Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Statie emisie receptie , telecomanda camera video, receiver camera video, camera video si GPS.

 

Detector de radar nu ai? C'mon...

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal mai, cand dai atatia bani pe o motocicleta ca iti permiti sa dai si multi bani pe accesorii d-astea, nu? :D :)

 

Are si buton de autodestroy in caz de urgenta? Dar launchcontrol?

 

Io acum am vazut... motocicleta ta baga doar 220 la ora?? Cat de naspa...

 

Si liniuta aia galbena la 180 inseamna ca acolo incep sa pice "device"-urile de pe ea?

 

 

Nu te-ai prins.... .

Fiecare "device" cu liniutza lui.

Liniutza si device-ul, liniutza si device-ul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de sfarsit de sezon pt posesorii de BMW 1200 GS si 1200 GS Adv. Cu ce motor nou de pe piata ati fi dispusi sa schimbati motorul actual? Sau altfel, ce alt motor, diferit de BMW, ar satisface standardele fiecaruia dupa experienta 1200 GS?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca nu am dat la drum decat yamaha xt 600 si gs 650 dakar

 

nu pot spune decat ca pe drumurile pe care le.am facut cu "moby" nu as vrea sa iau altceva

 

insa avand in vedere criza

as opta pt noul tenere de la yamaha...repet in caz de lipsa de bani

 

in alte conditii nimic altceva decat BMW R 1200 GS ADV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de sfarsit de sezon pt posesorii de BMW 1200 GS si 1200 GS Adv. Cu ce motor nou de pe piata ati fi dispusi sa schimbati motorul actual? Sau altfel, ce alt motor, diferit de BMW, ar satisface standardele fiecaruia dupa experienta 1200 GS?

 

Nici unul momentan la schimb. Sa iau ceva pe langa, mai zicem. Dar nu se pune problema de inlocuire. E prea bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de sfarsit de sezon pt posesorii de BMW 1200 GS si 1200 GS Adv. Cu ce motor nou de pe piata ati fi dispusi sa schimbati motorul actual? Sau altfel, ce alt motor, diferit de BMW, ar satisface standardele fiecaruia dupa experienta 1200 GS?

 

Bogdane, desi nu sunt posesor de GS, pot spune ca, in afara de Raul, nu am auzit pe nimeni sa vrea sa renunte la 1200GS, cu atat mai mult la BMW in general ca marca.

Raul, din motive mai mult sau mai putin subiective considera ca pt touring lui si Irinei le place mai mult Varadero iar pt enduro prefera o motocicleta mai adaptata pt... enduro, el fiind un pasionat al genului si implicit avand nevoie de ceva mai pur-enduro.

 

Referitor la ideea de BMW ca marca, este cunoscut faptul ca nici o alta marca nu mai reuseste sa devina "pe viata" asa cum este cazul BMW, dupa ce apuci sa ai primul BMW. Exceptiile sunt extrem de rare.

 

Chiar daca momentan nu esti hotarat, sunt convins ca ai luat in considerare varianta ca urmatoarea ta moto sa fie 1200GS, stiindu-i multiplele calitati, deprecierea valorica mica in timp etc. O sa treci si peste cele cateva kg in plus si 1L la consum fata de V-Strom... pt ca stii ca merita, mai ales pt un pasionat de plimbari ca tine.

 

Vlad :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, desi nu sunt posesor de GS, pot spune ca, in afara de Raul, nu am auzit pe nimeni sa vrea sa renunte la 1200GS, cu atat mai mult la BMW in general ca marca.

Raul, din motive mai mult sau mai putin subiective considera ca pt touring lui si Irinei le place mai mult Varadero iar pt enduro prefera o motocicleta mai adaptata pt... enduro, el fiind un pasionat al genului si implicit avand nevoie de ceva mai pur-enduro.

 

Referitor la ideea de BMW ca marca, este cunoscut faptul ca nici o alta marca nu mai reuseste sa devina "pe viata" asa cum este cazul BMW, dupa ce apuci sa ai primul BMW. Exceptiile sunt extrem de rare.

 

Chiar daca momentan nu esti hotarat, sunt convins ca ai luat in considerare varianta ca urmatoarea ta moto sa fie 1200GS, stiindu-i multiplele calitati, deprecierea valorica mica in timp etc. O sa treci si peste cele cateva kg in plus si 1L la consum fata de V-Strom... pt ca stii ca merita, mai ales pt un pasionat de plimbari ca tine.

 

Vlad :)

:D multumesc ca mi-ai acordat unicitate!!ai dreptate..pt "touring cu Irina" exista optiunea Varadero(dar si acesta discutabila!!) in rest chiar si pe off road(genul meu de off road,mai fara mila la adresa "fierului") de curand m-am lamurit!!!!

BMW 1200 GS/ADV este THE BEST!!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, tu parerea mea o stii cred deja....

 

Singurul motor cu care eventual as schimba ADVul, si repet, EVENTUAL, ar fi BMW R 1200 RT.

 

 

Dar nici asta nu cred ca se va intampla in urmatorii ani....probabil urmatoarea mobra, cand va fi ea sa fie, va fi tot R12xx ADV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare amuzant este ca dupa un numar de sportivane, in momentul in care am anuntat ca iau alt motor, pariurile erau puse pe R1 sau RSV4. Recunosc ca m-ar tenta un RSV4 sa vad cum e.

 

Cand mi-am luat Rinoceru' (prezent de fatza in garaj, pe cricul central ca sa ii iau masura la ulei), nu a fost unul sa ma felicite. Si ma refer dintre prietenii de drum de aici si din Romania.

 

Au facut fetze dezamagite, ba ca e semn ca m-am terminat, altu ca am imbatranit ..etc.

 

DAR nici unul nu a calarit un R1200GS sa vada cum e, dar s-au grabit la concluzii :D

 

Personal mi se pare o motocicleta extraordinara pentru all-rounder.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare amuzant este ca dupa un numar de sportivane, in momentul in care am anuntat ca iau alt motor, pariurile erau puse pe R1 sau RSV4. Recunosc ca m-ar tenta un RSV4 sa vad cum e.

 

Cand mi-am luat Rinoceru' (prezent de fatza in garaj, pe cricul central ca sa ii iau masura la ulei), nu a fost unul sa ma felicite. Si ma refer dintre prietenii de drum de aici si din Romania.

 

Au facut fetze dezamagite, ba ca e semn ca m-am terminat, altu ca am imbatranit ..etc.

 

DAR nici unul nu a calarit un R1200GS sa vada cum e, dar s-au grabit la concluzii :D

 

Personal mi se pare o motocicleta extraordinara pentru all-rounder.

Singurul obstacol in calea R1200 GS/ADV sa devina mult mai raspandita si "indragita " moto nu este concurenta(nu prea exista in clasa ei!!) este PRETUL!in special cel de achizitie!!consumabilele sunt cam la acelas pret ca la oricare moto!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul obstacol in calea R1200 GS/ADV sa devina mult mai raspandita si "indragita " moto nu este concurenta(nu prea exista in clasa ei!!) este PRETUL!

 

Pai asta este si motivul pt care multi inca ii mai gasesc "defecte", zicem ca strugurii sunt acri... ca indragita (fara gilimele) si dorita este, fara nici un dubiu. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de sfarsit de sezon pt posesorii de BMW 1200 GS si 1200 GS Adv. Cu ce motor nou de pe piata ati fi dispusi sa schimbati motorul actual? Sau altfel, ce alt motor, diferit de BMW, ar satisface standardele fiecaruia dupa experienta 1200 GS?

 

 

Cu nimic nu l-as schimba.

Am RT-ul , dar nu se pune problema sa se inlocuiasca unul pe altul, sunt din segmente diferite, fiecare cu treaba lui, si fiecare isi face bine treaba pentru care a fost proiectat.

Bogdane, crede-ma, vrei nu vrei , tot la BMW o sa ajungi intr-un final, bag seama ca te-a cam prins "microbu" si pe tine... . Asa ca nu o mai lungi atat si hotaraste-te repede, ca timpul trece. Tic-tic, tic-tic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul obstacol in calea R1200 GS/ADV sa devina mult mai raspandita si "indragita " moto nu este concurenta(nu prea exista in clasa ei!!) este PRETUL!in special cel de achizitie!!consumabilele sunt cam la acelas pret ca la oricare moto!!

 

Asa este din pacate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut BMW, dar 1200 GSA imi face cu ochiul rau de tot cu toate ca finantele nu ma ajuta sa ma apropii de el pentru cativa ani de acu incolo :D

Totusi este confortabil cu pasager la drum lung sau nu prea; prin durm lung ma refer la o vacanta de 6-7000 de km, cu 400-600 de km pe zi, in functie de chef :).desigur intrebarea e doar informativa, dar pe viitor am de gand sa incerc astfel de experiente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut BMW, dar 1200 GSA imi face cu ochiul rau de tot cu toate ca finantele nu ma ajuta sa ma apropii de el pentru cativa ani de acu incolo :D

Totusi este confortabil cu pasager la drum lung sau nu prea; prin durm lung ma refer la o vacanta de 6-7000 de km, cu 400-600 de km pe zi, in functie de chef :).desigur intrebarea e doar informativa, dar pe viitor am de gand sa incerc astfel de experiente.

 

 

nu prea e confortabil

dar pana iti iei o sa.l faca...informativ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de sfarsit de sezon pt posesorii de BMW 1200 GS si 1200 GS Adv. Cu ce motor nou de pe piata ati fi dispusi sa schimbati motorul actual? Sau altfel, ce alt motor, diferit de BMW, ar satisface standardele fiecaruia dupa experienta 1200 GS?

cu un motor de pe piata SH. si anume cu un 12GS simplu dar din '06-'07

 

dintre astea noi, singura non BMW care-mi inspira incredere e Tenerele. insa, din pacate e alta clasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...