Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

On 10/9/2023 at 5:59 PM, traianoniu said:

update la jantaR 1250 gs cu offset:

Tocmai m-am intors de la Belgrad, de la Mile Djunta. Concluzia: daca maine mi-as lua un BMW nou nout, cu roti cu spite, poimaine as fi la Mile Djunta ca sa le sevisez inainte de a folosi motocicleta. Cine vrea detalii,  sunt gata sa dau orice explicatie!

 

 

Mai este un tip in Polonia, care centreaza roti spitate de bembe. Eu la el ma duc, si de fiecare data face treaba buna!

https://www.facebook.com/centrowaniekol

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

invatat de DAN CATA le am trimis la

HAAN  WHEELS

Duinweg 7
5482 VR Schijndel
The Netherlands

+31 73 549 5470

sales@haanwheels.com

www.haanwheels.com

 

SUPER PRET SI LUCRARE

La 09.10.2023 la 21:39, l.u.v a spus:

Ce căcat!

Motociclete de 20.000 euro dar tu ca importator nu ești în stare să faci în România așa ceva!

Auzi, să mergi la Belgrad ca să-ți centrezi roțile cu spițe!

TE ROG ...reformuleaza

motociclete de 30000 euro nu de alta dar ii jignești pe cei care au sărit cu banul hihihi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Poti incerca un schimb complet de lichid de frana, dar slabe sanse avand in vedere erorile permanente. Poate ai noroc si se rezolva cu nivelul corect de lichid din unitatea de ABS, si o diagnoza pentru sters erorile existente. Daca erorile persista, alta unitate ABS sau il faci non-ABS, asta in cazul in care este servo-ABS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce vaselina se foloseste pentru intretinere cardan?Mersi.

Are cineva km facuti cu michelin road 6, o parere personala despre ele? As incerca si marca asta dupa conti road attack 4 si pireli st 2, asta pana apar marimile pentru mobrele bmw r1200gs la pirelli st 3, lansat in ianuarie anul asta. Mersi.

 

Cred ca am postat gresit aici.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Road 6 - montate la sfarsitul lui noiembrie, rulate 2300 km. Mi se par fantastice pentru iarna, aderenta peste Pirelli ST2, doar o idee mai zgomotoase. Cam la combinatia asta ma gandesc sa raman o perioada, Road 6 cand vine vremea rece, Pirelli ST2 in rest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Road 6 n-am folosit, Pirelli ST2 am si eu de multisor. 
 

INTREBARE, fiindca am discutat in contradictoriu cu un amic. Ca varianta 50/50 voi ce ati folosit si recomandati? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am folosit 50/50 dar cand am luat mobra, era echipata cu michelin anakee adventure, aveau un profil zic eu de vreo 70/30, au fost ok, dar fata era zgomotoasa la rulare, principalul neajuns pentru mine si mie personal nu imi dadeau un sentiment de siguranta pe curbe, la cat ma pricep. Cred ca pe un offroad usor spre mediu, fac fata bine. Eu personal nu am mers pe off road cu astea, dar am mers cu metzeler tourance next pe drumuri rele de tot si s-au descurcat si ele si eu, in sensul ca nu am cazut, din fericire. Avantajul lor e ca tin mult, le-am schimbat pe la vreo 13.000 km si cred ca mai mergeau cel putin 3-4000 km dupa cum se vedea profilul pe mijlocul lor, cel putin roata spate. Bafta la alegere. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, adimotor a spus:

Nu am folosit 50/50 dar cand am luat mobra, era echipata cu michelin anakee adventure, aveau un profil zic eu de vreo 70/30, au fost ok, dar fata era zgomotoasa la rulare, principalul neajuns pentru mine si mie personal nu imi dadeau un sentiment de siguranta pe curbe, la cat ma pricep. Cred ca pe un offroad usor spre mediu, fac fata bine. Eu personal nu am mers pe off road cu astea, dar am mers cu metzeler tourance next pe drumuri rele de tot si s-au descurcat si ele si eu, in sensul ca nu am cazut, din fericire. Avantajul lor e ca tin mult, le-am schimbat pe la vreo 13.000 km si cred ca mai mergeau cel putin 3-4000 km dupa cum se vedea profilul pe mijlocul lor, cel putin roata spate. Bafta la alegere. 

Despre Michelin Anskee Adventure am citit ca are un profil “80% road use and 20% off-road use” dar am gasit si info ca sunt 50/50. 
Multumesc pt info, poate apar si alte recomandări 


A folosit cineva Metzeler Karoo 4 sau 

Mitas E-07+ ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...