Sari la conținut

Excursia Anului 2007


Smokey
 Share

Excursia anului 2007  

616 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am votat excursia Bizoo_neasca atat pentru lungimea si complexitatea traseului, cat si pentru povestea ca ne-a fost transmisa atat de frumos. Practic am avut posibilitatea sa traim aceast traseu alaturi de protagonisti, lucru deloc neimportant daca luam in calcul ca multi din noi nu prea reusim sa facem asemenea calatorii.. Realizare absolut notabila e si calatoria lui "Jack Daniels", pacat ca nu avem detalii despre ea. Eu normal sa ai dreptul sa-ti pastrezi povestile pentru tine, e normal sa preferi sa bati soselele decat sa faci motociclism virtual pe net, dar daca Marco Polo nu ar fi povestit pe unde a umblat, nu il stia nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zoli a zis o treaba pe care o gandeam dar nu stiam cum sa o exprim.

am tot respectul pentru tipul care a dus niprul la cercul polar. este un curja pe care il inteleg prin prisma faptului ca am comunista si eu, si il mai inteleg pentru ca stiu cum este sa faci complet singur drumuri foarte lungi. stiu cum e dupa 14 ore de mers singur si cand deja ai batut mia de km si psihic vrei sa vorbesti cu cineva, sa te misti in sa macar... experienta extraordinara dar nu a fost "oferita" forumului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar bah, castigaram :pow:

Daca ar fi sa fiu subiectiv, as vota cernobal...ati avut mult curaj sa va duceti acolo, si va felicit pt tura extraordinara...

 

dar, incerc sa fiu obiectiv ca de obicei, si zic ca zum zum zum-u este pe locul I(o calatorie lunga si palpitanta in care nu multa lume se risca sa se aventureze, mai ales pe motocicleta...)

 

in preferinte ar mai fi "Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h"(fiind pasionat de fotografie, rar mi-a fost dat sa vad asa poze dintr-o calatorie), drumul cu nipra la cuca macaii tocmai in nord(si pt un asa drum pe o comunista trebuie mare curaj), si, evident, cernobalul(relatat superb de @Spirit Honda) pt nebunia si curajul de care ati dat dovata ducandu-va acolo, mai ales cu trecere prin transnistria ;)

 

pana la urma, superbe toate calatoriile, felicitari tuturor participantilor, si sper ca de la anu' sa ma alatur voua in astfel de drumetii :ok:

 

asadar, my fav, zumzumzum :)

 

LE: se pare ca sunteti pe punctul de a castiga iradiatilor :D ....deci, vine berea ;)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

smokeyyyyyy , hai cu premierea :D...

Toti sunteti castigatori, toate excursiile sunt extraordinare. Dar voi ati avut doar mai multe voturi, deci sunteti castigatori :pow: :) ;)

 

;)

 

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In numele Ioanei si al lui Cip, multumesc celor 46 care, impreuna cu mine, au votat pentru www.zumzumzum.ro (Himalaya), dar si celor care le-au urmarit aventura (aproape 2000 de vizite pe site - provenite de pe acest forum - numai in luna octombrie).

Va invit sa mai aruncati si in urmatoarele luni cate un ochi pe zumzumzum.ro (pentru povesti si poze) si pe ioana-si-cip.dinbucuresti.ro (pentru hartile cu traseul urmat), pentru ca "excursia"abia este la jumatate.

 

Dinu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In numele Ioanei si al lui Cip, multumesc celor 46 care, impreuna cu mine, au votat pentru www.zumzumzum.ro (Himalaya), dar si celor care le-au urmarit aventura (aproape 2000 de vizite pe site - provenite de pe acest forum - numai in luna octombrie).

Va invit sa mai aruncati si in urmatoarele luni cate un ochi pe zumzumzum.ro (pentru povesti si poze) si pe ioana-si-cip.dinbucuresti.ro (pentru hartile cu traseul urmat), pentru ca "excursia"abia este la jumatate.

 

Dinu

tocmai asta e faza geniala...au ales un traseu lung, greu, pe care sa-l parcurga intr-un ritm frumos....si excursia a inceput acum ceva zeci de zile...bravo lor...chiar imi doresc sa-i cunosc la intoarcere, si, dupa atata traseul(ca distanta si timp) sa ii intampinam cumva la intoarcere :pow:

 

pacat ca nu au scris mai mult si nu au pus acolo poze mai multe(sunt sigur ca au si multe poze si multe de povestit), dar poate ca timpul nu le-a permis, si, o vor rezolva in viitor(sper) :)

 

asadar, in urma celor relatate de Smokey, FELICITARI castigatorilor ;) :ok:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a castigat de fapt? Smokey zice ca "voi sunteti castigatorii", dar nu zice cine... Si votarea curge in continuare.

pai, se zicea de cernobal, dar vad ca au fost depasiti :cheers:

 

@Smokey: any news? :burnout: sau e timp pana la finele anului?(nu de alta da zic sa se intoarca si cei din asia ca poate vin cu povesti si poze multe :bounce: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Smokey: any news? :burnout: sau e timp pana la finele anului?(nu de alta da zic sa se intoarca si cei din asia ca poate vin cu povesti si poze multe :cheers: )

 

Da sunt in dezavantaj din puncul asta de vedere. Aventura lor este inca in derulare. Insa oricum nu cred ca vor face "big deal" din asta. Cine intreprinde asa ceva nu o face ca sa ia fata cuiva in sondaje forumistice.

Bravo lor, inca odata!

Bravo si castigatorilor alesi aici ...care or fi ei pana la urma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt in dezavantaj din puncul asta de vedere. Aventura lor este inca in derulare. Insa oricum nu cred ca vor face "big deal" din asta. Cine intreprinde asa ceva nu o face ca sa ia fata cuiva in sondaje forumistice.

Bravo lor, inca odata!

Bravo si castigatorilor alesi aici ...care or fi ei pana la urma...

daca ar avea talent la povestit, ar putea scrie o carte :burnout: merita imortalizata in scris o astfel de excursie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

@Smokey: any news? :D sau e timp pana la finele anului?(nu de alta da zic sa se intoarca si cei din asia ca poate vin cu povesti si poze multe :what: )

Scopul "topului" a fost de a scoate in evidenta cateva excursii frumoase si interesante, nu de a stabili o ierarhie subiectiva. De aceea votul exprima doar preferintele celor care au votat, in nici un caz nu putem cataloga sau ierarhiza aceste excursii. Fiecare plimbare este deosebita si unica in felul ei.

 

Pollul ramane deschis pana la anul. :hug:

 

 

PS: castigatorii saptamana asta sunt cei cu Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am votat Cernobal fara sa stiu de celelalte, deci, nu stiu daca votul meu se pune, DAR pt mine baietii care au mers la cernobal trebuie sa recunosc ca au avut mare curaj si desi anul acesta nu am avut nici carnet nici motocicleta, sper ca de la anul sa ma alatur celor care se vor aventura inca odata pe acolo.

peripetiile prin care au trecut m-au impresionat

spor si la anu` sa ma anuntzati, poate poate!:cheers:

 

L.E. :

am citit-o acum si pe cea mai votata Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h

nu pot decat sa spun, SUPERB, nu-mi schimb votul, dar superb

le citesc si pe celelalte :lol:

Editat de Blade Of Soul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De departe, Himalaya! Este mult mai greu de ajuns acolo, mult mai multe primejdii, risc mare, circulatie haotica, clima mai greu de suportat. Descriere misto, poze super. Si cu toate astea, am votat din greseala altceva. Nota 9 celelalte ,Himalaya nota 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un vot subiectiv:Mihai "Jack Daniels" si Cercul Polar.

Asta pentru ca suntem prieteni si am avut privilegiul sa aflu toate detaliile "excursiei";si pentru ca a avut curajul sa isi indeplineasca visul[in urma cu foarte multi ani,pe cand era elev la generala si-a cusut o caciula groasa pentru ziua cand va pleca la Murmansk;culmea,acea caciula a plecat cu el in excursie!]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un vot subiectiv:Mihai "Jack Daniels" si Cercul Polar.

Asta pentru ca suntem prieteni si am avut privilegiul sa aflu toate detaliile "excursiei";si pentru ca a avut curajul sa isi indeplineasca visul[in urma cu foarte multi ani,pe cand era elev la generala si-a cusut o caciula groasa pentru ziua cand va pleca la Murmansk;culmea,acea caciula a plecat cu el in excursie!]

:cheers: :lol: agree

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Toate excursiile merita locul I...Dar daca e sa tin cont de materialul rulant folosit si de destinatie...Mihai si Nipra lui m-am impresionat cel mai mult. E genul de excursie logic imposibila si totusi unul a fost suficient de "alt fel" incat sa o faca. Cred ca daca ar fi avut parte si de o promovare/prezentare echivalenta cu a celorlate excursii ar fi condus detasat.

Concluzia... Mihai, R E S P E C T!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...