Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

adica stii undeva la budapesta?

 

ca revizia de 61000 am facut.o la un dealer bmw in buda si nu aveau cunnostiinta de asa ceva

 

In prima saptamana din decembrie am un loc liber dus-intors pana in Jermania.

Daca-i cineva interesat ,nu cer bani (foarte) multi ,dar parca mi-as repartiza si eu costurile ..ca am ramas cam subtire.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe off nu am nevoie de mai mult cuplu, si asa e arhisuficient.

Nimeni nu zice asta.Cel putin nu eu. Eu am spus ca as vreau cuplul maxim la ture joase. Atat. Ce rost are o mobra turata in draci pentru a capata cuplul maxim?Mai ales offroad. La fel si cu teoria ta (la care nu am completat raspunsul), cuplul si puterea sunt direct proportionale cum ai aratat. Daca scade puterea,ghici ce se intampla cu cuplul? Cand dai cox pe autobahn,te pisi pe el cuplu, acolo iti trebuie cai pentru a merge mai repede,si mai repede,extraordinar de repede. Ma gandesc ca astia de fac SS nu sunt chiar prosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil! :) Exista in sfarsit un site decent www.bmw-motorrad.ro

 

Culmea este ca acum se pomeneste si de echipament BMW si stirile nu mai sunt cele din urma cu 18luni...

 

Ce nu am reusit eu sa gasesc... preturile la motociclete dar poate ca nu este asa important :crack:

Oricum, e un pas inainte!

 

Mesaj completat

Pt cei interesati si de echipament BMW Motorrad, va astept cu pareri/impresii pe topicul dedicat:

/index.php?showtopic=266344

 

Tocmai am pus si un link cu noutatile din colectia 2010; sunt multe noutati pt GS-isti, noul costum Rallye 3 cu manusile si cizmele aferente, tricouri etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cei 128mii cati sunt facuti de tine in conditiile mentionate?

din cei 128.000, 96.000 sunt facuti de mine!...ar fi fost mai multi dar la un moment dat aveam 2 rt-uri si am bagat si in al 2-lea 20.000km pina sa-l vind. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a mai zis asta, aici, acum 12zile / 11pagini: /index.php?...t&p=2180191

:bow:

 

Esti carcotas..... :alcy: .....sau am inteles eu atunci ca va fi valabil incepand cu ianuarie 2010

 

Eu am ocservat acum pe site-uri ca deja se poate comanda varianta galbena

 

See the diference ?

 

mai da-mi mobilul tau de AU te rog...ca o sa te caut cand ma-ntorc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti carcotas..... :alcy: .....sau am inteles eu atunci ca va fi valabil incepand cu ianuarie 2010

 

Eu am ocservat acum pe site-uri ca deja se poate comanda varianta galbena

 

See the diference ?

 

mai da-mi mobilul tau de AU te rog...ca o sa te caut cand ma-ntorc....

 

Nu pot sa "see the diference" pt ca, culmea!!!, tu mi-ai dat atunci reply la postul in care spusesem ca noile modele pot fi DEJA comandate: /index.php?...t&p=2179800

 

Si nu eram carcotas, incercam doar sa evit sa repetam aceleasi informatii. :D

Nr pe PM... am crezut ca l-ai memorat atunci la London. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GIV 32 sa intelg si eu mai bine, mergi cu ELF de 96.000 ?!? - adica tu zici ca e mai bine sa schimbi des un ulei ieftin (60lei/4l) decat sa schimbi rar un ulei scump (60lei/1l) ... o sa ma mai documentez si eu sa vad cat este de ok treaba asta respect-048.gif

 

 

referitor la valentele ON/OFF ROAD ale GS-ului ieri am primit de la un GS-ist bulgar (cu care m-am intalnit culmea pe forestierele din muntii rila/bulgaria :alcy:) videoclipul asta:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GIV 32 sa intelg si eu mai bine, mergi cu ELF de 96.000 ?!? - adica tu zici ca e mai bine sa schimbi des un ulei ieftin (60lei/4l) decat sa schimbi rar un ulei scump (60lei/1l) ... o sa ma mai documentez si eu sa vad cat este de ok treaba asta respect-048.gif

 

 

referitor la valentele ON/OFF ROAD ale GS-ului ieri am primit de la un GS-ist bulgar (cu care m-am intalnit culmea pe forestierele din muntii rila/bulgaria :alcy:) videoclipul asta:

 

 

Impresionant.

 

Oricum i-a dezactivat ABS si Traction Control. Nu facea el stoppie si derapaje cu modulele activate.

 

MDEA: asa da. Cand l-am vazut cum face cu mobra, consider ca sunt mic copil :bow:

 

Mesaj completat

In alta ordine de idei,nu stiu daca exista vreo mobra care sa nu faca chestiile alea. Patetic.

 

Eu din filmultez nu am inteles ca NUMAI BMW R1200GSA face astea. Am prins ideea de FEELING, de WHY NOT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei,nu stiu daca exista vreo mobra care sa nu faca chestiile alea. Patetic.

 

intr-adevar, nu prea sunt mobre care sa nu faca treburile astea. sunt totusi 2 aspecte:

1. stoppie cu frane factory se intampla mai rar.

2. dat p-o roata doar din acceleratie - de asemeni se intampla mai rar.

:alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

organizez ture demo similare videoclip intre statiile de metrou romana si universitate la orele pranzului cand e metroul in greva :alcy:

 

nu am dezactivat nimic

nu le.am comandat ca mai ieftin asa ma apropii de un 5000 euro fara cele doua sist de siguranta :bow:

 

 

carcotasilor...........ORICE MOTO FACE ASTA.... la 280de kg ma lasati.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar, nu prea sunt mobre care sa nu faca treburile astea. sunt totusi 2 aspecte:

1. stoppie cu frane factory se intampla mai rar.

2. dat p-o roata doar din acceleratie - de asemeni se intampla mai rar.

:D

Vezi ca e pus un film cu un 1150 pe-aici chel care face chestii mai sugubete. Dan Cata a ridicat roata la 1100 numai din acceleratie. Si daca ala nu e ditamai autobuzul ... Plus ca n-are atatia cai ca un 1200. Cand pui terminatia Adventure unei mobre e frumos sa arati exact asta. Peisaje,salbaticie,river crossing,desert orice. Trei uilii si juma' de powerslide doar fac posesorii de SS sa se strice pe ei de ras. In alta ordine de idei,sunt de acord cu Baiazid, da frate,uite ca daca ne fortam facem si noi un uilii cu adventure. Daca asta era mesajul atunci da frate,ma retrag cu coada intre picioare. Insa cum am zis, ce dreq d-aia iei adventure? Pai un filmulet cu un 990 da mai bine la segmentul asta. In fine, cred ca ma plictisesc (de fapt ma oftic) mi-am pus mobra la iernat si vremea s-a incalzit :alcy:

Mesaj completat

carcotasilor...........ORICE MOTO FACE ASTA.... la 280de kg ma lasati.......

Carcotez,mobra mea e la iernat. Ce altceva as putea face. :bow: Ia uite aici un porc facand uili :

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

videoclipul e facut semiprofesionist de catre o scoala moto ON/OFF ROAD din italia (AdventureSchool.it) - cel putin eu, vad videoclipul asta ca pe o pretuire adusa GS-ului si ce ce poti face cu el (sau mai bine zis cea ce te pot

invata sa faci) - ce pot face alte mobre, sincer, si fara lipsa de respect, nu ma intereseaza pentru ca deocamdata ma simt foarte bine cu asta respect-048.gif

 

desi in partea de offroad e putin mai chinuitor decat cu dominatorul (de ex.) placerea drumului de la intoarcere pe asfalt cu GS-ul dupa ce ai batut forestierele nu se poate descrie lol-029.png

 

PS. eu am vazut si masini, facand uiliii si stopiii mockery-017.gif, pe iutub bineinteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa o lasam usor cu offtopicul.

 

Orice motor face wheelie si stopie. Mesajul era altul. Videoclipul este foarte frumos realizat. Chiar imi place.

 

E clar ca "neposesorii" vor fi atacati si vor avea nevoie sa ne demostreze noua cum si HD/Transalp/sau alte jucarii fac acelasi lucru. Foarte frumos: ii invit sa faca offtopic la ei in topic. Asta este R1200GS/ADV.

 

Cand mai vreau sa revin pe topicul acesta, vreau sa citesc despre motocicleta din subiect, nu de altele. Nici eu nu intru pe forum de transalpisti/tdmisti sa laud BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa o lasam usor cu offtopicul.

 

Orice motor face wheelie si stopie. Mesajul era altul. Videoclipul este foarte frumos realizat. Chiar imi place.

 

E clar ca "neposesorii" vor fi atacati si vor avea nevoie sa ne demostreze noua cum si HD/Transalp/sau alte jucarii fac acelasi lucru. Foarte frumos: ii invit sa faca offtopic la ei in topic. Asta este R1200GS/ADV.

 

Cand mai vreau sa revin pe topicul acesta, vreau sa citesc despre motocicleta din subiect, nu de altele. Nici eu nu intru pe forum de transalpisti/tdmisti sa laud BMW.

 

raule

te enervezi degeaba

nu uita un singur lucru

 

NOI CHIR NE DAM CU BESTIILE ASTEA....ASTA E TOT CE CONTEAZA!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NOI CHIR NE DAM CU BESTIILE ASTEA....ASTA E TOT CE CONTEAZA!!!!!!!

 

Lol, pai de aceea le-am cumparat. Sa le cocosham ;)

 

Ideea este alta: orice om care intra pe un topic cu o anumita tematica, se asteapta sa gaseasca subiecte pe acea tema. Daca vroia sa vada wheelie-uri cu varadero/transalp/hd, intra pe topicurile respective.

 

Mi se pare civilizat si de bun simt sa pastrezi linia topicului.

Mesaj completat

 

 

Are cineva manualul de service? Mi-au cerut pentru servisul 10.000km vreo 450$

Editat de Baiazid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decirevin cu intrebarea

 

UNDE CENTRAM DIN SPITE JENTILE DE BMW?

 

Intreaba-l pe neamt (Gerber) ....imi dai mie rotile , luni 30 plec, ma intorc pe joi-vineri...daca zice ca se poate...stai si tu fara mobra cateva zile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decirevin cu intrebarea

 

UNDE CENTRAM DIN SPITE JENTILE DE BMW?

 

Wake up and smell the roses ! Datorita patternului unic de spite BMW nimeni nu stie sa ti le faca. Nimeni. Nici in Romania nici in Europa. Inafara de Germania (nu am reusit inca sa descopar unde exact, dar sper ca cineva acolo stie) , UK si USA eu nu am gasit nicaieri unde. Iti pot da adrese din UK/USA unde stiu sa le faca, dar nu va fi ieftin ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...