Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Uitați ce a ieÂşit dacă toți producătorii au copiat BMW-u. ...

 

 

:friends:

 

imi pare rau pentru tine dar NU SE PUNE ca "pune" piciorul jos

la BMW nu e nevoie sa te sprijini pe picior sa o intorci :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce k.oaie tb sa ia sa faci asa ceva...

 

Nu ai nevoie de outze pentru asta

E suficienta putina indemanare si exercitiu

Iti garantez ca pilotul din filmulet nu face asta pentru prima data, a stricat el cateva chestii pe care nu le-a filmat nimeni, si de care nu e mandru

 

Intamplator, e pe un GS, dar se poate face cu orice motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nevoie de outze pentru asta

E suficienta putina indemanare si exercitiu

Iti garantez ca pilotul din filmulet nu face asta pentru prima data, a stricat el cateva chestii pe care nu le-a filmat nimeni, si de care nu e mandru

 

Intamplator, e pe un GS, dar se poate face cu orice motocicleta

 

eu n am inteles care e partea exclusiva a "stunt"ului .

din ce am mai vazut pe la concursuri, ce face nenea ala cu gs ul e..plimbare pe asfalt

singura chestie ( vorbesc, repet , din punctul meu de vedere) e ca e ditai vaca ( sau boul ) motorul ala

 

dar cred ca l-am vazut pe Rul cu o vacuta echivalenta facand chestii mai "hard" decat asta.

in fine parere mea,

 

ianachime, si nu glumnesc, tu care te ai cam dat in barci cu ele. e fun sa incerci sa faci cu "Vaca" , bicilclisme din astea care se fac cu mobre de cel putin 3 ori mai usoare?

 

eu am incercat cu varaderoul sa l " derapez" si senzatia e nice insa..nu faci balet cu un hipopotam..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii n-au ce face decat sa ridice in slavi acaretele astea. Nu tre sa justificati fata de altii de ce ati dat banii pe ele. E de ajuns ca sunteti voi convinsi de asta :P

 

La urma urmei, fanaticii astia sunt cei care tin brand-ul in picioare. BMW, Harley, Honda... si mituri precum "enduro"-touring sau "paris-dakar"-shit.

 

Ce observ aci pe forum e ca lumea nu ia ca atare posturile lor: radeti, zambiti si gata. Lasa-ti-l ca oricum si daca ii explodeaza la 50 la ora in oras tot va ridica in slavi BMW :P ianachime, lucrezi in vanzari? :D

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce observ aci pe forum e ca lumea nu ia ca atare posturile lor: radeti, zambiti si gata. Lasa-ti-l ca oricum si daca ii explodeaza la 50 la ora in oras tot va ridica in slavi BMW ianachime, lucrezi in vanzari?

 

 

NU STIAI??

abia acum ai aflat si tu....harea s.a prims demult

 

sunt deparamentul f super secret de la marketing BMW

 

vezi filmul "jonsonii" si vorbim dupa....:crack:

 

"cat despre explozia la 50 la ora in oras" nu pot sa o asociez decat cu un "infart" la un tip de 30 de ani.....stii cati mor brusc la varsta asta........MULTI

si domule cat de tanar era, si facea sport, maca echilibrat, nu fuma, nu bea ....SARACUL

 

daca e sa FIE....sa stii sigur ca va FI

 

ce sa fac sa nu mai cumpar moto ca la unii se strica/rupe/....putrezeste

 

iau partea buna a lucrurilor si ma DAU

 

ieri eram pe centura ploiestului la 240 km/h daca se rupea cardanul, daca bubuia anvelopa, daca ....daca MUREAM :banana: si asta era :friends: ps... cu k.ul

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prinde, prinde, stiu eu :)

pe testate

 

cu ..corcodusa aia prespun :) ( K parca, asa scrie in PS-ul lui )

Uiatasem ca mai are 15 mobre domnu ianachim, credeam ca cu GSA-ul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 240 ma dadeam cu a doua mea mobra, acu' vreo 10 ani. Ce vremuri, mon cher :rolleyes: E adevarat c-o fi de vina si motoru' din dotare, da' acu' cand mai prind 140-150 am impresia ca am intrecut orice masura :rusinica: ........taloanele de pensie ma asteapta.......... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nevoie de outze pentru asta

E suficienta putina indemanare si exercitiu

Iti garantez ca pilotul din filmulet nu face asta pentru prima data, a stricat el cateva chestii pe care nu le-a filmat nimeni, si de care nu e mandru

 

Intamplator, e pe un GS, dar se poate face cu orice motocicleta

 

 

Sunt de acord cu tine, tb sa ai ceva indemanare+exercitiu pt asa ceva, dar tb sa ai outze sa incerci prima data.

Mai pici, te stergi de praf, mai scapi motoru...si pana la urma reusesti sa faci o manevra ca asta cu ditamai vaca pe macadam. E mare lucru sa perseverezi si sa ajungi la nivelul asta (respect). Si e totusi treaba de curaj.

Mie mi-a placut manevra, nu motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha

 

Low rider

 

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=748979

 

@Eru ai scapat o poza cu un KTM :P

apropos de offroad sau outze :))

 

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha

 

Low rider

 

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=748979

 

@Eru ai scapat o poza cu un KTM :P

 

 

Nu am scapat-o accidental ci am pus-o voit ca sa nu ma acuze rauvoitorii ca promovez anumite marci..in plus am zis sa aiba omu' o poza si pe mobra lui nu numai pe a mea ;) .

 

Daca vreti sa vedeti caderi va dau si niste filme ca o dau pe jos de cateva ori pe we in ultima vreme.

 

 

 

 

Low rider strikes again :

post-47250-0-26154000-1319177508_thumb.png post-47250-0-34142400-1319177516_thumb.png post-47250-0-43502600-1319177523_thumb.png

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am scapat-o accidental ci am pus-o voit ca sa nu ma acuze rauvoitorii ca promovez anumite marci..in plus am zis sa aiba omu' o poza si pe mobra lui nu numai pe a mea ;) .

 

Daca vreti sa vedeti caderi va dau si niste filme ca o dau pe jos de cateva ori pe we in ultima vreme.

 

 

 

 

Low rider strikes again :

post-47250-0-26154000-1319177508_thumb.png post-47250-0-34142400-1319177516_thumb.png post-47250-0-43502600-1319177523_thumb.png

 

 

Mi-as da un ou pt ktm-ul asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io mi-as da toata ouale din frigider... si ieri erau 2 cutii de 6!

 

 

si @cavalerul

 

baiEti pentru rubrica de TROCURI/SCHIMBURI si alte jocuri cu "oua"

 

apelati cu incredere BURSA :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca ai mers cu GSA-ul cu 240... Cu K stiu ca nu trece de 130... :P

 

 

mai bine incepi sa te documentezi de k" uri ca la primavara iese din garantie....:cheers:

iar la 240 am ajuns ca mi.am cuplat magnetul pe masina aia LOTUS de politie si ma tot tragea

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Vin cu o tema asa de banala, de nu ma gandeam ca eu o sa o scriu vreodata...

Vreau sa trec la BMW.

Am / am avut: Varadero, Varadero, Moto Guzzi, IJ.

 

Ce sa aleg intre GS 2005, 40.000 km, ceva extra-optiuni si un Adventure 2007, 100.000 km? Aceeasi bani: 8.000 EUR plus nu-stiu-cat, probabil...

La ce sa ma zgaiesc?

 

Am gasit si GS din 2005, standard, la 90.000 km, cu 5.000 EUR...

 

Fiind in topicul BMW ma gandesc ca nu e potrivit sa va intreb daca Africa Twin nu ar fi o optiune, deasemenea...?

 

De ce schimb Varadero? Oare, de ce il schimb? Aaaa...

Editat de GAMO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...