Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

El a fost Bucky (desi inca am imprsia ca e acasa la ai mei) un brack german metis, prieten, frate si cea mai minunata fiinta de planeta. S-a dus pe 13 mai, avea 12 ani si s-a s-a imbolnavit de cancer la ficat... De paste mi-am dat seama ca are ceva iar dupa vreo doua saptamani am aflat cel mai sumbru rezultat posibil, a mai rezistat doar 3 saptamani...

 

Cel mic e Ursu, el saracul s-a dus la sfarstiul toamnei (o masina a fost vinovata)... :lol:

 

PS. va rog duceti-va animalutele la ecograf si controale periodice si analize!!!

post-38165-1275161544_thumb.jpg

post-38165-1275161584_thumb.jpg

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem daca ma ia cineva:

Trupa mea de catei: Fluffy, jack, fun-fun, fifi, eli, taraila, oxi-poxi, blacky, lucky...total 9 :lol:

 

post-9641-1275164572_thumb.jpg post-9641-1275164605_thumb.jpg

post-9641-1275164636_thumb.jpg post-9641-1275164664_thumb.jpg post-9641-1275164685_thumb.jpg

 

desi azi am 10. Dupa 3 ore langa perfuzii, o masina care pute ingrozitor si cei mai bine cheltuiti 100 lei din viata mea, cutzu asta e inca in viata cu toate ca acum cateva ore credeam ca otrava o sa-i vina de hac. Ii multumesc ca nu s-a lasat.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ryo si cu sor'sa mitzi impartind frateste patul.... :D Nu se vede mare lucru ca saracu blitz de telefon nu face fata si la intuneric, si matza neagra si cutu negru....post-56260-1275996934_thumb.jpg

 

Apoi formatie completa: Mitzi si Pufulet la o taclala in curte si Ryo incercand sa fure prim planul....post-56260-1275997281_thumb.jpg

 

Pufulet catre un weekend de relaxare la muntepost-56260-1275997063_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta caut si eu,eventual ciobanesc german/rottweiler sau ceva asemanator.

aveam ocazia sa iau de la un prieten in weekendul trecut, dar alt "prieten" m`a facut pe la spate..si in loc sa ia doar 1 catel, a luat 2:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta caut si eu,eventual ciobanesc german/rottweiler sau ceva asemanator.

aveam ocazia sa iau de la un prieten in weekendul trecut, dar alt "prieten" m`a facut pe la spate..si in loc sa ia doar 1 catel, a luat 2:|

 

:D aiurea faza... eu intotdeauna mi-am dorit un husky... si am gasit la o prietena de-a mea dar crede ca este cam mica sa faca pui acum, asa ca mai astept! Dar pana atunci vroiam sale fac alor mei o surpriza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va recomand sa faceti o vizita la adaposturi. Multi si-au abandonat cainii de talie mare pentru ca sunt greu de intretinut. Unii de rasa, altii nu.

Am avut cocker, collie, afgan si multi caini comunitari. Cu toata dragostea pentru ei, pentru ca au fost niste caini minunati, cei mai inteligenti, docili si afectosi au fost cainii maidanezi. Un caine primit de pe strada caruia ii oferi adapost, mancare si dragoste, te va iubi vesnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va recomand sa faceti o vizita la adaposturi. Multi si-au abandonat cainii de talie mare pentru ca sunt greu de intretinut. Unii de rasa, altii nu.

Am avut cocker, collie, afgan si multi caini comunitari. Cu toata dragostea pentru ei, pentru ca au fost niste caini minunati, cei mai inteligenti, docili si afectosi au fost cainii maidanezi. Un caine primit de pe strada caruia ii oferi adapost, mancare si dragoste, te va iubi vesnic.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va recomand sa faceti o vizita la adaposturi. Multi si-au abandonat cainii de talie mare pentru ca sunt greu de intretinut. Unii de rasa, altii nu.

Am avut cocker, collie, afgan si multi caini comunitari. Cu toata dragostea pentru ei, pentru ca au fost niste caini minunati, cei mai inteligenti, docili si afectosi au fost cainii maidanezi. Un caine primit de pe strada caruia ii oferi adapost, mancare si dragoste, te va iubi vesnic.

 

cred ca ai dreptate. as lua un caine din adapost, doar sa gasesc unul care sa nu aiba mai mult de un an!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puiuti ciobanesc romanesc proaspeti, de weekendul asta :D , disponibili in Bucuresti, revin cu foto

 

ma intereseaza pe mine un baietel!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Somnul de frumusete -_-

OMG!!! Sunt criminali!!! :lol:

 

uitati si niste poze cu baiatul meu. samoyede, 4anisori. cel mai bun animal de companie. sper sa va placa.

E viu?!?! ;) zici ca e de plus!

 

El este Mao, un Shar-Pei de 5 ani, urmat de Fetita (nu prea original numele, age unknown), o maidaneza care mi-a intrat in curte si nu a mai vrut sa plece, iar chestia aia alba este Romeo, un motanel de 2 luni ultrasimpatic

Si baiatul din poza cine e? Tot adoptat? :)

 

Ea e Sara :D

post-7727-1276175855_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 3 fetite si 2 baieti. dupa cum am spus, diseara sau maine dimineata pun poze cu puradeii; sunt din parinti crescuti la curte pentru paza (chiar buni la capitolul asta).

 

 

Abia astept sa ii vad in poze dar promite-mi ca imi opresti si mie un baietel :D !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
:laugh: .............animalu din topcase ! :D

 

http://www.animale.ro/forum/showthread.php...381&page=10

Acu mi-am dat seama ca nu puteti vedea pozele si le pun si aici !

post-15897-1277500798_thumb.jpg

post-15897-1277500809_thumb.jpg

Mesaj completat

Din ciclul "orice animal lasat singur acasa este trist",Lake merge cu mine prin tara ;) !

 

POZE CU FIARA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...