blink: Ca il vad prin oras toata ziua but that's not so much fun..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati putea aduce o trupa de afara ar fi super... Da e greu cu banii de asa ceva si ar insemna sa vina multi care nu au treaba cu motoarele... Cargo nu ar fi rau, Phoenix si trupe underground gen Frozen Dusk as zice eu....

Abia astept sa :blink: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere caracterul "deschis" al festivalului, as evita numele mari care ar atrage multi gura-casca din afara motociclistilor.Bineintles ca asta e conditie pt a avea Primaria ca sponsor, dar de ce sa nu o facem un pic tricky , adica sa para neinteresanta pt publicul larg si sa fim mai intre noi :P

Prefer trupe tinere ,sunt destui care canta de-a dreptul bine. Mi-au placut cei de la "B-ton" (sau"Beton" :nono: ) la Snagov anul trecut, Trooper suna bine , sunt din scoala veche a metalului... ar mai fi trupe, ma mai gandesc si mai propun :blink:

Deasemenea, as prefera fidelitatea sunetului in schimbul jdemiilor de wati B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de concerte : la Snagov cel putin se auzeau mai tare bubuiturile motoarelor decit muzica. Presupun ca nu prea era interesata lumea de ce se cinta pe scena .. dar in felul asta nici nu prea conteaza pe cine inviti, tot aceeasi 'muzica' se aude.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercati la www.rocklamures.com.

veti gasi aici o gama diversificata de formatii romanesti care ar putea fi ascultate

si la motorrock(ma refer doar la formatiile rock).

sunt si formatii din afara tarii(germania,austria) care ar putea echivala la o scara mai mica cu trupe ca rammstein.ar mai fi multe trupe...interesati-va,nu va limitati la iris(care mie imi plac f. mult,dar mai trebuie si altceva),cargo si desperado.oricare ar fi trupele care vor presta la motorrock... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

Tot respectul pentru stradanie...

Sper sa va iasa....

E bine ca v-atzi apucat din timp...

vorba aia cine se scoala de dimineatza, departe ajunge (sau inseamna ca mai poate....:blink:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la Azuga se cere:

IMPLANT PENTRU REFUZ

VITA DE VIE

ZDOB SI ZDUB

TROOPER

RAMMSTEIN

H8

COMA

SPITALU DE URGENTA

GICA PETRESCU

SI CEVA LAUTARI ASA DE INCHIDERE

 

 

RESPECT PENTRU TOT CE FACETI: ALIN SI H-ASU :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Phoenix ar fi io surpriza placuta... B)

Luna Amara, Travka, EMIL, Trooper, B-Ton (am ascultat cu atentie la Snagov si sunau bine baietii!), Celelalte Cuvinte, Nexus (si ei suna bine!), Despedado (stiu sa faca show si sa cante coveruri bune..), Zebre. Si o Ada Milea ar merge la un moment dat, sa ne aduca aminte de neuronii pierduti :nono: Ca un omagiu :blink:

Mai sunt o multime de trupe underground care suna frumos si asteapta sa scoata capul! Poate ar merge si vreo 2-3 trupe mai soft si spre alt gen ca sa se simta bine si cei carora nu le place heavy-ul sau rock-ul... Macar una, acolo... Sa nu tipe discriminare :P Nu stiu, vreun Suie Paparude spre ex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar merge si vreo 2-3 trupe mai soft si spre alt gen ca sa se simta bine si cei carora nu le place heavy-ul sau rock-ul... Macar una, acolo... Sa nu tipe discriminare  B)  Nu stiu, vreun Suie Paparude spre ex.

Poate NU ar merge si trupe cu alte genuri muzicale; carora nu le place rock-ul sa nu vina la un festival rock!

 

Bineinteles ca o trupa straina cu greutate ar fi capul de afis al unui adevarat festival rock, mai ales ca multe cred ca au pretentii rezonabile. De ex. Moonspell, Rotting Christ, Anathema am auzit ca vor canta la Timisoara iar Therion la Bucuresti, la inceputul anului. Cred ca usa a fost deschisa in ultimii anii trupelor straine si in RO prin Nightwish, Scorpions, Kreator, Anathema, Ancient, Annihilator, Nevermore, Rotting Christ, Vader, Sepultura, Metallica, Soulfly. Sa deschidem mai larg usa si altora :P

de pe meleagurile mioritice, ar fi potriviti si:

Taine

Luna Amara

Implant pentru refuz

Celelalte Cuvinte

Phoenix

OCS

Interitus Dei

Web

Marsyas

Avatar

Voices of Silence

Cash

Negura Bunget

Legacy

Dust

 

 

Iar Iris, Cargo, Compact, Tropper, Desperado... mai rarutz ca-i mai dragutz

 

:blink:

 

Succes Silver Pistons si La multi ani!

Editat de roa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Phoenix?!... Sorry, baietii s-au statut, piesele vechi nu mai au farmecul de alta data, cele noi nu prea exista (sau sunt ca si cum n-ar fi)... Ii preferam ca legenda decat ca un soi de Gica Petresti ai rockului. Nu ca nu ar fi de vazut, dar ma tem ca nu se mai ridica la nivelul asteptarilor. Si e pacat. In rest intrebarea e mai mult retorica, placerea e in surprizele pregatite de organizatori, nu in a vedea numai ce te astepti. Cred ca e mai placut sa auzi nume necunoscute tie, dar care sa sune beton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu ar trebui sa lipseasca:

 

H8

B-Ton

Zebre

I.P.R.

Vita de vie

Partizan

 

apoi ar fi interesanti:

 

Buricul Pamantului

Suie Paparude

Target

Spaz

 

 

Iar omului cu ruleta ruseasca.....

TRUPELE TINERE AR TREBUI PROMOVATE SI SUSTINUTE!

Asta inseamna evolutie!

Pentru nostalgici exista pick-up-uri... sau CD-uri - cand e cazu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste de mine sa zic ca nu ar trebui sa incercam sa ii promovam! Sunt 100 % de acord cu tine. Tot ce am spus e ca trebuie grija in a face o alegere...Pt ca hai sa fim seriosi, piata muzicala din Romania nu sta tocmai pe roze la capitolul ingeniozitate si originalitate (ca sa nu mai vorbim de sound si versuri). Atata tot.

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-un final v-ati dezmortit!

daca v-ar placea si suie paparude sau alte trupe de gen,putem vorbi cu ei.

putem vorbi si cu parazitii.ce parere aveti?

daca cineva a fost la festivalul de la Periam,ROCK LA MURES,si i-a placut vreo trupa straina s-o numeasca si vom incerca sa o contactam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...