Sari la conținut

KALI la pamant!


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

Situatia:

Ieri dupa amiaza, Kali iesea din pasajul Obor spre Iancului cu aprox 40-50kmph, un Nissan Patrol a venit pe la suprafata si a vrut sa faca stanga prin fata pasajului. "Normal" ca nu a vazut-o si a luat-o pe bullbar. Dupa accident, soferul a dus-o de urgenta la Spitalul Floreasca.

 

Stricaciuni:

- IJ-ul are cam toate pedalele si comenzile indoite, capacul de alternator, capacul de cobur dreapta si farul zdrobite.

- Nissan-ul are bullbar indoit, spoiler spart.

 

Starea lui Kali:

Piciorul drept, cel prins intre IJ si Nissan are o entorsa foarte grava din cate am inteles, cu ligamente zapacite, maleola ciobita - i s-a montat atela gipsata. Speram sa nu fie necesara operatie. In rest, Kali nu mai are decat niste julituri minore.

 

Urmari legale:

Soferului i se intocmeste dosar penal.

 

 

 

Pentru cei care vor s-o viziteze pe Kali, ea este in Spitalul de Urgenta Floreasca, Etajul 3, Clinica de Ortopedie, Salon 341.

 

 

 

p.s. postez si o poza cu mândra noastra, ca sa ma credeti ca e ok

post-14-1117522697_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Insanatosire rapida Kali, acum ca ti-ai facut botezul troznirii :makeout: .

Stiu cat de mult iti place sa te dai cu Ijul atunci cand ai timp si poti conta pe mine la reparat. Pot sa-ti spun ca esti norocoasa daca tot ce ai e o entorsa. Am patit si eu acelasi lucru anul trecut cu entorsa la stangul.

Urmeaza alergaturi cu firma de asigurare. Sper sa ai noroc, gaseste timp, e pacat sa nu iti faci Ijul tot pe cheltuiala aluia sau a firmei de asigurare. Vopsea, semnale, ghidon...Sper ca nimic mai mult.

Acum dupa ce te pui pe picioare cel mai important e sa te sfatuiasca AXA ce sa faci sa iti recuperezi banii integral + extra bani. Vorbesti cu Tunaru, iti da pe factura piesele la preturi mai mari...

Nu stiu daca s-a facut constatarea, dar daca nu s-a facut spune si cel mai mic detaliu, politia intotdeauna trece cu vederea micile daune provocate de un accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat esti tu in spital fa o imputernicire notariala cuiva sa se ocupe. Cu putin noroc il dai cu cadru stramb :makeout: (se poate, am vazut la politia aia de langa obor -accidente usoare si nu numai - ca mai veneau oameni cu masinile lovite cum ca la service cand desfaceau table au vazut nustiu ce rahat stramb in interior si le trecea politaiul pe dovada)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din Pasajul Obor un Nissan Patrol a facut stanga. Kali trecea pe acolo... acum e la Spitalul de Urgentza si se va da un diagnostic cat de curand. Inca nu stiu mai multe amanunte, o sa posteze Ivan Dnepr mai multe detalii, el a fost la spital.

 

Eu ii doresc insanatosire grabnica si sa o vedem cat de curand inapoi pe doua... rotzi, picioare... :moto:

 

Ry.

Ba', ce veshti dai shi tu. :ok:

 

Kali ... insanatoshire grabnica. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica! Shi fara sechele... Sper sa nu se lase cu operatzie la picior... Bafta shi sa te vedem cat mai repede din nou in sha... :blbl:

 

:makeout: :ok: :moto:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este prima data cind un motociclist pe care il cunosc in carne si oase o pateste ... nici nu pot sa spun cum ma simt ... usor golit si neputincios ...

 

Kali, fa-te bine cit mai repede, Moeciu Supercharged te asteapta! :makeout:

 

PS: Constatarea la Politie e una, se trece doar ce e evident; apoi urmeaza constatarea la asigurator, cam tot asa; abia apoi, daca la atelier se constata ca mai sint si alte daune, se face o reconstatare CU ASIGURATORUL, Politia nu mai are treaba ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei da multi nenorociti mai cutreiera strazile!!!! :makeout: Puii mei iesi din casa si nu stii unde ajungi. Pe astia i-as impusca!!! :ok: Scuzati rautatea da, deja am 2 gipsuri la activ de la "d-astia". :moto:

In sanatosire grabnica si fara probleme Kali!!! :blbl: si pe imbecil rupe-l de bani sa simta si el pe pielea lui daca nu durerea pe care ai simtit-o tu, durerea gaurii din buzunar 't-ui mama lui de ca.at.

 

Sanatate multa si ochii in 14!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei da multi nenorociti mai cutreiera strazile!!!!  :makeout: Puii mei iesi din casa si nu stii unde ajungi. Pe astia i-as impusca!!!  :moto: Scuzati rautatea da, deja am 2 gipsuri la activ de la "d-astia".  :blbl:

In sanatosire grabnica si fara probleme Kali!!!  B) si pe imbecil rupe-l de bani sa simta si el pe pielea lui daca nu durerea pe care ai simtit-o tu, durerea gaurii din buzunar 't-ui mama lui de ca.at.

 

Sanatate multa si ochii in 14!!!!!!!!!!

Scuza-ma maestre, dar esti infantil. Cat crezi ca poate sa il doara pe un tip cu un Nissan care costa cat apartamantul in care stau eu ca plateste niste maruntzis la o reparatie de IJ?

Probabil ca o sa il doara mai tare suspendarea carnetului, un eventual dosar penal, alea da. Cateva sute de euro cat plateste reparatia (daca nu da asigurarea banii astia) si vreo 20-30-40 de milioane daune... asta e maruntzish... atat il costa un set de amortizoare pt masina sau salariul unui sofer pt 3 luni. Important e ca nu a patit Kali ceva mai nasol, si daca se rezuma la ghips si la o perioada de repaos si nu raman urma/sechele, atunci o sa o intampinam cu :ok: si o sa ne bucuram cu totii ca nu a fost mai grav!

 

 

Numai bine,

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma maestre, dar esti infantil. Cat crezi ca poate sa il doara pe un tip cu un Nissan care costa cat apartamantul in care stau eu ca plateste niste maruntzis la o reparatie de IJ?

Probabil ca o sa il doara mai tare suspendarea carnetului, un eventual dosar penal, alea da. Cateva sute de euro cat plateste reparatia (daca nu da asigurarea banii astia) si vreo 20-30-40 de milioane daune... asta e maruntzish... atat il costa un set de amortizoare pt masina sau salariul unui sofer pt 3 luni. Important e ca nu a patit Kali ceva mai nasol, si daca se rezuma la ghips si la o perioada de repaos si nu raman urma/sechele, atunci o sa o intampinam cu  :makeout: si o sa ne bucuram cu totii ca nu a fost mai grav!

 

 

Numai bine,

Ry.

Nu vorbeam despre reparatia Ij -ului ci intocmai despre daunele de alta natura si oricum orice dauna ii poti face lui tot e mai bine, decat sa nu ii faci nimic. Poate asa va fi mai atent data viitoare. Despre infantilism nu stiu ce sa zic. Nu stiu daca ai avut accidente provocate de astfel de oameni, poate intai ar trebui sa vezi cum e si dupa aceea sa vb despre infantilitate. Ai dreptate dintr-un singur punct de vedere, acela ca nu va suferi prea mult in urama pierderii materiale dar dupa cum bine ai spus si tu carnet suspendat + ceva bani pierduti = ceva "suferinta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kali, imi pare rau pt ce aud. Sper sa recuperezi cit mai repede. Noroc ca n-a fost mai mult de atit. Multa sanatate si s-auzim numai de bine! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatoshire rapida-tzi doresc.

Cat despre locul accidentului shtiu ca-i periculos pt ca acolo stau.

Vine lumea de la Iancului shi intra stanga inainte de pasaj pt, ca este acolo o mizerie de vulcanizare, spalatorie auto, service, frizerie shi bar. In fiecare luna are loc cate un accident pt ca lumea iese tare din pasaj shi nu se ashteapta ca cineva sa-i taie calea. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de cate ori trec pe acolo incetinesc la iesirea din pasaj pentru ca stiu ca se poate intampla asa ceva... Oricum, nu te poti feri de toti idiotii, asta e clar!

 

Sanatate multa, Kali, si bafta la examen, daca il mai dai. Sigur o sa iei 10 la prezentarea lucrarii!!! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin de la Kali. Piciorul o doare ingrozitor, aseara i-au facut o injectie de calmare, azi i-am zis asistentei sa-i mai faca una, dar pana sa plec, nu a venit. E posibil ca piciorul sa i-l puna in gips...

Ea e optimista si pusa pe sotii, dornica de o tigara, nu-i place patul care miroase ingrozitor si are nevoie ca prietenii sa-i fie aproape.

 

In rest, ii este mila de cel care a lovit-o: ala lucreaza ca sofer pe Nissan, nu e din Bucuresti, isi vede familia o data la cateva saptamani, si cum o sa i se faca dosar penal, adio slujba! Lui Kali ii pare mai rau de el decat de ea insasi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin de la Kali. Piciorul o doare ingrozitor, aseara i-au facut o injectie de calmare, azi i-am zis asistentei sa-i mai faca una, dar pana sa plec, nu a venit. E posibil ca piciorul sa i-l puna in gips...

Ea e  optimista si pusa pe sotii, dornica de o tigara, nu-i place patul care miroase ingrozitor si are nevoie ca prietenii sa-i fie aproape.

 

In rest, ii este mila de cel care a lovit-o: ala lucreaza ca sofer pe Nissan, nu e din Bucuresti, isi vede familia o data la cateva saptamani, si cum o sa i se faca dosar penal, adio slujba! Lui Kali ii pare mai rau de el decat de ea insasi...

N-ar trebui sa-i para rau de shofer ca nu-i face nimeni nici un dosar penal, ca legal nu au pt. ce. Ar trebui in schimb sa fie nervoasa shi sa-shi doreasca sa-i rupa capul ca sa fie altadata mai atent mai ales ca asta-i munca lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...