Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 21.12.2022 la 10:31, Kristian K a spus:

Cum a venit frigul mai mare,i-am facut casuta de iarna laDoamna pisica din zona mea.

Sisu o cheama si are peste 11 ani:

 

 

 

Imagine WhatsApp 2022-12-21 la 10.04.06.jpg

Imagine WhatsApp 2022-12-21 la 10.03.52.jpg

 

Saptamana trecuta a fost eutanasiata,caci avea probleme la rinichi.Nu ma pricep la chestiuni medicale,dar astea erau analizele ei,poate cineva de aici stie sa imterpreteze datele.

Poza e facuta cu o zi inainte sa fie dusa la eutanasiat,slabise foarte mult in ultimele saptamani,nu mai manca,de abia se mai ridica de jos... 😒

Si avea mai exact 13 ani.

 

 

 

 

WhatsApp Image 2023-02-23 at 10.11.25.jpg

WhatsApp Image 2023-02-23 at 11.48.34.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine la munci s a aciuat o cățelușa de maxim 1.5 ani. De pui se învârte prin curtea centrului logistic. Este simpatica foc,deșteaptă, jucăușă și cuminte. Primește atenție și papa de la toată lumea,dar nimeni nu a luat o acasă. Se pare că se dorește chemarea hingherilor pt a o lua. Eu vorba de București,mă rog, pe lângă centura , Ștefăneștii de Jos. Ar fi grozav sa o adopte cineva la curte. Pot ajuta cu papa lunar,dacă e. Doar să primesc cate o poza când și când ,sa vad că i bine. 

Dacă o dorește cineva, rog PM.

IMG-20230228-WA0015.jpeg

IMG-20230228-WA0017.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, Kristian K a spus:

 

Saptamana trecuta a fost eutanasiata,caci avea probleme la rinichi.Nu ma pricep la chestiuni medicale,dar astea erau analizele ei,poate cineva de aici stie sa imterpreteze datele.

Poza e facuta cu o zi inainte sa fie dusa la eutanasiat,slabise foarte mult in ultimele saptamani,nu mai manca,de abia se mai ridica de jos... 😒

Si avea mai exact 13 ani.

 

 

 

 

WhatsApp Image 2023-02-23 at 10.11.25.jpg

 

Cel mai probabil blocaj renal. Rinichi nu își mai fac treabă urmând să fie otrăvită interior. Recuperarea este lungă și costisitoare și are șanse mari de reușită la exemplarele tinere. Cu cât sunt mai bătrâne cu atât șansele sunt mai mici. Am avut o cățea (pripășită pe la muncă) la care am avut problema asta: a fost groaznic pentru că m-am încăpățânat să nu accept eutanasierea. Nu răspundea la tratament și că sa o țin în viața îi făceam perfuzii la 8 ore. Inclusiv noaptea. Plecăm în toiul nopții luam doctorita ( un super om care și ea a murit cam de același lucru) de acasă, mergeam la câine, făceam perfuzii și înapoi.... 3 săptămâni nu am fost om. A murit în chinuri....  

Am avut și un pisoi la maică-mea dar asta era tânăr. A durat 2 săptămâni cu internare și relativ ~1200 Ron acum 10 ani. Asta a scăpat. Trăiește și acum. Dar a fost depistat în timp și , cel mai important, era tânăr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce se poate legat de ce ai spus de rinichi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, pinnochio a spus:

Incredibil...Te-ai ales cu un prieten adevărat..Te deranjează dacă distribui video-ul tău?

Este meritul sotiei mele. 
Ea este mama tuturor răniților.

Nu stiu daca este o idee buna distribuirea acelui video,daca ma cauta astia de la Boli Mintale…..totusi sa vorbesti cu pasarile e destul de grav….

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Acum 2 ore, pinnochio a spus:

Salutare,ce mai face porumbelu ala cumsecade? 

Salut.

Domnisoara porumbita isi face de lucru ....sunt pe post de aeroport,in casa nu ploua dar port gluga ca are niste gheare ascutite si ii place sa aterizeze fix pe capul meu !!

Se vede sacadat dar ati prins ideea....

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.04.2023 la 10:35, cobi a spus:

Obosita de la ... motroseala 😁

Mmmm ce bun , castravete , ardei , sa tot vina.... 

Cand fac o salata , e prezenta la cersit( si nu face mofturi, orice e comestibil e binevenit ) 😆

1.jpg

2.jpg

Tine la silueta 😁

Acum 2 ore, pinnochio a spus:

Nimic nu e mai frumos decat sa vezi niste animale fericite 😍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are nevasta un repertoriu..Tucule inimioara,tucule ochisorii,tucule coitele...mă face gelos.Zic...bah da mie nu-mi zici asa...Zice..taci,ca tu nu ma iubesti,cum ma iubesc cateii.Nahhh..frate,mai zi ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, pinnochio a spus:

Are nevasta un repertoriu..Tucule inimioara,tucule ochisorii,tucule coitele...mă face gelos.Zic...bah da mie nu-mi zici asa...Zice..taci,ca tu nu ma iubesti,cum ma iubesc cateii.Nahhh..frate,mai zi ceva.

La mine e mai grav, toata ziua se iubesc ca fetele 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Acum 8 ore, cobi a spus:

Mergi des la .... vecina ?!

O poza cu vecina ?

O pisica aciuata pe la soacra mea,sta la mangaiat,dar dupa un timp te gheraie drept multumire ...

D4336465-21EF-4B5E-BB92-303D5B129E89.jpeg

Aseara …o mai veche cunostinta…

 

 

Intra la capitolul”te am bagat in seama….belea mi am capatat” 🥳

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...