Sari la conținut

Intrunire Brasov anulata ? da sau ba


bullbikers
 Share

Postări Recomandate

  • Admin
Daca nu gresesc intr-un sondaj pe forum Brasovul a fost considerat cea mai reusita intalnire.

Nu gresesti deloc:

Sondaj intalniri 2004

Sondaj intalniri 2003

 

Daca ne uitam voturile pt. BV sunt duble fata de urmatoarea clasata, deci o majoritate covarsitoare.

 

Parerea mea e ca sunt interese la mijloc, iar cei de la BullBikers au ridicat prea sus shtacheta, iar celelalte cluburi nu prea pot face fata :cheers:

 

Ar fi bine ca cineva mai aproape de evenimente sa lamureasca ce si cum. Nu de alta, dar apar speculatii si e pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

S-au scris foarte multe lucruri despre anularea intalnirii de la Brasov din cauza votului impotriva al UCMR. Vreau sa va spun ca acest fapt este total neadevarat pentru ca nici un club din UCMR nu a votat impotriva intrunirii de la Brasov si va spun aceast lucru in calitate de membu de club afiliat UCMR. Toata aceasta poveste care s-a transformat intr-o lunga discutie si antipatie fata de UCMR(care este o uniune democrata si nu impune nimanui nimic) a fost generata de cel care se semneaza Bullbiker si care propabil nu a inteles ceeace domnul Dan Bujorenu presedintele clubului din Brasov i-a spus. Pentru a va lamuri cu totii si a incheia aceasta discutie penibila va rog sa il intrebati cu totii pe presedintele acestui club daca UCMR-ul a hotarat ca intrunirea de la Brasov sa nu se mai desfasoare si va veti convinge cu totii ca nu este asa. Asadar cred ca ar trebui sa va dea o explicatie presedintele clubului din Brasov. UCMR-ul a apreciat la sedinta de la Predeal ca intrunirea de la Brasov din 2004 a fost cea mai tare. Eu cred ca fiecare club are dreptul sa faca sau nu o intrunire in functie de decizia lor. Vreau sa repet inca o data ca UCMR-ul nu impune nimanui nimic si cred ca presedintele clubului Dan Bujorenu va va explica lucrul acesta cat de curand in functie de timpul dansului.Calitatea de menbru UCMR o poate obtine orice club legal infiintat si acesta uniune nu vrea decat sa promoveze motociclismul in special motociclismul organizat si lupta ca intrunirile din Romania sa se desfasoare intr-un mod mai civilizat.Cam atat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i asta fratilor??????? :banana:

UCMR ne ignora...Bull Bikers ne ignora... :banana:

Nu ar fi normal sa se faca publice pozitiile lor fata de problema intrunirii de la Bv? :cheers:

Io sunt Brasovean, dar... rusine si Bull Bikers si UCMR... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai existe presupuneri m-am hotarat sa scriu intreaga poveste care a provocat acest scandal.

Intrunirea de la Brasov nu se poate tine in perioada 24-26 iunie 2005 deoarece campingul este ocupat. Considerand ca nu va fi nici o problema daca schimba data pe 3-5 iunie 2005 organizatorii au anuntat pe forum ca se va organiza cu 2 saptamani mai devreme...cu o saptamana inaintea intrunirii de la Bacau. Auzind acestea, organizatorii de la Bacau au fost impotriva acestui lucru, motivand prin faptul ca ei nu vor avea vizitatori la Bacau daca se va organiza intrunirea de la Brasov asa aproape de a lor. Considerand ca cel mai bine ar fi sa ceara parerea UCMR daca sa organizeze intrunirea sau nu in perioada 3-5 iunie a sunat membrii UCMR sa-i intrebe daca sunt pro sau sunt contra schimbarii datei. Cei din UCMR au spus ca cel mai bine ar fi sa organizeze intrunirea la data stabilita, 24-26 iunie 2005, ceea ce este imposibil deoarece locatia Camping Darste este ocupata in acea perioada si nu mai exista nici o locatie in Brasov care sa se ridice la acest nivel. In concluzie nu exista nici o posibilitate de a organiza intrunirea de la Brasov si se va anula, dar BullBikers nu este deloc impotriva organizarii acestui party neoficial in acea perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am citit si ultimele doua posturi pot sa spun ca sunteti pe drumul cel bun.

Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Sunteti varza bai...Si noi ne mai si uitam in gura voastra si ne agitam pe aci ca prostii...Ma, voi chiar va intalniti si discutati ? S-au inventat cumva telefoanele la Brasov?

Inainte sa posteze vreun X ( ca sa nu zic ce) din vreun club, ala discuta cu cineva inainte? Sau o ia el asa pe aratura si dupa aceea sa gandeste sa intrebe daca a facut bine cu anunturile astea cu tenta oficiala?

:cheers:

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ciudata atitudine... sau atitudini. Deci totul se rezuma la faptul ca celor din Bacau nu le iese parleala, iar UCMR nu poate lua o atitudine ferma.

 

Indiferent de jocurile de culise, ma deranjeaza faptul ca suntem folositi ca masa de manevra: uite intalnirea - nu e intalnirea, ba o facem 'oficiala' - ba neoficiala

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu a interzis clubului Bullbikers sa-si faca intalnirea. Decizia de a o face sau nu le apartine in exclusivitate. Nici nu vad cum ar putea UCMR-ul sau altcineva sa interzica acest lucru.

Avand in vedere ca nu-si mai puteau face intalnirea la data stabilita, ni s-a cerut o parere daca ar fi moral si cinstit fata de Bacau sa intre cu o saptamana inaintea lor.

Clubului Bullbikers i s-a SUGERAT ca pe motiv de buna intelegere fata de colegii de la Bacau, sa-si aleaga o alta data sau alta locatie. Si mi-e greu sa cred ca campingul de la Darste este singura locatie din Brasov unde se poate organiza intalnirea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci putem sa stim si noi, pana pe data de 3-5 iunie DACA se tine sau nu intalnirea? Si chit ca nu se tine cu sprijinul sau aprobarea UCMR sau cu sprijinul vreunui club noi o sa venim oricum in numar destul de mare. Oricum ar fi eu sunt de parere ca macar sa se stie ce si cum. Ca e oficiala ca e neoficiala... nu stiu pe cine intereseaza. Din cate am citit eu, intalnirea de la Cluj e "oficiala" ba pe deasupra mai e si deschiderea sezonului, dar nu au voie decat ei intre ei... ma rog, sa fie sanatosi

 

Salve!

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acuma erau probleme si discutii pentru ca sunt 2 intalniri in aceeasi data .......acuma ii si mai nasol ...diferenta de o saptamana ???? ii greu sa mergi in acelasi timp la 2

 

locatia de la BV ii excelenta si conditii super ok daca in 3-5 ii disponibila faceti atunci, ce mai conteaza parerea altor cluburi ( de parca ati face-o pe banii si pe nervii lor )

 

Anuntati o data cand vreti voi sa faceti intalnirea ca sa stim si noi cum sa ne organizam sezonul moto

 

multa bafta pe 3- 5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate impinge intrunirea de la Bacau mai departe de cea de la BV? Ambele orase sunt mari, cu motociclisti ambitiosi cu diferenta ca Brasovul are geografia (pozitie centrala, curbe etc.) si natura net favorabile. La Darste e foarte misto si nu cred ca trebuie schimbata locatia.

Bacauani cautati un weekend mai incolo....daca se poate

Brasoveni schimbati post-urile cu anulari ca semanati confuzii.

UCMR bagati diplomatia in lucru si dovediti-va rolul (necesar zic eu). Voi puteti sa va implicati si in organizare. Mi-ar fi placut sa aud anul trecut ca UCMR a preluat fraiele organizarii intrunirii de la Sibiu......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia aruncati-va in topicul asta ca se sperie poporul si pierdem cu totii una dintre cele mai frumoase intruniri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai deschideţi 'jdemii de topicuri pe tema asta, hai să păstrăm discuţia aici.

 

Pân' la urmă, poate trage cineva o concluzie clară ?

 

Se face întâlnirea la altă dată, nu se mai face deloc, se face "neoficial" ?

 

De venit la BV, e clar că va veni lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu a interzis clubului Bullbikers sa-si faca intalnirea. Decizia de a o face sau nu le apartine in exclusivitate. Nici nu vad cum ar putea UCMR-ul sau altcineva sa interzica acest lucru.

Avand in vedere ca nu-si mai puteau face intalnirea la data stabilita, ni s-a cerut o parere daca ar fi moral si cinstit fata de Bacau sa intre cu o saptamana inaintea lor.

Clubului Bullbikers i s-a SUGERAT ca pe motiv de buna intelegere fata de colegii de la Bacau, sa-si aleaga o alta data sau alta locatie. Si mi-e greu sa cred ca campingul de la Darste este singura locatie din Brasov unde se poate organiza intalnirea.

Regretabil si chiar penibil ! Cred ca trebuie sa se tina cont totusi de anumiti factori care sint de neinlocuit si anume;Brasovul reprezinta locul unde isi pot permite sa vina marea majoritate a bikerilor intrucit se afla aproximativ in centrul tarii,camp ingul de la Dirste este dupa parerea multora una dintre cele mai reusite locatii unde s-au desfasurat astfel de intruniri,modul in care pina acum s-au organizat aceste intruniri acolo a fost excelent.etc.. Cred ca cei care vor sa vina la aceasta intrunire pot hotari singuri daca o vor face in detrimentul celei de la Bacau sau vor opta pentru amindouo,ideea este ca ar fi pacat ca aceasta sa nu se tina.Personal imi dorem sa merg la ambele intruniri dar daca ar fi sa aleg cred ca as prefera totusi Brasovul si asta datorita faptului ca ofera conditii deosebite de campare ! Totusi si Bacaul nu poate fi o varianta de neglijat.Om trai si om vedea !

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a ajuns la aceeasi chestie cum s-a ajuns si cu TM-ul....

2 intalniri in aceeasi data Timisoara/Gheorgheni sau Brasov/Bacau.....

simt ca motociclistii vor alege locul unde s-au simtit bine.....si, sper sa ne vedem sanatosi....

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata, intre 3 si 5 sunt in Brasov, numa' asa de-al dracu (chit ca exista sau nu intalnire, nu-mi poate interzice nimeni sa ma cazez in Brasov si sa ma plimb cu motoreta prin zona). Comunismu' se pare ca n-a murit odata cu Ceausescu .... JOS CENZURAAAA :banana:

 

de 1 Mai imi amintesc ce bataie de joc a fost la mare, camping, intalnire ok (mai putin manelistii care au venit Duminica), cazare si bere, cool ....si  la 2-300 metri mai incolo intalnire UCMR ... adica va rog ... 3 custom-uri sclipitoare, un trike si cam atit ... nu tu "bine ati venit" nu tu "hai sa va cazam pe undeva" ...  CANCI

 

Catalinescule, anu' asta presimt ca ne cazam pe la vre-un hotel si facem "intalnirea de 1 Mai" in gasti formate ad-hoc. :banana:  :cheers:

CORRRECT!!! la UCMR parca era pomana cu dar... linishte mormantala shi fo' 5-6 motoare... :banana:

 

hai la BV!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: eu ma duk unde vreau eu, cand vreau eu shi nu imi zice nimeni ce shi kand sa fuck! :cheers:

 

Pacat ca sunt atatzia care pleaca kapul...shi odata cu kapul, evident shi gura... :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce clubul din bacau este imotriva intalnirii de la bv cu o saptamana inainte de cea de la bacau ,din cate imi aduc aminte anul trecut la fel sa intamplat bv a fost pe 11-13 iunie si bacaul a fost la o saptamana dupa nu vad de ce acum ar fi o problema.oricum sper sa ne vedem la bv si sa fie cel putin la fel de frumos ca anul trecut.Am avut de zis atatica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...