Sari la conținut

Accident 24 Aprilie.padurea Bogatii....brasov


soso-bum
 Share

Postări Recomandate

mergeti fratilor Blana pe circuit!...doar stiti bine in ce tzara traim..! nisip, pietre,dube, tiruri, animale, chiori la volan!... oricat de bine ai merge! boooom! !

 

respect ca ai pus accidentul pe site!

 

MULTA SANATATE! ar trebui sa fie pus la rubrica INCEPATORI! sa vada si aia ce inseamna 2 roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 605
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bai nu e chiar asa

 

 

 

A mers cam tare. Stiti toti ca franarea pe fata nu se face DECAT pe drept !!! (aia care nu stiti o sa aflati !). Ala cu duba nu a semnalizat decat in film (<5 sec) deci motorul nu stia intentia lui. Si mai mult... eu conservar va confirm a virat tare brusc !!!!

S-a speriat omul cu motorul. Nu va sfiti sa semnalizati din timp. Si mai ales NU VIRATI BRUSC !!!!

 

 

Multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor... atat se vorbeste de circuite de parca avem 3 in fiecare oras.

Sa ma vad in secunda asta pe Meses tot nu cred ca rezist sa nu trag de gaz si sa scot poponeata din sea... e ca fututul fara prezervativ.

Recuperare totala si rapida lui Soso. Bine macar ca duba aia a franat si nu i-a ocupat toata banda, a trecut la milimetru pe langa moarte.

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce dracu nu va duceti mah dobitocilor pe circuit, iar pe strada mergeti cat de cat normal, dupa viteza aveai peste suta dupa franare, si nici dracu nu mai evita santul ala.

 

STRADA NU E CIRCUIT in mm de viata, nici eu nu merg incet insa sincer ti-ai cautat-o, mai devreme sau mai tarziu stiai ca se va intampla si asta.

 

Bafta forjatorilor de MS si tot inainte, mai oameni buni incercati pe strada sa va mai abtineti ca "ulciorul nu merge de multe ori la apa" si la ce soferi idioti avem numai filmulete cu genunchiul jos pe strada(curbe) nu se merita sa faceti. Asta putea sa fie ultimul filmulet al baiatului asta si era doar o amintire pe urma !

 

Bafta la recuperare acum, ca de nebuneala nu duci lipsa vad !

 

:rusinica:

Dobitoc esti tu mai muce,ce intelegi prin "circuit",pista de karting?Vezi cum jignesti oameni pe forum,ca s-ar putea sa-ti rupa careva degetele,si sa ti le bage in poponeata.(am scris CUUUR)

 

Sorine, macar atita bafta sa iei mereu cu tine.Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergeti fratilor Blana pe circuit!...doar stiti bine in ce tzara traim..! nisip, pietre,dube, tiruri, animale, chiori la volan!... oricat de bine ai merge! boooom! !

 

respect ca ai pus accidentul pe site!

 

MULTA SANATATE! ar trebui sa fie pus la rubrica INCEPATORI! sa vada si aia ce inseamna 2 roti!

auzi nenea motoplus,am citit deja 2 posturi in topicu asta dar esti cu 2 pareri,suferi cumva de dubla perosnalitate?

toti lupii moralisti si-au dat intalnire aici pe forum?nu eram in acea parcare cum o faceam de obicei insa pot sa spun ca 80% dintre oamenii care merg acolo in fiecare weekend cu soare au kilometrii cu spatele cat nu au multi de aici cu fata,si culmea ca acei kilometrii se fac pe viraje nu pe `deneu`,vorbiti de countersteering cum as incepe eu acum sa vorbesc despre dieta lui busch,mai terminati ca fac pariu pe ce vreti voi ca la `scenariu` de fata 99% dintre cei care isi dau cu parerea erau sub pamant..

hai noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce dracu nu va duceti mah dobitocilor pe circuit, iar pe strada mergeti cat de cat normal, dupa viteza aveai peste suta dupa franare, si nici dracu nu mai evita santul ala.

 

STRADA NU E CIRCUIT in mm de viata, nici eu nu merg incet insa sincer ti-ai cautat-o, mai devreme sau mai tarziu stiai ca se va intampla si asta.

 

Bafta forjatorilor de MS si tot inainte, mai oameni buni incercati pe strada sa va mai abtineti ca "ulciorul nu merge de multe ori la apa" si la ce soferi idioti avem numai filmulete cu genunchiul jos pe strada(curbe) nu se merita sa faceti. Asta putea sa fie ultimul filmulet al baiatului asta si era doar o amintire pe urma !

 

Bafta la recuperare acum, ca de nebuneala nu duci lipsa vad !

 

:rusinica:

CE SA FAC DACA NU MI-AM CAUTAT BELEAUA PE LA VREO TERASA PRIN BUCURESTI...........

DACA NU STII CE STIU.....NU VB.....CA MESERIA E PE CURBE ..NU PE LINIA DE TRAMVAI....SAU IN ROMANA LA TERASA

SI DACA VREI SA VEZI GP STRADAL....HAI LA MURES SI INSOTESTE EKIPAJU SPRE BRASOV........CAT TE TINE....

CINE ISI IA MOTOR DE VITEZA STIE DE CE........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta Soso cu recuperarea! Motor iei tu altul! Foarte urat ce ti s-a intamplat, pacat! Cu cat vad mai multe cazuri cu atat mai multa ura acumulez pe berbecii astia cu masinile!

 

Asta din urma a avut sansa insa si experienta si-a spus cuvantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schuberth, mare arta? E inconstienta crasa. Atunci cand te apropii de intersectii dupa o curba nu mergi ca descreieratul. Nenea cu Fabia putea sa fie cu o fractiune de secunda mai rapid si-atunci in loc de "mare arta" aveati parte de un mare bum, eventual un morman de RIPuri. In plus, si norocul asta e limitat, la un moment dat o sa intalneasca un TIR de-a latul strazii si-atunci n-o sa mai aiba pe unde sa-l ocoleasca.

 

Iar daca nu cunostea drumul, cu atat mai mult nu mergi la limita.

Editat de March
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE SA FAC DACA NU MI-AM CAUTAT BELEAUA PE LA VREO TERASA PRIN BUCURESTI...........

DACA NU STII CE STIU.....NU VB.....CA MESERIA E PE CURBE ..NU PE LINIA DE TRAMVAI....SAU IN ROMANA LA TERASA

SI DACA VREI SA VEZI GP STRADAL....HAI LA MURES SI INSOTESTE EKIPAJU SPRE BRASOV........CAT TE TINE....

CINE ISI IA MOTOR DE VITEZA STIE DE CE........

 

 

Inca odata multa sanatate SOSO si sa te faci bine cat mai repede.

 

Referitor la GP stradal sunt total impotriva.Daca vrei sa-ti etalezi cunostintele motoGP, nu este cazul sa o faci pe strada.Exista totusi si oameni nevinovati iar daca se va continua asa niciodata repet NICIODATA nu vom capata respect din partea celorlalti participanti la trafic.ba mai mult se va acumula mai multa ura,

 

 

In rest,

 

ONLY RESPECT Bro,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nu e chiar asa

 

 

 

A mers cam tare. Stiti toti ca franarea pe fata nu se face DECAT pe drept !!! (aia care nu stiti o sa aflati !). Ala cu duba nu a semnalizat decat in film (<5 sec) deci motorul nu stia intentia lui. Si mai mult... eu conservar va confirm a virat tare brusc !!!!

S-a speriat omul cu motorul. Nu va sfiti sa semnalizati din timp. Si mai ales NU VIRATI BRUSC !!!!

 

nu m-am speriat domnu.......dar s-au adunat mai multe elemente negative atunci.......pe care le analizam....

motoreta...pregatita....gume ca astea nu vezi la terasa vezi pe net doar.....si poza atasata e facuta in martie la 12 grade afara...

plus k la setari ai de lucru .......suspensii.....si alegerea trasei......iar cu franarea m-ai spart....n-am stiut :rusinica: :rolleyes:

post-16973-1209838938_thumb.jpg

post-16973-1209838983_thumb.jpg

Editat de soso-bum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soso...in primul rand sanatate. in al doilea rand, parerea mea este ca tu esti autorul moral al accidentului. soferul microbuzului este dpdv legal vinovat, dar nu avea de unde se stie ca din curba urma sa vina un obuz cu 150 la ora. cu alte cuvinte, ti-ai cam cautat-o. sunt curios daca, dupa ce te refaci (si-ti doresc asta cu cea mai mare sinceritate, pt ca in sinea mea te admir si te inteleg, chiar daca nu sunt de acord cu stilul asta de mers), o sa-ti schimbi stilul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schuberth, mare arta? E inconstienta crasa. Atunci cand te apropii de intersectii dupa o curba nu mergi ca descreieratul. Nenea cu Fabia putea sa fie cu o fractiune de secunda mai rapid si-atunci in loc de "mare arta" aveati parte de un mare bum, eventual un morman de RIPuri. In plus, si norocul asta e limitat, la un moment dat o sa intalneasca un TIR de-a latul strazii si-atunci n-o sa mai aiba pe unde sa-l ocoleasca.

 

Iar daca nu cunostea drumul, cu atat mai mult nu mergi la limita.

 

Ma refeream strict la modul cum a evitat . Restul este cretinism dus la extrem .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu te iubeste...ai trecut la 1-5 cm de moarte

 

dar mosule prea tare, dupa viteza care era, sigur n'ai iesit dintr-un ac de par...duba ai vazut-o dar nu te-ai gandit ca poate sa-ti si taie calea.zic asa, ca asta se deduce din film.

poate n-am dreptate. dar din film se vede ca te-a mancat in gauaza, mai ales ca stiai ca sunt aia cu camera. cred ca ai vrut sa le arati cum se pune jenunchiu la 150...

asta e.....

 

recuperare rapida si sus pe mobra :rolleyes:

 

p.s. baga anunt si zi ca dezmembrezi r1 busit,...aici pe topicul asta ..ca ai audinenta.

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE SA FAC DACA NU MI-AM CAUTAT BELEAUA PE LA VREO TERASA PRIN BUCURESTI...........

DACA NU STII CE STIU.....NU VB.....CA MESERIA E PE CURBE ..NU PE LINIA DE TRAMVAI....SAU IN ROMANA LA TERASA

SI DACA VREI SA VEZI GP STRADAL....HAI LA MURES SI INSOTESTE EKIPAJU SPRE BRASOV........CAT TE TINE....

CINE ISI IA MOTOR DE VITEZA STIE DE CE........

 

Cati ani ai mah omule de inca gandesti asa, oare nu au murit destui motociclisti(probabil si cunostinte sau prieteni de ai tai) incercand sa inlocuiasca strada cu circuitul ?

Te asigur ca nu sunt motociclist de terasa, si placerea mea sunt tot curbele si nu liniile drepte sau orasul cu traficul sau nenorocit, insa nu mai incerca limita pe strada in fiecare curba ca odata te vei lipi de vreun copac sau masina (CUM ERA ACUM SA SE INTAMPLE), pe cand pe un circuit asa ceva nu vei gasi ! Intr-adevar nu avem circuite de moto adevarate in Romania inca, insa te poti duce afara sau de ce nu pe cele de karting !

 

Bravo ai cauciucuri Pilot Race (sau ai avut), ti-ai setat R1-ul bine, insa traficul nu il poti seta asta e problema !

 

Nu incerc sa fiu critic sau altceva, e doar o parere personala !

 

Bafta !

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: chiar daca i-a deschis dosar, aceasta proba video este nula in fata judecatorului. cu un avocat bun poate castiga procesul si sa'ti ceara chiar el daune cu titlu de cheltuieli de judecata etc.

e grav ce se intampla. daca nu avem noi grija de noi insine..... nimeni nu are. defapt doar Dumneseu are. recuperare rapida.

Editat de JhOn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers de cateva ori prin padurea Bogati, si stiu ca in locul cu pricina am tras si eu ca nebunul, asa cum a mers in ziua acea soso, asa merg si restul in fiecare zi. din pacate nu avem circuite sa ne facem de cap acolo si alegem strada. Legea nu te apara de inconstienti care trec de pe o parte in alta cu gandul la o friptura buna, multi vad un obiect si nu omul de pe motor. asta e tara in care micii, parcarile, liniile continue ne mananca viata. sanatate multa soso si recuperare rapida

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LINIA CONTINUA

nu permite ............................. incalcarea ei

motorul putea sa vina si cu 5 km/h si cu 200

ca nu l.a vazut soferul ca venea prea repede NU conteaza

SOFERUL/IDOTUL

nu avea voie sa vireze la stanga in acel loc

 

CIRCUITE- care ajunge in wk la asa ceva pe afara?

 

singura problema reala

 

 

NU POTI SA PREVEZI TRAFICUL

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunicul meu a facut al doilea razboi mondial. A fost ranit destul de grav dar a supravietuit. A fost inchis in lagar in Siberia slabind pana la 39 de kg si aruncat la groapa cu morti (asta fost scaparea lui) si a supravietuit. A murit la varsta de 79 de ani. A cazut pe scari si s-a lovit cu capul de ciment. Concluzia, fiecaruia cum ii este scris. Tu trebuie acum dupa ce te faci bine, sa te duci la o biserica si sa aprinzi o lumanare. Daca in loc de sant era un copac acu plangeam dupa tine. Santul a fost salvarea pana la urma. DIn cate am vazut a actionat ca o pista de bob pentru motor. Bafta si mergi mai incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa fim seriosi, chiar daca ar fi circuite tot strada ar fi cea care v-ar imbia.

Vorbiti de faptul ca la noi nu sunt circuite. Ok, dar in afara sunt, si astfel de accidente se intampla si acolo (probabil mai putine, dar se intampla).

Soso, insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE SA FAC DACA NU MI-AM CAUTAT BELEAUA PE LA VREO TERASA PRIN BUCURESTI...........

DACA NU STII CE STIU.....NU VB.....CA MESERIA E PE CURBE ..NU PE LINIA DE TRAMVAI....SAU IN ROMANA LA TERASA

SI DACA VREI SA VEZI GP STRADAL....HAI LA MURES SI INSOTESTE EKIPAJU SPRE BRASOV........CAT TE TINE....

CINE ISI IA MOTOR DE VITEZA STIE DE CE........

 

Batman Batman :rolleyes:

 

Esti candidat la selectia naturala. Si sti de ce? pentru ca singura concluzie pe care ai tras-o tu din intamplarea asta este ca pe strazi sunt si soferi criminali :rusinica:

Si cu toate ca te-ai accidentat sunt sigur ca mai tarziu privind in urma nu te vei gandi la cat de aproape ai fost sa mori ci la cat de experimentat ai fost incat ai reusit sa scapi.

In concluzie este doar o chestiune de timp.

 

P.S. Unde nu e cap vai de picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LINIA CONTINUA

nu permite ............................. incalcarea ei

motorul putea sa vina si cu 5 km/h si cu 200

ca nu l.a vazut soferul ca venea prea repede NU conteaza

SOFERUL/IDOTUL

nu avea voie sa vireze la stanga in acel loc

Si il incalzeste cu ceva ca soferul respectiv nu avea voie sa faca stanga? Macar duba a semnalizat, sunt unii care nici nu se mai obosesc sa faca asta.

 

Vedem in fiecare zi ca nu exista regula de circulatie care sa nu fie incalcata si totusi in continuare unii se bazeaza pe ceilalti soferi in a le pazi pielea.

 

Imi pare rau de accident si zic ca a avut noroc cu carul ca n-a ajuns in loc cu verdeata. Poate invata unii si din acest accident, din ce in ce mai multi ajung sa aiba parte de "bucurii" de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Linie continuua... dar daca era cu 1m mai in fata pe discontinuua (ca asa se vede din filmare) se schimba ceva ?

post-2950-1209884360_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...