Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Aveti idee de niste "hippo hands" oarecum universale (vreau sa le pot folosi si pe gs si pe un ktm) care sa merga cu handguardurile montate ? :)

Toate cele pe care le-am gasit necesitau demontarea handguardurilor...

 

Au aparut unele de la Wunderlich; nu sunt universale dar se pot folosi si cu handguarduri. Un avantaj pt. BMW este ca au "ferestre" pt. a putea vedea multitudinea de butoane de pe ghidon.

http://www.wunderlich.de/shop/en/handlebar-muffs.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si ? Nimeni cu nici un cardan rupt, incendiat sau ceva pana acum ? :D

Mai am vreo 400 km pana la revizie si nu stiu daca sa o fac acum sau sa astept sa vina zapada ca sa fiu cu mobra fresh la primavara. Da tare imi e ca mai fac de 5 ori pe atat km pana vine zapada :)

 

iMG_4372fb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ? Nimeni cu nici un cardan rupt, incendiat sau ceva pana acum ? :D

Mai am vreo 400 km pana la revizie si nu stiu daca sa o fac acum sau sa astept sa vina zapada ca sa fiu cu mobra fresh la primavara. Da tare imi e ca mai fac de 5 ori pe atat km pana vine zapada :)

 

iMG_4372fb.jpg

unde-ai gasit tu verdeata aia in mijlocu lu decembrie? :))

 

io as face-o in primavara (revizia de cati km?). ok, mai mergi cu motoru, da nu te poti bucura din plin de el. e frig si aderenta e scazuta, chiar daca nu e zapada.

ai ktm-ul pana incepe noul sezon.

si mai menajeaza si tu motoru ala ca acusi crapa cutia de viteze si o sa stai pe tusa in plin sezon.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde-ai gasit tu verdeata aia in mijlocu lu decembrie? :))

 

io as face-o in primavara (revizia de cati km?). ok, mai mergi cu motoru, da nu te poti bucura din plin de el. e frig si aderenta e scazuta, chiar daca nu e zapada.

ai ktm-ul pana incepe noul sezon.

si mai menajeaza si tu motoru ala ca acusi crapa cutia de viteze si o sa stai pe tusa in plin sezon.

Din ciclul: io-s mai frumos .... :)

post-7216-0-66669500-1419171546_thumb.jpg

Editat de revo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

io as face-o in primavara (revizia de cati km?). ok, mai mergi cu motoru, da nu te poti bucura din plin de el. e frig si aderenta e scazuta, chiar daca nu e zapada.

i mai menajeaza si tu motoru ala ca acusi crapa cutia de viteze si o sa stai pe tusa in plin sezon.

Mda, cred ca o las pe la primavara. Samabata m-a prins prin oras noaptea si era sa mi-o fur rau de tot intr-o curba de la mazga de pe jos

 

Din ciclul: io-s mai frumos ....

 

mai mic, da, dar mai frumos, nush zau...

capone e maxim de frumos :D

Daaaaa, clar.... Noroc ca au spart matrita dupa ce m-au facut :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei, cum sunteti voi astia mari fani si posesori de BMW..

Ce dracu se mananca atata maro despre aceasta marca nu stiu... si stiu cativa dintre voi ce mai mult de 4000km nu pot merge cu acelasi ulei in motor din cauza disparitiei lui. Marca BMW este un vintage al motoarelor cu plusuri si minusuri. Acum sa faci kaki in gura unui fan Oltcit nu mi se pare normal cand isi ridica bunul in slavi, dar cand incepe sa-ti spuna ca merge lejer cu 200km/h.. parca ai trage cel putin o basina. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei, cum sunteti voi astia mari fani si posesori de BMW..

Ce dracu se mananca atata maro despre aceasta marca nu stiu... si stiu cativa dintre voi ce mai mult de 4000km nu pot merge cu acelasi ulei in motor din cauza disparitiei lui. Marca BMW este un vintage al motoarelor cu plusuri si minusuri. Acum sa faci kaki in gura unui fan Oltcit nu mi se pare normal cand isi ridica bunul in slavi, dar cand incepe sa-ti spuna ca merge lejer cu 200km/h.. parca ai trage cel putin o basina. :)

esti adoptat?

de craciun cand toata lumea se felicita si isi ureaza toate cele bune, intru tu sa dai basini pe forum.

de asta nu mai poti tu in ziua de craciun? ca sunt unii fan bmw?

spre deosebire de tine, unii se dau 4.000 km, completeaza cu ulei si pe urma se dau in continuare. tu mai bagi un joc pe calculator.

bagi niste basini, le mirosi bine, faci un joculet si pe urma postezi pe forum sa stie lumea cat esti tu de meserias.

bravo! sarbatori fericite in continuare!

 

p.s. motor mai ai, sau te dai numai pe calculator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei, cum sunteti voi astia mari fani si posesori de BMW..

Ce dracu se mananca atata maro despre aceasta marca nu stiu... si stiu cativa dintre voi ce mai mult de 4000km nu pot merge cu acelasi ulei in motor din cauza disparitiei lui. Marca BMW este un vintage al motoarelor cu plusuri si minusuri. Acum sa faci kaki in gura unui fan Oltcit nu mi se pare normal cand isi ridica bunul in slavi, dar cand incepe sa-ti spuna ca merge lejer cu 200km/h.. parca ai trage cel putin o basina. :)

 

 

Nu sunt sigur ca ma incadrez la categoria fani, dar cu siguranta ma incadrez la aia de posesori.

 

 

In continuare, ca sa citez din clasici, " Nu stiu altii cum sunt dar eu ..." merg 10000 km, fara sa schimb uleiul si ce sa vezi, nu dispare nici o picatura. A mea nu merge lejer cu 200, dar daca e nevoie ajunge acolo, sau mai bine zis nu merg eu lejer la 200.

In alta ordine de idei userul care a postat filmul, este cel mai mare hater al marcii pe care l-am vazut vreodata, prin comparatie tu esti doar o copie facuta de un xerox fara toner. :)

 

Poate ar fi cazul sa lasi si tu spiritul craciunului sa te penetreze.

 

Hai la multi ani tuturor. [haters included]

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei, cum sunteti voi astia mari fani si posesori de BMW..

Ce dracu se mananca atata maro despre aceasta marca nu stiu... si stiu cativa dintre voi ce mai mult de 4000km nu pot merge cu acelasi ulei in motor din cauza disparitiei lui. Marca BMW este un vintage al motoarelor cu plusuri si minusuri. Acum sa faci kaki in gura unui fan Oltcit nu mi se pare normal cand isi ridica bunul in slavi, dar cand incepe sa-ti spuna ca merge lejer cu 200km/h.. parca ai trage cel putin o basina. :)

 

Asa sunt unii, maro...!!!

 

Pt restul, Sarbatori fericite !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti adoptat?

de craciun cand toata lumea se felicita si isi ureaza toate cele bune, intru tu sa dai basini pe forum.

de asta nu mai poti tu in ziua de craciun? ca sunt unii fan bmw?

 

Dpmdv craciunul nu este mai mult decat o intalnire in cadrul familiei (nu sunt adoptat) si in niciun caz nu se pune problema de a aduce cine stie ce cuvinte frumoase dar false.

Cum am si scris in postul de mai sus, nu ma deranjeaza fanii vreunei marci, ma deranjeaza cei ce se falesc cu o marca cu care sunt probleme dar nu scriu acele detalii din cauza faptului ca s-ar discredita in vreun fel.

 

spre deosebire de tine, unii se dau 4.000 km, completeaza cu ulei si pe urma se dau in continuare. tu mai bagi un joc pe calculator.

Nu ma mai joc pe calculator de cel putin 7 ani, singura aplicatie folosita doar pe tron este candy crush. Personal, mi se pare normal ca atunci cand pleci la drum sa nu fii nevoit sa cari scule sau ulei ca sa adapi vaca si sa te duca la destinatie. Bine.. asta in cazul in care mai interesant e drumul si nu mecanicul din tine..

 

bagi niste basini, le mirosi bine, faci un joculet si pe urma postezi pe forum sa stie lumea cat esti tu de meserias.

bravo! sarbatori fericite in continuare!

Nu sunt meserias, doar imi place sa invat in fiecare zi ceva nou.

 

p.s. motor mai ai, sau te dai numai pe calculator?

Ducati 900ss/2001, modelul fara hatereala. :blbl:

 

Nu sunt sigur ca ma incadrez la categoria fani, dar cu siguranta ma incadrez la aia de posesori.

 

 

In continuare, ca sa citez din clasici, " Nu stiu altii cum sunt dar eu ..." merg 10000 km, fara sa schimb uleiul si ce sa vezi, nu dispare nici o picatura. A mea nu merge lejer cu 200, dar daca e nevoie ajunge acolo, sau mai bine zis nu merg eu lejer la 200.

Hai noroace, nivelul de ulei al acelui posesor ramane la fel si dupa 10.000km doar daca are amestec de benzina cu ulei. Toate trebuie sa pape ceva ulei, acolo de vorba de ungerea unor elemente metalice, dar in niciun caz nu e cool sa te trezesti ca dupa 4000km sa te duci sa bagi 1L de ulei (si asta in conditiile in care dai 14000E)

 

In alta ordine de idei userul care a postat filmul, este cel mai mare hater al marcii pe care l-am vazut vreodata, prin comparatie tu esti doar o copie facuta de un xerox fara toner. :)

Nu sunt omule hater daca spun lucrurilor pe nume.. hater as fi daca as ascunde unele prbl si as redirectiona oameni catre un anumit produs de calitate inferioara publicitatii, si in acest fel as face o paguba voita.

 

Poate ar fi cazul sa lasi si tu spiritul craciunului sa te penetreze.

 

Hai la multi ani tuturor. [haters included]

:cheers:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca o fi si o mare realizare sa ai o anume mobra/masina... :) Ganditi mai baieti si voi la scara mai mare, nu mai ramaneti blocati in idei din astea! La multi ani bmw-isti, ducatisti si ... restul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.beemerboneyard.com/bmwafo2sema.html. a incercat cineva treaba asta?eu am pus rahatul ala care pacaleste calculatorul ca frig afara care a fost vreo 30e si se simte o usoara diferenta in bine.testerul vede ca ,senzorul de temp exterioara indica 4 grade.treaba cu asta e ca e cam scump si de asta mai intreb. Editat de andrei gras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.beemerboneyard.com/bmwafo2sema.html. a incercat cineva treaba asta?eu am pus rahatul ala care pacaleste calculatorul ca frig afara care a fost vreo 30e si se simte o usoara diferenta in bine.testerul vede ca ,senzorul de temp exterioara indica 4 grade.treaba cu asta e ca e cam scump si de asta mai intreb.

pune si tu un link valabil, ca ala nu merge...

 

 

 

http://www.beemerboneyard.com/bmwafo2sema.html

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroace, nivelul de ulei al acelui posesor ramane la fel si dupa 10.000km doar daca are amestec de benzina cu ulei. Toate trebuie sa pape ceva ulei, acolo de vorba de ungerea unor elemente metalice, dar in niciun caz nu e cool sa te trezesti ca dupa 4000km sa te duci sa bagi 1L de ulei (si asta in conditiile in care dai 14000E)

 

La mine nivelul de ulei ramane fix acelasi dupa 10 000 km cu marja de eroare a instrumentelor de masurat.

 

Nu sunt omule hater daca spun lucrurilor pe nume.. hater as fi daca as ascunde unele prbl si as redirectiona oameni catre un anumit produs de calitate inferioara publicitatii, si in acest fel as face o paguba voita.

 

:cheers:

 

Citeste un pic mai atent. Nu despre tine am zis ca esti hater, ci despre userul care a postat filmul, de unde au incepul inflamarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai revenim si la chestii legate de caprele astea, ca eu personal m-am saturat de polemicile astea cu a cui e mai tare sau mai mare sau mai buna.

Asa ca ii intreb pe cei care au navi V cum faci ca pe monitor sa iti apara de exemplu, doar viteza sau doar presiunea din roata fata, adica doar o functie din cele multe legate de parametri, pe care ti le afiseaza navigatorul. Am incercat sa dau de joystikul ala in sus, in jos, la dreapta, la stanga, dar degeaba.

Alta intrebare, unde gasesc o bricheta sau cum i-o zice, care sa intre in priza care o are motoreta, eu nu am gasit la louis, polo, etc. decat de alea care au diametrul normal, pur si simplu nici nu stiu cum se numesc, pentru ca as vrea sa pun si eu un incarcator cu usb pentru telefon, camera, etc. Mersi.

Sa avem un An Nou mai bun, mai plin de bucurii! LA MULTI ANI TUTUROR!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat de curand de la Connex de pe maica domnului o mufa pt 12 V cu amandoua diametrele. Am dat 6 lei pe ea. Arata ca o mufa obisnuita de masina doar ca are o bucatica de plastic rosu in varf, care se scoate, si astfel devine mufa tip BMW.

La multi ani, sanatate , noroc si bani !

Ca restul le cumparam ... :-D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...