Sari la conținut

Am Trantit Un Scuterist


SLV
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

In seara asta las motocicleta acasa, dupa o tura pana la paralela, iau conserva, ma duc la un prieten sa il ajut sa care un frigider. Apoi ma duc pana la prietena, plec si de la ea sa ma duc sa ma uit la meci. Dupa o banala curba la dreapta intr-o intersectie, ies cam jumate pe banda 2 si jumate pe 1, cand poc un scuterist. El smecher fara casca protectii, carnet, scuter inmatriculat, mergea pe contrasens sa faca mai repede stanga. L-am acrosat cu partea mea stanga, scuterul a ramas in roata masinii, franez, ma uit in oglinda sa nu il calc, si opresc. Ma dau jos, era intins pe asfalt, cu o taietura de 2 cm la picior sub rotula. Isi trage pantalonul si cand vede taietura blana, lesina. M-a ajutat lumea, palme si chestii, apa de la niste compatrioti rromi care mi-au sarit in ajutor ca vazusera faza. Vine salvarea, plolitia, masuratori... L-am dus la spital si a ramas acolo sa nu i se infecteze buba.

 

Am tras o sperietura de n-am mai putut. Chiar nu putem face ceva cu teribilismul asta!!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa-i dai 2 capace sa ii scoti fumurile din cap..asa baga lumea fara vina la belele de genu omor din culpa..eu l-as fii lesinat din bataie..sincer(si NU , NU INSTIG LA VIOLENTA!)dar astia o merita pe deplin..toate cele bune si ai grija la idioti :blink: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noro, nu ai nevoie de scoala ca sa citesti un text ca asta si sa-l procesezi. Tu ce scuza ai?

 

 

se pare ca nici una.... :) greseala mea :blink:

 

nu am fost atent la detalii... :kick:

 

 

ms de corectare :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa ii mai dai vreo doua bucati in gura cat era jos daca tot a venit salvarea, asa macar aveau si aia ce repara. Cand ii vad pe inaripati cu moto-rasnitele alea cum se dau de le flutura penele :blink:. Nu tu casca, nu tu numar... a 'reacu ciment, o fii din cauciuc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne, conservarii astia nu se mai invata minte o data... Uuuups, de data asta era un motociclist care conducea conserva. Daaaa, scuteristii sunt de vina! Sa ii batem, sa ii rupem, revolutie!

 

Man nu e vorba ca as avea ceva cu scuteristii sau cu alti conducatori auto, doar sa respecte un minim de reguli de circulatie, ca de respect fata de alti participanti la trafic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traim in Romania . E super de caca faza mai ales ca nu ai nicio vina. Eu am patit cu conserva sa dau peste o drogata in mijlocul strazii si nu era vina mea , nu am batuto dar aveam un sentiment naspa mai ales dupa ce am fost la aspitall la politie la masuratori si asa mai departe , plus 2-3 luni de frecat la icre din partea gaborilor si intre-un final problema rezolvata. Asta se intampla acu vreo 4 ani si acum e noua legislatie . Sper sa scapi repede si fara mare tevatura din partea politiei.

 

Bafta si sa ne ferim noi de idioti ca ei nu au cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man nu e vorba ca as avea ceva cu scuteristii sau cu alti conducatori auto, doar sa respecte un minim de reguli de circulatie, ca de respect fata de alti participanti la trafic.....

 

 

Nu ma refeream la tine. Dar, daca privesti din afara, e asa o mare diferenta de atitudine daca vinovatul are ceva "mai gros" intre picioare si varianta in care este "inconservat". Fie si numai pentru asta va atrageti ura celorlalti participanti la trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai man...trebuia sa il lasi putin sa se dezmeticeasca din lesin...si sa ii arzi vreo doua "felii" parintesti pina sa vina Salvarea !

Fara casca , fara scuter inmatriculat, fara protectii, dar cu snaptzu--n cap si pe contrasens....bun baiat !!!

Teribilist convins!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa ii mai dai vreo doua bucati in gura cat era jos daca tot a venit salvarea, asa macar aveau si aia ce repara. Cand ii vad pe inaripati cu moto-rasnitele alea cum se dau de le flutura penele :blink:. Nu tu casca, nu tu numar... a 'reacu ciment, o fii din cauciuc.

 

 

da,da...cred ca lipsa numarului a fost cauza accidentului.. :blink:

 

--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 09:44 -------------

..in alta ordine de idei...scuterist beat...necedare de prioritate...e clara vinovatia,DAR...nici tu nu ai fost prea previzibil...mers pe 2 benzi...nu ti s-a intamplat niciodata pe moto(nu neaparat cu urmari)???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,da...cred ca lipsa numarului a fost cauza accidentului.. :blink:

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 09:44 -------------</small><br/>

 

..in alta ordine de idei...scuterist beat...necedare de prioritate...e clara vinovatia,DAR...nici tu nu ai fost prea previzibil...mers pe 2 benzi...nu ti s-a intamplat niciodata pe moto(nu neaparat cu urmari)???

Nu mergeam pe 2 benzi, am luat curba la dreapta si vroiam sa ma incadrez pe banda 2 pentru ca 1 e pt o preselectie de dreapta, deci eram pe punctul de a muta masina de pe 1 pe 2, stii cum ai lua curba mai larga. chestia e ca urmele de pe asfalt de unde l-am acrosat sunt aproape de dunga discontinua dintre benzi, deci nu avea ce sa caute acolo, si la 2,5 metri de coltul intersectiei, ca sa iti faci o idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mergeam pe 2 benzi, am luat curba la dreapta si vroiam sa ma incadrez pe banda 2 pentru ca 1 e pt o preselectie de dreapta, deci eram pe punctul de a muta masina de pe 1 pe 2, stii cum ai lua curba mai larga. chestia e ca urmele de pe asfalt de unde l-am acrosat sunt aproape de dunga discontinua dintre benzi, deci nu avea ce sa caute acolo, si la 2,5 metri de coltul intersectiei, ca sa iti faci o idee.

am inteles maistre de la inceput...citeste atent si o sa vezi...io nu am fost in locul tau si nici in locul nataraului..dar din ce povestesti eu inteleg asa:...ma uit de 2 ori(vezi campaniile noastre)..vad un prost ca vrea sa faca stanga peste mine...e pe 2 roti(alta dinamica),si eu stiu bine ce inseamna...ii dau claxon ,reduc viteza si incerc sa stau pe banda aia pe care am prins curba.Descrierea ta m-a dus la concluzia asta.De fapt tu zici ca l-ai agatat,nu ca mergeai pe sensul tau si un idiot care facea stanga nu a mai asteptat sa treci si s-a infipt in tine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa-i dai 2 capace sa ii scoti fumurile din cap..asa baga lumea fara vina la belele de genu omor din culpa..eu l-as fii lesinat din bataie..sincer(si NU , NU INSTIG LA VIOLENTA!)dar astia o merita pe deplin..toate cele bune si ai grija la idioti :blink: :blink:

ce dura esti tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

In seara asta las motocicleta acasa, dupa o tura pana la paralela, iau conserva, ma duc la un prieten sa il ajut sa care un frigider. Apoi ma duc pana la prietena, plec si de la ea sa ma duc sa ma uit la meci. Dupa o banala curba la dreapta intr-o intersectie, ies cam jumate pe banda 2 si jumate pe 1, cand poc un scuterist. El smecher fara casca protectii, carnet, scuter inmatriculat, mergea pe contrasens sa faca mai repede stanga. L-am acrosat cu partea mea stanga, scuterul a ramas in roata masinii, franez, ma uit in oglinda sa nu il calc, si opresc. Ma dau jos, era intins pe asfalt, cu o taietura de 2 cm la picior sub rotula. Isi trage pantalonul si cand vede taietura blana, lesina. M-a ajutat lumea, palme si chestii, apa de la niste compatrioti rromi care mi-au sarit in ajutor ca vazusera faza. Vine salvarea, plolitia, masuratori... L-am dus la spital si a ramas acolo sa nu i se infecteze buba.

 

Am tras o sperietura de n-am mai putut. Chiar nu putem face ceva cu teribilismul asta!!??

 

 

hai lol frate.. toata faza asta mi-a povestit-o un taximetrist azi dimineata, zicea: "un scuterist a belit-o aseara intr-un accident cu un papuc" ... parca pe 23 august a fost accidentu?

 

Sa-si revina cat mai repede, si sa invete ceva din faza asta. Si fac pariu ca de aci incolo o sa inlocuiasca tupeul cu o casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar bateti campii cu "trebuia sa-l iei la omor" . mai bine asa, ca data viitoare sa poarte ce-i trebuie. daca baga la capatana o sa fie bine pentru el, daca nu, o sa se infiga in altul, si tot asa. selectie naturala.

fiecare se risca pe pielea lui. eu imi iubesc pielea, si nu o s-o las pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SLV criminalule, conservar inconstient. Mergeti de parca e toata strada voastra, ne vanati, criminalilor. Diseara ne adunam toti motociclistii astia roacheri satanisti si venim peste tine.

 

Cam asa sunau posturile daca posta scuteristul ca nu stiu ce sofer nu s-a asigurat.

 

Cred ca ai fost putin socat cand l-ai vazut pe ala ca lesina. Saracul om.

CRIMINALULE :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate nu e de gluma. asa am patit eu cu un biciclist care era tot baut si am si martor care l-a vazut pe contrasens. omu nu are decat o coasta fisurata si nu are nici o zi de spitalizare iar eu am dosar penal momentan si circul cu dovada .......... asa ca ai grija cum rezolvi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"saracu om" pt ca a lesinat? huh la cat de dobitoci sunt marea majoritate astia care poseda scutere shi carnet yok,nici nu ma mira ca s-a petrecut acest accident, vad zilnic scuterishti fara niciun pic de echipament care trec pe roshu shi incalca albsolut orice regula de circulatzie,marea problema este ca LE ESTE PERMIS SA FIE PARTICIPANTZI LA TRAFIC DESHI NU AU NICIO TREABA CU REGLULILE DE CIRCULATZIE.DECI -> ar trebuii sa fie necesar permis de conducere shi pt scutere, sa fie introduse la categoria A1,doar asa pot fii trashi la raspundere cu adevarat.

Editat de IrONy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca si ce cu scutere fie ele pana in 50 de cmc ar trebui sa faca macar un curs minim de legistlatie deoarece majoritatea sun copii pana in 18 ani care FARA SUPARARE SINCER NU AU UN MINIM DE CUNOSTINTE DEPRE CIRCULATIA PE DRUMIRILE PUPUBLICE SI SEMNE DE CIRCULATIE.sunt deobicei copilu lu mama si al lui tata si abia cand gresesc se trezesc la realitate.Eu pe scuteristi si pe carutasi ii includ in aceeasi categorie adica a persoanelo ce conduc un autovehicul fie el cu tractiune animala sau motor fara avand posibile minime de cunostinte in legistlatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat peste un surdo-mut care mergea pe interzis cu bicicleta.El nu a patit nimic,doar ca bicicleta avea cateva spite ruptie.Intelege-te cu un surdo-mut daca poti,ii scriam pe mobil,ii facem semne,nimic! Pana la urma am plecat,am declarat la politie fapta ca sa stau linistit si nu s-a intamplat nimic pana in ziua de azi...asta a fost acu un an...

Ma gandesc si era funny :blink: Daca ma vedea cineva zicea ca joc mima cu bietu om :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...