Sari la conținut

Ce Shtitzi De Accidentul De Duminica 13 Apr?!?


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

io ma intorceam de la ciolpani si eram cu masina , am auzit la radio pe news fm despre accident , pe dn1A parca la km 90 , zicea ca o masina a intrat pe contrasens , a lovit alta masina si motocilcistul nu a putut sa evite. nu a spus decat ca sunt raniti atat

sper sa fie bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata motocicleta - mototolita ... putea sa fie RIP. Sa ne bucuram cu totii ca nu este asa. Cristi e intreg, cu o problema la ligamentul piciorului si o entorsa la mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca motociclistul s-a dat peste cap cu motor cu tot peste un motociclist care s-a lasat mult pe carene ca sa nu fie lovit de acesta. Mi s-a parut exagerata faza si parca desprinsa din filmele hollywood-iene. Stiu ca motociclistul a scapat ieftin. Doar putin sifonat, motorul este fier vechi. Asta este tot ce am auzit. Nu stiu cat de adevarate sunt circumstantele in care s-a petrecut accidentul. Sanatate lui Cristi. Tot ce pot spune, daca ce am mentionat mai sus este adevarat, este faptul ca din fericire, Cristi s-a nascut a doua oara. Sanatate. :bigstar:

Editat de crossroad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm cele spuse de prietenii care au postat inaintea mea: eu am cam zburat, ray cu pasagera au trecut pe sub mine si miraculos au evitat impactul.

cateva poze:

eu pe asfalt, dupa cazatura:

post-6330-1208288770_thumb.jpg

 

moto dupa impact frontal cu volvo scapat de sub control - sau care o fi fost cauza:

 

post-6330-1208288717_thumb.jpg post-6330-1208288857_thumb.jpg post-6330-1208288892_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm cele spuse de prietenii care au postat inaintea mea: eu am cam zburat, ray cu pasagera au trecut pe sub mine si miraculos au evitat impactul.

cateva poze:

eu pe asfalt, dupa cazatura:

post-6330-1208288770_thumb.jpg

 

moto dupa impact frontal cu volvo scapat de sub control - sau care o fi fost cauza:

 

 

post-6330-1208288717_thumb.jpg post-6330-1208288857_thumb.jpg post-6330-1208288892_thumb.jpg

Pozele tale sunt "taiate" (probleme tehnice din nou pe motociclism.ro) asa ca nu am priceput nimic din ele. Oricum ma bucur sincer ca ati avut noroc sa generati un topic cuminte la care lumea nu trebuie sa dea cu RIP.

 

Relativ la Volvo o statistica de prin anii '70 din SUA o cataloga drept cea mai periculoasa masina pentru motociclisti (pentru ca la vremea respectiva era cea mai sigura mqasina in caz de accident), si dat fiind ca legenda merge inainte cei care le conduc le considera deosebit de sigure si la fel i-i doare-n basca de ceilalti participanti la trafic ca acum 30 de ani, desi ei ignora ca intre timp au aprut SUV-rile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maestre, am vazut-o shi o-asta. Unu cu mai mult norok decat mine :finger: . Oricum, multa sanatate si sa nu te demoralizezi. Dupa orice accident toata lumea zice " Bah io renunt, data viitoare nu mai scap"

 

 

in timp insa, sufletu o sa ceara alta mobra :bigstar: sau poate ti-o repari pe asta. Dracu nu e niciodata atat de negru pe cat pare la prima vedere.

 

bulan excesiv in continuare :moron: si sa ne vedem cu bine la garaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm cele spuse de prietenii care au postat inaintea mea: eu am cam zburat, ray cu pasagera au trecut pe sub mine si miraculos au evitat impactul.

cateva poze:

eu pe asfalt, dupa cazatura:

post-6330-1208288770_thumb.jpg

 

moto dupa impact frontal cu volvo scapat de sub control - sau care o fi fost cauza:

 

post-6330-1208288717_thumb.jpg post-6330-1208288857_thumb.jpg post-6330-1208288892_thumb.jpg

 

Sefu' ma bucur tare ca esti ok si ca ai scapat numai cu atat...

Despre fier nu stiu ce sa zic ca n-am vazut poze, dar oricum imi pare tere rau ca nu te-ai dat mai mult cu Dumneaei... Altceva ce sa mai zic...astept sa dai o bere...si cam atat...

 

SAMATATEEEE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca de data asta se vad:

 

eu, dupa aterizare

post-6330-1208850962_thumb.jpg

 

motorul praf:

post-6330-1208850993_thumb.jpg post-6330-1208851030_thumb.jpg

 

idiotul si masina lui:

post-6330-1208851070_thumb.jpg post-6330-1208851098_thumb.jpg

 

Acum urmeaza sa gasesc un avocat, sa ma consult cu el si apoi sa merg sa dau si eu declaratie la Politia Valenii de munte.

Asta are asigurare RCA la Ardaf, asa ca o persoana de contact de la ARDAF...m-ar ajuta f mult ca sa stiu cum sa abordez problema.

 

eu sunt bine, mai tin ghipsul de la piciorul drept inca o saptamana si apoi mai merg pe la doctori pt diverse verificari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost cel care a trecut pe dedesubt.

 

veneam de la cheia, abia alimentasem in valeni, cristi era in fata primul eu imediat dupa el. coloane peste coloane de masini, si de pe contrasens la fel, nebunie.. dar nu mergeam tare ca nici n-aveam unde.

la un mom.dat eram in spatele unui ford focus, pregatindu-ne de depasire, cand vad un volvo mai vechi de pe contrasens ca intra pe banda noastra.. totul s-a intamplat in 2 secunde, fordul a tras de volan cat a putut, a fost lovit lateral stanga si s-a rasucit 180 grade si s-a dus in sant mai incolo.. iar cristi a urmat.. impact frontal dupa care motorul si cristi s-au dus in sus invartindu-se, volvo in dreapta mea (afara din drum, lovind un butic), si io + moni pe sub cristi si motor, prin praf, resturi de plastice, fum, antigel si ce mai era prin aer, inchizand ochii.. drept inainte.

nu ne venea sa credem ca n-am lovit nimic (de fapt pe moni au lovit-o usor in umar niste resturi), in stare de soc am mai mers vreo 50 de metri cu fordul in fata noastra (mergea si el saracul dar cu spatele, pana a intrat in sant si s-a oprit).. m-am intors.. cristi era nemiscat in mijlocul soselei, praful se aseza peste resturi.. scene de cosmar ce sa mai.

 

se adunase deja lumea din sat si din coloane si din fericire era o tanti care era ori medic ori asistenta si avea stetoscop, tensiometru la ea, casca i-am dat-o jos ceva mai tarziu cu foarte mare grija dupa ce am vazut ca nu il doare nimic la coloana.. ambulanta a venit destul de repede (aici e o faza tare.. pasagera din volvo era mult mai afectata de accident decat cristi, au luat-o prima). Dupa care masuratori, declaratii.. la spital am ajuns ultimul ca eram martorul ocular si am ramas cu politistii.. cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa va zic:

 

cristibmw e coleg de garaj cu mine, cu cristi_q si cu ipman.

BMW-ul ala K1200R era superb.

Cand a fost weekendu cu marsul si cu Motocab, n-am mai gasit mobra lui in garaj. Ata ete, e plecat la plimbare, omu am zis. Apoi tot restu saptamanii tot nu gaseam mobra in garaj... pai da, o fi plecat la munca. Insa nu o gaseam nici la 12 noaptea cand ma intorceam eu de la munca. WTF? ma gandeam.

 

Apoi forumu a fost offline; abia in urma unui schimb de mailuri am aflat ce-i cu motorul lui si ce a patit.

 

 

Ca acu' sa vad pozele astea aici... si dupa ce am citit cum s-a intamplat accidentul nu pot sa zic decat Oh My Fucking God!!

Am ramas fara replica.

 

 

 

 

Cristi, te-ai cam nascut a doua oara.

ray, ati avut un noroc teribil.

 

E de domeniul incredibilului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca Volvo-ul a depasit pe contrasens in conditiile in care voi (si cu FORD-ul in fata) veneati in coloana ? Incredibil... ma gandesc ce ar fi fost daca nu era FORD-ul intai lovit ci direct voi. Soferul cum a motivat faza ?

 

Multa sanatate Cristi :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...