Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut,

va rog am si eu nevoie de ajutor, in aceasta seara am fost oprit de politia rutierea ,impreuna cu o masina RAR si mi s-a luat talonul deoarece la 6200 rpm in loc de 94 aveam 114db. problema e urmatoarea ,motocicleta are evacuarea full yoshimura trioval din titan si as vrea sa reduc zgomotul cu un silencer , dar din pacate modelul meu nu dispune de asa ceva. se poate confectiona unul fara sa modific evacuarea ? astept sfaturi ,solutii de la voi. va multumesc anticipat si asfalt uscat!

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AparTe

salut.. as avea de gand sa achizitionez in viitor modelul 2011 de R1,,, sa dat cineva cu ea ? imi poate da cineva amanunte ..dar la modul testat live,, sau vbit cu lume care a testat-o live, ma intereseaza pozitie, frane, ciclistica, si cat de diferit este motorul de cel clasic de 4 in linie,, .am citi despre ea pe net,, m-am interesat , am sa merg sa fac chiar un drive test in viiotr, dar pana atunci as vrea sa impartasim una alta aici,, .

Tin sa mentionez ca am mers pe miare de 1000, dar am avut un v2, Ducati Monster S4r, si de atunci s-au schimbat multe :grinbandit:,, si ma gandeam la R1 ptr ca impaca si capra si varza din cate am citit,, R1 sau Aprilia V4 ptr ca am vbit cu un detinator si mi se pare destul de interesanta,,dar mai mult inclin spre R1, ptr ca nu prea mai vreau Italienesti ,, Prietenii stiu de ce :bounce:

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

va rog am si eu nevoie de ajutor, in aceasta seara am fost oprit de politia rutierea ,impreuna cu o masina RAR si mi s-a luat talonul deoarece la 6200 rpm in loc de 94 aveam 114db. problema e urmatoarea ,motocicleta are evacuarea full yoshimura trioval din titan si as vrea sa reduc zgomotul cu un silencer , dar din pacate modelul meu nu dispune de asa ceva. se poate confectiona unul fara sa modific evacuarea ? astept sfaturi ,solutii de la voi. va multumesc anticipat si asfalt uscat!

 

Mai redu si tu plimbarile nocturne. Deja se stie ca-s peste tot masini RAR. Cauta un motociclist cu R1 , dai 12 beri si roaga-l sa-ti imprumute sistemul de evacuare stock, asta ca s-o rezolvi rapid. Stiu destui ca au patit deja acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

va rog am si eu nevoie de ajutor, in aceasta seara am fost oprit de politia rutierea ,impreuna cu o masina RAR si mi s-a luat talonul deoarece la 6200 rpm in loc de 94 aveam 114db. problema e urmatoarea ,motocicleta are evacuarea full yoshimura trioval din titan si as vrea sa reduc zgomotul cu un silencer , dar din pacate modelul meu nu dispune de asa ceva. se poate confectiona unul fara sa modific evacuarea ? astept sfaturi ,solutii de la voi. va multumesc anticipat si asfalt uscat!

In ce zona te-a oprit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai redu si tu plimbarile nocturne. Deja se stie ca-s peste tot masini RAR. Cauta un motociclist cu R1 , dai 12 beri si roaga-l sa-ti imprumute sistemul de evacuare stock, asta ca s-o rezolvi rapid. Stiu destui ca au patit deja acelasi lucru.

 

 

salut jagi,

de aceea am postat aici poate se ofera cineva sa ma ajute contracost. multumesc . as putea sa pun un Y cu catalizator sa reduc din zgomot si finalele, nu ar dura mult. astept initiativa :D

 

In ce zona te-a oprit?

 

 

salut,

bucurestii noi ,laromet... veneam de la un prieten dinspre chitila pe o strada numita laminorului, si ei stateau chiar la intersectia cu bucurestii noi

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AparTe

Te-au oprit ca i-ai rupt gura pe Laminorului,, ......ma ajuta si pe mine cineva cu ce am intrebat ? ,, am citit in urma ,dar nu am gasit nimic,,concret

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ AparTe :

Vezi aici : http://www.motorcycle.com/manufacturer/yamaha/2009-yamaha-r1-review-87844.html

 

 

Sper ca nu esti inca unul din aia care viseaza cu ochii deschisi "ar vrea sa-si achizitioneze" ultimul model de R1 dar de fapt ei au 17 ani jumate si nu au bani nici sa bage benzina in scuter dar totusi fac "research" pe net...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-au oprit ca i-ai rupt gura pe Laminorului,, ......ma ajuta si pe mine cineva cu ce am intrebat ? ,, am citit in urma ,dar nu am gasit nimic,,concret

:cheers:

 

 

Da stiu ca asta a fost principalul motiv, cred ca si daca veneam usor ma puneau pe stand-ul RAR ca nu-si facusera norma :))

Am maine programare la RAR , sunt curios daca platesc vreo taxa pt a'mi recupera talonul ...

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: bineinteles ca platesti...

un fel de itp...sa constate ca-i in regula atelajul.

crezi ca pierde statul vre-o ocazie sa-ti bage mana in buzunar??? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: bineinteles ca platesti...

un fel de itp...sa constate ca-i in regula atelajul.

crezi ca pierde statul vre-o ocazie sa-ti bage mana in buzunar??? :rolleyes:

 

banuiesc ca statul nu pierde... dar cineva trebuie sa o faca :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa o zi pe AMCKART? La americani costa 9 dolari.

 

E in Taiwan, nu in America. Tipul intr-adevar e din Canada, insa locuieste in Taiwan, si a spus pretul in dolari americani, pt ca habar n-avem noi de moneda din Taiwan cat valoreaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Arad e 40 de lei 8 ore, 1.1 km

post-42998-0-59390700-1315438140_thumb.jpg

 

In SUA e in afara sezonului competitional $180 pe zi dar ai circuit de 7 stele...

 

In Romania cel mai avantajos e Bacaul. Acolo nu este trafic ca in Bucuresti si sunt toate conditiile.

 

Aradul este un circuit bun de antrenamente la cel mai bun pret dar este foarte departe.

 

Bucurestiul este cel mai tactic Circuit de la noi cu cele mai Profesionale conditii in caz de orice (ca daca tot te dai n-ai cum sa scapi) si care per total iti ofera exact reprizele de antrenament necesare invatarii ce si cum e cu virajele astea...

 

Daca nu ai un buget de 10000euro pe an (sa intri in Ro SBK) atunci alocaun 2-2500euro pe un Supermotard si te vei distra-invata care-i treaba cu virajele-derapajele-franele si terenul accidentat cum nu se poate mai bine si ieftin.

 

Daca ai talent si un creer curat atunci poti ajunge si pe podium de unde te intorci acasa cu titluri nationale.

 

Am mers 8 ani la SBK si am cheltuit peste 500000euro... Nu-mi pare rau dar daca ar fi sa o iau de la inceput as face-o pe Supermotard. Cu aceeasi bani as fi ajuns Camp Mondial sau macar in zona aia.

 

Parerea mea e ca SBK ul nu mai e bun nici macar pe strada sa fie folosit la puterea lui reala(Police) dar e perfect ptr pozitia de catapultare rapida (in caz de accident frontal) si e super pe Cheia etc.

 

Luati-va fratii R1 cate un supermoto si veti cheltui 25% din SBK, nu veti scoate banii afara din Romania si veti avea toti prietenii cu voi la fiecare cursa.

 

Sa nu mai zic ca dupa ce va intoarceti acasa si va urcati pe Sportiva veti merge mult mai cool chiar si atunci cand ea derapeaza de nebuna.

 

Circuite perfecte de SM in Romania: Amckart Bucuresti, Selena Bacau, Las Vegas Arad, Timisoara, Targu Mures, 2 in Brasov etc. Supermoto Romania.

 

P.S. De la anu vom avea un Roman (#1 Camp Roman SM) coechipierul Camp Mondial de SM. A scos timpul cel mai bun de a intra in echipa H2O 2012 Camp Mondial. http://haikovskieduard.com/

 

Cati dintre voi au fost sambata la crsa de la Bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Va deranjez si eu cu o intrebare. Are cineva o maneta de frana de Yamaha R1 2004-2006, de imprumutat? As avea nevoie de ea doua saptamani, pana vine cealalta, si promit sa o inapoiez intacta, cu berile de rigoare.

 

Multumesc frumos si scuze de deranj

Editat de bogdani0405
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Va deranjez si eu cu o intrebare. Are cineva o maneta de frana de Yamaha R1 2004-2006, de imprumutat? As avea nevoie de ea doua saptamani, pana vine cealalta, si promit sa o inapoiez intacta, cu berile de rigoare.

 

Multumesc frumos si scuze de deranj

Chiar e asa de greu sa cumperi 2 manete? Rupi una si dupaia stai si te milogesti pt a face economie de 20$. Am una, vii, ti-o dau, lasi 20euro garantie, dupa aceea vii cu ea inapoi si-ti inapoiez banii, fara beri. Am trecut si eu prin asta si deatunci am mereu cite 1-2 piese pe stoc, inclusiv carene, scaritze, ghidoane, cam tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Multumesc frumos, nu mai e necesar. N-am rupt nimic, am inlocuit pompa mea de FZ6 cu una de R1, si pana imi soseste maneta, comandata pe net, aveam nevoie de una. Putina umilinta nu va strica, domnule Jagi.

 

Numai bine

 

Umilintza apare dupa ce te tavalesti, a doua, a treia oara. Vorbesc din experientza, cei patziti stiu ce vorbesc. Gata, te-ai atacat. Nu asta a fost intentia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umilintza apare dupa ce te tavalesti, a doua, a treia oara. Vorbesc din experientza, cei patziti stiu ce vorbesc. Gata, te-ai atacat. Nu asta a fost intentia mea.

 

Ba! 20 maneta originala nu e nici macar jumatate de pret... De ce iti faci tu problem?

 

Mai bine povesteste ne daca ai mai scos calul la curse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpăr semnale spate rizoma ...dacă Âştie careva de unde sau are cineva , please help ;)

 

 

sunt mai multi baieti pe aici care aduc rizoma...unul dintre ei e MAC sau GIGIBERLOGEA....uita-te pe la sectiunea vanzari consumabile.

 

M-am uitat pe la semnaturile tale...viata de dorobanti?

Dc sa cumperi doar semanale rizoma pt motorul tau? Nu vrei sa-ti vand un R1 gata preparat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unicul importator autorizat pe Romania e www.kawamotors.ro au magazin in Bucuresti si cu sigurantza au pe stoc respectivul semnal.

 

Asfalt uscat colega.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie ceva mai mult decat asfalt uscat....

Cand ai motor peste 120cp cred ca cel mai important e anturajul in care te invarti. Mai ales cand ai "Interests:Participant curse / Fotograf " si ai R1 de 2 saptamani.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...