Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceilalti sunt Mishka (aproape 2 ani) si micutul Bobita (2 ani). Referitor la socializat, le-am salvat pe rand viata fiecaruia.

Mai am un maidanez care sta in curtea din spate cu galinaceele. Si el socializeaza foarte mult prin gard cu Ronny, de aceea am avut mereu de reparat garduri si porti.

Editat de rylalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scalar, beta, guppy, neoni, ciclide, carasel... Toate in acelasi acvariu? :) cum se inteleg? :)

 

Mikuni si Kiki

Nu ai vazut bine . Guppy si ciclide nu sunt . Carasul mai este ciupit de coada in rest armonie si cel mare nu-l inghite pe cel mic ca este loc pentru toti , acvariul are 360l

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta le-o poti sune si alora de urasc cainii..Poate ar intelege ceva insa nu cred..

 

nu cred sa fie cineva care sa aiba asemenea sentimente fata de caini. doar in cazul in care ai fost muscat de mai multe ori tu sau unul din membrii familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred sa fie cineva care sa aiba asemenea sentimente fata de caini. doar in cazul in care ai fost muscat de mai multe ori tu sau unul din membrii familiei

Dac-ai avea caine m-ai crede .Sau daca ai, locuiesti la curte si nu-i musai sa-l plimbi zilnic ca sa vezi la ce ma refer.Eu am fost muscata,destul de 'frumos' cicatricea de pe pulpa sta tagada,pe cand nu visam sa-mi iau caine.N-are legatura una cu alta.Nu toti cei care ma injura sau scuipa,cand plimb cainele, au fost muscati de caini.

 

Ehei,2 fete frumoase si ciobanite amandoua..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dac-ai avea caine m-ai crede . Eu am fost muscata,destul de 'frumos' .N-are legatura una cu alta. Nu toti cei care ma injura sau scuipa,cand plimb cainele, au fost muscati de caini.

 

Am mai vorbit despre ce animale am.

Am spus doar ca cei care ii urasc pe caini, or avea ei vreun motiv. Imi sustin parerea, unii oameni au de ce uri cainii, pe unii. Nu in general. Puteam s-o dau la sentiment si sa te intreb cat de mare ti-ar fi fost iubirea fata de un oarecare Azorel, cand ti-ar fi muscat copilul.

E vorba nu de cainele tau din curte, ci de cei de pe strada. Cei care musca oamenii aiurea, dar pe care alti oameni, desi ii "simt" ca pe copii lor, nu se indura se le puna o zgarda, cu tot ce implica, nu doar sa le-o atarne la gat. Am generalizat, ai sa spui, caci asta e topic cu animalele "noastre" nu cu maidanezi. whatever...

Tu, ia-o cum vrei. am dat cu quote doar ca sa nu crezi ca sunt vreun frustrat, sa nu intelegi gresit. Iubesc animalele, doar ca din anumite motive, nu pe toate.

Editat de biker 33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capone,chiar e nevoie de zgarda intoarsa? Ce moaca are..

Cam da. Are 60 kg, ii plac pisicile si daca face scandal alt caine la ea pe strada nu prea tolereaza :D Eu nu as avea mari probleme, mai ales ca o pot stapanii si din "vorbe", dar pe muiere a tarat-o de cateva ori prin iarba :laugh:

Oricum, am testat si eu zgarda pe gatul meu inainte. Ultimul lucru pe care l-as face ar fi sa o ranesc. Nu provoaca durere, mai ales ca i-am lasat-o larga. Doar un mic disconfort care sa ii reaminteasca ca la capatul lesei nu este o sanie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...