Sari la conținut

cam cat cantareste un scuter ?


Leon80
 Share

Postări Recomandate

:laugh: :lol: :(

 

Vreau sa-mi iau un scuter piaggio si nu stiu cat cantareste fiindac vreau sa-l urc pe scari in casa.

De bucurestean crescut la bloc cu rromii pe la colturi :huh: :laugh:

Poate si mie cineva sa-mi spuna? Aproximativ.

 

Multam anticipat de raspuns. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca potzi sa-l urci pana in scara maxim!!!

al meu are 70kg , dar nu e vorba de greutate e vorba ca nu prea ai de unde sa-l apuci cineva trebe sa-l tzina de spate ca sa potzi urca scarile si oricum risti sa lovesti cu toba sau sa stergi toata podeaua de coltzil scarilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un scuter de 50cc poate avea intre 75 si 100kg, aproximativ.

Dar e cam greu sa-l urci pe scari. In doi si drept mai merge cumva, dar urcatul chiar ca e aiurea.

Nu ai interfon, sa-l "securizezi" cumva in scara blocului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o Yamaha Beluga de 125cc si are 106 kg(cel putin asa scrie in talon). Eu l-am urcat pana la et 1(cu ajutorul a 3 prieteni) dar nu mai vreau sa il urc.Daca nu o sa fie cineva care sa ma ajute sa il cobor,ce fac?!Asa ca l-am bagat intr-un garaj. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu are 90kg, si cu greu poate fi urcat pe scari de 2 oameni. cred ca daca faci asta in fiecare zi, ori faci muschi adevarati ori inebunesti. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu il tin in scara, si nu am ramas fara el... :laugh: recunosc, am un lant gros pe el care il prind de un stalp cu intarituri de otel si mai nou are in dotare ( de la motor) un blocator pe disc... plus interfon. Dar in fiecare seara stau cu frica :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

La mine in talon scrie 86 kg.....dar crede`ma cand l`am bagat intr`un break (cand l`am adus in Horadea) au inceput sa ma doara toate ..... :laugh:)

eu + 3 oameni...

eu nu cred ca l`ash urca nici pana la 1 :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Singur in nici un caz nu il poti urca...

Eventual (accentuez...EVENTUAL) cu inca 1 prieten (cel putin)...dar...credeti ca merita sa va rupeti cojones-urile? :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Piaggio Si are 54 de kg. Si eu am tot Si, si mai am un prieten cu Si care il urca zilnic pana la etajul 4. Cateodata il mai ajut si eu sa il urce si crede-ma ca iti rupi spatele. Nu imi imaginez prin ce trece el cand il urca singur :rusinica: Depinde cate etaje ai de urcat, dar daca sunt mai mult de 2 e destul de greu :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am urcat eu scuterul in casa! 2 sapt :rusinica: recunosc stau la parter dar sunt cam vreo 10-15 scari il urcam cu 2-3 prieteni zilnic pana m-am plictisit (ma rupe in 2oo) si am gasit un garaj chiar in spatele blocului!

 

VB cu vecinii poate te ajuta ei :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si am un yamaha aerox R .. care are vreo 80 de kile .. dar nu e vb de KG .. nu ai de unde sa apuci .. la mine unu tinea frana pe fata. ca sa pot sa apuc eu de roata din fata si unu ridica de la spate ...aiurea hah ? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

In curand nu o sa mai fie nevoie sa le incuiati , carati, asigurati etc etc. O sa aduc GPS-uri minuscule cu alimentare separata (intra si in stop) si localizarea se face instant :burnout: Sa-l vad eu pe ala care mai fura scutere si motoare!!

 

P.S. adica il fura dar il localizezi si te duci cu politia (prietenii) peste el si politistii sunt fericiti sa faca un dosar penal asa cazut din cer iar prietenii sa capaceasca un hotz de scutere :hurt:

Editat de taurasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul meu scuter, yamaha passol era atat de usor si mic, incat incapea in lift ... il bagam zilnic in casa. :burnout:

Am urcat Yamaha XZ550 de 210 kg la gol, pana la etajul 2, de doua ori dar cu inca 2 ajutoare.

 

Metoda cat de cat, este sa-l bagi in scara, macar pana la lift.

Am la bloc un nene care-si urca scuterul pe scarile de la intrare, punand o scandura mai lata pe trepte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul meu scuter, yamaha passol era atat de usor si mic, incat incapea in lift ... il bagam zilnic in casa. :burnout:

Am urcat Yamaha XZ550 de 210 kg la gol, pana la etajul 2, de doua ori dar cu inca 2 ajutoare.

 

Metoda cat de cat, este sa-l bagi in scara, macar pana la lift.

Am la bloc un nene care-si urca scuterul pe scarile de la intrare, punand o scandura mai lata pe trepte.

 

Cu liftul imi duceam singur scuterul in casa prin 94(atunci scuter insemna altceva).Aveam un Suzuki Ran care avea max 50-55 kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai japonezii aia de la gorila din Colentina, d-astea aduceau pe vremea aia :burnout:

Se umpluse Bucurestiul de scutere de la ei... (ce vremuri)

 

DA DA DA!!! Hashi se numea magazinul.Am avut doua de acolo.

Chiar asa, ce vremuri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...