Sari la conținut

Detinatori de GPZ.


Ablenick
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare , revin si eu cu doua intrebari daca nu va suparati , ce capacitate are rezervorul ( 17 l ? ) si la cati km dichisiti lantul ?

 

Asfalt uscat !

rezervorul are 18 l din care 2,2 l rezerva.lantzul i-l spal cu pensula si motorina la 600km dupa care i-l sterg cu carpa uscata si-l ung cu ulei de motor din cel mai ieftin tot cu pensula.si cu un pret minim si 15 min. de munca in 5000km de cand am pus kit lant nu l-am intins niciodata!si arata ca nou de lumea intreaba daca l-am schimbat iar. am renuntat la spray fiindca dadeam cam 100 lei pe cel de uns si degresat si-mi ajungea 2 luni.cu metoda mea cu 15 lei curat 1 an.e adevarat ca a 2-a zi tre sa sterg roata din spate de ulei dar dureaza 5 minute si apoi mai umblu la lant peste 600 km...

spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu lantul il spal cu motorina. Dupa care il sterg cu carpa uscata si apoi ii dau cu spray. E adevarat ca roata spate se face ca dracu'...si mai am si janta alba ;)

Stiti vreunul la ce pret gasesc un kit de distributie? Ca am cautat si nu am prea gasit. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu lantul il spal cu motorina. Dupa care il sterg cu carpa uscata si apoi ii dau cu spray. E adevarat ca roata spate se face ca dracu'...si mai am si janta alba ;)

Stiti vreunul la ce pret gasesc un kit de distributie? Ca am cautat si nu am prea gasit. :laugh:

http://www.romimoto-piese.ro/category/1041.../vehicle/18451/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Cu regret in suflet, din cauza de nevasta ingrijorata..., trebuie sa ma despart de frumusete de locomotiva ...

Pacat :laugh: . Spor la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞtiu că nu e topic de vânzări, aÂşa că sorry de deranj.

Vând kawasaki gpz 500s fab. 96, 43000km, cauciucuri noi, plăcuțe noi, filtre noi, ulei furcă schimbat, stare bună. 1200 euroi. Ionuț 0744 557522

post-47548-1278419004_thumb.jpg

post-47548-1278419048_thumb.jpg

post-47548-1278419072_thumb.jpg

post-47548-1278419099_thumb.jpg

post-47548-1278419123_thumb.jpg

post-47548-1278419160_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat :laugh: . Spor la vanzare.

 

Tot am mers pe ea zilele astea, si piticul meu dominant de pe creier - nu am unul singur - imi sopteste s-o tin. Pana pe 15 ma decid. Am investit o gramada de timp in ea, iar daca o dau vreau sa stiu ca e apreciata, nu luata de cine stie ce teribilist "dependent de adrenalina" - asa, ca sa folosesc un stereotip de ultimi ani.

Pe de alta parte, nici o miscare la capitolul intalniri? Vad ca altii fac tot felul de iesiri in familie... Noi, chiar nici macar o bere fara alcool la colt de strada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt sigur ca se potriveste pentru ca gpz-ul meu este din 94. Arata ca cele fabricate pana in 1993.Oricum mie mi-ar trebui si patine si intinzator.Din ce am vazut eu in link-ul dat de tine era vorba doar de lanr. Multumesc frumos, oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt sigur ca se potriveste pentru ca gpz-ul meu este din 94. Arata ca cele fabricate pana in 1993.Oricum mie mi-ar trebui si patine si intinzator.Din ce am vazut eu in link-ul dat de tine era vorba doar de lanr. Multumesc frumos, oricum.

incearca si la motoboom sau alt dealer kawa. au cataloage si-ti spun pe loc pretul si in cat timp poti sa le ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot am mers pe ea zilele astea, si piticul meu dominant de pe creier - nu am unul singur - imi sopteste s-o tin. Pana pe 15 ma decid. Am investit o gramada de timp in ea, iar daca o dau vreau sa stiu ca e apreciata, nu luata de cine stie ce teribilist "dependent de adrenalina" - asa, ca sa folosesc un stereotip de ultimi ani.

Pe de alta parte, nici o miscare la capitolul intalniri? Vad ca altii fac tot felul de iesiri in familie... Noi, chiar nici macar o bere fara alcool la colt de strada?

Arunca tu o zi in care sa ne intalnim, poate vine si Fane...si cine mai stie...si alti gpz-isti :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e un grup restrans, eu propun o "iesire spontana" pana in Bikers Otopeni.

 

Daca suntem mai multi, am o prietena care are agentie de turism si poate ne gaseste ceva ieftin pe undeva - de preferat pe la Pitesti, Curtea de Arges, ca sa ne putem intinde putin la drum si pe autostrada. Poate Valea Oltului - o Cozie ceva.

 

Ca timp nu eu trebuie sa propun, pentru ca in afara de 26 iulie 8 august cand dau o fuga pana in Japonia, sunt in concediu pana in septembrie, deci pot oricand.

 

Deschid o lista de potentiali participanti, urmand ca in functie de numarul lor sa va prezint o oferta de cazare de la agentia de turism. In cazul in care cineva gaseste mai ieftin, sau pune la bataie o locatie, mergem pe varianta mai avantajoasa.

 

Cei care vor sa participe sa spuna si perioada in care le-ar conveni, ca sa ne facem o idee.

 

Daca nu va convine propunerea mea, astept sugestii. Oricum, mie imi surade o astfel de iesire, indiferent in ce forma. Nu uitati de varianta Bikers. Asta e foarte usor de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o idee sa facem o plimbare impreuna!

 

off topic : Stie cineva dc nu mai primesc notificatii pe mail de la forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Bikers Otopeni este o locatie potrivita pentru a ne intinde la un pahar de vorba si sa ne cunoastem.Astept data intalnirii,eu merg aproape in fiecare weekend acolo si pana acum nu m-am intalnit cu niciun posesor de gpz in zona.

Editat de Silviu1977
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu si Testos vineri o sa mergem la Ploiesti daca vreti sa va plimbati mergeti cu noi :laugh:

Pai inseamna ca treceti pe langa mine(Saftica).Poate ne vedem ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai inseamna ca treceti pe langa mine(Saftica).Poate ne vedem :laugh:

 

Okay! da-mi un numar de telefon pe PM si te sunam cand trecem pe acolo...nush exact la cati km de Bucuresti este Saftica?

Mesaj completat

Vin si eu, daca mergeti dupa ora 3. Iar drumul spre Ploiesti trece si prin Otopeni. Poate oprim cateva minute la o bere fara alcool.

 

eu aseara am iesit cu Tzestos si el nu stia sigur la cat o sa plece. Oricum eu as fi vrut pe la ora 16:00 . Sa vedem ce zice si el si te anuntam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca nu am ajuns, dar eram la Curtea de Arges cu o japoneza si ne-am intors dupa 5. N-am reusit sa sun pentru ca nu mai am credit. Sorry. Sper ca a fost ok.

 

In alta ordine de idei, mai las din pret la gpz-ica - 1400E, ca am nevoie mare de bani.

 

Spor si ne auzim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca nu am ajuns, dar eram la Curtea de Arges cu o japoneza si ne-am intors dupa 5. N-am reusit sa sun pentru ca nu mai am credit. Sorry. Sper ca a fost ok.

 

"Trenule", japoneza de la Curtea de Arges era cu roti sau cu picioare? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Trenule", japoneza de la Curtea de Arges era cu roti sau cu picioare? ;)

 

Cu picioare, dar la venerabila varsta la care, daca ar fi avut roti, era declarata o piesa de muzeu valoroasa...

Mesaj completat

Luni plec in Japonia - mi-ar prinde bine niste bani pe acolo in plus, drept pentru care, pentru gpz-isti las pretul la 1200E cu actul de vanzare-cumparare, urmand ca la intoarcerea mea sa finalizam actele. Exista si varianta de 1000E acum si restul cand finalizam actele.

 

A, nu mai are itp valabil. Alte probleme care ar putea aparea la identificare - roata modificata pe spate - dar am roata originala, asa ca poate fi inlocuita.

Daca va intereseaza - 0762.150.823. Pozele sunt mai la vale, cu 3 pagini inainte.

Mesaj completat

Sunt bou, are itp valabil pana pe 2 iulie 2011, nu 2010, deci mai e valabil un an. Era si logic, ca de-abea anul trecut am inmatriculat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cine are o sonda termostatica???? pt gpz evident......si o vinde??? Spre ghinionul meu, s-a bulit!!!

Mesaj completat

Dar daca iau eu una de dacie si ii fac o reductie la teava??? S-ar putea sa mearga? ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are o sonda termostatica???? pt gpz evident......si o vinde??? Spre ghinionul meu, s-a bulit!!!

Mesaj completat

Dar daca iau eu una de dacie si ii fac o reductie la teava??? S-ar putea sa mearga? ???

teoretic merge orice sonda. mergi cu ea in mana la magazin si care se potriveste ca marime,filet si borne se va potrivi si functiona. eu am radiator complet cu sonda ,termostat,electroventilator si furtune dar i-l vand cu totul.

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

WOW acum topcul asta chiar este "mort"

 

 

In fine daca imi permiteti as vrea sa o prezint si eu pe Reta mea .

Din 98 cu 45k la bord (conform ceasului nu ca ar avea vre-o importanta) ea este foarte bine intretinuta (azi a trecut ITP-ul) si are un motor model 2005 pe care l-a primit cadou in 2007(long story).

Este prima mea motocicleta si sunt foarte multumit de ea pana acum (insemand toti cei 80 km facuti :baldy: ;) :D :blbl: )

 

 

p070810_14.23.jpg

p070810_14.23__01_.jpg

p070810_14.23__02_.jpg

p070810_14.23__03_.jpg

p070810_14.23__04_.jpg

Scuse pentru calitate (sunt facute cu o prastie de telefon) si pentru numar ( dar este inca al vechiului proprietar si poate nu vrea sa il postez eu pe net)

 

 

@ mosu_gpz

Ai reusit sa dai motocicleta ?Sau o mai plimbi si sezonul asta?

Editat de dudutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW acum topcul asta chiar este "mort"

 

 

In fine daca imi permiteti as vrea sa o prezint si eu pe Reta mea .

Din 98 cu 45k la bord (conform ceasului nu ca ar avea vre-o importanta) ea este foarte bine intretinuta (azi a trecut ITP-ul) si are un motor model 2005 pe care l-a primit cadou in 2007(long story).

Este prima mea motocicleta si sunt foarte multumit de ea pana acum (insemand toti cei 80 km facuti :laugh: :drink: :) :D )

 

 

p070810_14.23.jpg

p070810_14.23__01_.jpg

p070810_14.23__02_.jpg

p070810_14.23__03_.jpg

p070810_14.23__04_.jpg

Scuse pentru calitate (sunt facute cu o prastie de telefon) si pentru numar ( dar este inca al vechiului proprietar si poate nu vrea sa il postez eu pe net)

 

 

@ mosu_gpz

Ai reusit sa dai motocicleta ?Sau o mai plimbi si sezonul asta?

am reusit! acum ma voi da cu scuterul o vreme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...