Sari la conținut

Le Mc Blue Knights Romania I


Res_Q
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Vici Biker, la 16 ani ai tai nu esti decat un mic aplaudac. Asa ca mai subtire.

 

@restul_care_nu_stiu_decat_sa_jigneasca -> daca eu nu o sa suport la un moment dat in viata programatorii (am dat une exemplu oarecare) asta nu inseamna ca ii voi lua la p la pe toti. Asa si voi, asemenea comportamente si jigniri nu va fac deloc cinste ba mai mult, dovediti clar ca discriminarea e la ea acasa.

Atata timp cat oamenii au venit si au anuntat decent infiintarea, banuiesc ca nu e prea mult sa va cer sa va purtati la fel de decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dovediti clar ca discriminarea e la ea acasa.

 

 

 

Cine vorbeste de discriminare!

 

Moderii si adminii sint sensibili la luarea-n organ a organelor. Tiganii, poponarii, etc. se pot injura in liniste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@roadkill, termina cu insinuarile ca am si eu limita mea in a rabda :) Daca iti cauti scuze pentru comportament aici si nu numai, ai dat-o-n bara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Provide for the mutual assistance, enjoyment, entertainment, education, physical, mental and social benefit of its members and the general public.

2. To promote and advance the sport of motorcycling and the safety of motorcycling.

3. To serve the interests of motorcycle owners and users.

4. To promote by example and any other acceptable means, safe use, operation and enjoyment of motorcycles.

5. To develop a fraternal spirit between law enforcement personnel and the general public.

 

 

 

 

 

 

inainte de a judeca pe altii cati dintre noi am facut asta?

 

 

aici e linkul unde cei interesati se pot documenta..... :)

 

 

http://blueknights.org/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu salut infiintarea acestui MC desi nu prea vad cum poate functiona ca un MC dar pe de alta parte astept sa vad cum se va dezvolta si ce vor face exact membrii pentru apararea intereselor motociclistilor. Poate se va schimba mentalitatea catorva dintre politisti.

 

Acum, tare as fi interesat sa stiu cum s-a infiintat chapter-ul in Romania. A plecat de la catziva motopolitisti sau a venit "ordin de sus"?

 

Oricum cred ca sunt in asentimentul celorlalti membrii DM spunand ca am incredere ca acest MC daca va incerca sa faca ce scrie in statut este un lucru benefic pentru ceilalti motociclisti, macar din punct de vedere al mentalitatii politistilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O organizatie a politistilor indiferent de numele si obiectul de activitate va ramine tot o oragnizatie politieneasca , asa ca fiti mai reticenti in aceasta privinta si nu va bucurati de aparitia a inca unei grupari de aceasta natura (de parca nu ar fi fost destule) . Ati uitat de kestia cu situl jandarmeriei ? Howgh !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când eram mici 18-25 veneau să ne ia datele la cluburi rock.

Când nu au mai avut de unde să strângă informații au făcut site-uri unde trebuiau puse informații personale, poze etc.

Se pare că nici site-urile nu sunt de ajuns...urmează infiltrarea.

 

ÂŞi eu am cunoÂştințe la pol. dar țin distanța de 4 paÂşi.

Editat de kpax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O organizatie a politistilor indiferent de numele si obiectul de activitate va ramine tot o oragnizatie politieneasca , asa ca fiti mai reticenti in aceasta privinta si nu va bucurati de aparitia a inca unei grupari de aceasta natura (de parca nu ar fi fost destule) . Ati uitat de kestia cu situl jandarmeriei ? Howgh !

 

Si toti motociclistii merg pe o roata cu 300 la ora si ne omoara copiii.

 

 

Ma asteptam ca macar motociclistii, care sufera din cauza mintilor inguste ale celor din jur care generalizeaza o comunitete in functie de catziva membrii zgomotosi, sa nu se lase atrasi in plasa concluziilor pripite. Sunt politisti si politisti. Eu am prieteni politisti si motopolitisti. Nu toti e prosti.

 

Hai sa vedem in ce actiuni se va implica acest MC. Politisti sau nu sunt motociclisti iar cine spunea ca motopolitistii nu vor fi niciodata motociclisti ar trebui sa stie ca multi dintre ei au ajuns politisti pentru ca se dadeau bine cu motorul. Nu cred ca sunt multi pe acest forum care pot sa stapaneasca 300 kg asa cum fac ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg incrancenarea cu care se raspunde infiintarii clubului de motociclisti politisti!!!

Sa fie cat mai multi,sa-i vedem in trafic,asa vor intelege cu adevarat problemele motociclistilor;asa se vor lovi de toate problemele pe care le intampina motociclistii in trafic,"pe viu"si vor privi cu alti ochi cererile noastre de modificare a codului rutier-nu vor mai parea aberatii, ci lucruri de bun simt!

Nemaivorbind de faptul ca, fiind cat mai multi pe strazi,cei care "nu observa" motociclisti in trafic vor fi mai atenti,stiind ca acel motociclist poate fi omul legii si poate s-o pateasca,daca "nu-l observa"!

Poate n-o sa se mai uite la motociclisti ca la niste "donatori de organe"sau,mai rau,cum i-a spus un inspector de daune sotiei mele zilele trecute, "pentru mine toti motociclistii sunt niste criminali!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai de aici cunosc 4 politisti si motociclisti in acelasi timp care ajuta comunitatea, isi fac treaba, au recuperat motoare/atv-uri furate, etc. Deci generalizarea asta ii scuipa si pe ei in fatza si sincer nu merita.

Ar trebui sa va revizuiti atitudinea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai de aici cunosc 4 politisti si motociclisti in acelasi timp care ajuta comunitatea, isi fac treaba, au recuperat motoare/atv-uri furate, etc. Deci generalizarea asta ii scuipa si pe ei in fatza si sincer nu merita.

Ar trebui sa va revizuiti atitudinea :hug:

detest acest gen de conflicte dar am remarcat faptul ca cei care mai posteaza pe aici si sunt politisti au intervenit si pertinent si la obiect cand un motorist a dat de necaz sau a cerut ajutor.as aprecia si daca cei cu atitudini belicoase ar aduce ceva folositor pe langa garnitura de imprecatii(poate au si argumente) .cred ca ar fi mai interesanta dezvoltarea subiectului club-organizare-implicare-atitudine-conexiuni-activitati.cu alte cuvinte cei injurati la gramada au adus CALITATE in discutii pe cand in ,,opozitie,,nu am gasit nici macar originalitate in injuraturi darmite un argument . nu vreau sa ofensez pe nimeni dar consider totusi comunitatea moto o comunitate elitista in general si cu pretentii mai rafinate. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hunter Thompson in cartea sa despre Hells Angels facea o paralela interesanta intre outlaws si politisti - esenta lor e aceeasi, doar ca isi sublimeaza agresivitatea in mod diferit. Politistul e intr-adevar echivalentul modern al unui cavaler care in evul mediu apara comunitatile care il "sponsorizau". Cavalerii nesponsorizati cum trebuie deveneau agresori ai comunitatilor, recte "outlaws"...

Sensul de outlaws aplicabil la motociclisti afiliati unor MC nu e neaparat de nelegiuit ci de protestatar - la fel, dificil de asociat unor oameni care lucreaza in institutii de ordine publica.

Ca sa folosesc o comparatie, politistul care vrea sa fie membru intr-un MC e ca si homosexualul care vrea sa se casatoreasca - o absurditate a societatii in care traim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hunter Thompson in cartea sa despre Hells Angels facea o paralela interesanta intre outlaws si politisti - esenta lor e aceeasi, doar ca isi sublimeaza agresivitatea in mod diferit. Politistul e intr-adevar echivalentul modern al unui cavaler care in evul mediu apara comunitatile care il "sponsorizau". Cavalerii nesponsorizati cum trebuie deveneau agresori ai comunitatilor, recte "outlaws"...

Sensul de outlaws aplicabil la motociclisti afiliati unor MC nu e neaparat de nelegiuit ci de protestatar - la fel, dificil de asociat unor oameni care lucreaza in institutii de ordine publica.

Ca sa folosesc o comparatie, politistul care vrea sa fie membru intr-un MC e ca si homosexualul care vrea sa se casatoreasca - o absurditate a societatii in care traim.

:kick: :D :eek: :eek: :eek: :hug: :eek:

Mama ce caracterizare mi-ai tras......dar toate ca toate.......daca tot pomeniti de politisti....cu jandarmii cum ramane(eu fiind unul)....e o diferenta dintre jandarmi si politisti in special conform legilor!!! :what: :) ;) :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kick: :D :eek: :eek: :eek: :hug: :eek:

Mama ce caracterizare mi-ai tras......dar toate ca toate.......daca tot pomeniti de politisti....cu jandarmii cum ramane(eu fiind unul)....e o diferenta dintre jandarmi si politisti in special conform legilor!!! :what: :) ;) :moto:

 

Cred ca iei lucrurile prea personal, realitatea e cu totul altceva decat filmele cu Chuck Norris politist texan, un model distopic unde fiecare se gandeste la propria persoana si propriul buzunar, in lumea asta politia care apara drepturile si interesele cetateniilor nu e altceva un mit.

 

Uite si un banc cu politisti motociclisti

 

Q: De ce se cearta doi politisti pe o motocicleta ?

A: Care sa stea la geam.

Editat de godeatgod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain banc...

Jandarm, politist, acelasi lucru din punctul de vedere a discutiei de fata - law enforcement people, sa zicem, la modul generic. Voi aveti deja o structura in care v-ati organizat. MC-urile traditionale aveau de obiectat impotriva unor reguli pe care prin natura meseriei, oamenii legii trebuiau sa le aplice, sau - vezi "Electra Glide in Blue" - sa se apere uneori de abuzurile si prejudecatile acestor persoane cu prerogative oficiale. O organizatie de motociclisti rezervata oamenilor legii nu poate avea caracter de MC in sensul traditional - pentru ca membrii ei si-ar pierde slujbele, cel putin... Nu te vad jandarm cu parul lung, pe un chopper psihedelic, cu tatuaje, beat-crita prin baruri, initiind "mamici" la sex in grup, sau prizand cocaina ca Sonny Barger.

Un club ca Blue Knights e un rider club de oameni linistiti, de "weekend warriors", dar cred ca nimeni nu a facut diferenta cand l-au denumit...

Pe de alta parte, daca MC-urile consacrate au ajuns sa faca toyrunuri si sa faca frumos la intalniri cu politicienii, s-ar putea sa nu mai avem granite "ideologice" atat de clare.

Off the record, IceLord, nu te-ai simtit out of your time cand ti-a dat nea popalau' cu pamatufu' ud pe motocicleta? WTF, man, am ajuns pe Luna si tot ne pandeste Inchizitia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni sa stiiti ca inca nu sunt membru in club sunt nehotarat si in primul rand eu am avut si plete si am beut de am stins inainte de a fii jandarm...si acum voi ma acuzati de nu stiu ce lucruri,sincer (I Don't Care)dar nici indiferent nu pot ramane,in al doilea rand sunt vazut de colegii mei(in mare parte dintre ei) ca nespalat,jegos,motociclist(iar cel din urma spus cu un ton asa de dispret)eu sincer ma consider ceva specimen cred ca??!!!!??oricum eu sunt asa cum sunt si in primul rand nu hainele il fac pe om ci invers.......iar cu privire la distractie si astea si acuma o mai fac din cand in cand lata......dar ma limitez la anumite lucrurui......anume...stii ca tre sa merg la servici nici prin cap nu imi trece sa ma apuc de beut sau sa beau in timpul serviciului si abureli dinastea.....stiu si recunosc ca am o gramada de colegi care fac chestii dinastea si de multe ori mie rusine de meseria mea....dar acuma si meseria asta tre so faca cineva.....oricum eu nu voi fii instrumentul nimanui......Numa bine si daca mai aveti intrebari....loviti-ma....sau daca vrei atuncati cu pietre....!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. To promote by example and any other acceptable means, safe use, operation and enjoyment of motorcycles.

 

Bafta multa sa va atingeti obiectivele si daca mai respectati si puneti in practica si obiectivul nr.4, respectele mele multe multe multe (fara numar ca sa intelege si aia care nu poate ca sa face diferenta intre oameni si militieni)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te enerva, IceLord, era o invitatie la meditatie, nu te ataca nime'! Jandarmii sunt oameni simpatici, de cand cu filmele lui Funes...

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O organizatie de motociclisti rezervata oamenilor legii nu poate avea caracter de MC in sensul traditional - pentru ca membrii ei si-ar pierde slujbele, cel putin... Nu te vad jandarm cu parul lung, pe un chopper psihedelic, cu tatuaje, beat-crita prin baruri, initiind "mamici" la sex in grup, sau prizand cocaina ca Sonny Barger.

 

Asta inseamna sa fii motociclist?Hmmm.Trist.Io nu mai beau deci nu mai pot sa fiu un motociclist "in sensul traditional".O sa ma tund si o sa ma reprofilez...

Cat despre ce au facut oamenii astia,incercand sa nu fiu subiectiv,vreau sa spun ca ii felicit si ii apreciez ptr ca au facut"ceva",iar voi ar trebui sa vedeti si cealalta latura a acestui lucru,si anume ca nu e neaparat nevoie sa existe o conspiratie,ci acesti oameni au facut-o din pasiune,lucru ce dovedeste ca sunt altfel decat restul militienilor.Ganditi-va ca sunt motociclisti,nu militieni...(Sper...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O organizatie de motociclisti rezervata oamenilor legii nu poate avea caracter de MC in sensul traditional - pentru ca membrii ei si-ar pierde slujbele, cel putin... Nu te vad jandarm cu parul lung, pe un chopper psihedelic, cu tatuaje, beat-crita prin baruri, initiind "mamici" la sex in grup, sau prizand cocaina ca Sonny Barger.

 

Asta inseamna sa fii motociclist?Hmmm.Trist.Io nu mai beau deci nu mai pot sa fiu un motociclist "in sensul traditional".O sa ma tund si o sa ma reprofilez...

Cat despre ce au facut oamenii astia,incercand sa nu fiu subiectiv,vreau sa spun ca ii felicit si ii apreciez ptr ca au facut"ceva",iar voi ar trebui sa vedeti si cealalta latura a acestui lucru,si anume ca nu e neaparat nevoie sa existe o conspiratie,ci acesti oameni au facut-o din pasiune,lucru ce dovedeste ca sunt altfel decat restul militienilor.Ganditi-va ca sunt motociclisti,nu militieni...(Sper...)

Sunt perfect de acord cu tine.....ca a fii motociclist nu inseamna cate cisterne de alchool consumi sau cat de meserias esti la siringa(oricum fiecare cu prajitura lui)......dar eu cred ca multi cred ca la asta se rezuma....oricum bine ai zis mai sus....in rest cu privire la tatuaje, iti zic ca avem voie sa ne facem dar sa nu treaca de maneca......chiar vreau sa imi fac pe umeri doua si unu pe spate dar inca sunt nehotarat.....cu privire la parul lung am renuntat de mult la el....dar sincer iti zic ca mi-ar placea sa imi mai las un pic de coama..... :finger: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...