Jump to content

Recommended Posts

La 06.10.2020 la 10:42, RedRat a spus:

Si cricul trebuie schimbat, nu?

Iar... daca este posibil lucrul asta, este cineva interesat de un schimb de suspensii? unele standard pentru cele low, ale mele? Moto are sub 39.000 km acum (documentat, si nu este import)

Cred ca mai bine/simplu/ieftin/sigur schimbi motocicleta. Astea joase nu se gasesc tocmai usor si poate este un avantaj.

p.s. avem si topic dedicat LC in caz ca vrei sa te muti acolo.

Edited by KHK
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, KHK said:

Cred ca mai bine/simplu/ieftin/sigur schimbi motocicleta. Astea joase nu se gasesc tocmai usor si poate este un avantaj.

p.s. avem si topic dedicat LC in caz ca vrei sa te muti acolo.

Moto e in stare foarte buna. Nu vreau sa il schimb. poate schimb numai saua cu ceva standard... Vedem.

Intrebam de suspensii pentru ca cei de la service mi-au spus ca se poate schimba intre motociclete, doar ca trebuie reprogramate.

Ma voi muta cu cererea pe celalalt topic, dedicat LC. mersi de pont. 

Acum 4 ore, RedRat a spus:

Moto e in stare foarte buna. Nu vreau sa il schimb. poate schimb numai saua cu ceva standard... Vedem.

Intrebam de suspensii pentru ca cei de la service mi-au spus ca se poate schimba intre motociclete, doar ca trebuie reprogramate.

Ma voi muta cu cererea pe celalalt topic, dedicat LC. mersi de pont. 

Man daca vrei sa fii luat mai in serios pune si tu un user name mai normal gen "sobolanul_de_Kaufland"

Nu englezisme. :D

Acum 9 ore, Dan Cata a spus:

Am facut o piesa intarita, care tine aripa spate la GS/GSA :D

... cred ca e prea de dimineata ... !  unde vine piesa asta ?

Buna . Singt nou in Grup. Am nevoie de o informație. Am o motocicleta Bmw gs 1200 r 2008 cu probleme abs. Știe cineva unde pot sa repar sau să-l înlocuiască in Republica Moldova sau Romania si cit mar costa plăcerea?

• Admin

Salut, 

Nu repară nimeni în România așa ceva, cel puțin după știința mea. 

Erau ceva firme parca în Germania sau Olanda care o făceau, caută și tu pe google. 

Altă variantă ar fi un modul sh de pe Ebay sau motorworks.co.uk pe care îl schimbi într-un service. 

Acum 3 ore, Vitalie a spus:

Buna . Singt nou in Grup. Am nevoie de o informație. Am o motocicleta Bmw gs 1200 r 2008 cu probleme abs. Știe cineva unde pot sa repar sau să-l înlocuiască in Republica Moldova sau Romania si cit mar costa plăcerea?

Salut,

Stii cumva ce eroare logheaza?

La modelele de dinainte de 2008 era o problema cu carbunii care se blocau in suportul de alama. Nu stiu daca este aceeasi situatie.

Daca este o problema de mecanica interna valve - cum zicea si luv - trebuie o firma specializata.

numai bine,

paul

Acum 8 ore, Vitalie a spus:

Știe cineva unde pot sa repar sau să-l înlocuiască in Republica Moldova sau Romania si cit mar costa plăcerea?

L-a Bavari-a !

• Admin

La Bavaria ți-l schimbă cu piesă noua. 

Cu 1500 euro ești rezolvat. 

Acum 20 ore, Vitalie a spus:

https://controlunits.co.uk/bmw-r1200gs-motorcycle-abs-dsc-pump-ecu/

• 5 weeks later...