Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Atunci, inainte de a-l monta, voi tavali filtrul prin praf, sa ofere performanta buna de la inceput.

Prima data este gata uns. Nu ai treaba cu garnitura aia neprofilata nu trece nimic de ea, Daca ai niste vaselina siliconica sa o dai pe margine etanseaza perfect. Eu folosesc K&N de la prima revizie si nu am gasit niciodata praf in interiorul airboxului. E un filtru care tine mai mult decat motorul in sine daca nu il intepi si il cureti/ungi cu grija.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exact asta e ideea, alea "permisive" incep sa filtreze bine numai dupa ce is imbibate cu praf. In prima faza cand is numai unse, au ce functionalitate vrei, mai putin filtrarea :)

Asta e o noutate pt mine. Nu inteleg logica. Elentul filtrant la hartie este "porul", la cele unse este fibra inbibata in ulei. Praful este un depozit care infunda porul sau adera la ulei, nu participa la filtrare. Da poate nu ma pricep eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Nu ar fi mai bine ca atunci cand se imbacsete sa il schimbam cu unu nou ( asta daca nu s-a ajuns la concluzia ca unu nou nu e mai prost decat unu imbacsit ) !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta mea filtru OEM vs K&N pot spune urmatoarele:

 

1 Nu am observat vre-o imbunatatire la capitolele : putere, cuplu, consum

2 K&N filtreaza evident mai bine fata de filtrul OEM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost nici-un BMW-ist la zarnesti? Pareri, impresii?

 

Pai exista topic special la intalniri pt. pareri si impresii despre eveniment. Sau intrebi proprietarii de GS ce impresii au despre GS? Poate despre cel nou... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai exista topic special la intalniri pt. pareri si impresii despre eveniment. Sau intrebi proprietarii de GS ce impresii au despre GS? Poate despre cel nou... ;)

Tu l-ai testat pe cel nou ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))

Cam greu de gasit asa ceva pe sectiunea asta..

Nu ma refer la pasionat sau "muscat" de R1200GS cum de altfel sunt si eu... Doar sa nu fie ceva gen marketing promo etc .Pareri de la cei ce au vazut, testat !! Spre exemplu in general mie imi place ( inca nu destul sa renunt la al meu ) cu mici chestii ( minore) care nu imi plac .... DECI ??? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refer la pasionat sau "muscat" de R1200GS cum de altfel sunt si eu... Doar sa nu fie ceva gen marketing promo etc .Pareri de la cei ce au vazut, testat !! Spre exemplu in general mie imi place ( inca nu destul sa renunt la al meu ) cu mici chestii ( minore) care nu imi plac .... DECI ??? :)

iti place dar nu-ti place deci nu renunti.

Cine face marketing ?

KHK e doar mult mai documentat , citeste....noi doar ne uitam pe poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refer la pasionat sau "muscat" de R1200GS cum de altfel sunt si eu... Doar sa nu fie ceva gen marketing promo etc .Pareri de la cei ce au vazut, testat !! Spre exemplu in general mie imi place ( inca nu destul sa renunt la al meu ) cu mici chestii ( minore) care nu imi plac .... DECI ??? :)

 

Nu te inteleg nici eu, poti sa mergi oricand la Bavaria sa testezi modelul nou....

Nu vrei marketing, dar tot parerea altora te intereseaza :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ca nu ma intereseaza carnatii, fetele si circul lui Pfeiffer.

 

Carnatii si fetele ... pot sa mai inteleg ...

Dar "CIRCUL" ????

Cred ca e mult spus. :nono:

Omul asta sta pe motor cum nu stam noi toti pe picioare ...

Sau nu ? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sal.

Am cam facut impreuna drumul la intoarcere [ Zarnesti / Ploiesti ]

 

iti place dar nu-ti place deci nu renunti.....................

 

 

Sal.

Am cam facut impreuna drumul la intoarcere [ Zarnesti / Ploiesti ]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Am cam facut impreuna drumul la intoarcere [ Zarnesti / Ploiesti ]

 

 

 

Sal.

Am cam facut impreuna drumul la intoarcere [ Zarnesti / Ploiesti ]

Aaa,..daa,..salut

Tu cu cea neagra !

Black beauty !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam o parere a unuia ce a mers cu el si nu are interese BMW...

;0

Cred ca ma incadrez in cerinte. E tare, poate cea mai tare din ce exista pe piata. Cine si-o permite, nu prea are ce-i reprosa. Micile stangacii se pot remedia.

 

Am inceput livrarea cutiilor de scule pt posesorii de GSA. Cei care nu mi-au dat inca adresa completa ii rog sa mi-o trimita. Expeditia prin Posta, ramburs.

post-8769-0-79658800-1368711925_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mutumesc Bogdan ! ... Dupa cele doua raspunsuri de mai sus voi renunta sa mai intru pe acest forum ! ... le prefer pe cele straine ! Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mutumesc Bogdan ! ... Dupa cele doua raspunsuri de mai sus voi renunta sa mai intru pe acest forum ! ... le prefer pe cele straine ! Bafta !

de intrat poti intra pe ce vrei...

insa de plimbat o sa te saturi de romania....

 

Cred ca ma incadrez in cerinte. E tare, poate cea mai tare din ce exista pe piata. Cine si-o permite, nu prea are ce-i reprosa. Micile stangacii se pot remedia.

 

Am inceput livrarea cutiilor de scule pt posesorii de GSA. Cei care nu mi-au dat inca adresa completa ii rog sa mi-o trimita. Expeditia prin Posta, ramburs.

 

RECOMAND

 

bogdan, vine la fix

 

a intrat comprestorul si trusa de pana de la louis

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...