Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

cum procur ceva de la Wunderlich?

» Post actualizat in 15 Mar 2015 12:21

http://www.wunderlich.de/shop/de/zusatzkoffer-6022.html

daca nu vrei sa comanzi direct de pe site, poti vb cu nenea crazy angel

 

Metric Motion SRL

Dealer: Wunderlich, DragSpecialties, Parts Europe, Zodiac, Custom Chrome, Motorcycle StoreHouse, Iicon, Kuriakyn, Arlen Ness, Thor, Highway Hawk, etc.

 

Reseller: Touratech

 

comenzi: office@metricmotion.ro

tel: 0723.649.225

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, am fost astazi la dealerul BMW unde imi fac reviziile de obicei si am vorbit cu ei despre flansa de la roata din spate: se inlocuieste gratuit. Foarte curand BMW va informa clientii printr-o scrisoare, asa ca daca nu sunteti clienti la BMW eu zic sa sunati si sa va programati.

Toate cele bune.

 

 

post-16462-0-63009500-1426505986_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am fost astazi la dealerul BMW unde imi fac reviziile de obicei si am vorbit cu ei despre flansa de la roata din spate: se inlocuieste gratuit. Foarte curand BMW va informa clientii printr-o scrisoare, asa ca daca nu sunteti clienti la BMW eu zic sa sunati si sa va programati.

Toate cele bune.

 

Vroiam sa spun "asta da firma!", insa cu postul de sub... :P. Oricum, eu cred ca e valabil pt bavaria romanica. BMW-ul ramane super brand

Editat de navix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Bavaria Buc am dat eu mail si am primit o poveste cum ca daca fac revizia la ei se indura de mine si verifica acea piesa, in nici un caz sa inlocuiasca.

Viva la Bavaria Romania!

Asta nu inseamna ca unii oameni de acolo sunt neimplicati. Dar poate politica firmei Bav-Ro nu este de asa natura...

Incerc sa gasesc pe cineva care vorbeste maghiara sa incerc un mail la vecinii din cate am inteles mai destupati la minte din acest pc de vedere.

Daca reusiti in Bucuresti ceva poate postati aici sa mergem mai multi peste ei, poate ii sensibilizam.

Astept provincia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa spun "asta da firma!", insa cu postul de sub... :P. Oricum, eu cred ca e valabil pt bavaria romanica. BMW-ul ramane super brand

 

Vorbim despre 100k de mobre, e oarecum normal ca sa se amane... Si hai sa stam stramb si sa judecam drept, nu toate au problemele cu flansa.. Un prieten cu un GSA din 2005 are peste 100.000km si nu a avut probleme... Am vazut pe DVRider cazuri de flansa rupta in doua... Depinde si de cum mergi si pe unde, cum strangi roata etc...

» Post actualizat in 19 Mar 2015 11:17

La Bavaria Buc am dat eu mail si am primit o poveste cum ca daca fac revizia la ei se indura de mine si verifica acea piesa, in nici un caz sa inlocuiasca.

Viva la Bavaria Romania!

Asta nu inseamna ca unii oameni de acolo sunt neimplicati. Dar poate politica firmei Bav-Ro nu este de asa natura...

Incerc sa gasesc pe cineva care vorbeste maghiara sa incerc un mail la vecinii din cate am inteles mai destupati la minte din acest pc de vedere.

Daca reusiti in Bucuresti ceva poate postati aici sa mergem mai multi peste ei, poate ii sensibilizam.

Astept provincia...

Bavaria sau nu tot BMW sunt, si vor face cum le spune BMW Motorrad, nu cum vor ei! Eu zic sa astepti un pic pana primesc stocurile, cei de aici mi-au spus ca le asteapta in Aprilie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne intelegem. Nu le-am trimis mail in sensul ca sa le bag, cum se zice, "sula-n coaste" sa ma rezolve in 2 timpi si 3 miscari. M-am referit la faptul ca din mail-ul lor nu se intelege ca stiu de aceasta campanie si ca vor actiona in consecinta la momentul potrivit. Cat despre mersul cu "batrana bavareza", de altfel din 2010 si cu aprox 24k la bord, nu am de gand sa o "rup in doua" pe coclauri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW motiveaza fisurile prin strangerea excesiva a suruburilor de fixare la inlocuirea discului de frana (si prin faptul ca piesa cu pricina este din aluminiu, deci nu suporta orice cuplu de strangere).

Deci nu strangerea cu cuplu prea mare a suruburilor de roata este cauza.

 

Cu alte cuvinte, cine are discul de frana spate original, nu prea are de ce sa se alarmeze,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne intelegem. Nu le-am trimis mail in sensul ca sa le bag, cum se zice, "sula-n coaste" sa ma rezolve in 2 timpi si 3 miscari. M-am referit la faptul ca din mail-ul lor nu se intelege ca stiu de aceasta campanie si ca vor actiona in consecinta la momentul potrivit. Cat despre mersul cu "batrana bavareza", de altfel din 2010 si cu aprox 24k la bord, nu am de gand sa o "rup in doua" pe coclauri.

ei nu au stiut de nici o campanie si cand am insistat mi-au spus ca nu e valabil pt Romania.. Sa vedem acum,dupa ce le-am trimis email cu talonul. Tot un 2010 am si eu ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,



Asta vara mi-am luat o camera Gopro si nu am gasit o pozitie de fixare interesanta pe motor.


Problema cea mai mare este vibratia. Cel mai frumos loc era pe crashbar in lateral deasupra cilindrului stang.


Ma gandeam ca poate aveti experienta si o puteti impartasi aici.



Montajul sus pe casca este cel mai OK pana acum, dar nu ma incanta prea tare.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ai imprimanta 3d, de ce nu iti faci un cadru exterior go-pro-ului si sa il prinzi in 4 colturi, cu ceva arcuri. Alea ar trebui sa absoarba vibratiile. Arcuri gasesti in magazine de bricolaj, in BauMax am vazut eu cu ochii mei.

 

Fa asta si testeaz-o, apoi fa-o in n+1 exemplare si faci un banut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sub observatie? tinand cont ca gena aia e localizata "deep in the anus" iti dorim spor la analiza.

cand prinzi un nou posesor de bmw ai grija sa-l cauti direct in poponeata.

doar de dragul stiintei, bineinteles. spor!

nu e nevoie sa ii caut in plus decat se scarpina ei. in Bucuresti cel putin, menajeria e plina. Sau are AB laboratorul cu cobai :). Ca alta explicatie nu exista. Evident, stiu eu cele 3 sau 4 exceptii ( september, capone, luv , robert si mai era unul dar nu mi l amintesc aici ). Astia sunt vaccinati si au gene bune.

 

Si nici de Harea nu ma plang. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nevoie sa ii caut in plus decat se scarpina ei. in Bucuresti cel putin, menajeria e plina. Sau are AB laboratorul cu cobai :). Ca alta explicatie nu exista. Evident, stiu eu cele 3 sau 4 exceptii ( september, capone, luv , robert si mai era unul dar nu mi l amintesc aici ). Astia sunt vaccinati si au gene bune.

 

Si nici de Harea nu ma plang. :)

sa pui toti oamenii in aceeasi oala mi se pare... in fine.

mie-mi place semnatura ta "Sa-ti feresti capul de frig si de prostie."

s-ar parea ca la tine e putin cam tarziu pentru asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista niste pufere care se folosesc la stabilizarea camerelor montate pe drone.

O sa incerc cu alea. Partea faina este ca iti montezi telefonul pe drona si are un soft care citeste vibratia si iti spune ce rigiditate sa aibe puferele respective :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un pic ciudat ce zici. go pro are stabilizare de imagine. eu l-am pus pe rezervor cu ventuza si nu se vede in film vibratia. singurul lucru nasol e ca preia sunetul de la pompa de benzina si se aute tziuitul :).

la tine ar trebui sa fie mai bine ca 1200-le vibreaza mai putin ca 1100.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un pic ciudat ce zici. go pro are stabilizare de imagine. eu l-am pus pe rezervor cu ventuza si nu se vede in film vibratia. singurul lucru nasol e ca preia sunetul de la pompa de benzina si se aute tziuitul :).

la tine ar trebui sa fie mai bine ca 1200-le vibreaza mai putin ca 1100.

stabilizare de imagine la gopro? esti sigur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare,

Asta vara mi-am luat o camera Gopro si nu am gasit o pozitie de fixare interesanta pe motor.

Problema cea mai mare este vibratia. Cel mai frumos loc era pe crashbar in lateral deasupra cilindrului stang.

Ma gandeam ca poate aveti experienta si o puteti impartasi aici.

Montajul sus pe casca este cel mai OK pana acum, dar nu ma incanta prea tare.

 

Crashbar superior ai ? Cind stai pe loc vibreaza, dar in mers e mult mai bine. Vezi aici:

 

 

Alt loc unde sta bine este pe cadru, in spate, prins cu un clamp si un brat nu foarte lung:

 

 

Si de ce nu, pe side case, cu ventuza (dar se adauga si vibratia cutiei):

 

 

Am mai vazut un suport care se monteaza pe locul semnalului din fata, dar nu am testat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totul depinde de cat de prost e drumul....

pe cadru va filma tot timpul ACELASI unghi!!!!

si tot timpul la o inaltime prea JOASA

 

am tot probat locuri si camere insa pt mine montajul pe casca este cel mai BUN

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...