Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dap e frumos noul logo insa prea mult auriu si nu vad ce lagatura cu ducati poate doar ptr cei cu modele S sau R cu ohlins :)))))...

 

Am citit Lamborghini :))

Poate are legatura cu rotile acelea aurii de Monster modelele vechi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 20 octombrie facem o plimbare de sfarsit de sezon.

Destinatia Cheia - Piatra Arsa.

Intalnirea este la ora 9:30 la Petrom Baneasa, la 10 se pleaca, oprire in Sinaia si apoi luam masa la Cabana Piatra Arsa. Pentru intoarcere nu avem un traseu stabilit, daca nu ne vin idei o sa ne intoarcem pe DN (poate cu trecere prin breaza).

Se va merge destul de relaxat mai ales ca o parte din noi vin cu insotiror :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 20 octombrie facem o plimbare de sfarsit de sezon.

Destinatia Cheia - Piatra Arsa.

Intalnirea este la ora 9:30 la Petrom Baneasa, la 10 se pleaca, oprire in Sinaia si apoi luam masa la Cabana Piatra Arsa. Pentru intoarcere nu avem un traseu stabilit, daca nu ne vin idei o sa ne intoarcem pe DN (poate cu trecere prin breaza).

Se va merge destul de relaxat mai ales ca o parte din noi vin cu insotiror :)

 

I'm in + Gabik separat pe motor sau scooter-ul lui Feli

 

Sinaia - Piatra Arsa e :)

 

Ne vedem sambata de dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 20 octombrie facem o plimbare de sfarsit de sezon.

Destinatia Cheia - Piatra Arsa.

Intalnirea este la ora 9:30 la Petrom Baneasa, la 10 se pleaca, oprire in Sinaia si apoi luam masa la Cabana Piatra Arsa. Pentru intoarcere nu avem un traseu stabilit, daca nu ne vin idei o sa ne intoarcem pe DN (poate cu trecere prin breaza).

Se va merge destul de relaxat mai ales ca o parte din noi vin cu insotiror smile.png

 

 

 

Asta ziceam si eu acum cateva posturi in urma... spre piatra arsa.. ca am fost cu masina acum o sapt, si e asphalt nou pe acolo, si drumul e frumos.

deci.. im in! sambata la 9:30 la petrom baneasa!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm in + Gabik separat pe motor sau scooter-ul lui Feli

 

Sinaia - Piatra Arsa e :)

 

Ne vedem sambata de dimineata

 

 

E ok drumul pentru o incepatoare? :D (Am un pic peste 200 km facuti, prin Bucuresti. :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok drumul pentru o incepatoare? :D (Am un pic peste 200 km facuti, prin Bucuresti. :P)

orice posesor de permis poate circula pe orice drum public. daca mergi in ritmul tau, te poti aventura pe orice traseu fara probleme.

 

VAND MONSTERU' !!!!... 620 Sie, 2003, cel cu tirant reglabil si bascula din aluminu. Impecabil din punct de vedere mecanic...Km putini...

doctore, cu ce ai de gand sa il inlocuiesti? :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok drumul pentru o incepatoare? :D (Am un pic peste 200 km facuti, prin Bucuresti. :P)

 

Buna,

 

Nope , nu este bun. Te rog mai exerseaza in poligon - incepe cu 10, 20 km pe iesire... insotita de 2 prieteni - unul in fata , altul in spate.

 

Din punctul meu de vedere este lung drumul pentru tine.

 

Cu mare drag, daca vii la academie iesim impreuna, mai vin 2,3 colegi din club , observi, mergem pana la bikers , stam , povestim ce am invatat si noi de la cei mai mari s.a.m.d

 

DAR mai baga poligon pana atunci.

 

Andrei

 

orice posesor de permis poate circula pe orice drum public. daca mergi in ritmul tau, te poti aventura pe orice traseu fara probleme.

 

doctore, cu ce ai de gand sa il inlocuiesti? :cheers:

 

 

 

Asa este Eugen. In conditiile in care faci o scoala buna, in care iesi in trafic cu instructorul si o iei treptat, inveti tehnici de franare, evitare a obstacolelor, da, te poti aventura pe orice traseu fara probleme in ritmul tau!

 

Dar in conditiile in care faci cateva sedinte in poligon si dai un traseu amarat la examen, nu se aplica!

 

Fara suparare va rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ea a zis ca are vreo 200km in oras parerea mea e ca e mai ok in afara orasului sa mearaga decat in oras binenteles cum ati zis si voi in ritmul ei deci tre cineva rabdator:))daca se ofera...

in poligon ce sa mai faca nu are ce sa mai invete tre sa mearga pur si simplu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mah, e foarte ok drumul spre piatra arsa pentru incepatori. ingust, nemarcat, fara parapeti si cu bucati de drum alunecat. in plus, e toamna, e frig, piatra arsa e pe la 2.000 de metri altitudine, cu siguranta e polei in zonele umbrite.

Editat de monsteristu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca poligonul imi este cam inutil in momentul asta... Am facut vreo 3 ore de enduro, iar in trafic am iesit cu scoala o data, pe un motor de 50 cmc, si as mai avea 2 ore, dar iarasi cred ca sunt inutile, din moment ce eu deja circul prin Bucuresti pe motorul meu. Am fost o data la Amckart, in Tunari (cu maxim 100km/h). :D Stiu ca soseaua de centura nu prea se compara cu drumul pe Cheia. :P Ce-i drept, nu prea am mers pe pietris, pe drumuri in panta, dar ma gandeam ca ma descurc pana la Sinaia. De la Sinaia la Cabana Piatra Arsa nu stiu cum e drumul...

 

da mah, e foarte ok drumul spre piatra arsa pentru incepatori. ingust, nemarcat, fara parapeti si cu bucati de drum alunecat. in plus, e toamna, e frig, piatra arsa e pe la 2.000 de metri altitudine, cu siguranta e polei in zonele umbrite.

 

Am inteles, mai bine stau in banca mea momentan. :)

Editat de PetiteLutin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doctore, cu ce ai de gand sa il inlocuiesti? :cheers:

 

Momentan cu nimic...ma cam bate un gand de lasare de ghidonat :D

 

ea a zis ca are vreo 200km in oras parerea mea e ca e mai ok in afara orasului sa mearaga decat in oras binenteles cum ati zis si voi in ritmul ei deci tre cineva rabdator:))daca se ofera...

in poligon ce sa mai faca nu are ce sa mai invete tre sa mearga pur si simplu...

 

e mai ok in afara orasului la drum lung...pina rateaza prima curba!...prin poligon se da degeaba aici ai dreptate...desi si aici poate sa invete frinarea de urgenta si pusul genunchiului jos :D

Editat de doctorucuducati
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan cu nimic...ma cam bate un gand de lasare de ghidonat :D

 

Te-a stricat si pe tine anturaju'. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PetiteLutin, asteapta vara urmatoare sa faci iesiri in afara Bucurestiului. Acum e frig, nu ai aderenta si probabil ai si cauciucuri nepotrivite. Ai timp, ia-o treptat si ai sa te bucuri din plin. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-a stricat si pe tine anturaju'. :crack:

pai nah...cind nu ai cu cine sa te dai, nici n-ai bucurie la motoreta :D...iti dai seama cit e de nasol la mine ca nici macar nu consum...! In alta ordine de idei care vrei mobra buna...lasa un semn!...dpdv mecanic suoper ingrijita, dpdv optic...mai e de lucrat la ea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok drumul pentru o incepatoare? :D (Am un pic peste 200 km facuti, prin Bucuresti. :P)

 

Deci....n-ai nici un fel de experienta.....200km in Bucuresti sunt egali cu 0

 

mai baietii....ce e cu voi???? cum D-zeu o sfatuiti asa ceva???? cum ii spuneti unei incepatoare cu 200km facuti in Bucuresti( cu siguranta in mai multe zile)....ca o iesire la Cheia, acum la sfarsit de octombrie, pe un drum plin de serpentine, de ace de par, de urcari si cobarari la 15-20 de grade e ok? si ca poate sa-l faca??? o sa ziceti ca sunt rea....dar eu as prefera sa o am cat mai mult timp cu noi(avand in vedere ca am cam ramas singurica printre voi) decat sa o vad pe la vreun spital sau mai rau sa dau cu RIP.

In nici un caz sa nu faci asa ceva, nu acum....asa cum spunea si Andrei, e un drum frumos, dar solicitant si pt noi...cei cu multi km la ghidon....asa ca....primavara anului viitor va fi un bun si "safe" inceput pt tine si pt monstruletul tau.........si da, in general e bine sa ai incredere in tine ca poti, dar e rau sa nu fii constienta de pericole si de lipsa experientei. Ai grija de tine!

 

right,

 

bucuresti - sinaia - piatra arsa

 

Blondule......schimba logo Desmoriders.......update!!!! :tempted:

Editat de mada_ykyS4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci....n-ai nici un fel de experienta.....200km in Bucuresti sunt egali cu 0

 

mai baietii....ce e cu voi???? cum D-zeu o sfatuiti asa ceva???? cum ii spuneti unei incepatoare cu 200km facuti in Bucuresti( cu siguranta in mai multe zile)....ca o iesire la Cheia, acum la sfarsit de octombrie, pe un drum plin de serpentine, de ace de par, de urcari si cobarari la 15-20 de grade e ok? si ca poate sa-l faca??? o sa ziceti ca sunt rea....dar eu as prefera sa o am cat mai mult timp cu noi(avand in vedere ca am cam ramas singurica printre voi) decat sa o vad pe la vreun spital sau mai rau sa dau cu RIP.

In nici un caz sa nu faci asa ceva, nu acum....asa cum spunea si Andrei, e un drum frumos, dar solicitant si pt noi...cei cu multi km la ghidon....asa ca....primavara anului viitor va fi un bun si "safe" inceput pt tine si pt monstruletul tau.........si da, in general e bine sa ai incredere in tine ca poti, dar e rau sa nu fii constienta de pericole si de lipsa experientei. Ai grija de tine!

 

 

 

Blondule......schimba logo Desmoriders.......update!!!! :tempted:

 

Bre, unde ai vazut ca a sfatuit-o careva sa mearga la drumul asta? :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctore, uita-te si vezi ce a postat si Eugen si Buggy......nu au zis direct acest traseu, dar daca ea nu are experienta deloc si i se spune ca e mai bine la drum lung decat in oras, ca in poligon nu are ce sa mai faca(inclusiv tu ai zis asa) ea poate intelege ca si acest drum e un bun inceput...de ce nu......eu una nu as sfatui-o sa se bage (baietii au mai avut experiente negative cu incepatori la drum lung si inclusiv eu mi-am pierdut un prieten tare drag acum 1 luna...tot incepator).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice posesor de permis poate circula pe orice drum public. daca mergi in ritmul tau, te poti aventura pe orice traseu fara probleme.

 

exact dar mai trebuia completat ca mare parte din drum o sa mergi singura. Eu zic ca la 200km parcursi, care se pot face in maxim 2 zile de incepator entuziast, nu e ok sa te aventurezi la un drum asa lung fara un amic experimentat si rabdator langa tine. sfatul meu pt un incepator este sa mergi cat mai mult timp singur astfel incat sa eviti anturaje mult mai experimentate care pot uneori dauna. nu zic ca nu se poate dar mai bine eviti, sfatul de sus fiind unul mult prea optimist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PetiteLutin, asteapta vara urmatoare sa faci iesiri in afara Bucurestiului. Acum e frig, nu ai aderenta si probabil ai si cauciucuri nepotrivite. Ai timp, ia-o treptat si ai sa te bucuri din plin. :)

 

Ai dreptate, cauciucurile nu sunt foarte uzate, dar au peste 4 ani vechime si am zis ca le schimb la primavara, cand o sa fac revizie motorului si schimb si ulei, filtre, lichide & co.

 

Deci....n-ai nici un fel de experienta.....200km in Bucuresti sunt egali cu 0

 

mai baietii....ce e cu voi???? cum D-zeu o sfatuiti asa ceva???? cum ii spuneti unei incepatoare cu 200km facuti in Bucuresti( cu siguranta in mai multe zile)....ca o iesire la Cheia, acum la sfarsit de octombrie, pe un drum plin de serpentine, de ace de par, de urcari si cobarari la 15-20 de grade e ok? si ca poate sa-l faca??? o sa ziceti ca sunt rea....dar eu as prefera sa o am cat mai mult timp cu noi(avand in vedere ca am cam ramas singurica printre voi) decat sa o vad pe la vreun spital sau mai rau sa dau cu RIP.

In nici un caz sa nu faci asa ceva, nu acum....asa cum spunea si Andrei, e un drum frumos, dar solicitant si pt noi...cei cu multi km la ghidon....asa ca....primavara anului viitor va fi un bun si "safe" inceput pt tine si pt monstruletul tau.........si da, in general e bine sa ai incredere in tine ca poti, dar e rau sa nu fii constienta de pericole si de lipsa experientei. Ai grija de tine!

 

Ok, merci de sfaturi! Stiu ca drumul pe la Cheia nu e tocmai usor, am fost de cateva ori pe acolo ca pasagera, dar ma gandeam ca daca merg cu un grup mai mare o sa imi fie mai usor, mai ales ca s-a zis ca nu o sa mergeti tare. Dar ai dreptate, mai bine astept pana la primavara, dupa ce fac revizia. Pana atunci o sa ma rezum la niste drumuri mai scurte, cum ar fi Bucuresti - Ploiesti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctore, uita-te si vezi ce a postat si Eugen si Buggy......nu au zis direct acest traseu, dar daca ea nu are experienta deloc si i se spune ca e mai bine la drum lung decat in oras, ca in poligon nu are ce sa mai faca(inclusiv tu ai zis asa) ea poate intelege ca si acest drum e un bun inceput...de ce nu......eu una nu as sfatui-o sa se bage (baietii au mai avut experiente negative cu incepatori la drum lung si inclusiv eu mi-am pierdut un prieten tare drag acum 1 luna...tot incepator).

Eu am zis ca la drum lung pina la prima curba :)....intr-adevar eu am o zicala prietenii mei o stiu bine ...e cam urata, dar ff adevarata "incepatorii sa stea in...bip...acasa"!!! (no offence asta i-am zis-o ad literam lui Alekone care-i preten f bun). Eu personal evit sa merg cu incepatori la drum lung.

 

In poligon ce dreaq sa mai invete????...eu am zis numai de frinarea de urgenta...ca altceva nu inveti daca te tragi ca bezmeticul prin poligon!...Hai sa va spun cum am inceput eu...am mers singur vreo 2 luni am facut vreo 2000 km pe trasee usoare, si cunoscute, plus oras. Apoi, m-a luat Ariciu de ucenic...drumuri prin oras slalom printre masini...tot tacamul! Apoi gasca de vitezane (N.B. nu o gasca prea mare...cam 6-7 insi care mergeau f bine si ne stiam stilul de mers)...tot prin oras, slalom, cluburi ...mers de noapte , mers la mare, viteze nebune! Faceam cite 3-4 sute de km pe weekend...Dar am luat-o incet la inceput si acum mi-e bine!

 

Ai dreptate, cauciucurile nu sunt foarte uzate, dar au peste 4 ani vechime si am zis ca le schimb la primavara, cand o sa fac revizie motorului si schimb si ulei, filtre, lichide & co.

 

 

Ai grija ca de la cauciucuri vechi mi-am luat-o eu ca prostu cind eram incepator...aluneca ca draq

Editat de doctorucuducati
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...