Sari la conținut

lntilnirea de la Ploiesti MotoRRock II


Postări Recomandate

Mda! Eu de cand am ajuns in ploiesti si m-am dat jos din autobuz era sa ma cafteasca un grup de 5-6 ciori pt. ca l-am avertizat pe un pustan ca i se umbla in rucsac! Au sarit tiganii ca arsi si au inceput cu faze de genul..."Ce bah...ne faci hoti???" S-au luat dupa noi(eu cu prietena si inca un prieten) si n-eau urmarit cam vre-un kilometru pana am dat de un echipaj de politie, unde...ca de obicei...domnii in uniforma au ridicat din umeri si au zis ca n-au ce sa faca! ...IN FINE! :laugh: :laugh: Cum am ajuns in Bucov...aceleasi lucruri pe care le vad la concertele de rock...o gramada de pusti teribilisti si de punkeri care n-aveau nici cea mai mica treaba cu motoarele! :ok: In rest...SUPER MISTO! Motoare, muzica de calitate, sonorizare de calitate...FELICITARI SILVER PISTONS

 

 

FREE SPIRIT

Editat de Stephon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare!!!

am fost chemat la baza de miercuri dar tocmai joi am ajuns si i-am ajutat p baeti cu ce am putut eu(si sper ca am fost de folos), multumesc lui boieru pentru cadou,

in rest ce pot sa zic ca a fost o intalnire super si cu siguranta va fi in top la sfarsitul sezonului, puctul slab e "afluxul" de "negrii" pe metru patrat

imi pare bine ca m-am vazut cu toti baetii din celelate orase care au venit (se stiu ei) si lui nea oprea care nu si-a stapanit emotiile cand ne-am despartit

multumesc dan chelsoi , SILVERPISTONS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt Silver Pistons - organizare OK :laugh:

- concerte de parca m-au intrebat pe mine ce vreau sa vad si sa aud!

- BRAVO pt faza cu jucariile :ok:

- va astept la o bere!!!!!!!!!!

 

Somn usor in continuare ca nu va deranjeaza nimeni Jandarmilor si P u l i t a i l o r Comunitari (sunt convins ca treba cu tiganii, punkerii si furturile era de domeniul lor daca tot erau acolo) :D

 

P.S: -ce ar putea face niste tigani cu niste oglinzi de chopper?

-sau poate le-au luat punkerii pt bagat in buze sau sprancene?

-SPER CA NU AU FOST MOTORISTI CA ATUNCI..........RUSINICA!!!!!! :ok: :laugh: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beton întâlnirea MotorRock II, chiar aştept cu nerăbdare MotorRock III.

 

A fost un succes total, mi'a plăcut absolut totul.

 

Boierule, mă dacă ai şti la câtă lume am lăudat vulcanu' tău, mă îngropi în bere. L'am pus şi avatar, după cum se vede.

 

Mi'au plăcut micii, poate din cauză că nu mai mâncasem mici de mult, berea a fost ok, ieftină şi bună, MOTOARE la greu, chiar mi'a plăcut la nebunie aspectul ăsta cu atâtea motoare la un loc, mai ales la paradă. Concertele au fost excelente, nu m'a călcat nimeni pe bătături, ce mai, mai bine de atât nu cred că se putea. M'am văzut cu oameni cu care discutam numa pe forum sau pe net, iar întâlnirea live a fost la mare înălţime.

 

Baieţi din Silver, toată stima, aţi reuşit ceea ce cu greu se poate realiza în România. Felicitări pentru eforturi, a ieşit beton, m'am simţit ca acasă.

 

Numa bine, baftă multă în continuare, şi sănătate.

 

 

P.S. asta e o poză cu amicu $ilver, când adusese motoru' lângă scenă, şi nu ştiu dacă asta e faza de care s'a vorbit pe aci cu gardienii care au bătut măr pe unul dintre organizatori. Poza este de vineri seara, cred că la concertul Timpuri Noi... oricum aş dori ceva detalii din partea clubului Silver Pistons, cât şi dacă pot ajuta cu ceva, vă rog să mă anunţaţi. Mulţumesc.

post-13-1116863840_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

Trebuie sa recunosc ca nu m-am simtit de foarte mult timp asa de bine! Organizarea a fost excelenta, baietii de la Silver Pistons sunt niste "jentelmeni" in toate sensurile cuvantului, iar faptul ca au reusit simultan sa faca si multi copii fericiti nu poate fi decat dovada ca se poate si mai mult fata de ce stiam pana acum!

Poate m-am "ambalat" putin cam tare sambata, cand juma de zi mi-am petrecut-o in groapa dar Doamne ce senzatii!!! :laugh: Noroc cu Dobrescu care m-a lasat sa-i chinui ATV-ul (MERCI!! :ok: ) si George, care din inconstienta, mi-a lasat cheile de la nepra cu atas :laugh:

Pe de alta parte cu enduro m-am dat f.f.f incet tinand cont ca eram la bustul gol, doar cat sa ma oftic stiind ce se poate face. Dar i-am admirat pe ceilalti, mai ales KTM-ul care parea a se simti in mediul lui.

Concertele... Genial pur si simplu!!

Am inteles necesitatea combinarii intrunirii cu un festival rock, insa cand am vazut ca la Phoenix au venit atatia mitocani m-a durut sufletul.

Bineinteles ca am venit spre casa dansand fiindca ploaia nu ne-a iertat :D As mai fi stat sa plecam in grup, ca vineri seara, insa maestrul Baiazid era fara maneta de frana care i s-a rupt cu 10 min inainte s-o stergem si nu s-a simtit deloc in largul lui pe soseaua uda...

Si cand te gandesti ca vroiam sa tragem o tura pana la Brasov! Fir-ar ea de maneta :ok: :laugh: :laugh:

In rest... Nota 11! Mai vreau!!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru cuvintele frumoase si imi cer scuze in numele organizatorilor pentru incidentele neplacute, dar am facut tot ce am putut pentru a va simti bine. Sper ca v-a placut festivalul si va asteptam pe toti la anul, sau oricand aveti chef de un mic si o bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

excelenta intrunire... nu cred ca voi mai vedea atatea motoare anul asta la vreo parada... sau .. stiu si eu... vedem... oricum asa concerte nici macar nu sper sa mai fie...

 

 

 

m-a deranjat populatia activa de prin zona... care a venit la un festival MotorRock si nu avea treaba nici cu Motor nici cu Rock... sa traiasca si punkerii care si-au vazut de treaba lor pe acolo... care ce si cum nu ma intereseaza... cum de altfel nu ma intereseaza nimeni daca isi vede de treaba lui... ... si am numai :laugh: pentru oricine se baga unde nu-i fierbe oala si gandeste cu *&^%

 

 

La multi ani si la mai Mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim si noi pentru aprecieri. Ne asumam si criticile, si desigur invatam din ele. Va asteptam oricand.

 

FOARTE IMPORTANT

 

BAIETII DIN SIBIU CARE CITESC ACEST TOPIC: LUATI LEGATURA CU MINE.

UNUL DINTRE VOI, CU NUMARUL (probabil) SB ..DWY A PIERDUT CEVA CARE POATE FI RECUPERAT. :laugh:

Editat de Leviathan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stind in sedinta m-a traznit revelatia si am gasit vinovatul pentru calarirea neautorizata a motoarelor altora : reclama la suzuki bandit de pe eurosport . Aia cu batrinica care se urca pe motoru burtosului .. cica motoru cere sa fie calarit :ok:

Eu zic sa facem o petitie pentru interzicerea reclamei respective, sau sa se faca o reclama cu batrinica care e batuta de o ceata de suparati ca s-a atins de motorul unuia dintre ei :ok:

:laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper festival!!! m-am simtit excelent :laugh:

 

foarte putine intrunri se vor ridica la nivelul acesteia...

 

@ dan chelsoi: nu-ti mai fa griji pentru faza de sambata seara... nu m-a deranjat. te inteleg foarte bine, ca si io am participat la organizarea unor evenimente mai putin impotrante si stiu ce alergatura e...

 

cat despre punkRider, ce sa mai zic... se vede cat il duce capul... axa era foarte usor de gasit, dar tupeul dispare cand nu mai esti in fata tastaturii... cine vrea sa mergem in underworld intr-o sambata? pun pariu ca nu gasim nici un kawa in fata...

 

@punkRider: nu cumva esti tauru? io-s raul din bv... ne cunoastem... asa ca las-o moarta blondy ca nu sperii pe nimeni p-aici!!!

 

ne vedem la cluj!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: Salut ! Misto intrunire !au fost de toate..pacat totusi ca nu am mai gasit sarmalutele si ciorbitele de anyl trecut ! :laugh: As avea o singura obiectie care cred ca o mai au si altii ! Am observat ca atit organizatorii cit si alti "binevoitori " au facut tot ce au putut sa nu ne lase sa ne odihnim dimineata.De ce asta ?? Dupa o noapte de chef si zbintuieli poate ca era normal ca de la 5 in colo sa se pastreze macar 2-3 ore de liniste ptr cei care doresc sa se odihneasca.Nu toata lumea gusta placerea unui behait de mobra fara toba atunci cind ai cel putin 24 de ore de nesomn.Daca ma sculam mai repejor faceam krima cu el ! La Sibiu se respecta asta mai ales in ultima dimineata cind trebuie totusi putina odihna ptr cei care au depilotat bolizii pe sosele.La fel am intimpinat si la Brasov asemenea intentii criminale dar acolo au fost altii mai iuti si au facurt liniste cu pumnul...poate ca nu era tocmai varianta indicata dar se pare ca este singura cu rezultate notabile.

CU RESPECT !

Aliance steel ! :laugh:

Editat de ALIANCE-STEEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da domne festivalu a fost de nota 10 cu felicitari :laugh:

Multi bikeri multi tovarashi shi multzi outsideri care nu veau nici o treaba cu restu lumii - indienii - ceilaltzi care au fost sper sa via shi la anu sa vaza cum ie sa fii biker

O sg problema am avut - aviz amatorilor - au fost destui care calareau destul de obositzi :laugh: - unu din pretenarii mei shia luat-o-n feza urat - era un virago - fara urmari f grave - neshte julituri pe mecla shi motoru o tzara avaraiat :ok:

 

In rest toate bune shi frumoase - sper la anu sa fie cel putzin la fel de 'mijto'

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare la toti....Super intalnirea (eu am fost de vineri - 16.00 si am plecat duminica la 9.30)...cu mici exceptii (care nu intaresc.. regula)..

Oricum felicitari Silver Pistons pentru organizare....bila alba..

(cel putin la organizarea curateniei de sambata dimineata...jos palaria..)

bila neagra - combinarea intalnirii moto cu zilele Ploiestiului, ceea ce a adus o multime de bagatori de seama care nu aveau nimic de-a face cu evenimentul (nici cu rock, nici cu moto); inteleg partea cu sponzorizarea, dar e preferabil mai putin (formatii) decat asa... oricum nu e vina Silver Pistons..

- prea putine concursuri cu specific moto...ce a lipsit; timpul, spatiul, ideile, premiile...???

- pentru Organizatorul cu scuterul (cel putin asa scria pe ecuson) care era un adevarat pericol public

- MOBRIST-ul periculos de sambata dimineata, a avut noroc ....ca nu au iesit baietii din cort ......da stiu ca injuraturi si-a luat la greu...

 

Si cam atat, incolo super, mi-a facut mare placere sa-i cunosc pe multi pe care-i stiam numai dupa nick-name (mi-ar fi placut sa-i cunosc pe toti forum-istii de aici), sa-i salut pe cei care-i stiam (multi de la intalnirea de la Arc)..

Inca o data felicitari celor de la Silver Pistons, merita toata aprecierea noastra!

Va asteptam in Bucuresti baieti... (Snagov...sau in fiecare miercuri la Arc).

 

PS. Am o gramada de poze, le pun pe topicul special, fara comentarii.........

Editat de DORUMASTER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim celor care si-au exprimat parerile de apreciere in legatura cu straduintele noastre pentru organizarea motoRRock-ului.

In legatura cu motivele de nemultumire aparute, unele dintre ele fiind intr-adevar indreptatite, acestea se datoreaza in parte compromisurilor pe care am fost nevoiti sa le facem :laugh: si deasemenea unor greseli aparute din diverse motive, dar avem speranta ca ne veti intelege.

Consideram ca experienta dobandita va fi benefica pentru organizarea motoRRock III, festival la care va invitam cu placere inca de pe acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

să ne trăiţi Silver Pistons Free Spirit.

:laugh:

Cu siguranta voi fi si la urmatoarele intruniri organizate de voi

Nu am decat cuvinte de lauda pt. aceasta intrunire. Sa ne vedem la anu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...